Müzik!

ah flüt flüt cennetin sesi. ne zaman içime girdi bu heves bilmiyorum yıllardır var. ama sadece hevesti.28 yaşımda flütümü aldım kendi kendime biraz denedim olmadı. hiç bir müzik eğitimim bilgim yoktu. sadece liseden kalanlar 1. oktav nota okuma. bıraktım kenara. 9 ay sonra ders almaya başladım. 7. ayımdayım.(2.5 ay ara vermek durumunda kaldım)hala çok yavaşım. nefesim hala yetmiyor. hala 8 lik notanın üstüne çıkamadım. bazı günler hele ki yeni bir çalışmaya geçtiysem. camı açıp flütü mızrak gibi karşıki caddeye atasım geliyor. ama mutluyum. profesyonel olamayacağım kendimden ve hocamdan ve 3-5 yakınımdan başka müziğimi duyan olmayacak. ama umrumda değil. kendim için çalışıyorum. hayatımdaki en güzel öğrenme süreçlerinden birisi birisi.

ben de elektro gitara başlamak istiyorum, zaten ben tiyatro oyuncusuyum fakat şimdiye kadar nasip olmadı.. İstanbul da nereyi önerirsiniz gitara başlamak için? onun internetten eğitimi var mı :p

şimdi baktım internette varmış ama pek iyi görünmedi bana

gerçekten işe yarıyor mu internet ortamı ? ben küçük yaşta bağlama ile ilk adımımı attım müziğe.3 yıl kadar gittim sonrasında gitar ve şimdi de keman..kemanda parça çıkarıorum çapımca ama yay tekniklerini bilmeden hiç birşey olmuyo tabi..ayvalıkta okuduğum için keman kursuda yok.ama kemana tek anlamıyla aşığım.ve öğrenmeden ölmicem :)
harika bir azim,bir keman öğretmeni olarak takdir ettim sizi ve çok hoşuma gitti keman öğrenmeden ölmeyeceğim diyecek kadar azimli olmanız :) bir püf nokta benden size o zaman :yayınız çok sağa sola gidiyorsa duvar dibine oturun ve yay çekerken üst kolun duvara dayanmasını sağlayın.bu şekilde bir süre sonra yayın düz bir şekilde hareket ettiğini göreceksiniz,başarılar dilerim :KK70:

Ben lisedeyken gitar kursuna gittim.Ama icimde hep keman tutkusu vardi.Aslinda piyano da bambaska bir dunya ama icimde hep keman vardi..gitar calabiliyorum ama kemanla kendimi daha guzel ifade edebiliyorum..
Ancak keman kursum yarida kaldi.Cunku isyeri saatleriyle calisma saatlerimi uyusturamadim..
Beni o kadar mutlu ediyor ki..
Bazen geceleri bile keman calasim geliyor cunku geceleri daha duygusal oluyorum.
Bu zamana kadar bu ihtiyacimi erteledigim icin kiziyorum kendime.Hep sonra..sonra..derken o zaman hic gelmedi.Cunku hep dusunmem gereken baska seyler vardi. Cevreme gore ,hep bos islerle hayal dunyasinda takiliyordum.
Ama keman kursuna baslayarak cok dogru yaptim..Hocam parcalari basitlestirerek benim seviyeme gore sevdigim sarkilarin notalarini duzenlemisti..
Sarki soylemek..keman calmak..karaoke mikrofonuyla kendini sahnede hayal etmek..herkesten gizli hayallerim bunlar iste..kimseye belli etmeden sahnede oldugumu hayal ederim,keman caldigimi..
Belki bir gun gercekten cok guzel calarim..

X