Sevgilim Neden Arkadaşımdan Bu Kadar Çekiniyor?

smileplease

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2021
23
11
21
Merhaba kızlar, nedense kafama takıldı bu konu.
Yaklaşık 8 aydır tanıdığım ve 2-3 aydır da sevgili olduğum biri var öncesinde flörtleşiyorduk. Kendisi bana çok değer veriyor, çokça sevdiğini dile getiriyor. Davranışlarıyla da gösteriyor sevdiğini. Yakın zamanda en yakın arkadaşımla da tanıştırdım onu. İkisi gayet iyi anlaştılar, eğlendik üçümüz de. Sonra bir defa daha çıktık yine sorunsuzdu her şey güzel zaman geçirdik. Sevgilim normalde çekingen birisidir yani çok dışa dönük değil. Sosyal fobik bi tarafı da var herkesle çok rahat konuşamaz. Ama o arkadaşımlayken beklediğimden daha rahattı sevindim hatta bu duruma. Sonrasında bayram tatili araya girdi şimdi yine okuduğumuz şehre döndük. Stajdayken sevgilim de yanımdaydı sonra arkadaşım yanımıza geldi sarıldık birbirimize hasret giderdik konuşmaya başladık. Fakat sevgilim aşırı bir çekingenlik geliştirmiş, sanki arkadaşımdan kaçıyor gibi. Hatta başta hiç bakmadı ona biz konuşurken selam bile vermedi. Arkadaşım gayet normal davranıyor hatta ona da bakıyor arada hani konuşmak için. Sonra staj çıkışında birlikte çıktık fakat sevgilim çok kasıyordu kendini anlaşılıyordu hal hareketlerinden. Neden olduğunu anlamadım soramadım da kendisine. Acaba arkadaşımdan mı hoşlanmaya başladı gibi saçma düşünceler sardı beynimi. Kendime de kızıyorum bir yandan neden böyle düşünüyorsun diye. Ama ikisinin muhabbeti çok tuttu birlikteyken. Sabah normaldi yani onu geren bir durum yoktu gün içinde. Arkadaşıma başta selam vermemesinden anladım bir gariplik olduğunu. Genel olarak dediğim gibi çekingen birisi ama bu kadar gerilmiyor normalde. Ben mi paranoyaklık yapıyorum biraz bilmiyorum :KK43:(

Hoslanilan kisinin yaninda kasilmak, cekinmek cok olasi seyler. Sevgilinizin de biraz ice donuk oldugunu soylemissiniz. O tip kisiler icin daha bir cekinme nedeni olur hoslanilan kisi. Olabilir yani, nerden geldi akliniza denecek bise degil. Garip bi anda degisim. Biraz daha bakin ama gidisata.

Valla normal gelmedi 2 -3 kere zaman geçirdiğin insana selam bile vermemek. Arkadaşından hoşlanmasa bile böyle biriyle ilişki sürdürmekte kararlı mısın

Şahsen arkadaş ile tanıştırmalara karşıyım. Bilemiyorum şahsi görüşüm hadi tanıştırma oldu sonra neden 3lü takılınır. Bu arada beni de bir arkadasim tanıştırmıştı sevgilisi ile sonradan kıskandı. Hatta onu beni sevmekle suçlamış ne alakaysa. Asla kabul etmiyorum oyuzden buluşmalara. Tek kişi gitmeyi.
Garip bir çekiniklik var nedense yanlış birşey yapmış insan davranışları gibi geldi. Yoksa da salak salak hareketlerle kuşkulandırmasın insanı neden öyle davrandığını sor.

Bence arkadaşınız sevgilinize asılmış gibi geldi. Sevgiliniz reddetmiş ve ondan böyle davranıyor.

Merhaba kızlar, nedense kafama takıldı bu konu.
Yaklaşık 8 aydır tanıdığım ve 2-3 aydır da sevgili olduğum biri var öncesinde flörtleşiyorduk. Kendisi bana çok değer veriyor, çokça sevdiğini dile getiriyor. Davranışlarıyla da gösteriyor sevdiğini. Yakın zamanda en yakın arkadaşımla da tanıştırdım onu. İkisi gayet iyi anlaştılar, eğlendik üçümüz de. Sonra bir defa daha çıktık yine sorunsuzdu her şey güzel zaman geçirdik. Sevgilim normalde çekingen birisidir yani çok dışa dönük değil. Sosyal fobik bi tarafı da var herkesle çok rahat konuşamaz. Ama o arkadaşımlayken beklediğimden daha rahattı sevindim hatta bu duruma. Sonrasında bayram tatili araya girdi şimdi yine okuduğumuz şehre döndük. Stajdayken sevgilim de yanımdaydı sonra arkadaşım yanımıza geldi sarıldık birbirimize hasret giderdik konuşmaya başladık. Fakat sevgilim aşırı bir çekingenlik geliştirmiş, sanki arkadaşımdan kaçıyor gibi. Hatta başta hiç bakmadı ona biz konuşurken selam bile vermedi. Arkadaşım gayet normal davranıyor hatta ona da bakıyor arada hani konuşmak için. Sonra staj çıkışında birlikte çıktık fakat sevgilim çok kasıyordu kendini anlaşılıyordu hal hareketlerinden. Neden olduğunu anlamadım soramadım da kendisine. Acaba arkadaşımdan mı hoşlanmaya başladı gibi saçma düşünceler sardı beynimi. Kendime de kızıyorum bir yandan neden böyle düşünüyorsun diye. Ama ikisinin muhabbeti çok tuttu birlikteyken. Sabah normaldi yani onu geren bir durum yoktu gün içinde. Arkadaşıma başta selam vermemesinden anladım bir gariplik olduğunu. Genel olarak dediğim gibi çekingen birisi ama bu kadar gerilmiyor normalde. Ben mi paranoyaklık yapıyorum biraz bilmiyorum :KK43:(
E sor ?

Babaannemin bir lafı vardı hiçbir bekar arkadaşını sevdiğinle eşinle tanıştırma tanıştırsan da samimiyet kurmayın beraber diye ne kadar cahil düşünüyor derdim böyle şeyleri gördükçe maalesef haklı olduğunu anlıyorum
Herkesin babaannesi de ilişki koçu mübarek (!) kafam kel de değil.

Bence seninkisi başka bir kadınla bir yerlerde gezerken senin arkadasını gördü.
Arkadaşının da kendisini gördüğünü düşünüp tedirgin oluyor.
Benim aklıma ilk gelen o oldu.
Bu olsa olsa "ya söylerse " telaşı olur.
Gordugunden emin olmagi için bu şekilde tuhaflasiyor bence.

X