Nabzınız kaç?

Kız kalp 120 atınca insan cahana sığmıyor ne diyosun.🥶😁
Kalp 100 oldumu artık daralıyorsun yavaştan ilaç aramaya başlıyorsun rahatlamak için.Kalbin normal ritmi 75 80 aralıkta artık 90 100 yüksek kabul ediliyor doktorda böyle söylüyordu.Ben ameliyata girince yüksek atım var diye dikkat ediyorlar.Ve ne zaman 100 olsa artık ilaç alıyorum çunki nefesim daralıyor kalbim sanki agzımdaymış gibi atıyor.

Her 100 oldugunda ilac icsem ne olurdu halim bilemedim. Benim atislarimda da zaman zaman 100 oluyor ilac icmiyorum.
Baska bir rahatsizliginiz varsa bilemeyecegim daralma nefessizlik vs olmuyor bende 100 atimda.

Ben de bir ara triplenmistim doktor kontrolu oldum hatta cok evhamlaniyorum diye doktor holter d verdi. Hic bir sorunum yokmuş ilacta vermedi.

150-160 atima ciktigi da olmusti arada tabi devamli o hizda atim olmuyor anlik cikmis muhtemelen saat kayitlarinda gormustum, doktora da soylemistim.

Her 100 oldugunda ilac icsem ne olurdu halim bilemedim. Benim atislarimda da zaman zaman 100 oluyor ilac icmiyorum.
Baska bir rahatsizliginiz varsa bilemeyecegim daralma nefessizlik vs olmuyor bende 100 atimda.

Ben de bir ara triplenmistim doktor kontrolu oldum hatta cok evhamlaniyorum diye doktor holter d verdi. Hic bir sorunum yokmuş ilacta vermedi.

150-160 atima ciktigi da olmusti arada tabi devamli o hizda atim olmuyor anlik cikmis muhtemelen saat kayitlarinda gormustum, doktora da soylemistim.
Yok her 100 oldugun da ilaç içmiyorum tabiki 100 olunca hiss ediyorum ben çarpıntıyı.Başka bir rahatsızlığım yok 120 benim için ilaç alacak yükseklikte o yüzden öyle söyledim öyle olunca ben mesela daralıyorum nefesim zorlaşıyor kullandiğım ilacta çok küçûk dozda ve çok nadir alıyorum.Taşikardi olunca oynuyor böyle alıştım sadece 120 benim için ilaç demek herkes bir birinden farklı mesela senin için dayanılır ben dayanamıyorum 120 normal rakam dedigi için arkadaş bana garip geldi.

Bende bı ara rıtım bozuklugu cıktı
Halbukı yuksek degıldı sadece arada takılı kalıyor
Arada atmıyor teklıyor gıbıydı
Concor verdı ama benım nabız 70 fılan
Concor yarım ıcınde benım nabız 40 lara düşmeye basladı
Halsız kaldım ıcmedım
Onlara gore omur boyu ıcecekmısım
Bazen ne yaptıklarını bılmıyorlar.
Siz bır psıkıyatre gıdın bence
Antıdepresan alırsanız düzelirsiniz birde kansızlık varmı baktırdınızmı

Bende bı ara rıtım bozuklugu cıktı
Halbukı yuksek degıldı sadece arada takılı kalıyor
Arada atmıyor teklıyor gıbıydı
Concor verdı ama benım nabız 70 fılan
Concor yarım ıcınde benım nabız 40 lara düşmeye basladı
Halsız kaldım ıcmedım
Onlara gore omur boyu ıcecekmısım
Bazen ne yaptıklarını bılmıyorlar.
Siz bır psıkıyatre gıdın bence
Antıdepresan alırsanız düzelirsiniz birde kansızlık varmı baktırdınızmı
İşte ben de bundan korktuğumdan içmedim. Baktırdım kansızlık yok vitamin değerleri de normal. Psikolojik tarafı zaten var kesinlikle ama psikolojik tarafının olmadığı zamanlarda da yüksekti nabzım. Yemek yediğimde 100lerde oluyo. Yemek yemeyip uzun süredir yatıyorsam 80lerde. Yürüyorken 117-120 falan, yeni uyandığımda 60-80 arası değişiyor. Geceleri de 45 lerde falan akıllı saat öyle diyordu. Doktorun bana concor verdiği zaman holter takmıştım o sonuca göre verdi bi 10 gün dene tekrar kontrole gel dedi. Ben kullanmadım. O dönemler anksiyetem tavandı holter takılıyken de anksiyeteliydim belki ondandır. Bide ekg falan çektirirken heyecanda yapıyorum 128 falan çıkıyo

Ben normalde 90-100 arası olduğu için bana da bir sorun yaratmıyor ben de bi gece kalbim hızlı atıyormuş gibi bi hisle uyanmıştım artık kalbim mi hızlı atıyodu ben mi panik yaptım bilmiyorum yataktan kalkınca artık sesini duyacağım kadar atmaya başladı. 140 atıyomuş acilde baktıklarında. Titriyodum ağzım kupkuru olmuştu sanki tükürük kalmamıştı ama çok şükür nefes darlığı yaşamadım sadece paniktim. Yani 140 civarı nabızı bile tolere edebildim. Sanırım panik atak yaşamışım.

Ben normalde 90-100 arası olduğu için bana da bir sorun yaratmıyor ben de bi gece kalbim hızlı atıyormuş gibi bi hisle uyanmıştım artık kalbim mi hızlı atıyodu ben mi panik yaptım bilmiyorum yataktan kalkınca artık sesini duyacağım kadar atmaya başladı. 140 atıyomuş acilde baktıklarında. Titriyodum ağzım kupkuru olmuştu sanki tükürük kalmamıştı ama çok şükür nefes darlığı yaşamadım sadece paniktim. Yani 140 civarı nabızı bile tolere edebildim. Sanırım panik atak yaşamışım.

Benim normalde 90-100 arasi degil, normalim 75-80 ama 140 herhangi bir etki yapmiyor sadece hizli oldugunu hissediyorum ama acile hic gitmedim bu yuzden. 🙄 uyku aninda oldugunuz icin cok etkilemistir.

Benim normalde 90-100 arasi degil, normalim 75-80 ama 140 herhangi bir etki yapmiyor sadece hizli oldugunu hissediyorum ama acile hic gitmedim bu yuzden. 🙄 uyku aninda oldugunuz icin cok etkilemistir.
Aynen öyle gafil avlandım :) sizin anksiyete vs probleminiz yoktu dimi

Bugün 133 gördüm ama baya kötü oldum dinlendim bi sure öyle geçti 🥲 genel anlamda 110 120 100 falan atar

Eklentiler

• IMG_9066.jpeg
    IMG_9066.jpeg
    105,1 KB · Görüntüleme: 10
Sizin anksiyeteniz var kusura bakmayın ne alaka yani holter taktırdınız mı ? 90-100 yüksek nabız değildir ilaçla müdahalede gerekmez anksiyetik hastalara düşük dozda ilaç başlayan doktorlar var sadece o kadar. 60-100 arası normal ritimdir. 160+ nabzı bile vagal manevralar ile kırabiliyoruz lütfen işimizide bize öğretmeyin bi zahmet. Her sene güncelleme eğitimi alıyoruz boş boş idda ediyorsunuz. Doktora kalbim ağzımda atıyo şöyle böyle desen zaten yazıyor o dediğiniz ilacı, ameliyattada nabzı 90-100 diye hangi ekip hazırlık yapıyosa evlere şenlik yani.
Benimki 133 bugün ölecekmiyim doktor :olamaz: :olamaz:

Bebelerden sonra baslasaydi ben de tiritirdim muhtemelen ama yaklasik 12-13 yildir ilac kullaniyorum. Bir miktar yoruluyroum tabi ki, ben 210 nabiz bile gordum cunku 😂😂😂

Alistim yaaa, idare ediyorum bir sekilde 😬

Sana da cok gecmis olsun 🙏🏻🌺
210 muuu ??? 130 bile bukadar rahatsız ederken. Nasıl dayandın buna. Umarım kalbin zarar görmemiştir

Çok geçmiş olsun, bilmiyordum.🥺
Birkaç ay önce yüksek nabzı ve sinüs ritm bozukluğunu tatmış biri olarak ne kadar zor ve hayatı etkileyen bir durum olduğunu anlayabiliyorum.

Ayol biz kalp atışı normal insanlar sızlanmayalım yorulduk diye, sen ritm bozukluğu ile iş güç 2 erkek çocuk derken 3 kişilik efor sarfediyorsun, utandım şuan😂
Bende yerimi alayım şöyle gerçekten bende utandım

Aynen öyle gafil avlandım :) sizin anksiyete vs probleminiz yoktu dimi

Var. Bazen triplere giriyorum kendime stress yaratabiliyorum. Doktorum sakin olmami soylemisti. 😬 Simdi kayitlara bakiyrdum 178 gormusum mesela ama doktoruma da soylemistim anlik cok yukselebiliyor diye. Herhangi bir sorun cikmadi tum testlerimi yaptirdim ama ben.

Eklentiler

• 1000007418.jpg
    1000007418.jpg
    39,4 KB · Görüntüleme: 9
Var. Bazen triplere giriyorum kendime stress yaratabiliyorum. Doktorum sakin olmami soylemisti. 😬 Simdi kayitlara bakiyrdum 178 gormusum mesela ama doktoruma da soylemistim anlik cok yukselebiliyor diye. Herhangi bir sorun cikmadi tum testlerimi yaptirdim ama ben.
Sorun anksiyete de ya gerçekten. Ben kendimi bildim bileli kalbi hızlı atan biriyim ama hiç dikkat etmezdim önceden. Kalbimi dinlediğimi, dikkat ettiğimi hiç bilmezdim. Ama son bir senedir anksiyetem var ne hikmetse kalbime taktım sürekli nabız dinliyorum falan

Senin de kalbin hep hızlı atar mı? Doğuştan mı
Evet ergenlık çağlarımda ama ozaman bi problem yoktu doktor öyle söyledi . bunu hatırlıyorum ama annemı hastaneye götürüp fiş sırasında beklerken çarpıntım olup gözlerimın karardığını sonrada bayıldığımı . Ama bu yıl sağlıkla ilgili çok problem yaşadım maalesef, ilaç raporunda tanıda primer hipertansıyon hemen altta teşhiste arteriel hipertansiyon yazıyor. Ben annemin e nabızına baktım aynı tanı teshıs ondada yazıyor. Galiba genetik.ama kalbim hasar görmemiş şükür doktor onada baktı

X