Nankör müyüm kıskanç mıyım neyim bilmiyorum

izmirlibjkkartal

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
2.253
4.180
Merhaba ben istnbln iyi bir semtinde doğdum büyüdüm ve sevdiğim adamla evlendim standart bir hayatm var 3 yasnda babasız kaldım annem henz 27 yasndaydı ve çalışan bir kadındı evlenmedi hayatına evleneceği adamlarda girmedi açıkçası herneyse şuan annem 54 yaşında hala çalışıyor son derece dinamik genç ruhlu bir kadın bir senedir erkek arkadaşı var aynı evde yaşıyorlar annemm bana yakın oturuyodu fakat şuan uzakta adamn yanında hsonları geliyor ki hiçi ben çalışıyorum pek görüşme şansmz yok zten gelsede ben maddi olarak kirada oturuyorum 2 kişi çlışp hayata tutunmaya çalışıyoruz bir yandanda 3 senedir çocuk hayaliyle dr dr geziyoruz annemn sevgilsnn mesleği son derece iyi annemn kirada dairesi 3 maaşı var adam zaten karı koca çalştğmz paranın 2 katını alıyor yani bir elleri yağda bir elleri balda desem yalan olmaz altlarında arabaları hayatın tadını çkarıyolar bzm öyle bir imkanmz yok birimiz kira faturalar birimz ev geçndrmeye çalışıyor yani bzm gençliğimz skntı içnde geçiyor annemm adına mutluyum fakat maddi hiçbr desteği olmyor şu olyor aidatımızı veriyor 200 tl bunun dşnda hiçbrşey yapmyor sizce ben kötü düşünceli bir insan mıyım bu arada annemn dairesini satp 2 daire almak istedm senelerce biri anneme biri bana yetmeseydi kendim kredi çekecektim eksik kalan tutar için fakat olmadı hayatna giren adam annemi vazgeçirdi bu düşünceden ve ev alma imkanmzda yok bizm sizce bu durum normal mi buna alışmalı mıyım yani ben hep skntı içnde yaşayacgım fikrine kendimi kabllendirmem mi gerek yoksa beklenti içinde olmakta haklı mıyım çünkü gerçekten kendimi kötü fikirli bir insan gbi görmeye başladm inanın ben üstüme iki parça kıyft alamazken annem bir pafme dünya para veriyor ağrıma gidiyor açıkçası yada ben kötüleştm bilmiyorum

Merhaba ben istnbln iyi bir semtinde doğdum büyüdüm ve sevdiğim adamla evlendim standart bir hayatm var 3 yasnda babasız kaldım annem henz 27 yasndaydı ve çalışan bir kadındı evlenmedi hayatına evleneceği adamlarda girmedi açıkçası herneyse şuan annem 54 yaşında hala çalışıyor son derece dinamik genç ruhlu bir kadın bir senedir erkek arkadaşı var aynı evde yaşıyorlar annemm bana yakın oturuyodu fakat şuan uzakta adamn yanında hsonları geliyor ki hiçi ben çalışıyorum pek görüşme şansmz yok zten gelsede ben maddi olarak kirada oturuyorum 2 kişi çlışp hayata tutunmaya çalışıyoruz bir yandanda 3 senedir çocuk hayaliyle dr dr geziyoruz annemn sevgilsnn mesleği son derece iyi annemn kirada dairesi 3 maaşı var adam zaten karı koca çalştğmz paranın 2 katını alıyor yani bir elleri yağda bir elleri balda desem yalan olmaz altlarında arabaları hayatın tadını çkarıyolar bzm öyle bir imkanmz yok birimiz kira faturalar birimz ev geçndrmeye çalışıyor yani bzm gençliğimz skntı içnde geçiyor annemm adına mutluyum fakat maddi hiçbr desteği olmyor şu olyor aidatımızı veriyor 200 tl bunun dşnda hiçbrşey yapmyor sizce ben kötü düşünceli bir insan mıyım bu arada annemn dairesini satp 2 daire almak istedm senelerce biri anneme biri bana yetmeseydi kendim kredi çekecektim eksik kalan tutar için fakat olmadı hayatna giren adam annemi vazgeçirdi bu düşünceden ve ev alma imkanmzda yok bizm sizce bu durum normal mi buna alışmalı mıyım yani ben hep skntı içnde yaşayacgım fikrine kendimi kabllendirmem mi gerek yoksa beklenti içinde olmakta haklı mıyım çünkü gerçekten kendimi kötü fikirli bir insan gbi görmeye başladm inanın ben üstüme iki parça kıyft alamazken annem bir pafme dünya para veriyor ağrıma gidiyor açıkçası yada ben kötüleştm bilmiyorum
Annenize ait paradansize yardım edip etmemesi tamamen onun kararı. Parasını istediği gibi harcamakta özgür. Yıllarca tek başına çocuk büyütmüş bir kadının da hayatını yaşamaya hakkı var.
Siz gencecik insanlarısınız kaç yaşındaki insanlardan yardım beklemeniz yanlış
Beklenti içinde olmanız sizi kötü biri yapmaz sadece çaresiz yapar

Siz bunların hiç biri değilsiniz...
Sadece annenizden şunu bekliyorsunuz. Hani evlatları için elinden ne gelen varsa yapan anneler varya öyle bı anne olmasını istemişsiniz.

Yanlız anneniz şu an için böyle değildir bu huyu karakteridir.
Anneniz evlenmedi diye iyi bı anne değil. Tercih etmemiş.
Sizde annenizden daha ilgi beklediğiniz için kötü bı insan değilsiniz.

Haklısınız bence evi satıp 2 ev alsanız biri annemizin biri sizin olsa kiradan kurtulursunuz. Zaten anneniz durumu iyi olan biriyle birlikte neden sıkıntı çekiyorum diye düşünmeniz normal bence. Hiç konuştunuz mu annenizle
Evi satmak istedi fakat üzerine düşmedi ilgilenmedi sözde emlakçya verdm dedi ama olmadı üstelemedide zaten kirası yüksek dairenin babamdan kalan daire benm başka türlü ev alma şansımda yok düşüncm şuydu 2 daire kesn alınır fakat yetmesede önce anneme daire alp eksik ksmıyla kendmz kredi çeker kendmze o şeklde alırız dyordm fakat olmadı belliki olmayacakta kendmi bi yandan açgözlü gibi hssedyorum

27 yaşında dul ve bir başına kalmış hayatta düşünsenize ne kadar zor sizi büyütmüş okutmuş evlendirmis ama inatlada çalışmayı bırakmamış alnindann öperim bu kadının ...bırakın gününü gün etsin yaşasın hayatın tadını çıkarsın artık zaten size kalacak eninde sonunda

Kadın belki de sizi rahat büyütmek için gençliğini vermiş şimdi mutlu, yaşıyor kalkıp onun maaşını hesaplıyorsunuz. İki kişisiniz ve evlendiniz artık sorumluklarınızı kabul edin. Annenizin sevgilisinin ne kazandığından size ne anlamadım, adam belki senelerce çalışmış didinmiş şimdi iyi maaş alıyor. Beklentiye girmeniz yanlış.

Çok gereksiz bir düşünceniz var. Kadın bunca zaman çile cekmis, en sonunda mutluluğu yakalamış. Dünyaya ömür çürütmeye gelmedi ya, güzel seyelr almak onun da hakkı.
Ayrica annenizin satıp üstüne av almasını istediğiniz evi babanıza ait miydi? Eğer miras yoluyla size dusen bir şey varsa bu hakkınız, alma konusunda diretin. Ama annenize ait bir evse ve hakkınız yoksa size ne oluyor ki? O çalışmış, biriktirmiş, o yapmış. Vefat edene kadar da ev üzerinde tek hakkı olan kişi o.
Vallahi Ben olsam ben de colugum çocuğum için zamanında biriktirip aldığım evi satmazdim..benim annem babam da satmaz, biz istedik diye. İmkanı olan kredisini çeker, evini alir. Gerekirse yardım edilir. Ama durduğu yerde değerlenecek bir yatırım olan ev, arsa vs neden satılsın ki boşu boşuna? Kadın onca emek vermiş zamanında. Belki de elden ayaktan düşünce kendi güvencesi olacak o ev .
Bunun üzerinde hak iddia etmeniz bile yersiz olmuş - eğer ki babanızın mirası değilse .
Ayrıca satip parasıyla size bir ev hibe etse o ev hem sizin hem kocanizin olacak ,olası bir boşanma durumunda kocaniza resmen ev hediye etmiş olacak. Böyle bir kısmı da var olayın...
El şeyiyle gerdeğe girilmez diye bir atasözümüz var. Durumun varsa alırsın evini, durumun yoksa annenin evine, sevgilisinin maaşına falan boşu boşuna bakmaya gerek yok .
Ayrıca annenin evlenen kızınin aidatını odemesi bile bir incelik. Daha fazlasını istemeye hiç gerek yok .
Bu düşüncelerinizi annenize yansıtmayın, kadincagizi da boşuna üzmeyin bence

Siz bunların hiç biri değilsiniz...
Sadece annenizden şunu bekliyorsunuz. Hani evlatları için elinden ne gelen varsa yapan anneler varya öyle bı anne olmasını istemişsiniz.

Yanlız anneniz şu an için böyle değildir bu huyu karakteridir.
Anneniz evlenmedi diye iyi bı anne değil. Tercih etmemiş.
Sizde annenizden daha ilgi beklediğiniz için kötü bı insan değilsiniz.
Evet kaynvaldem ve eşme bakıyorum birde annemle bana bakıyorum uçurum var bilmiyorum belkide aklmdaki annelik ve gerçek annem farklı

annenizden bekledikleriniz pek yanlis degil ama gereksiz. yani yardim etse ince bir dusunce olur, etmese de kimse neden etmedin diyemez. bu sizi kiskanc yapmaz.

ama anneniz evini satip iki ev alacakken hayatindaki kisi karisip annenizi durdurduysa orada tepki gosterebilirdiniz. ben olsam gosterirdim yani, beni degil iki gundur hayatinda olan kisiyi dusunuyorsun derdim. hani anneniz kendisi dusunup vazgecse okey ama adamin fikriyle vazgecmesi hos gelmedi bana.

Babaniz ölünce mal paylaşımı oluyor zaten hatta çocuklara daha fazla düşüyor diye biliyorum .Sizde nasıl oldu ?Onun dışında verir vermez ona birşey diyemeyiz borç isteyebilirsiniz çocuk tedavisi için bankaya kredi öder gbi annenize ödersiniz hem o mağdur olmaz hem de siz .

Ben düşüncenizi normal buldum.Babadan kaldıysa sizin de hakkınız var.O evin satılması anladığım kadarıyla annenizi maddi anlamda çok etkilemeyecek.Annenizin hayatını yaşamaya tabiki hakkı var.Ama babadan hakkınızı almak da sizin hakkınız.Olmuyorsa da çok yıpratmayın kendinizi.Olan size olur.

X