Napıcağımı Bilmiyorum (Sedef rahatsızlığı)

Merisss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2018
44
9
merhaba herkese iyi akşamlar lütfen bana bu konuda yardımcı olun artık napıcağımı şaşırdım diyebilirim 6 yıldır Sedef hastasıyım kırmızı üzeri beyaz kabuk bağlayan bir deri hastalığı kulaklarımda saçlarımda karnımda var daha önce ciddi bir rahatsızlık olduğunu anlamamıştık sadece saçımda vardı sonra vücuduma yayılmaya başladı kortizonlu kremler kullandım nemlendiriciler sürdüm biraz iyi oldu ama sonra tekrar çıktı ve kortizonlu krem kullandığım için cildim kötü oluyordu yaralar geçsede ,doktorum artık kortizonlu krem kullanma dedi coresatin diye bir ilaç yazdı ama ilaç 30 gr çok küçük ve pahalı sadece dört gün yetiyo ben de başka şeyler araştırdım ve Mehmet ilteber diye bir Doktorun videolarını gördüm ona inandım kliniğine gittim ayda bir kere gidiyorum 8 saat yolculuk yapıp , yaralarım çok geç iyileşiyor uzun zaman alıyor bazı yerlerde tekrar küçük küçük çıkıyor ve büyüyor
Bazı yerlerde de Şu an gittiğim doktora ( Mehmet ilteber ) güvenmeyin diye yazılara rastlıyorum artık napıcağımı şaşırdım aynaya bakamıyorum iki günde bir ilaç sürüyorum ama her sürdüğümde moralim bozuluyor her gün ağlıyorum artık çaresini bulup bu hastalıktan kurtulmak istiyorum çünkü artık benim psikolojimi de bozdu bu hastalıkla Nası başedebilirim ne yapmam gerekir bana yardımcı olursanız sevinirim ...

Geçmiş olsun
Strese bağlı çıkmış dediler kuzenime de, daha 4 yaşındaydı, ara ara çıkıp geciyo onunkiler

Canm benm bir tanidigim var onunda oldukca ileri seviyede denize girdigi zaman rahatliyo biraz en onemlisi de strese gelmiyo bu hastalik bildigim kadariyla birde balikli gole gitsen doktoruna danis tabi bunlari yapmadan once

Geçmiş olsun
Strese bağlı çıkmış dediler kuzenime de, daha 4 yaşındaydı, ara ara çıkıp geciyo onunkiler

Benimki altı yıldır devamlı var ve artış gösteriyor strese girmek istemesem de engel olamıyorum
Geçmiş olsun küçüğe de inşallah geçer ve bida çıkmaz

Benimde bi sağ koltuk altım ve kolumda var galiba ama belli belirsiz birkaç senedir dr a gitmedim hiç derimi gerince beyazlıyor kaşıntımda yok yarada öyle suruyorlar sadece

Canm benm bir tanidigim var onunda oldukca ileri seviyede denize girdigi zaman rahatliyo biraz en onemlisi de strese gelmiyo bu hastalik bildigim kadariyla birde balikli gole gitsen doktoruna danis tabi bunlari yapmadan once

Bu yazı iyi değerlendirmeyi düşünüyorum ben de denize girip güneşleneceğim inşaalah o zaman biraz geçer

Benimde bi sağ koltuk altım ve kolumda var galiba ama belli belirsiz birkaç senedir dr a gitmedim hiç derimi gerince beyazlıyor kaşıntımda yok yarada öyle suruyorlar sadece
Benim saçımdakiler kaşıntı yapıyo ve kepek gibi oluyo Mehmet ilteber bey adlı bir doktora gidiyorum onun verdiği şampuanı kullanıyorum ama şu an bi değişme yok

Direk dr adı veriyorsuniz reklam gibi oluyor :KK66:
Reklam yapmak istemem belirtmemin amacı bazı yerlerde güvenilmemeli diye yorumlar okumuştum bu doktor beye giden varsa tedavileri ne durumda merak ediyorum o yüzden cevabımda bahsetmek istedim kusura bakmayın

Bende Sedef hastası olduğumu 2 ay önce öğrendim. Dizlerimde ve dirseklerimde var. Şuanda hafif dedi doktor krem verdi. Onu kullanıyorum. Inşallah geçer ve yayilmaz

Sedef hastalığı bir bağışıklık sistemi hastalığı, bunu kabul edince tedavin daha kolay gelecek. Hayatın boyunca sedefle yaşamayı öğrenmek zorundasın, ona iyi davranırsan o da iyi davranacak, Belilri dönemlerde azar sedef, bahar dönemleri vs. Ama yaz dönemi daha iyidir. Cildi kurutmayacaksın, kaşımayacaksın, sabun kullanmayacaksın, lif kullanmayacaksın , ıslakken vücudun, daha banyonun ıcındeyken havluyla temas etmeden, parfümsüz bir kremle vücudunu, sedefli bölgeyi kremleyeceksin. Kortızon genel tedavı sekli, lazer tedavisi vs var, yediklerine içtiklerine vs de dikkat et. Sedefi cözdüm diyene de inanma, öyle olsa literatür de adı geçer, ilaç geliştirilirdi zaten.

merhaba herkese iyi akşamlar lütfen bana bu konuda yardımcı olun artık napıcağımı şaşırdım diyebilirim 6 yıldır Sedef hastasıyım kırmızı üzeri beyaz kabuk bağlayan bir deri hastalığı kulaklarımda saçlarımda karnımda var daha önce ciddi bir rahatsızlık olduğunu anlamamıştık sadece saçımda vardı sonra vücuduma yayılmaya başladı kortizonlu kremler kullandım nemlendiriciler sürdüm biraz iyi oldu ama sonra tekrar çıktı ve kortizonlu krem kullandığım için cildim kötü oluyordu yaralar geçsede ,doktorum artık kortizonlu krem kullanma dedi coresatin diye bir ilaç yazdı ama ilaç 30 gr çok küçük ve pahalı sadece dört gün yetiyo ben de başka şeyler araştırdım ve Mehmet ilteber diye bir Doktorun videolarını gördüm ona inandım kliniğine gittim ayda bir kere gidiyorum 8 saat yolculuk yapıp , yaralarım çok geç iyileşiyor uzun zaman alıyor bazı yerlerde tekrar küçük küçük çıkıyor ve büyüyor
Bazı yerlerde de Şu an gittiğim doktora ( Mehmet ilteber ) güvenmeyin diye yazılara rastlıyorum artık napıcağımı şaşırdım aynaya bakamıyorum iki günde bir ilaç sürüyorum ama her sürdüğümde moralim bozuluyor her gün ağlıyorum artık çaresini bulup bu hastalıktan kurtulmak istiyorum çünkü artık benim psikolojimi de bozdu bu hastalıkla Nası başedebilirim ne yapmam gerekir bana yardımcı olursanız sevinirim ...
Malesef coresatinde iyilestrmiyo benim kuzenimde 17senedir var skınti da cogaliyo ama gecmiyor teyzem bi araba parasndan fazla para verip tedaviye götürdü ama gecmiyor lanet şey smdi bi tedavi daha başladi biraz uzun sürcekms salca falan yemiyo hatta eger fayda görürse sanada yazarm

Malesef coresatinde iyilestrmiyo benim kuzenimde 17senedir var skınti da cogaliyo ama gecmiyor teyzem bi araba parasndan fazla para verip tedaviye götürdü ama gecmiyor lanet şey smdi bi tedavi daha başladi biraz uzun sürcekms salca falan yemiyo hatta eger fayda görürse sanada yazarm

Ben de salçalı acılı gıdalar tüketmiyorum gerçekten zor bir rahatsızlık eğer iyileşme olursa beni de bilgilendirirseniz sevinirim

Çok geçmiş olsun, ben de 11-12 yaşımdan beri Sedef hastasıyım, şu an 28 yaşındayım. Kulağımda, saçımda ve karnımın alt kısmında vardı. İnanılmaz derecede kaşınırdı, dayanamayıp kaşırsam da özellikle kulağımdaki ve karnımın alt tarafındaki kısım acırdı. Onun acısından ağlayıp uyuyamadığımı bilirim küçük yaşta. sonrasında denize gidip geldikçe kulağımdaki ve başımdaki geçti çok şükür. Strese girdiğim dönemlerde başıma çok aşırı dokunup her yerini yara yapmıştım ama onun sedefle bağlantısı var mı bilmiyorum. Diğer kısımdaki devam ediyor, momecon merhem sürersem 2 günde hafifliyor, bırakırsam hemen geri geliyor. Deniz iyi gelecektir inşaallah ama döndükten sonra yeniden kaşınmaya başlarsa kaşımamaya çalışın.

Ben de salçalı acılı gıdalar tüketmiyorum gerçekten zor bir rahatsızlık eğer iyileşme olursa beni de bilgilendirirseniz sevinirim
Merhaba! Arkadaşlar Allah şifa versin hepinize. Sizede şifa olması umuduyla bir tavsiyede bulunayım. Eşim 17 yıldır Sedef hastasıydı bildiğiniz gibi yapmadığı tedavi kullanmadığı ilaç kalmadı deniz suyu iyi geliyordu ama kısa süreliğine . En son bir cildiyle doktoru biyolojik ajan tedavisinden bahsetti.bizde araştırıp bu işte iyi olan doktoru bulmaya çalıştık. Bir çok hastanede yapılıyordur. Eşimin gittiği İzmir Bozyaka eğitim ve araştırma hastanesi doktoru Meltem Türkmen .bu tedavide özel bir ilaç damar yolundan uygulanıyor serumla beraber . Doktoru 13 seans uygun gördü ilk seansta eşimiz sedefi yüzde 95 iyileşti ilk önce 15 gün ara ile şimdi iki ayda bir uygulanıyor. 5. Seansı aldı şu an izi bile yok çok şükür. Yakınsanız gitmenizi Öneririm eşim Batman’dan gidip geliyor .uygulayan başka üniversite hastaneleride var sanırım. Tedavi aşırı pahalı ama devlet tamamını karşılıyor .

X