Napıcağımı Bilmiyorum (Sedef rahatsızlığı)

Çok geçmiş olsun, ben de 11-12 yaşımdan beri Sedef hastasıyım, şu an 28 yaşındayım. Kulağımda, saçımda ve karnımın alt kısmında vardı. İnanılmaz derecede kaşınırdı, dayanamayıp kaşırsam da özellikle kulağımdaki ve karnımın alt tarafındaki kısım acırdı. Onun acısından ağlayıp uyuyamadığımı bilirim küçük yaşta. sonrasında denize gidip geldikçe kulağımdaki ve başımdaki geçti çok şükür. Strese girdiğim dönemlerde başıma çok aşırı dokunup her yerini yara yapmıştım ama onun sedefle bağlantısı var mı bilmiyorum. Diğer kısımdaki devam ediyor, momecon merhem sürersem 2 günde hafifliyor, bırakırsam hemen geri geliyor. Deniz iyi gelecektir inşaallah ama döndükten sonra yeniden kaşınmaya başlarsa kaşımamaya çalışın.

Teşekkür ederim cevabınız için ,
Aslında çok kaşımamaya çalışıyorum ovalıyorum çok kaşıntı olunca bu aralar saçımdakiler arttı ve elim sürekli saçıma gidiyor

Merhaba! Arkadaşlar Allah şifa versin hepinize. Sizede şifa olması umuduyla bir tavsiyede bulunayım. Eşim 17 yıldır Sedef hastasıydı bildiğiniz gibi yapmadığı tedavi kullanmadığı ilaç kalmadı deniz suyu iyi geliyordu ama kısa süreliğine . En son bir cildiyle doktoru biyolojik ajan tedavisinden bahsetti.bizde araştırıp bu işte iyi olan doktoru bulmaya çalıştık. Bir çok hastanede yapılıyordur. Eşimin gittiği İzmir Bozyaka eğitim ve araştırma hastanesi doktoru Meltem Türkmen .bu tedavide özel bir ilaç damar yolundan uygulanıyor serumla beraber . Doktoru 13 seans uygun gördü ilk seansta eşimiz sedefi yüzde 95 iyileşti ilk önce 15 gün ara ile şimdi iki ayda bir uygulanıyor. 5. Seansı aldı şu an izi bile yok çok şükür. Yakınsanız gitmenizi Öneririm eşim Batman’dan gidip geliyor .uygulayan başka üniversite hastaneleride var sanırım. Tedavi aşırı pahalı ama devlet tamamını karşılıyor .

Teşekkürler ederim cevabınız için , ilacın bir yan etkisi oldumu ve orta derecede sedefi olsa da yapılabiliyor mu ?

merhaba herkese iyi akşamlar lütfen bana bu konuda yardımcı olun artık napıcağımı şaşırdım diyebilirim 6 yıldır Sedef hastasıyım kırmızı üzeri beyaz kabuk bağlayan bir deri hastalığı kulaklarımda saçlarımda karnımda var daha önce ciddi bir rahatsızlık olduğunu anlamamıştık sadece saçımda vardı sonra vücuduma yayılmaya başladı kortizonlu kremler kullandım nemlendiriciler sürdüm biraz iyi oldu ama sonra tekrar çıktı ve kortizonlu krem kullandığım için cildim kötü oluyordu yaralar geçsede ,doktorum artık kortizonlu krem kullanma dedi coresatin diye bir ilaç yazdı ama ilaç 30 gr çok küçük ve pahalı sadece dört gün yetiyo ben de başka şeyler araştırdım ve Mehmet ilteber diye bir Doktorun videolarını gördüm ona inandım kliniğine gittim ayda bir kere gidiyorum 8 saat yolculuk yapıp , yaralarım çok geç iyileşiyor uzun zaman alıyor bazı yerlerde tekrar küçük küçük çıkıyor ve büyüyor
Bazı yerlerde de Şu an gittiğim doktora ( Mehmet ilteber ) güvenmeyin diye yazılara rastlıyorum artık napıcağımı şaşırdım aynaya bakamıyorum iki günde bir ilaç sürüyorum ama her sürdüğümde moralim bozuluyor her gün ağlıyorum artık çaresini bulup bu hastalıktan kurtulmak istiyorum çünkü artık benim psikolojimi de bozdu bu hastalıkla Nası başedebilirim ne yapmam gerekir bana yardımcı olursanız sevinirim ...
Geçen yaz bendede başladı bu hastalık 1 ay ilaç kullandım geçti ilacı bıraktım doktorada gitmedim şimdi tekrarlamaya başladı 2 haftadır kaşıntılarla birlikte geri geldi ama bu kadar ciddi olduğunu düşünmüyordum ilerde daha mı kötü oluyo kafami kurcaladı şimdi o_O

Kendimi bildim bileli sedef hastasıyım.
Geçmiyor,geçmeyecek.
Onlarla yaşamaya alıştıkça azalacak sadece.
Deniz,güneş iyi gelebilir.
Baharat, domates arttırabilir.

Hiç unutmuyorum bir keresinde kadının teki 'ııyyyy o ne nasıl oldu yaa' dedi. Madde bağımlısıyım yan etki yaptı da çıktı kafam gitgelli herkese saldırıyorum dedim koşarak kaçmıştı. :KK70: :KK70:

Boşverrrrr tek hastalığımız sedef olsun şükret sedef çıkabilen kolumuz bacağımız var.

merhaba herkese iyi akşamlar lütfen bana bu konuda yardımcı olun artık napıcağımı şaşırdım diyebilirim 6 yıldır Sedef hastasıyım kırmızı üzeri beyaz kabuk bağlayan bir deri hastalığı kulaklarımda saçlarımda karnımda var daha önce ciddi bir rahatsızlık olduğunu anlamamıştık sadece saçımda vardı sonra vücuduma yayılmaya başladı kortizonlu kremler kullandım nemlendiriciler sürdüm biraz iyi oldu ama sonra tekrar çıktı ve kortizonlu krem kullandığım için cildim kötü oluyordu yaralar geçsede ,doktorum artık kortizonlu krem kullanma dedi coresatin diye bir ilaç yazdı ama ilaç 30 gr çok küçük ve pahalı sadece dört gün yetiyo ben de başka şeyler araştırdım ve Mehmet ilteber diye bir Doktorun videolarını gördüm ona inandım kliniğine gittim ayda bir kere gidiyorum 8 saat yolculuk yapıp , yaralarım çok geç iyileşiyor uzun zaman alıyor bazı yerlerde tekrar küçük küçük çıkıyor ve büyüyor
Bazı yerlerde de Şu an gittiğim doktora ( Mehmet ilteber ) güvenmeyin diye yazılara rastlıyorum artık napıcağımı şaşırdım aynaya bakamıyorum iki günde bir ilaç sürüyorum ama her sürdüğümde moralim bozuluyor her gün ağlıyorum artık çaresini bulup bu hastalıktan kurtulmak istiyorum çünkü artık benim psikolojimi de bozdu bu hastalıkla Nası başedebilirim ne yapmam gerekir bana yardımcı olursanız sevinirim ...
mraba bu saatte sirf size yazmak icin uye oldum yoksa asla ugrasmayi sevmem boyle seylerle.bende sedef vardi ne ettimse kurtulamadim hastane doktor krem ilac fayda etmedi az gecer gibi oluyo sonra tekrar yine.birde uzerine madalyon yani gul hastaligi oldu ben komple kipkirmizi oldum ciktim aylarca.ve en son arastirip hacamati buldum iyiki cok sukur ALLAH.ima bulmusum.1.seanda azaldi 2.seansda eser kalmadi.siz bilirsiniz ama arastirin isterseniz.bunun yaninda bikac derdimede care oldu.tanistirandan ALLAH razi olsn

Bende 5 yasından beri sedefle yaşıyorum benim önce saçımda sonra yüzümde sonra gögüslerm ve göbeğime vurdu inanılmaz çirkin bir görüntüydü doktor doktor kaplıca şifalı su her yeri denedim. En son çare psikiyatriste gittim. Uzunca bir süre antidepresan kullandım ve o süre zarfında bütün yaralarımdan kurtuldum. Bu bela malesef genetik ve strese dayalı. Hayatımızda stres olduğu sürece kurtulamıyoruz.

En kötüsüde bir kere bu hastalık illeti çıkca tamamiyle yok olmuyor geçici süreçlerde azalıyor yok oluyor ve tekrar çıkıyor.

Deniz suyu kaşındırıp yakıyor bol bol deniz suyuna girmeye çalısın. Strese girmeyin mutlu olmaya çalısın. Allah yar ver yardımcınız olsun. Malesef çok kötü bi illet ama çözümü yok gibi.

Eşimde de var 2 günde bir krem.sürüyorum başına yüzüne şuan yayılmaya başladı strestr daha çok oluyor ne denediyse olmadı. .kasimakan parçalıyor derisini o kadar kötü..sanırım. kalici bir tedavisi yok..hep geçici kremler sampuanlar veriyorlar

Sivas ta bir balikli gol var. Kvalidemin orada iyilesmis.

Geçen yaz bendede başladı bu hastalık 1 ay ilaç kullandım geçti ilacı bıraktım doktorada gitmedim şimdi tekrarlamaya başladı 2 haftadır kaşıntılarla birlikte geri geldi ama bu kadar ciddi olduğunu düşünmüyordum ilerde daha mı kötü oluyo kafami kurcaladı şimdi o_O

Siz içinizi rahat tutun herkeste farklı dönem dönem artıyo ama siz rahatsızlığınızı iyi tanıyın ve doktor kontrollerinize gidin Sedef kontrol altında tutulmalı çünkü sizi telaş yaptırmak istemem sadece baştan bana diyen olmamıştı o yüzden belirtmek istedim
ben ilk Sedef olduğunu öğrendiğimde krem yazmıştı doktor sizin kullandığınız ilac nasıl dı yan etkisi oldu mu genelde Sedef ilaçlarının ağır olduğunu ve eğer ileri ya da orta seviyenin biraz üstü olmadığın da doktor vermiyor diye biliyorum

Eşimde de var 2 günde bir krem.sürüyorum başına yüzüne şuan yayılmaya başladı strestr daha çok oluyor ne denediyse olmadı. .kasimakan parçalıyor derisini o kadar kötü..sanırım. kalici bir tedavisi yok..hep geçici kremler sampuanlar veriyorlar

Kalıcı bir tedavisi yok hayatın boyunca böyle yaşamayı öğren yaralarını sev diyorlar bunu doktorlar da diyor ama bu o kadar kolay bir şey değil ben belki bir şey söyler diyerek gidiyorum Umut kırmaktan başka bir şey olmuyor doktorun dediği zaten geçse yaralarım stres felan olmayacağım kaşımamak en iyisi teşekkürler cevabınız için

Bende 5 yasından beri sedefle yaşıyorum benim önce saçımda sonra yüzümde sonra gögüslerm ve göbeğime vurdu inanılmaz çirkin bir görüntüydü doktor doktor kaplıca şifalı su her yeri denedim. En son çare psikiyatriste gittim. Uzunca bir süre antidepresan kullandım ve o süre zarfında bütün yaralarımdan kurtuldum. Bu bela malesef genetik ve strese dayalı. Hayatımızda stres olduğu sürece kurtulamıyoruz.

En kötüsüde bir kere bu hastalık illeti çıkca tamamiyle yok olmuyor geçici süreçlerde azalıyor yok oluyor ve tekrar çıkıyor.

Deniz suyu kaşındırıp yakıyor bol bol deniz suyuna girmeye çalısın. Strese girmeyin mutlu olmaya çalısın. Allah yar ver yardımcınız olsun. Malesef çok kötü bi illet ama çözümü yok gibi.

Teşekkür ederim cevabınız için , psikiyatriste gitttiğinizde Sedef için ilaçlar da kullandınız mı ?

mraba bu saatte sirf size yazmak icin uye oldum yoksa asla ugrasmayi sevmem boyle seylerle.bende sedef vardi ne ettimse kurtulamadim hastane doktor krem ilac fayda etmedi az gecer gibi oluyo sonra tekrar yine.birde uzerine madalyon yani gul hastaligi oldu ben komple kipkirmizi oldum ciktim aylarca.ve en son arastirip hacamati buldum iyiki cok sukur ALLAH.ima bulmusum.1.seanda azaldi 2.seansda eser kalmadi.siz bilirsiniz ama arastirin isterseniz.bunun yaninda bikac derdimede care oldu.tanistirandan ALLAH razi olsn
Teşekkür ederim ilginize hacamatı araştıracağım şu an Sedef ne durum da sizde tekrarladı mı sonra dan ?

Kendimi bildim bileli sedef hastasıyım.
Geçmiyor,geçmeyecek.
Onlarla yaşamaya alıştıkça azalacak sadece.
Deniz,güneş iyi gelebilir.
Baharat, domates arttırabilir.

Hiç unutmuyorum bir keresinde kadının teki 'ııyyyy o ne nasıl oldu yaa' dedi. Madde bağımlısıyım yan etki yaptı da çıktı kafam gitgelli herkese saldırıyorum dedim koşarak kaçmıştı. :KK70: :KK70:

Boşverrrrr tek hastalığımız sedef olsun şükret sedef çıkabilen kolumuz bacağımız var.

Geçmeyecek demeyelim öyle olsada yediklerime bende dikkat etmeye çalışıyorum
Kadına da iyi demişsiniz :))

Teşekkürler ederim cevabınız için , ilacın bir yan etkisi oldumu ve orta derecede sedefi olsa da yapılabiliyor mu ?
Bir yan etkisi olmadı mesela ilacı ona tek seferde 4 kutu veriyorlar sanırım şiddetine göre çeşidi ve dozu değişiyor benim eşimin ileri dereceydi . Sadece kadınlarda gebelik düşünülüyorsa erteliyorlar diye biliyorum

Geçen haberlerde gördüm Sedef hastalığını tedavi eden bir balık cinsi varmış. Bu balıklar yurtdışına kaçırılırken yakalandı. Çok etkiliymiş. Haberiniz var mı? İsterseniz araştırayım ismini unuttum ama balıkların

Geçen haberlerde gördüm Sedef hastalığını tedavi eden bir balık cinsi varmış. Bu balıklar yurtdışına kaçırılırken yakalandı. Çok etkiliymiş. Haberiniz var mı? İsterseniz araştırayım ismini unuttum ama balıkların
Şimdi ben de baktım Sivas’ın Kangal ilçesinde doktor balıklar diye geçiyormuş gitmeye çalışcam ne kadar fayda eder bilmiyorum cevabınız için çok teşekkürler

X