Narsist koca ile boşanma evresi

Hayır hayatım narsist olan sen değilsin, öyle olduğunu düşünmüyorum.
Eski eşim beni de böyle çileden çıkarmıştı, ona da demiştim ; senin beni dönüştürdüğün kadından nefret ettim diye. Küfür ile cevap veren çirkin davranışları olan bir kadına dönüşmüştürmüştü beni. O küfür ettikçe ben de küfür ediyordum. Bi bakıyordum Aaa! ona dönüşmüşüm. İgrenc hissediyordum kendimi.

Ondan ayrıldım şimdi kızımla bir hayat kurdum, ben aile yanına dönmem, tuzsuz aşım dertsiz başım. Bu saatten sonra kendi narsist annemi veya onun güdümündeki ilgisiz babamı, yahut annemin sevgisizliği yüzünden beni kardeşleri olarak göremeyen abilerimin yanına dönmem asla, dönemezdim .
6,5 yaşında bir kızım var, komşuma anlatmış,
annem ile babam kavga ederken korkup koltukların arkasına saklanıyordum diye. Bak benim bundan haberim yoktu mesela. Ne kadar iyi bir karar vermişim ayrılarak, zaman geçtikçe daha da iyi anlıyorum.

Çünkü korkunç derecede öfkeli idim, o beni çıldırttıkça bende evdeki şeyler kırıp döküyordum, tıpkı onun gibi. Evi kızımla terk ettiğimde evin perdesini ki onu da ben almıştım boydan boya kesmiş ! hırsından ne yapacağını şaşırıyordu hasta herif.
Kızıma hat aldırdım, görüşmek istediği zaman whatsapp ten arıyor. Benimle asla muhatap etmiyorum.
b*kunda bogulsun pis keko!
Ay sizin adınıza çok çok sevindim. Evet bende ona dönüşecektim kızıma bi kaç kez salak mısın felan dedim 3 yalında ki bebek ya bu. Kendimden utandım. Ve son kavga da bende ona çok küfür ettim ettim yani ne yalan söyleyim dayanamadım ben ağladıkça o kahkaha atardı mal mısın derdi. Ağlamayı bıraktım ona onun gibi davrandım bende başka odaya geçip kapıyı kapattım. Benim ailemde seviyor beni ama sorumsuzlar işte biraz birikim yapıp evi ayırmam lazım bu kalabalıkta da zorlanıyorum ama hep bunu tekrar etmiyorum kötü olmasın diye. İyi tarafları bulmaya çalışıyorum yoksa dayanamam biliyorum.

Merhaba sevgili arkadaşlarım
26 yaşındayım. 3 yaşında bir kızım var. Size başıma gelenleri yazmak istedim. Ne hissettiğimi ve yaptığımı bilmediğim kalbimin sıkıştığı günler geçiriyorum. Buradaki yazıları okuyarak toparlandım biraz belki benim hikayemde sizleri rahatlatır ya da aynı şeyi yaşayanlar doğru kararlar verir.
Eşimle 1 sene sevgili olduktan sonra evlendik. Sevgiliyken ben çalışıyordum o zamanlar babam ticari olarak battığı için 1 seneye yakın zaman evde kaldı çalışmadı. Bende o dönem evi geçindiriyor ve borçlarımı ödüyordum. Asgari ücret yetmiyor her geçen gün daha sıkışıyordum. Aldığım maaşla kendime s.g.r.a bile alamazdım. Zoruma giderdi. Sonra eşim çıktı karşıma. Resmen ayaklarımı yerden kesti. Sürekli görmeye geliyor buluşmak istiyor derdimi dinliyor ve hep destek olmak istiyor. Çok iyiydi o dönemler. Evlenelim dedi artık çalışmazsın çok yoruldun evlenince çalışmazsın hem dedi. Borcum var dedim o zamanlar 2018 de 3 bin lira borcum kalmıştı. Ben öderim dedi sen işten çık biz seni istemeye geliriz dedi ailesinde kadınlar çalışmıyor pek kadınlar söz sahibi değil fazla muhafazakar yani gerçi şuan ki hallerini düşündükçe öyle demesem daha doğru olur. Oldukça dindar bir aile. Sülale komple kapalı. Kayınpederim hacı hoca gibi birisi. Neyse ben işten çıktım biz 5 ay nişanlı kaldık ve evlendik. Benim ailemde kapalı annem babam namaz kılar ama ben açığım yani sadece yazın kollarımın yarısı Açık bide saçım. Neyse biz evlendik balayına gittik dönüşte üzerimde elbise vardı uzun boydan ama astarı yarım araba da üstümüzü değiştirip gece 2 de annesigile geldik. Giyimim tarzım onlara hiç uymadı bazen bana tiksinerek bakarlardı. Eşim kıskanç biriydi ama evlenince adama bir anda birşey oldu boynun Açık diye kavga çıkarırdı. Sürekli yadırgadı bizi ablan oje sürüyor kardeşin dar giyiyor baban şöyle bi adam felan. Neyse o dönem biz maddi olarak çok kötü bir durumdaydık yani evlenirken hani hakikaten 100 liramız bile yoktu kimseden de istemedik. Kayınpederim bana bi deste para uzattı babana ver düğün zamanı lazım olur diye bende kabul etmedim başıma kakarlar diye düşündüm babam ödeyemez belki şuan çalışmıyor diye teşekkür edip almadım. Benim çeyizimi yine 3 bin lira taksitle aldık annem dedi ki takılarla öderiz neyse babam takıları aldı gitti zaten 5 bin felandı takılar bizim pek çevremiz yok babam da sıkıntılarından düğüne derneğe gitmedi. Düğün oldu bitti başladılar bunlar en başta eşim baban birşey yapmadı koltuğa oturuyorum öyle ayağını oraya koyma o koltukları benim babam aldı diyor. Sehpaya çay koyuyorum iz kalacak benim babam aldı siz birşey yapmadınız diyor. Böyle böyle bu kavgalar sürdü sonra eşim 2 haftada ya da ayda bir içki içerdi ben karşıyım böyle şeylere istemezdim benle kavga ederdi. Hatta bir gün düğüne gittik sen içtin mi yine dedim diye kolumdan çekiştirerek eve attı gitti beni kapıyo da üstüme kilitledi ağla ag dedi. Böyle böyle kavgalar büyüdü benim 3 bin borcu ödemedi baban ödesin banene ben niye ödüyorum dedi tabi ödedi uzata uzata ama burnumdan getirdi 4 yıl geçti hala söyler. Bende hep bıraksaydın ben çalışıyordum öderim derdim. Neyse aylar geçti biz 3 ay birlikte olamadık eşimde problem var sonra da zorla zorla hiç aklına gelmez benle birlikte olmak istemez. Sabah uyanıyor çoraplarını yırtıyor atletlerini yırtıyor kapılara tekme atarak küfür ede ede uyanıyor bilmem napıyım bu hayatı felan filan. Eşim ve kardeşlerinin bi dükkanı var babaları açmış evlerini de vermiş tabi kağıt üzerinde eşimin üstüne birşey yok maddi durumları orta seviyede ama hep çok zenginiz diye kabara kabara gezerler. Sonra 5 aylık evliydim eşim beni aldattı yakaladım annemlere geldim bi kızla konuşmuş görüşmüş koz sen nişanlı değil miydin demiş oda yok ben nişanı attım evlenmedim demiş kızla görüşmüş 1 hafta olmuş ben yakaladım önce sonuna kadar inkar sonra itiraf etmek zorunda kalınca şeytana uydum. Zaten düğünüme bir hafta kala da bir escırtla birlikte olmuş onu da yakaladım o zamanlar da yeminler inkarlar bu iki oldu yani. Bu arada resmî nikahı 3 ay önceden yaptık biz. Ben o zamanlar evlenmeyim dedim ama içinde bulunduğum durum beni yıpratmıştı. Ay kızlar hayatımı yazsam 4 sezonluk dram dizisi çıkar heralde 🙄 neyse affettim döndüm eve sonra psikolojik şiddet hep dozunu arttırdı sen kadın mısın sen pisliksin yüzüne bakılmıyor evi temizlemeyi bilmiyorsun yemek yapamıyorsun çirkin giyiniyorsun felan bu arada hamile kaldım. 1 sene olmuştu hemen hemen evleneli. Çok kustum ben kustukça bilerek yapıyorsun dedi gerizekalısın dedi hatta fiziksel şiddete döndü. Yemek yapamıyordum ve sorumluluklarımı yerine getirememem ona ağır geldi ilk kolumu sıktı sonra itekledi sonra tokat sonra kafama tekme sonra saçlarımdan tutup sürükleme mahalle ortasında. Markete gittik erik alıyoruz manavda ki amca dedi ki burdan mı aldınız şurdan mı ona göre tartıcam bende şurdan aldım dedim diye adama nasıl cevap verirsin dedi bende sen kimsin lan koskoca adam ne ima ediyorsun deyip marketten çıktım hızla yürüdüm oda arabadan inip saçımdan sürükleye sürükleye beni arabaya bindirdi. Ama bana her kavgadan sonra ben vurmadım ki kolunu sıktım gözüm görmedi felan derdi. Beni buna o kadar inandırdı ki ben ağzım burnum patlamıyor diye dayak yediğimi düşünmüyordum. Sonra doktor bana kansızsın sezeryan olursan seni kurtaramam doğuma 1 ay var ama belli olmaz kan vermemiz lazım dediler. Bende doktora sordum ilaç alacaksın dedi doktor içine enjekte edecekmiş. Çok pahalı mı eşim kızmasın diye çünkü çok sinirlidir her şeye kızar bağırır bende yüksek sesten kavgadan çok korkarım çocukken de çok korkardım. Ailemde şiddet vs görmedim babam çok güleryüzle neşeli biridir asla kötü söz söylemez ah ah babam gibi olsaydı keşke. Doktor da çok pahalı değil dedi ilaçlar 650 lira tutmuş bu aldı geldi surat beş karış bana kan taktılar bu gitti içmeye sonra geldi leş gibi kokuyor beni aldı eve bıraktı kapının önünde bide patinaj çekip gitti geri içmeye. Parayı o verdi diye dedim heralde tabi böyle kolay anlattığıma bakmayın gözümün yaşı kurumadı. Ağlaya ağlaya ben iki gün sonra doğuma gittim eksik doğurdum. Kızım 2600 doğdu bebeği beğenmedi resmen surat beş karış ofluyor felan. Yani dışarıya ve aileme arkadaşlarıma karşı da hep öfkeli ve sinirli biriydi. Neyse bu adam beni bir kez daha aldattı bu arada ben evi terk edip gidiyorum 10 gün yalvarıp getiriyor değişcem düzelcem diye ama yok her gittiğimde adam çarpı 10 oluyor kumara başladı her yer borç yaklaşık 2 senede 3 milyon belki geçkin para yedi. Ben oynama deyince benim param benim keyfim der üzerime yürür yine vururdu. Annesine söyledim ama hiç babasına anlatmamış hep borçlandı ben annesine söyledim para bulduk verdik onunla da oynadı kızımın bileziği felan gitti. O ara da yine aldattı bu sefer otele 2 kadın çağırmış ama güya gözünün önüne biz gelmişiz yapmamış bişey. Yalnız benle cinsel münasebeti 6 7 ayda bi zorla oda onda bile kavga eder ya adam sorunlu kızlar kanımı emdi beni öyle bir manipüle etti ki her seferinde onun bana dediği şeyleri kendimde sorguladım. Pis olduğuma yetersiz olduğuma beceriksiz olduğuma inandırdı beni. Neyse ben bunu uyardım anlamadı dövdü sövdü aldattı kırdı döktü gözümün içine baka baka eşyaları kırdı biz aldık dedi. Ben bi kere koltuğu minicik yaktım yanlışlıkla 7 gün uyuyamadım korkudan ağlaya ağlaya yattım kızacak kavga edecek diye. Bu arada bu kavgalar da hemen hemen şimdiye kadar 6 kere annemlere geldim 1 sefer dava açtım hatta ama beni bi şekilde ikna etti gittim 1 gün iyi ertesi gün aynı. İntihar edip yoğun bakım da da yattım aileme hiçbir şey söylememiş ailesi bu arada evi de terk ettim dava da açtım ama yok. Ablam da boşandı bu arada 1 sene oldu onun eşi de bağımlı son 2 senedir o var diye ben çekindim babama bişey olur diye korktum. Bide boşansam sigortası yok üstüne birşeyi yok ne alacağım bu adamdan. Bu kadar şey yaşadım bide belki kazanırım diye tv ye çıktım olmadı tabi orda da yanımda yoktu. 4 yılda 8 bayram geçti her bayram sabahı kavga çıkardı her doğum günüm yıl dönümüm hepsinde kavga kendinden problemlerle bu arada yani hediye vs sebebi değil ondan öyle bir beklentim olmadı yaşattıklarından dolayı. Ben beni gezdirsin demiyorum sevgi sözcüğü kullansın demiyorum ama artık bana bağırmasın küfür etmesin dövmesin diyorum ya kızım var diye ya da manipüle edildim işte. En son 4 ay önceki dayakta şikayetçi oldum darp raporu aldım aile bana küstü polis çağırmışım diye ben biri bin ediyormuşum onların oğlu aldatmazmış biraz öfkesi varmış üstünü başını yırtarmış olabilirmiş felan annesi de narsist kocam kimseyi beğenmez herkes hakkında kötü şeyler söyler ama herkes annesi babası dahil hep kabarır param var yakışıklıyım becerikliyim felan diye beni yetersiz bulur eksik bulur kezza çocuğumuzu bile öyle sadece ben evi terk edince baba olası tutuyor. Neyse 4 ay önce beni ikna etti bu arada hemen hemen 1 ayı geçkin kaldım annemlerde ama karar vermek zor işte gittim salak aklım biliyorum değişmeyeceğini. 3 gün sonra başladı kavga etmeye bide çok küser mesela kumandayı yere düşürürüm o benim paramla alındı pislikler şöyle böyle yine küfür ederek kızar bende paran batsın asıl pislik sensin kumarbaz derim kavga ederiz o gider küser 15 gün konuşmaz kincidir herşeye küser ama mesela 4 yıldı 20 lere kumanda kırdı beni hep eşyalarla tehdit ediyor kırarım ederim dağıtırım diye. Bu arada bu dükkandan çaldığı için dükkan batmak üzere yine borçlanmış felan kayınpederim 2 buçuk yıl sonunda bunu dükkandan kovdu 3 Aydır işsiz evde yatıyor sürekli kızımla bize bağırıyor evcilik oynuyoruz ses yapmayın def olun diyor odaya geçiyorum annemleri görüntülü arıyorum oraya geliyor kapat şu bilmem naptığımın telefonunu diyor. Aşırı psikolojik baskı ben bu arada sosyal medyadan felan çok olmasa da aylık 700 800 kazanıyorum 3 Aydır ailesi erzak getiriyor haftada 200 para atıyorlar bende onla oğullarına sigara alıyorum ama bana vermiyor benim paramla alıyorum onu da vermiyor küfür hakaret yüzüğüm küpem felan vardı onları istedi geçen fatura yatırcam diye onları da alıp kumar oynamış telefonunu da kırdı 1 senede 4. Parçaladığı telefon benim eski telefonumu da kırdı 3 Aydır dışarı adım atmadı telefon kullanmadı benimki hep onun elinde ben niye hala eşim yazmışım mal mıyım ben vallahi bakın psikolojimi bozdu kusura bakmayın yaşarken kolay değildi. En son yine kavga ben kendime sigara aldım onu yakalamış sen benden sigara saklıyorsun diye koptu kıyamet yok sizin açlıktan nefesiniz kokuyordu siz insan mısınız anan şöyle baban şöyle küfür git bok temizle işe girip o telefonu ver defol git onu benim paramla aldık nankör köpekler felan daha neler neler bende ona sövdğm hatta bu sefer bende anasına babasına sövdğm yeter napıyım iyi oldu. Valizimi topladım kayınpederimi aradım ben dayanamıyorum gidiyorum diye oda bana bi öfkelendi sen az değilsin oğlumda bir varsa sende 3 var karısısyan çekeceksin idare edeceksin sen hiç etmedin bende nankörsünüz dedim suratına kapattım. Annemi aradım almaya geldiler o arada çocuğu kaçırdı benim pislik adam bende çocuksuz geldim o gün ağladım sızladım ben geldim temelli geldim dedim hoşgeldin dediler biraz geç yattık derin konulara girmedik ama canım ailem çocuğuda alırız üzülme dediler ertesi gün gittik annemle çocuğu almaya benimki başladı adisin sen o çocuğu iki gün sonra bırakacaksın adi diye diye bağırıyor çocuğu alıp çıktık şimdi annemlerdeyim. 1 kaç hafta geçsin işe girmeyi düşünüyorum ve dava açmayı ama kızım sürekli evimize ne zaman gideceğiz diye soruyor üzülüyorum. Biliyorum zor ama geçecek burda yazılanları okuyunca içim rahatladı benim bu sefer kararlıyım dönmüyorum kusura bakmayın başınızı ağrıttım inşallah hepimiz huzurlu ve güçlü oluruz Allah iyi insanlarla karşılaştırsın
Çok zor şeyler yaşamışsınız rabbim yardımcın olsun öncelikle. Benim de eşim narsist. Ama fiziksel şiddet yok şükür ki ben hep güçlü durdum karşısında hala da öyle yapıyorum. O sesini yükseltsin ben bin yükseltiyorum. Yaşadıklarının binde birini yaşamadım evet ama bende çok çektim gerçekten ve 1.5 senelik evliyim boşanmayı düşünüyorum. Sadece henüz cesaretim yok. Çok farklı insanlarız eşimle hayallerimiz farklı. Onun bu narsist hallerini törpüledim baya bi düzeldi. Aynı şekilde psikolojik baskı yapardı bana dolabı açardı bu dolap niye pis niye temizlemiyorsun. Bak öyle yapılmaz böyle yapılır anla artık falan gibi. Hep bağrırdı ev işlerime çok karışır söylenirdi. Allah yardımcımız olsun

Yani bizim aile de hır gür yokta sorumsuzluk çoktu. Sizin nasıl geçti neden boşandınız. Neler yaşadınız
Bizim sorunumuz eski eşimle genel olarak
1. Hakaret
2. Küfür
3. İftira ( olmayan şeyler ile suçlama )
4. Her konunun benim suçum olması, hayattaki tüm iyi şeylerin sorumlusu kendisi hayatındaki tüm kötü şeylerin sorumlusu öncelikle ben sonra da kalan diğer insanlar olması
5. Servet düşmanı olması, parasını kazanan, zengin olan, başarılı olan herkes kötü, sıkıntılı adi vs vs. Yani kıskanç idi bu konularda.
6. Elimde para olmasın , beş kuruş ihtiyaç akçem olmasın kenarda, maaşımı eline sayayım vs. bunları kabul etmedim kötü, fitneci, feminist, geçimsiz ve inatçı oldum.
7. Beni kızdırması, bağırtıp çağırması ve sonra karşıma geçip gülmesi sevinmesi. Meğer bu benden alabileceği duygusal tepkinin ona keyif vermesinden dolayı, hasta herif.
8. Zaman zaman çok acımasız olabilmesi, ama normalde son derece iyi niyetli ve sevecen rolü üstlenmesi. Aşırı öfkeli olması, aileme ve arkadaşlarıma, çevremdeki herkese ağırlıklı olarak gizli ama bazen de apaçık nefret ve düşmanlık beslemesi, beni yalnızlaştırmaya çalışması.
9. Ailesine beni asla savunmaması, herkese beni kötülemesi, kendi annesine bizim en mahrem ilişkilerimizi anlatması ve boşanma aşamasında bu ilişkileri esk kv. min narsist anneme anlatması ve narsist annemin de beni bunun üzerinden vurmaya çalışması.
10. Ve son olarak, en önemlisi, benim annemin ve babamın ilişkisine benzer, kısmen daha az ( benim tarafımdan manipülatif çünkü annem sonradan saglam manipülasyon ustası oldu ) kendi ebeveynimin ilişkisi gibi olması, ve bunun zincirleme şekilde nesilden nesile gidiyor olması ve bu zinciri kırmak istemem, kızımın da benim gibi yanlış ilişkilere saplanmayıp huzuru seçmeye teşvik etmek için " ayrılmayı seçtim".
Ay sizin adınıza çok çok sevindim. Evet bende ona dönüşecektim kızıma bi kaç kez salak mısın felan dedim 3 yalında ki bebek ya bu. Kendimden utandım. Ve son kavga da bende ona çok küfür ettim ettim yani ne yalan söyleyim dayanamadım ben ağladıkça o kahkaha atardı mal mısın derdi. Ağlamayı bıraktım ona onun gibi davrandım bende başka odaya geçip kapıyı kapattım. Benim ailemde seviyor beni ama sorumsuzlar işte biraz birikim yapıp evi ayırmam lazım bu kalabalıkta da zorlanıyorum ama hep bunu tekrar etmiyorum kötü olmasın diye. İyi tarafları bulmaya çalışıyorum yoksa dayanamam biliyorum.

Çok teşekkür ederim, insanı olmadığı bir insana dönüştürüp bundan zevk alırlar. Olumlu ya da olumsuz bir duygu patlaması onları mutlu eder çünkü içleri bomboştur. Kızınızı da onun olumsuzluklarından uzak tutun, ailenizi de bi süre idare edin ama eminim ki ailenizdeki sorumsuzluk olmasa, tam anlamı ile arkanızda olsalar bu tür bi adama asla düşmezdiniz.

Çok zor şeyler yaşamışsınız rabbim yardımcın olsun öncelikle. Benim de eşim narsist. Ama fiziksel şiddet yok şükür ki ben hep güçlü durdum karşısında hala da öyle yapıyorum. O sesini yükseltsin ben bin yükseltiyorum. Yaşadıklarının binde birini yaşamadım evet ama bende çok çektim gerçekten ve 1.5 senelik evliyim boşanmayı düşünüyorum. Sadece henüz cesaretim yok. Çok farklı insanlarız eşimle hayallerimiz farklı. Onun bu narsist hallerini törpüledim baya bi düzeldi. Aynı şekilde psikolojik baskı yapardı bana dolabı açardı bu dolap niye pis niye temizlemiyorsun. Bak öyle yapılmaz böyle yapılır anla artık falan gibi. Hep bağrırdı ev işlerime çok karışır söylenirdi. Allah yardımcımız olsun
Anlayabiliyorum bu cesaretsizliğinizi. Yeni biz düzen kurmak çok zor. Çocuğunuz yoksa sakın çocuk yapmayın. Ben bakımlı temiz bi kadınım. Parmakla gösterirler beni. Ama sen beğenmez yıkadığım çamaşıra kadar karışır. Dediğiniz gibi her gün ama her gün bu buzdolabını temizlemiyor musun der. Bi kere banyoyu yıkadım buram buram çamaşır suyu koyuyor tam çıkıyorum banyodan geldi şu banyoyu hiç yıkamıyorsun heralde sen dedi. Evde oturmama müsade etmez. Sürekli perdeleri yıkamıyor musun camları hiç silmiyor musun der bende kalkar yaparım ha bire. Onun yüzünden kendimi ev işine verdim ama kafamın içindeki boşan sesine dur diyemedim. Bana dokunmaz bile yatakta ayağım ayağına değse çek şu ayağını pislik der. Hep aşağılar bende ona bağırdım küfür ettim ama onun gibi olmaya başladığım için kendimden nefret ettim. 4 senelik evlilikte bir kere güzel olmuşsun demedi. Hiçbir derdimi anlatmadım hiçbir iyi günümü paylaşamadım. Avm ye gideriz 6 ay da 1 senede bi. Bir kapıdan girer diğer kapıdan çıkarız hemen küfür eder sizin Allah belanızı versin ben sevmiyorum buraları der. Yemeğe gideriz yok şu kadar para çok tuttu evde yap ne yemeği. İnsanlar dışarda yemek yemiyor bi biz yiyoruz der oda senede bir kez bu arada. Şimdi annemlerdeyim yediğim yemeği kimse başıma kakmıyor. Kimse beni yadırgamıyor. Kimse sürekli küfür etmiyor. Çocuğum var o yüzden ayrı bi eve çıkmak istiyorum. Ama para biriktirmem lazım. İşe başlıycam bayramdan sonra 1 sene çalışır biraz birikim yaparım sonra da geçer inşallah atlatırım. Terapiye gitmeyi kabul ediyorsa ve başka problemleri yoksa bi gidin derim size de.

Bizim sorunumuz eski eşimle genel olarak
1. Hakaret
2. Küfür
3. İftira ( olmayan şeyler ile suçlama )
4. Her konunun benim suçum olması, hayattaki tüm iyi şeylerin sorumlusu kendisi hayatındaki tüm kötü şeylerin sorumlusu öncelikle ben sonra da kalan diğer insanlar olması
5. Servet düşmanı olması, parasını kazanan, zengin olan, başarılı olan herkes kötü, sıkıntılı adi vs vs. Yani kıskanç idi bu konularda.
6. Elimde para olmasın , beş kuruş ihtiyaç akçem olmasın kenarda, maaşımı eline sayayım vs. bunları kabul etmedim kötü, fitneci, feminist, geçimsiz ve inatçı oldum.
7. Beni kızdırması, bağırtıp çağırması ve sonra karşıma geçip gülmesi sevinmesi. Meğer bu benden alabileceği duygusal tepkinin ona keyif vermesinden dolayı, hasta herif.
8. Zaman zaman çok acımasız olabilmesi, ama normalde son derece iyi niyetli ve sevecen rolü üstlenmesi. Aşırı öfkeli olması, aileme ve arkadaşlarıma, çevremdeki herkese ağırlıklı olarak gizli ama bazen de apaçık nefret ve düşmanlık beslemesi, beni yalnızlaştırmaya çalışması.
9. Ailesine beni asla savunmaması, herkese beni kötülemesi, kendi annesine bizim en mahrem ilişkilerimizi anlatması ve boşanma aşamasında bu ilişkileri esk kv. min narsist anneme anlatması ve narsist annemin de beni bunun üzerinden vurmaya çalışması.
10. Ve son olarak, en önemlisi, benim annemin ve babamın ilişkisine benzer, kısmen daha az ( benim tarafımdan manipülatif çünkü annem sonradan saglam manipülasyon ustası oldu ) kendi ebeveynimin ilişkisi gibi olması, ve bunun zincirleme şekilde nesilden nesile gidiyor olması ve bu zinciri kırmak istemem, kızımın da benim gibi yanlış ilişkilere saplanmayıp huzuru seçmeye teşvik etmek için " ayrılmayı seçtim".

Çok teşekkür ederim, insanı olmadığı bir insana dönüştürüp bundan zevk alırlar. Olumlu ya da olumsuz bir duygu patlaması onları mutlu eder çünkü içleri bomboştur. Kızınızı da onun olumsuzluklarından uzak tutun, ailenizi de bi süre idare edin ama eminim ki ailenizdeki sorumsuzluk olmasa, tam anlamı ile arkanızda olsalar bu tür bi adama asla düşmezdiniz.
Kesinlikle öyle çalışıp evi geçindirmek çok zor geldi bana o dönem. 2 yıl sabrettim sonra o karşıma çıkınca kurtulayım dedim ama denizden çıkıp yılana sarılmışım. Kızım daha iyi bence sadece soruyor arada o kadar. Psikolojik bir baskı yok üzerimizde. Rahat rahat evcilik oynuyoruz kimse bişey demiyor. İnşallah daha da iyi olacak

Yani o kadar benzer ki durumlar hatta tıpkısının aynısı. O ve ailesi de öyle para kazanan mal mülk sahibi olan herkesten nefret edip onlara hakaret küfür ederler. Kötü yoldan kazanmış derler. Bunun üzerine her hangi bir akraba arkadaş ev alsa araba alsa 1 ay o konuşulur ve suratlar asılır . Kayınpederim de aynı şekilde oda kızar. Kayınpederim çok cimriyken eşim çok savruktur. Kumar içki vs sorunlardan dolayı. Hasta olsam kızar küfür eder kendi hasta olsa yatak döşek yatar kumanda yanındayken sen değiştir parmağım ağrıyor der. Bunun gibi birçok sorun daha. Kendini de çok beğenir. Ama ben daha fazla bu olanlara sessiz kalamadım. Bir gün kayınpederimle düğüne giderken kaybolduk kv de taksiciye sor dedi. Kayınpederim ben mercedes gibi bir arabaya binerken nasıl bir taksiciye yol sorarım dedi. O gün anladım aslında böyle yetişmiş armut dibine düşmüş. Dönüşte araba bozuldu bende dedim ki baba bak sen böyle kibirlenirsen araban da bozulur. Güldü geçti bişey demedi. Ama ben böyle bi ailede olmak istemedim. Vicdan merhamet iyi niyet sıfır. Benim çocuğum da böyle olacaktı. Her şeyi göze alarak boşanmayı seçtim. Onlardan bir kuruş alamayacağımı bile bile. Hiçbir şeylerine minnet etmeyerek. Bana yedirdiğini içirdiği ekmeğin lafını yapan bir adamdan hiçbir şey istemem. Son kavgada babana söyle 4 yıldır yediğini içtiğini getirsin demişti. Bide telefonumu almaya kalktı onu ben aldım diye. Bende çalışır veririm sana parasını dedim. Aslında telefona da künyemi satıp trendyoldan kazandığım parayı koyup hemen hemen çoğunu ben verdim ama, zaten künyeyi o almış onun parasıymış. Beni hiç sahiplenmediler şunu demek istiyorum. Aldıkları herşeyi takıları felan hemen aldılar zaten biz aldık dediler. Kıyafet giysem biz aldık hep biz biz yani. Her yerde hep eleştirdiler. Şimdi kendi pisliklerinde boğulsunlar. Elbet bende bir hayat kurarım ve düzene girer.

Kesinlikle öyle çalışıp evi geçindirmek çok zor geldi bana o dönem. 2 yıl sabrettim sonra o karşıma çıkınca kurtulayım dedim ama denizden çıkıp yılana sarılmışım. Kızım daha iyi bence sadece soruyor arada o kadar. Psikolojik bir baskı yok üzerimizde. Rahat rahat evcilik oynuyoruz kimse bişey demiyor. İnşallah daha da iyi olacak

Anlayabiliyorum bu cesaretsizliğinizi. Yeni biz düzen kurmak çok zor. Çocuğunuz yoksa sakın çocuk yapmayın. Ben bakımlı temiz bi kadınım. Parmakla gösterirler beni. Ama sen beğenmez yıkadığım çamaşıra kadar karışır. Dediğiniz gibi her gün ama her gün bu buzdolabını temizlemiyor musun der. Bi kere banyoyu yıkadım buram buram çamaşır suyu koyuyor tam çıkıyorum banyodan geldi şu banyoyu hiç yıkamıyorsun heralde sen dedi. Evde oturmama müsade etmez. Sürekli perdeleri yıkamıyor musun camları hiç silmiyor musun der bende kalkar yaparım ha bire. Onun yüzünden kendimi ev işine verdim ama kafamın içindeki boşan sesine dur diyemedim. Bana dokunmaz bile yatakta ayağım ayağına değse çek şu ayağını pislik der. Hep aşağılar bende ona bağırdım küfür ettim ama onun gibi olmaya başladığım için kendimden nefret ettim. 4 senelik evlilikte bir kere güzel olmuşsun demedi. Hiçbir derdimi anlatmadım hiçbir iyi günümü paylaşamadım. Avm ye gideriz 6 ay da 1 senede bi. Bir kapıdan girer diğer kapıdan çıkarız hemen küfür eder sizin Allah belanızı versin ben sevmiyorum buraları der. Yemeğe gideriz yok şu kadar para çok tuttu evde yap ne yemeği. İnsanlar dışarda yemek yemiyor bi biz yiyoruz der oda senede bir kez bu arada. Şimdi annemlerdeyim yediğim yemeği kimse başıma kakmıyor. Kimse beni yadırgamıyor. Kimse sürekli küfür etmiyor. Çocuğum var o yüzden ayrı bi eve çıkmak istiyorum. Ama para biriktirmem lazım. İşe başlıycam bayramdan sonra 1 sene çalışır biraz birikim yaparım sonra da geçer inşallah atlatırım. Terapiye gitmeyi kabul ediyorsa ve başka problemleri yoksa bi gidin derim size de.
Ah be canım. Çok şükür çocuk yok henüz. Benimki de çok para gider falan diye gezmeyi etmeyi sevmez. Hep evde oturur. Ramazan ayı gelmeden önce baya değiştiğini düşünüyordum bu gezme konusunda çünkü çok gezdik. Sık sık yemeğe çıkmalar eğlencelere gitmeler. Arkadaşlarla bulusmalar kahvaltılar neler neler. Bana da para vermeye başlamıştı kendime bi şeyler alıyor resmen kendime para harcıyordum. Sonra öğrendim ki kumardan kazanmış hep haram para yedirmiş hana :) kumar kumar kumarrr en sonunda cok kaybetti ve şu an kumar borcunda. Onları ödemeye çalışıyor. Şu an da kapı dışarı çıkarmıyor sıkışık olduğu için :)

Ah be canım. Çok şükür çocuk yok henüz. Benimki de çok para gider falan diye gezmeyi etmeyi sevmez. Hep evde oturur. Ramazan ayı gelmeden önce baya değiştiğini düşünüyordum bu gezme konusunda çünkü çok gezdik. Sık sık yemeğe çıkmalar eğlencelere gitmeler. Arkadaşlarla bulusmalar kahvaltılar neler neler. Bana da para vermeye başlamıştı kendime bi şeyler alıyor resmen kendime para harcıyordum. Sonra öğrendim ki kumardan kazanmış hep haram para yedirmiş hana :) kumar kumar kumarrr en sonunda cok kaybetti ve şu an kumar borcunda. Onları ödemeye çalışıyor. Şu an da kapı dışarı çıkarmıyor sıkışık olduğu için :)
Çocuk olmamasına çok sevindim. Benimki kendi çok yer içer gezer eve de alırdı ama salçanın bile lafını yapardı. Ne zaman marketten gelse kavga çıkarırdı. Alır ama çok söylenir çok küfür eder. Buda çok bataklığa düştü çok borçlandı ben borçlar ödenince düzelir sandım. Düzelmedi daha çok borca girdi babası hepsini ödeyip kapattı. Bende psikolojik destek alması için yedam a götürdüm. 1 kaç seans gitti ama bir daha gitmedi. Maddi olarak evden internetten ben kazanıyordum. Kızımla kendi giyim ve gezme paramız çıkıyordu. Ona sadece duygusal olarak ihtiyacım vardı. Ama asla yapmadı. Hep bırakıcam düzelicem dedi ama 1 gün sürdü. Kumar, içki sonradan oldu. Ama mutlu değildi. Kendine heyecan aradı sonra bu heyecanla bizim mutluluğumuzu da elimizden aldı. Umarım düzelir ya da umarım çocuk olmadan kurtulursunuz.

eşim 2 haftada ya da ayda bir içki içerdi ben karşıyım böyle şeylere
Ailesi muhafazakar olan biri içki içmez
Daha doğrusu İslami yaşayan biri içki icmez içemez

Yemek yapamıyordum ve sorumluluklarımı yerine getirememem ona ağır geldi
Siz hamile iken nasil bir sorumluluk dusunuyorsunuz kendinizde
eger bir daha evlenirseniz lutfen caninizin kiymetini bilin
Neyse bu adam beni bir kez daha aldattı bu arada ben evi terk edip gidiyorum 10 gün yalvarıp getiriyor değişcem düzelcem diye ama yok her gittiğimde adam çarpı 10 oluyor
Allah in izniyle ile insAllah bu sefer donemzsiniz
Bu kadar şey yaşadım bide belki kazanırım diye tv ye çıktım olmadı
Hatırladım sanki izlemiş olabiliriz Allah yardımcınız olsun
yatıyor sürekli kızımla bize bağırıyor evcilik oynuyoruz ses yapmayın def olun diyor odaya geçiyorum
Kendinizi geçin artık evladınıza evladına böyle davranan bir kişi ile tekrar barismayin

Tamam sizi manipule etmiş
Daha fazla manipule etmesine izin vermeyin

Aynisi, bunu niye çürüttün derdi dolabı açıp, çürümeyen sebze için bile gün biçer beş gün sonra bu gider bakalım napacaksın diye psikolojikbaskı yapardı ben dava açtım Allah size de yardımcı olsun

Ailesi muhafazakar olan biri içki içmez
Daha doğrusu İslami yaşayan biri içki icmez içemez

Siz hamile iken nasil bir sorumluluk dusunuyorsunuz kendinizde
eger bir daha evlenirseniz lutfen caninizin kiymetini bilin

Allah in izniyle ile insAllah bu sefer donemzsiniz

Hatırladım sanki izlemiş olabiliriz Allah yardımcınız olsun

Kendinizi geçin artık evladınıza evladına böyle davranan bir kişi ile tekrar barismayin

Tamam sizi manipule etmiş
Daha fazla manipule etmesine izin vermeyin
Çok sağolun. O kadar kendinden emin ki gelio gidip konuşmaya çalışıyor bu sefer ben yalvarmıycam sen kendi ayağınla geleceksin diyor. Kabullense artık yemin ederim kendime geleceğim. Hala baskı var üzerimde çocuğu almaya geliyor zayıflamış erimiş ne hale gelmiş diyor sürekli

Çok sevindim nasıl ilerledi bu süreç kabul etti mi ? Çünkü bunlardan boşanmak da çok zor
Önce uzaklastirma aldım ve benimle iletişim kurmasını bile engelledim mahkemeden ona da yasak koydurdum. Sonra ailemin yanına geldim dava açtım. Tekrar olduğu şehre gideceğim çalışıyorum mecbur ama yine konusmayacagim. Bunlar ciddi olduğunuzu anlarsa bırakır korkmayin.

26 yaşındayım. 3 yaşında bir kızım var. Size başıma gelenleri yazmak istedim. Ne hissettiğimi ve yaptığımı bilmediğim kalbimin sıkıştığı günler geçiriyorum. Buradaki yazıları okuyarak toparlandım biraz belki benim hikayemde sizleri rahatlatır ya da aynı şeyi yaşayanlar doğru kararlar verir.
Eşimle 1 sene sevgili olduktan sonra evlendik. Sevgiliyken ben çalışıyordum o zamanlar babam ticari olarak battığı için 1 seneye yakın zaman evde kaldı çalışmadı. Bende o dönem evi geçindiriyor ve borçlarımı ödüyordum. Asgari ücret yetmiyor her geçen gün daha sıkışıyordum. Aldığım maaşla kendime s.g.r.a bile alamazdım. Zoruma giderdi. Sonra eşim çıktı karşıma. Resmen ayaklarımı yerden kesti. Sürekli görmeye geliyor buluşmak istiyor derdimi dinliyor ve hep destek olmak istiyor. Çok iyiydi o dönemler. Evlenelim dedi artık çalışmazsın çok yoruldun evlenince çalışmazsın hem dedi. Borcum var dedim o zamanlar 2018 de 3 bin lira borcum kalmıştı. Ben öderim dedi sen işten çık biz seni istemeye geliriz dedi ailesinde kadınlar çalışmıyor pek kadınlar söz sahibi değil fazla muhafazakar yani gerçi şuan ki hallerini düşündükçe öyle demesem daha doğru olur. Oldukça dindar bir aile. Sülale komple kapalı. Kayınpederim hacı hoca gibi birisi. Neyse ben işten çıktım biz 5 ay nişanlı kaldık ve evlendik. Benim ailemde kapalı annem babam namaz kılar ama ben açığım yani sadece yazın kollarımın yarısı Açık bide saçım. Neyse biz evlendik balayına gittik dönüşte üzerimde elbise vardı uzun boydan ama astarı yarım araba da üstümüzü değiştirip gece 2 de annesigile geldik. Giyimim tarzım onlara hiç uymadı bazen bana tiksinerek bakarlardı. Eşim kıskanç biriydi ama evlenince adama bir anda birşey oldu boynun Açık diye kavga çıkarırdı. Sürekli yadırgadı bizi ablan oje sürüyor kardeşin dar giyiyor baban şöyle bi adam felan. Neyse o dönem biz maddi olarak çok kötü bir durumdaydık yani evlenirken hani hakikaten 100 liramız bile yoktu kimseden de istemedik. Kayınpederim bana bi deste para uzattı babana ver düğün zamanı lazım olur diye bende kabul etmedim başıma kakarlar diye düşündüm babam ödeyemez belki şuan çalışmıyor diye teşekkür edip almadım. Benim çeyizimi yine 3 bin lira taksitle aldık annem dedi ki takılarla öderiz neyse babam takıları aldı gitti zaten 5 bin felandı takılar bizim pek çevremiz yok babam da sıkıntılarından düğüne derneğe gitmedi. Düğün oldu bitti başladılar bunlar en başta eşim baban birşey yapmadı koltuğa oturuyorum öyle ayağını oraya koyma o koltukları benim babam aldı diyor. Sehpaya çay koyuyorum iz kalacak benim babam aldı siz birşey yapmadınız diyor. Böyle böyle bu kavgalar sürdü sonra eşim 2 haftada ya da ayda bir içki içerdi ben karşıyım böyle şeylere istemezdim benle kavga ederdi. Hatta bir gün düğüne gittik sen içtin mi yine dedim diye kolumdan çekiştirerek eve attı gitti beni kapıyo da üstüme kilitledi ağla ag dedi. Böyle böyle kavgalar büyüdü benim 3 bin borcu ödemedi baban ödesin banene ben niye ödüyorum dedi tabi ödedi uzata uzata ama burnumdan getirdi 4 yıl geçti hala söyler. Bende hep bıraksaydın ben çalışıyordum öderim derdim. Neyse aylar geçti biz 3 ay birlikte olamadık eşimde problem var sonra da zorla zorla hiç aklına gelmez benle birlikte olmak istemez. Sabah uyanıyor çoraplarını yırtıyor atletlerini yırtıyor kapılara tekme atarak küfür ede ede uyanıyor bilmem napıyım bu hayatı felan filan. Eşim ve kardeşlerinin bi dükkanı var babaları açmış evlerini de vermiş tabi kağıt üzerinde eşimin üstüne birşey yok maddi durumları orta seviyede ama hep çok zenginiz diye kabara kabara gezerler. Sonra 5 aylık evliydim eşim beni aldattı yakaladım annemlere geldim bi kızla konuşmuş görüşmüş koz sen nişanlı değil miydin demiş oda yok ben nişanı attım evlenmedim demiş kızla görüşmüş 1 hafta olmuş ben yakaladım önce sonuna kadar inkar sonra itiraf etmek zorunda kalınca şeytana uydum. Zaten düğünüme bir hafta kala da bir escırtla birlikte olmuş onu da yakaladım o zamanlar da yeminler inkarlar bu iki oldu yani. Bu arada resmî nikahı 3 ay önceden yaptık biz. Ben o zamanlar evlenmeyim dedim ama içinde bulunduğum durum beni yıpratmıştı. Ay kızlar hayatımı yazsam 4 sezonluk dram dizisi çıkar heralde 🙄 neyse affettim döndüm eve sonra psikolojik şiddet hep dozunu arttırdı sen kadın mısın sen pisliksin yüzüne bakılmıyor evi temizlemeyi bilmiyorsun yemek yapamıyorsun çirkin giyiniyorsun felan bu arada hamile kaldım. 1 sene olmuştu hemen hemen evleneli. Çok kustum ben kustukça bilerek yapıyorsun dedi gerizekalısın dedi hatta fiziksel şiddete döndü. Yemek yapamıyordum ve sorumluluklarımı yerine getirememem ona ağır geldi ilk kolumu sıktı sonra itekledi sonra tokat sonra kafama tekme sonra saçlarımdan tutup sürükleme mahalle ortasında. Markete gittik erik alıyoruz manavda ki amca dedi ki burdan mı aldınız şurdan mı ona göre tartıcam bende şurdan aldım dedim diye adama nasıl cevap verirsin dedi bende sen kimsin lan koskoca adam ne ima ediyorsun deyip marketten çıktım hızla yürüdüm oda arabadan inip saçımdan sürükleye sürükleye beni arabaya bindirdi. Ama bana her kavgadan sonra ben vurmadım ki kolunu sıktım gözüm görmedi felan derdi. Beni buna o kadar inandırdı ki ben ağzım burnum patlamıyor diye dayak yediğimi düşünmüyordum. Sonra doktor bana kansızsın sezeryan olursan seni kurtaramam doğuma 1 ay var ama belli olmaz kan vermemiz lazım dediler. Bende doktora sordum ilaç alacaksın dedi doktor içine enjekte edecekmiş. Çok pahalı mı eşim kızmasın diye çünkü çok sinirlidir her şeye kızar bağırır bende yüksek sesten kavgadan çok korkarım çocukken de çok korkardım. Ailemde şiddet vs görmedim babam çok güleryüzle neşeli biridir asla kötü söz söylemez ah ah babam gibi olsaydı keşke. Doktor da çok pahalı değil dedi ilaçlar 650 lira tutmuş bu aldı geldi surat beş karış bana kan taktılar bu gitti içmeye sonra geldi leş gibi kokuyor beni aldı eve bıraktı kapının önünde bide patinaj çekip gitti geri içmeye. Parayı o verdi diye dedim heralde tabi böyle kolay anlattığıma bakmayın gözümün yaşı kurumadı. Ağlaya ağlaya ben iki gün sonra doğuma gittim eksik doğurdum. Kızım 2600 doğdu bebeği beğenmedi resmen surat beş karış ofluyor felan. Yani dışarıya ve aileme arkadaşlarıma karşı da hep öfkeli ve sinirli biriydi. Neyse bu adam beni bir kez daha aldattı bu arada ben evi terk edip gidiyorum 10 gün yalvarıp getiriyor değişcem düzelcem diye ama yok her gittiğimde adam çarpı 10 oluyor kumara başladı her yer borç yaklaşık 2 senede 3 milyon belki geçkin para yedi. Ben oynama deyince benim param benim keyfim der üzerime yürür yine vururdu. Annesine söyledim ama hiç babasına anlatmamış hep borçlandı ben annesine söyledim para bulduk verdik onunla da oynadı kızımın bileziği felan gitti. O ara da yine aldattı bu sefer otele 2 kadın çağırmış ama güya gözünün önüne biz gelmişiz yapmamış bişey. Yalnız benle cinsel münasebeti 6 7 ayda bi zorla oda onda bile kavga eder ya adam sorunlu kızlar kanımı emdi beni öyle bir manipüle etti ki her seferinde onun bana dediği şeyleri kendimde sorguladım. Pis olduğuma yetersiz olduğuma beceriksiz olduğuma inandırdı beni. Neyse ben bunu uyardım anlamadı dövdü sövdü aldattı kırdı döktü gözümün içine baka baka eşyaları kırdı biz aldık dedi. Ben bi kere koltuğu minicik yaktım yanlışlıkla 7 gün uyuyamadım korkudan ağlaya ağlaya yattım kızacak kavga edecek diye. Bu arada bu kavgalar da hemen hemen şimdiye kadar 6 kere annemlere geldim 1 sefer dava açtım hatta ama beni bi şekilde ikna etti gittim 1 gün iyi ertesi gün aynı. İntihar edip yoğun bakım da da yattım aileme hiçbir şey söylememiş ailesi bu arada evi de terk ettim dava da açtım ama yok. Ablam da boşandı bu arada 1 sene oldu onun eşi de bağımlı son 2 senedir o var diye ben çekindim babama bişey olur diye korktum. Bide boşansam sigortası yok üstüne birşeyi yok ne alacağım bu adamdan. Bu kadar şey yaşadım bide belki kazanırım diye tv ye çıktım olmadı tabi orda da yanımda yoktu. 4 yılda 8 bayram geçti her bayram sabahı kavga çıkardı her doğum günüm yıl dönümüm hepsinde kavga kendinden problemlerle bu arada yani hediye vs sebebi değil ondan öyle bir beklentim olmadı yaşattıklarından dolayı. Ben beni gezdirsin demiyorum sevgi sözcüğü kullansın demiyorum ama artık bana bağırmasın küfür etmesin dövmesin diyorum ya kızım var diye ya da manipüle edildim işte. En son 4 ay önceki dayakta şikayetçi oldum darp raporu aldım aile bana küstü polis çağırmışım diye ben biri bin ediyormuşum onların oğlu aldatmazmış biraz öfkesi varmış üstünü başını yırtarmış olabilirmiş felan annesi de narsist kocam kimseyi beğenmez herkes hakkında kötü şeyler söyler ama herkes annesi babası dahil hep kabarır param var yakışıklıyım becerikliyim felan diye beni yetersiz bulur eksik bulur kezza çocuğumuzu bile öyle sadece ben evi terk edince baba olası tutuyor. Neyse 4 ay önce beni ikna etti bu arada hemen hemen 1 ayı geçkin kaldım annemlerde ama karar vermek zor işte gittim salak aklım biliyorum değişmeyeceğini. 3 gün sonra başladı kavga etmeye bide çok küser mesela kumandayı yere düşürürüm o benim paramla alındı pislikler şöyle böyle yine küfür ederek kızar bende paran batsın asıl pislik sensin kumarbaz derim kavga ederiz o gider küser 15 gün konuşmaz kincidir herşeye küser ama mesela 4 yıldı 20 lere kumanda kırdı beni hep eşyalarla tehdit ediyor kırarım ederim dağıtırım diye. Bu arada bu dükkandan çaldığı için dükkan batmak üzere yine borçlanmış felan kayınpederim 2 buçuk yıl sonunda bunu dükkandan kovdu 3 Aydır işsiz evde yatıyor sürekli kızımla bize bağırıyor evcilik oynuyoruz ses yapmayın def olun diyor odaya geçiyorum annemleri görüntülü arıyorum oraya geliyor kapat şu bilmem naptığımın telefonunu diyor. Aşırı psikolojik baskı ben bu arada sosyal medyadan felan çok olmasa da aylık 700 800 kazanıyorum 3 Aydır ailesi erzak getiriyor haftada 200 para atıyorlar bende onla oğullarına sigara alıyorum ama bana vermiyor benim paramla alıyorum onu da vermiyor küfür hakaret yüzüğüm küpem felan vardı onları istedi geçen fatura yatırcam diye onları da alıp kumar oynamış telefonunu da kırdı 1 senede 4. Parçaladığı telefon benim eski telefonumu da kırdı 3 Aydır dışarı adım atmadı telefon kullanmadı benimki hep onun elinde ben niye hala eşim yazmışım mal mıyım ben vallahi bakın psikolojimi bozdu kusura bakmayın yaşarken kolay değildi. En son yine kavga ben kendime sigara aldım onu yakalamış sen benden sigara saklıyorsun diye koptu kıyamet yok sizin açlıktan nefesiniz kokuyordu siz insan mısınız anan şöyle baban şöyle küfür git bok temizle işe girip o telefonu ver defol git onu benim paramla aldık nankör köpekler felan daha neler neler bende ona sövdğm hatta bu sefer bende anasına babasına sövdğm yeter napıyım iyi oldu. Valizimi topladım kayınpederimi aradım ben dayanamıyorum gidiyorum diye oda bana bi öfkelendi sen az değilsin oğlumda bir varsa sende 3 var karısısyan çekeceksin idare edeceksin sen hiç etmedin bende nankörsünüz dedim suratına kapattım. Annemi aradım almaya geldiler o arada çocuğu kaçırdı benim pislik adam bende çocuksuz geldim o gün ağladım sızladım ben geldim temelli geldim dedim hoşgeldin dediler biraz geç yattık derin konulara girmedik ama canım ailem çocuğuda alırız üzülme dediler ertesi gün gittik annemle çocuğu almaya benimki başladı adisin sen o çocuğu iki gün sonra bırakacaksın adi diye diye bağırıyor çocuğu alıp çıktık şimdi annemlerdeyim. 1 kaç hafta geçsin işe girmeyi düşünüyorum ve dava açmayı ama kızım sürekli evimize ne zaman gideceğiz diye soruyor üzülüyorum. Biliyorum zor ama geçecek burda yazılanları okuyunca içim rahatladı benim bu sefer kararlıyım dönmüyorum kusura bakmayın başınızı ağrıttım inşallah hepimiz huzurlu ve güçlü oluruz Allah iyi insanlarla karşılaştırsın
Ya ben bu erkekleri anlamiyorum bu nasil bir güç zehirlenmesi. Madem begenmeyecek memnun olmayacak niye elin kizini kandirip evleniyosun. Dertleri nedir kadinlarla anlamiyorum. Boyle nefretle hakaretle hayat mi gecer bir bitmedi kadınlara olan nefretleri öfkeleri. Hayatindaki bütün ezikliklerin sefilliklerin intikamini sahip oldugu kadınlardan cikariyorlar

Sakın ola dönme işe gir keyfine bak yüreğim sıkıştı okurken Rabbim iyilerle karşılaştırsin sizi

Eşimle 1 sene sevgili olduktan sonra evlendik. Sevgiliyken ben çalışıyordum o zamanlar babam ticari olarak battığı için 1 seneye yakın zaman evde kaldı çalışmadı. Bende o dönem evi geçindiriyor ve borçlarımı ödüyordum. Asgari ücret yetmiyor her geçen gün daha sıkışıyordum. Aldığım maaşla kendime s.g.r.a bile alamazdım. Zoruma giderdi. Sonra eşim çıktı karşıma. Resmen ayaklarımı yerden kesti. Sürekli görmeye geliyor buluşmak istiyor derdimi dinliyor ve hep destek olmak istiyor. Çok iyiydi o dönemler. Evlenelim dedi artık çalışmazsın çok yoruldun evlenince çalışmazsın hem dedi. Borcum var dedim o zamanlar 2018 de 3 bin lira borcum kalmıştı. Ben öderim dedi sen işten çık biz seni istemeye geliriz dedi ailesinde kadınlar çalışmıyor pek kadınlar söz sahibi değil fazla muhafazakar yani gerçi şuan ki hallerini düşündükçe öyle demesem daha doğru olur. Oldukça dindar bir aile. Sülale komple kapalı. Kayınpederim hacı hoca gibi birisi. Neyse ben işten çıktım biz 5 ay nişanlı kaldık ve evlendik. Benim ailemde kapalı annem babam namaz kılar ama ben açığım yani sadece yazın kollarımın yarısı Açık bide saçım. Neyse biz evlendik balayına gittik dönüşte üzerimde elbise vardı uzun boydan ama astarı yarım araba da üstümüzü değiştirip gece 2 de annesigile geldik. Giyimim tarzım onlara hiç uymadı bazen bana tiksinerek bakarlardı. Eşim kıskanç biriydi ama evlenince adama bir anda birşey oldu boynun Açık diye kavga çıkarırdı. Sürekli yadırgadı bizi ablan oje sürüyor kardeşin dar giyiyor baban şöyle bi adam felan. Neyse o dönem biz maddi olarak çok kötü bir durumdaydık yani evlenirken hani hakikaten 100 liramız bile yoktu kimseden de istemedik. Kayınpederim bana bi deste para uzattı babana ver düğün zamanı lazım olur diye bende kabul etmedim başıma kakarlar diye düşündüm babam ödeyemez belki şuan çalışmıyor diye teşekkür edip almadım. Benim çeyizimi yine 3 bin lira taksitle aldık annem dedi ki takılarla öderiz neyse babam takıları aldı gitti zaten 5 bin felandı takılar bizim pek çevremiz yok babam da sıkıntılarından düğüne derneğe gitmedi. Düğün oldu bitti başladılar bunlar en başta eşim baban birşey yapmadı koltuğa oturuyorum öyle ayağını oraya koyma o koltukları benim babam aldı diyor. Sehpaya çay koyuyorum iz kalacak benim babam aldı siz birşey yapmadınız diyor. Böyle böyle bu kavgalar sürdü sonra eşim 2 haftada ya da ayda bir içki içerdi ben karşıyım böyle şeylere istemezdim benle kavga ederdi. Hatta bir gün düğüne gittik sen içtin mi yine dedim diye kolumdan çekiştirerek eve attı gitti beni kapıyo da üstüme kilitledi ağla ag dedi. Böyle böyle kavgalar büyüdü benim 3 bin borcu ödemedi baban ödesin banene ben niye ödüyorum dedi tabi ödedi uzata uzata ama burnumdan getirdi 4 yıl geçti hala söyler. Bende hep bıraksaydın ben çalışıyordum öderim derdim. Neyse aylar geçti biz 3 ay birlikte olamadık eşimde problem var sonra da zorla zorla hiç aklına gelmez benle birlikte olmak istemez. Sabah uyanıyor çoraplarını yırtıyor atletlerini yırtıyor kapılara tekme atarak küfür ede ede uyanıyor bilmem napıyım bu hayatı felan filan. Eşim ve kardeşlerinin bi dükkanı var babaları açmış evlerini de vermiş tabi kağıt üzerinde eşimin üstüne birşey yok maddi durumları orta seviyede ama hep çok zenginiz diye kabara kabara gezerler. Sonra 5 aylık evliydim eşim beni aldattı yakaladım annemlere geldim bi kızla konuşmuş görüşmüş koz sen nişanlı değil miydin demiş oda yok ben nişanı attım evlenmedim demiş kızla görüşmüş 1 hafta olmuş ben yakaladım önce sonuna kadar inkar sonra itiraf etmek zorunda kalınca şeytana uydum. Zaten düğünüme bir hafta kala da bir escırtla birlikte olmuş onu da yakaladım o zamanlar da yeminler inkarlar bu iki oldu yani. Bu arada resmî nikahı 3 ay önceden yaptık biz. Ben o zamanlar evlenmeyim dedim ama içinde bulunduğum durum beni yıpratmıştı. Ay kızlar hayatımı yazsam 4 sezonluk dram dizisi çıkar heralde 🙄 neyse affettim döndüm eve sonra psikolojik şiddet hep dozunu arttırdı sen kadın mısın sen pisliksin yüzüne bakılmıyor evi temizlemeyi bilmiyorsun yemek yapamıyorsun çirkin giyiniyorsun felan bu arada hamile kaldım. 1 sene olmuştu hemen hemen evleneli. Çok kustum ben kustukça bilerek yapıyorsun dedi gerizekalısın dedi hatta fiziksel şiddete döndü. Yemek yapamıyordum ve sorumluluklarımı yerine getirememem ona ağır geldi ilk kolumu sıktı sonra itekledi sonra tokat sonra kafama tekme sonra saçlarımdan tutup sürükleme mahalle ortasında. Markete gittik erik alıyoruz manavda ki amca dedi ki burdan mı aldınız şurdan mı ona göre tartıcam bende şurdan aldım dedim diye adama nasıl cevap verirsin dedi bende sen kimsin lan koskoca adam ne ima ediyorsun deyip marketten çıktım hızla yürüdüm oda arabadan inip saçımdan sürükleye sürükleye beni arabaya bindirdi. Ama bana her kavgadan sonra ben vurmadım ki kolunu sıktım gözüm görmedi felan derdi. Beni buna o kadar inandırdı ki ben ağzım burnum patlamıyor diye dayak yediğimi düşünmüyordum. Sonra doktor bana kansızsın sezeryan olursan seni kurtaramam doğuma 1 ay var ama belli olmaz kan vermemiz lazım dediler. Bende doktora sordum ilaç alacaksın dedi doktor içine enjekte edecekmiş. Çok pahalı mı eşim kızmasın diye çünkü çok sinirlidir her şeye kızar bağırır bende yüksek sesten kavgadan çok korkarım çocukken de çok korkardım. Ailemde şiddet vs görmedim babam çok güleryüzle neşeli biridir asla kötü söz söylemez ah ah babam gibi olsaydı keşke. Doktor da çok pahalı değil dedi ilaçlar 650 lira tutmuş bu aldı geldi surat beş karış bana kan taktılar bu gitti içmeye sonra geldi leş gibi kokuyor beni aldı eve bıraktı kapının önünde bide patinaj çekip gitti geri içmeye. Parayı o verdi diye dedim heralde tabi böyle kolay anlattığıma bakmayın gözümün yaşı kurumadı. Ağlaya ağlaya ben iki gün sonra doğuma gittim eksik doğurdum. Kızım 2600 doğdu bebeği beğenmedi resmen surat beş karış ofluyor felan. Yani dışarıya ve aileme arkadaşlarıma karşı da hep öfkeli ve sinirli biriydi. Neyse bu adam beni bir kez daha aldattı bu arada ben evi terk edip gidiyorum 10 gün yalvarıp getiriyor değişcem düzelcem diye ama yok her gittiğimde adam çarpı 10 oluyor kumara başladı her yer borç yaklaşık 2 senede 3 milyon belki geçkin para yedi. Ben oynama deyince benim param benim keyfim der üzerime yürür yine vururdu. Annesine söyledim ama hiç babasına anlatmamış hep borçlandı ben annesine söyledim para bulduk verdik onunla da oynadı kızımın bileziği felan gitti. O ara da yine aldattı bu sefer otele 2 kadın çağırmış ama güya gözünün önüne biz gelmişiz yapmamış bişey. Yalnız benle cinsel münasebeti 6 7 ayda bi zorla oda onda bile kavga eder ya adam sorunlu kızlar kanımı emdi beni öyle bir manipüle etti ki her seferinde onun bana dediği şeyleri kendimde sorguladım. Pis olduğuma yetersiz olduğuma beceriksiz olduğuma inandırdı beni. Neyse ben bunu uyardım anlamadı dövdü sövdü aldattı kırdı döktü gözümün içine baka baka eşyaları kırdı biz aldık dedi. Ben bi kere koltuğu minicik yaktım yanlışlıkla 7 gün uyuyamadım korkudan ağlaya ağlaya yattım kızacak kavga edecek diye. Bu arada bu kavgalar da hemen hemen şimdiye kadar 6 kere annemlere geldim 1 sefer dava açtım hatta ama beni bi şekilde ikna etti gittim 1 gün iyi ertesi gün aynı. İntihar edip yoğun bakım da da yattım aileme hiçbir şey söylememiş ailesi bu arada evi de terk ettim dava da açtım ama yok. Ablam da boşandı bu arada 1 sene oldu onun eşi de bağımlı son 2 senedir o var diye ben çekindim babama bişey olur diye korktum. Bide boşansam sigortası yok üstüne birşeyi yok ne alacağım bu adamdan. Bu kadar şey yaşadım bide belki kazanırım diye tv ye çıktım olmadı tabi orda da yanımda yoktu. 4 yılda 8 bayram geçti her bayram sabahı kavga çıkardı her doğum günüm yıl dönümüm hepsinde kavga kendinden problemlerle bu arada yani hediye vs sebebi değil ondan öyle bir beklentim olmadı yaşattıklarından dolayı. Ben beni gezdirsin demiyorum sevgi sözcüğü kullansın demiyorum ama artık bana bağırmasın küfür etmesin dövmesin diyorum ya kızım var diye ya da manipüle edildim işte. En son 4 ay önceki dayakta şikayetçi oldum darp raporu aldım aile bana küstü polis çağırmışım diye ben biri bin ediyormuşum onların oğlu aldatmazmış biraz öfkesi varmış üstünü başını yırtarmış olabilirmiş felan annesi de narsist kocam kimseyi beğenmez herkes hakkında kötü şeyler söyler ama herkes annesi babası dahil hep kabarır param var yakışıklıyım becerikliyim felan diye beni yetersiz bulur eksik bulur kezza çocuğumuzu bile öyle sadece ben evi terk edince baba olası tutuyor. Neyse 4 ay önce beni ikna etti bu arada hemen hemen 1 ayı geçkin kaldım annemlerde ama karar vermek zor işte gittim salak aklım biliyorum değişmeyeceğini. 3 gün sonra başladı kavga etmeye bide çok küser mesela kumandayı yere düşürürüm o benim paramla alındı pislikler şöyle böyle yine küfür ederek kızar bende paran batsın asıl pislik sensin kumarbaz derim kavga ederiz o gider küser 15 gün konuşmaz kincidir herşeye küser ama mesela 4 yıldı 20 lere kumanda kırdı beni hep eşyalarla tehdit ediyor kırarım ederim dağıtırım diye. Bu arada bu dükkandan çaldığı için dükkan batmak üzere yine borçlanmış felan kayınpederim 2 buçuk yıl sonunda bunu dükkandan kovdu 3 Aydır işsiz evde yatıyor sürekli kızımla bize bağırıyor evcilik oynuyoruz ses yapmayın def olun diyor odaya geçiyorum annemleri görüntülü arıyorum oraya geliyor kapat şu bilmem naptığımın telefonunu diyor. Aşırı psikolojik baskı ben bu arada sosyal medyadan felan çok olmasa da aylık 700 800 kazanıyorum 3 Aydır ailesi erzak getiriyor haftada 200 para atıyorlar bende onla oğullarına sigara alıyorum ama bana vermiyor benim paramla alıyorum onu da vermiyor küfür hakaret yüzüğüm küpem felan vardı onları istedi geçen fatura yatırcam diye onları da alıp kumar oynamış telefonunu da kırdı 1 senede 4. Parçaladığı telefon benim eski telefonumu da kırdı 3 Aydır dışarı adım atmadı telefon kullanmadı benimki hep onun elinde ben niye hala eşim yazmışım mal mıyım ben vallahi bakın psikolojimi bozdu kusura bakmayın yaşarken kolay değildi. En son yine kavga ben kendime sigara aldım onu yakalamış sen benden sigara saklıyorsun diye koptu kıyamet yok sizin açlıktan nefesiniz kokuyordu siz insan mısınız anan şöyle baban şöyle küfür git bok temizle işe girip o telefonu ver defol git onu benim paramla aldık nankör köpekler felan daha neler neler bende ona sövdğm hatta bu sefer bende anasına babasına sövdğm yeter napıyım iyi oldu. Valizimi topladım kayınpederimi aradım ben dayanamıyorum gidiyorum diye oda bana bi öfkelendi sen az değilsin oğlumda bir varsa sende 3 var karısısyan çekeceksin idare edeceksin sen hiç etmedin bende nankörsünüz dedim suratına kapattım. Annemi aradım almaya geldiler o arada çocuğu kaçırdı benim pislik adam bende çocuksuz geldim o gün ağladım sızladım ben geldim temelli geldim dedim hoşgeldin dediler biraz geç yattık derin konulara girmedik ama canım ailem çocuğuda alırız üzülme dediler ertesi gün gittik annemle çocuğu almaya benimki başladı adisin sen o çocuğu iki gün sonra bırakacaksın adi diye diye bağırıyor çocuğu alıp çıktık şimdi annemlerdeyim. 1 kaç hafta geçsin işe girmeyi düşünüyorum ve dava açmayı ama kızım sürekli evimize ne zaman gideceğiz diye soruyor üzülüyorum. Biliyorum zor ama geçecek burda yazılanları okuyunca içim rahatladı benim bu sefer kararlıyım dönmüyorum kusura bakmayın başınızı ağrıttım inşallah hepimiz huzurlu ve güçlü oluruz Allah iyi insanlarla karşılaştırsı

Çok teşekkür ederim 2 ay oldu işten haber bekliyorum. Biraz zorlanıyorum ama geçecek biliyorum
Geçicek Allah'ın izni ile

Bu tarz birini farkettim sanırım bende istanbulda bi evde otururken ev sahibim alt katımdaydı çok muhafazakarlardı. Erkek çocukları 23 yaşındadır şuan, neden bezelye yaptın diye kavga çıkarmıştı alt kattan annesine, kardeşine bağırma sesleri geliyordu. 1 yıl gibi kaldım ve toplam 3 kere bu tarz kavga oldu. Yani bu evlendiğiniz kişiler sizinle evlenmeden önce de böyleler aslında, ailesi "yok o arada öyle" falan diyorsa da deil ne b*k olduğunu ailesi biliyor da geri eve gelmesin istiyorlardır. Evlenmeden önce bi arkadaşınızı komşulara gönderip bu evde hiç kavga oldu mu diye teyit edin.1 kere kavga ettiklerini söyleseler bile bi düşünün, hiç komşuya sorulur mu falan tavrına da girmeyin hayatınızın kararı bu, içinizde ufacık kuşkuyu rahatlatmadan kararlaştırmayın. Emeğim, ne derler, o kadar sevgili olduk teklife hayır desem tuhaf olur falan koşullandırmayın.

Yeminle içim şişti böyle bir daraldım umarım ikna olup eve dönmemişsindir. Aldatma,şiddet,aşağılama ne arasan var gözünü seveyim en başta bile bile lades demişsin şimdi bari deme,barışma.
Aç kal,ailen laf söylesin ama bunun evine adım atma özellikle çocuğun için.

X