Narsist koca ile boşanma evresi

Tatlım senin yaşadıklarına benzer hikâyeleri bir değil iki evliliğimde de yaşadım. Çok mücadele ettim inan, dedim ki bende bir sorun var. Ben beceremedim evliliği. Kendimi suçların hep. Bir türlü yürütemedin diye. Ama sonunda göze aldım herşeyi ve kurtuldum. Sende hiç zaman kaybetmeden kurtul bu kan emici den. .

Tatlım senin yaşadıklarına benzer hikâyeleri bir değil iki evliliğimde de yaşadım. Çok mücadele ettim inan, dedim ki bende bir sorun var. Ben beceremedim evliliği. Kendimi suçların hep. Bir türlü yürütemedin diye. Ama sonunda göze aldım herşeyi ve kurtuldum. Sende hiç zaman kaybetmeden kurtul bu kan emici den. .
Sanırım kendimiz buluyoruz böyle insanları ya da bi şekilde hayatımıza çekiyoruz. Kendinizi asla suçlamayın bende çok suçladım acaba kolay mı pes ediyorum diye, zaten böyle böyle de manipüle edildim sorun bizde değil içiniz rahat olsun umarım çok güzel bir hayatınız olur

Dönme kardesim bir daha sırtını Allah a daya.
Zamanla kendine gore evin de olur işin de olur evladinla başın dimdik yaşarsın.
Hayata bi kere geliyoruz onu da değmeyen insanlar icin harcamayalım ben de bosanma asamasindayim Rabbim bizlere kolaylik versin. En buyuk şansımız ailemiz iyiki varlar🤲
Allah hepinizin yardımcısı olsun. Dönmeyeceğim asla asla sadece eşyalarımı toplamak isterim ama onları da vermezse yani kıyafetlerim felan onlara da minnet etmeyeceğim. Umarım sizin yolunuz da hep ışık olur bundan sonra

Sanırım kendimiz buluyoruz böyle insanları ya da bi şekilde hayatımıza çekiyoruz. Kendinizi asla suçlamayın bende çok suçladım acaba kolay mı pes ediyorum diye, zaten böyle böyle de manipüle edildim sorun bizde değil içiniz rahat olsun umarım çok güzel bir hayatınız olur

Kolay pes etmekten ziyade, neden benzer tipolojilerdeki adamları eş / sevgili olarak hayatıma alıyorum o konularda çok düşündüm çok üzüldüm. Ama görüyorum ki ben bağımlı kişilik bozukluğu ve değersizlik duygusunu bir türlü aşamıyorum. Annemin de narsist olacağına dair şüphelerim var. Kadın ben karnındayım ve doğmayayım diye dokuz ay ağlamış ve doğduktan sonra da hasta olmuş. Maddi olarak sıkıntılı zamanlarımdayım. Atlatır atlatmaz hipnoterapi vs. almayı düşünüyorum. Yoksa ben sürekli mutsuz evlilikler / ilişkiler yaşamaya devam edeceğim gibi görünüyor.

Kolay pes etmekten ziyade, neden benzer tipolojilerdeki adamları eş / sevgili olarak hayatıma alıyorum o konularda çok düşündüm çok üzüldüm. Ama görüyorum ki ben bağımlı kişilik bozukluğu ve değersizlik duygusunu bir türlü aşamıyorum. Annemin de narsist olacağına dair şüphelerim var. Kadın ben karnındayım ve doğmayayım diye dokuz ay ağlamış ve doğduktan sonra da hasta olmuş. Maddi olarak sıkıntılı zamanlarımdayım. Atlatır atlatmaz hipnoterapi vs. almayı düşünüyorum. Yoksa ben sürekli mutsuz evlilikler / ilişkiler yaşamaya devam edeceğim gibi görünüyor.
Acaba biz mi çok verici taraf oluyoruz da ailemiz ve karşımıza çıkan insanlar böyle oluyor. İyinin enerjisine inanın, kendinizi değerli görün ve hep çok iyi yerlerde hayal edin düzelecektir eminim. Annenizin bu durumu için de sizin adınıza üzgünüm. Belki benim ailemde de var ama konduramjyorjm daha çok kalbim kurulur diye heralde

Merhaba sevgili arkadaşlarım
26 yaşındayım. 3 yaşında bir kızım var. Size başıma gelenleri yazmak istedim. Ne hissettiğimi ve yaptığımı bilmediğim kalbimin sıkıştığı günler geçiriyorum. Buradaki yazıları okuyarak toparlandım biraz belki benim hikayemde sizleri rahatlatır ya da aynı şeyi yaşayanlar doğru kararlar verir.
Eşimle 1 sene sevgili olduktan sonra evlendik. Sevgiliyken ben çalışıyordum o zamanlar babam ticari olarak battığı için 1 seneye yakın zaman evde kaldı çalışmadı. Bende o dönem evi geçindiriyor ve borçlarımı ödüyordum. Asgari ücret yetmiyor her geçen gün daha sıkışıyordum. Aldığım maaşla kendime s.g.r.a bile alamazdım. Zoruma giderdi. Sonra eşim çıktı karşıma. Resmen ayaklarımı yerden kesti. Sürekli görmeye geliyor buluşmak istiyor derdimi dinliyor ve hep destek olmak istiyor. Çok iyiydi o dönemler. Evlenelim dedi artık çalışmazsın çok yoruldun evlenince çalışmazsın hem dedi. Borcum var dedim o zamanlar 2018 de 3 bin lira borcum kalmıştı. Ben öderim dedi sen işten çık biz seni istemeye geliriz dedi ailesinde kadınlar çalışmıyor pek kadınlar söz sahibi değil fazla muhafazakar yani gerçi şuan ki hallerini düşündükçe öyle demesem daha doğru olur. Oldukça dindar bir aile. Sülale komple kapalı. Kayınpederim hacı hoca gibi birisi. Neyse ben işten çıktım biz 5 ay nişanlı kaldık ve evlendik. Benim ailemde kapalı annem babam namaz kılar ama ben açığım yani sadece yazın kollarımın yarısı Açık bide saçım. Neyse biz evlendik balayına gittik dönüşte üzerimde elbise vardı uzun boydan ama astarı yarım araba da üstümüzü değiştirip gece 2 de annesigile geldik. Giyimim tarzım onlara hiç uymadı bazen bana tiksinerek bakarlardı. Eşim kıskanç biriydi ama evlenince adama bir anda birşey oldu boynun Açık diye kavga çıkarırdı. Sürekli yadırgadı bizi ablan oje sürüyor kardeşin dar giyiyor baban şöyle bi adam felan. Neyse o dönem biz maddi olarak çok kötü bir durumdaydık yani evlenirken hani hakikaten 100 liramız bile yoktu kimseden de istemedik. Kayınpederim bana bi deste para uzattı babana ver düğün zamanı lazım olur diye bende kabul etmedim başıma kakarlar diye düşündüm babam ödeyemez belki şuan çalışmıyor diye teşekkür edip almadım. Benim çeyizimi yine 3 bin lira taksitle aldık annem dedi ki takılarla öderiz neyse babam takıları aldı gitti zaten 5 bin felandı takılar bizim pek çevremiz yok babam da sıkıntılarından düğüne derneğe gitmedi. Düğün oldu bitti başladılar bunlar en başta eşim baban birşey yapmadı koltuğa oturuyorum öyle ayağını oraya koyma o koltukları benim babam aldı diyor. Sehpaya çay koyuyorum iz kalacak benim babam aldı siz birşey yapmadınız diyor. Böyle böyle bu kavgalar sürdü sonra eşim 2 haftada ya da ayda bir içki içerdi ben karşıyım böyle şeylere istemezdim benle kavga ederdi. Hatta bir gün düğüne gittik sen içtin mi yine dedim diye kolumdan çekiştirerek eve attı gitti beni kapıyo da üstüme kilitledi ağla ag dedi. Böyle böyle kavgalar büyüdü benim 3 bin borcu ödemedi baban ödesin banene ben niye ödüyorum dedi tabi ödedi uzata uzata ama burnumdan getirdi 4 yıl geçti hala söyler. Bende hep bıraksaydın ben çalışıyordum öderim derdim. Neyse aylar geçti biz 3 ay birlikte olamadık eşimde problem var sonra da zorla zorla hiç aklına gelmez benle birlikte olmak istemez. Sabah uyanıyor çoraplarını yırtıyor atletlerini yırtıyor kapılara tekme atarak küfür ede ede uyanıyor bilmem napıyım bu hayatı felan filan. Eşim ve kardeşlerinin bi dükkanı var babaları açmış evlerini de vermiş tabi kağıt üzerinde eşimin üstüne birşey yok maddi durumları orta seviyede ama hep çok zenginiz diye kabara kabara gezerler. Sonra 5 aylık evliydim eşim beni aldattı yakaladım annemlere geldim bi kızla konuşmuş görüşmüş koz sen nişanlı değil miydin demiş oda yok ben nişanı attım evlenmedim demiş kızla görüşmüş 1 hafta olmuş ben yakaladım önce sonuna kadar inkar sonra itiraf etmek zorunda kalınca şeytana uydum. Zaten düğünüme bir hafta kala da bir escırtla birlikte olmuş onu da yakaladım o zamanlar da yeminler inkarlar bu iki oldu yani. Bu arada resmî nikahı 3 ay önceden yaptık biz. Ben o zamanlar evlenmeyim dedim ama içinde bulunduğum durum beni yıpratmıştı. Ay kızlar hayatımı yazsam 4 sezonluk dram dizisi çıkar heralde 🙄 neyse affettim döndüm eve sonra psikolojik şiddet hep dozunu arttırdı sen kadın mısın sen pisliksin yüzüne bakılmıyor evi temizlemeyi bilmiyorsun yemek yapamıyorsun çirkin giyiniyorsun felan bu arada hamile kaldım. 1 sene olmuştu hemen hemen evleneli. Çok kustum ben kustukça bilerek yapıyorsun dedi gerizekalısın dedi hatta fiziksel şiddete döndü. Yemek yapamıyordum ve sorumluluklarımı yerine getirememem ona ağır geldi ilk kolumu sıktı sonra itekledi sonra tokat sonra kafama tekme sonra saçlarımdan tutup sürükleme mahalle ortasında. Markete gittik erik alıyoruz manavda ki amca dedi ki burdan mı aldınız şurdan mı ona göre tartıcam bende şurdan aldım dedim diye adama nasıl cevap verirsin dedi bende sen kimsin lan koskoca adam ne ima ediyorsun deyip marketten çıktım hızla yürüdüm oda arabadan inip saçımdan sürükleye sürükleye beni arabaya bindirdi. Ama bana her kavgadan sonra ben vurmadım ki kolunu sıktım gözüm görmedi felan derdi. Beni buna o kadar inandırdı ki ben ağzım burnum patlamıyor diye dayak yediğimi düşünmüyordum. Sonra doktor bana kansızsın sezeryan olursan seni kurtaramam doğuma 1 ay var ama belli olmaz kan vermemiz lazım dediler. Bende doktora sordum ilaç alacaksın dedi doktor içine enjekte edecekmiş. Çok pahalı mı eşim kızmasın diye çünkü çok sinirlidir her şeye kızar bağırır bende yüksek sesten kavgadan çok korkarım çocukken de çok korkardım. Ailemde şiddet vs görmedim babam çok güleryüzle neşeli biridir asla kötü söz söylemez ah ah babam gibi olsaydı keşke. Doktor da çok pahalı değil dedi ilaçlar 650 lira tutmuş bu aldı geldi surat beş karış bana kan taktılar bu gitti içmeye sonra geldi leş gibi kokuyor beni aldı eve bıraktı kapının önünde bide patinaj çekip gitti geri içmeye. Parayı o verdi diye dedim heralde tabi böyle kolay anlattığıma bakmayın gözümün yaşı kurumadı. Ağlaya ağlaya ben iki gün sonra doğuma gittim eksik doğurdum. Kızım 2600 doğdu bebeği beğenmedi resmen surat beş karış ofluyor felan. Yani dışarıya ve aileme arkadaşlarıma karşı da hep öfkeli ve sinirli biriydi. Neyse bu adam beni bir kez daha aldattı bu arada ben evi terk edip gidiyorum 10 gün yalvarıp getiriyor değişcem düzelcem diye ama yok her gittiğimde adam çarpı 10 oluyor kumara başladı her yer borç yaklaşık 2 senede 3 milyon belki geçkin para yedi. Ben oynama deyince benim param benim keyfim der üzerime yürür yine vururdu. Annesine söyledim ama hiç babasına anlatmamış hep borçlandı ben annesine söyledim para bulduk verdik onunla da oynadı kızımın bileziği felan gitti. O ara da yine aldattı bu sefer otele 2 kadın çağırmış ama güya gözünün önüne biz gelmişiz yapmamış bişey. Yalnız benle cinsel münasebeti 6 7 ayda bi zorla oda onda bile kavga eder ya adam sorunlu kızlar kanımı emdi beni öyle bir manipüle etti ki her seferinde onun bana dediği şeyleri kendimde sorguladım. Pis olduğuma yetersiz olduğuma beceriksiz olduğuma inandırdı beni. Neyse ben bunu uyardım anlamadı dövdü sövdü aldattı kırdı döktü gözümün içine baka baka eşyaları kırdı biz aldık dedi. Ben bi kere koltuğu minicik yaktım yanlışlıkla 7 gün uyuyamadım korkudan ağlaya ağlaya yattım kızacak kavga edecek diye. Bu arada bu kavgalar da hemen hemen şimdiye kadar 6 kere annemlere geldim 1 sefer dava açtım hatta ama beni bi şekilde ikna etti gittim 1 gün iyi ertesi gün aynı. İntihar edip yoğun bakım da da yattım aileme hiçbir şey söylememiş ailesi bu arada evi de terk ettim dava da açtım ama yok. Ablam da boşandı bu arada 1 sene oldu onun eşi de bağımlı son 2 senedir o var diye ben çekindim babama bişey olur diye korktum. Bide boşansam sigortası yok üstüne birşeyi yok ne alacağım bu adamdan. Bu kadar şey yaşadım bide belki kazanırım diye tv ye çıktım olmadı tabi orda da yanımda yoktu. 4 yılda 8 bayram geçti her bayram sabahı kavga çıkardı her doğum günüm yıl dönümüm hepsinde kavga kendinden problemlerle bu arada yani hediye vs sebebi değil ondan öyle bir beklentim olmadı yaşattıklarından dolayı. Ben beni gezdirsin demiyorum sevgi sözcüğü kullansın demiyorum ama artık bana bağırmasın küfür etmesin dövmesin diyorum ya kızım var diye ya da manipüle edildim işte. En son 4 ay önceki dayakta şikayetçi oldum darp raporu aldım aile bana küstü polis çağırmışım diye ben biri bin ediyormuşum onların oğlu aldatmazmış biraz öfkesi varmış üstünü başını yırtarmış olabilirmiş felan annesi de narsist kocam kimseyi beğenmez herkes hakkında kötü şeyler söyler ama herkes annesi babası dahil hep kabarır param var yakışıklıyım becerikliyim felan diye beni yetersiz bulur eksik bulur kezza çocuğumuzu bile öyle sadece ben evi terk edince baba olası tutuyor. Neyse 4 ay önce beni ikna etti bu arada hemen hemen 1 ayı geçkin kaldım annemlerde ama karar vermek zor işte gittim salak aklım biliyorum değişmeyeceğini. 3 gün sonra başladı kavga etmeye bide çok küser mesela kumandayı yere düşürürüm o benim paramla alındı pislikler şöyle böyle yine küfür ederek kızar bende paran batsın asıl pislik sensin kumarbaz derim kavga ederiz o gider küser 15 gün konuşmaz kincidir herşeye küser ama mesela 4 yıldı 20 lere kumanda kırdı beni hep eşyalarla tehdit ediyor kırarım ederim dağıtırım diye. Bu arada bu dükkandan çaldığı için dükkan batmak üzere yine borçlanmış felan kayınpederim 2 buçuk yıl sonunda bunu dükkandan kovdu 3 Aydır işsiz evde yatıyor sürekli kızımla bize bağırıyor evcilik oynuyoruz ses yapmayın def olun diyor odaya geçiyorum annemleri görüntülü arıyorum oraya geliyor kapat şu bilmem naptığımın telefonunu diyor. Aşırı psikolojik baskı ben bu arada sosyal medyadan felan çok olmasa da aylık 700 800 kazanıyorum 3 Aydır ailesi erzak getiriyor haftada 200 para atıyorlar bende onla oğullarına sigara alıyorum ama bana vermiyor benim paramla alıyorum onu da vermiyor küfür hakaret yüzüğüm küpem felan vardı onları istedi geçen fatura yatırcam diye onları da alıp kumar oynamış telefonunu da kırdı 1 senede 4. Parçaladığı telefon benim eski telefonumu da kırdı 3 Aydır dışarı adım atmadı telefon kullanmadı benimki hep onun elinde ben niye hala eşim yazmışım mal mıyım ben vallahi bakın psikolojimi bozdu kusura bakmayın yaşarken kolay değildi. En son yine kavga ben kendime sigara aldım onu yakalamış sen benden sigara saklıyorsun diye koptu kıyamet yok sizin açlıktan nefesiniz kokuyordu siz insan mısınız anan şöyle baban şöyle küfür git bok temizle işe girip o telefonu ver defol git onu benim paramla aldık nankör köpekler felan daha neler neler bende ona sövdğm hatta bu sefer bende anasına babasına sövdğm yeter napıyım iyi oldu. Valizimi topladım kayınpederimi aradım ben dayanamıyorum gidiyorum diye oda bana bi öfkelendi sen az değilsin oğlumda bir varsa sende 3 var karısısyan çekeceksin idare edeceksin sen hiç etmedin bende nankörsünüz dedim suratına kapattım. Annemi aradım almaya geldiler o arada çocuğu kaçırdı benim pislik adam bende çocuksuz geldim o gün ağladım sızladım ben geldim temelli geldim dedim hoşgeldin dediler biraz geç yattık derin konulara girmedik ama canım ailem çocuğuda alırız üzülme dediler ertesi gün gittik annemle çocuğu almaya benimki başladı adisin sen o çocuğu iki gün sonra bırakacaksın adi diye diye bağırıyor çocuğu alıp çıktık şimdi annemlerdeyim. 1 kaç hafta geçsin işe girmeyi düşünüyorum ve dava açmayı ama kızım sürekli evimize ne zaman gideceğiz diye soruyor üzülüyorum. Biliyorum zor ama geçecek burda yazılanları okuyunca içim rahatladı benim bu sefer kararlıyım dönmüyorum kusura bakmayın başınızı ağrıttım inşallah hepimiz huzurlu ve güçlü oluruz Allah iyi insanlarla karşılaştırsın
Okurken çok üzüldüm yaşadıklarınıza allah sabır versin. Terk etmekle boşanmaya karar vermekle en iyisini yapmışsınız bu karardan dönmeyin benim annemle babam da çok kbha edersi psikolij şiddet fiziksel iiddet vardı ben sizin kızınızın yerindeydim inanın kızınız içinde daha iyi olucak allah yardımcınız olsun

Buna benzer şeyleri yasiyorum bende benim ailem de benim arkamda durmadı yapayalnız kaldığımı düşünüyorum. Boşanmaya yanaşmıyor tedaviye yanaşmıyor benim psikolojimi de bozdu ..

Okurken çok üzüldüm yaşadıklarınıza allah sabır versin. Terk etmekle boşanmaya karar vermekle en iyisini yapmışsınız bu karardan dönmeyin benim annemle babam da çok kbha edersi psikolij şiddet fiziksel iiddet vardı ben sizin kızınızın yerindeydim inanın kızınız içinde daha iyi olucak allah yardımcınız olsun
İçimde olan tek hüzün ve korku kızım için. Daha çok küçük düzenini bozdum diye ara ara üzülüyorum ama tekrar kuracağım o düzeni biliyorum

Konu sahibi kızın için üzülme, bende ayrıldım dokuz ay oldu.
Çocuklar çok çabuk adapte oluyorlar. Sabret

Acaba biz mi çok verici taraf oluyoruz da ailemiz ve karşımıza çıkan insanlar böyle oluyor. İyinin enerjisine inanın, kendinizi değerli görün ve hep çok iyi yerlerde hayal edin düzelecektir eminim. Annenizin bu durumu için de sizin adınıza üzgünüm. Belki benim ailemde de var ama konduramjyorjm daha çok kalbim kurulur diye heralde
Ailede narsist olmayanlar bu tipleri asla idare etmiyorlar, mutlaka sizde de vardır:KK43:

Ailede narsist olmayanlar bu tipleri asla idare etmiyorlar, mutlaka sizde de vardır:KK43:
Bilmiyorum narsist miyim ama ablam boşandığı için ve babamın işi olmadığı için dönmemek için çok çaba sarf ettim. Ailem zor durumda olmasa bu kadar katlanamazdım. Ama şuna eminim ona benziyordum sanki bende öfkelenince onun gibi sayıp sövmeye başlamıştım sinirlerimi kontrol edememe durumuna geldim çileden çıkarttı. Umarım kurtulurum ve düzgün bir hayat kurarım huzurla sağlıkla mutlulukla. Umarım sizde mutlu olursunuz

Bilmiyorum narsist miyim ama ablam boşandığı için ve babamın işi olmadığı için dönmemek için çok çaba sarf ettim. Ailem zor durumda olmasa bu kadar katlanamazdım. Ama şuna eminim ona benziyordum sanki bende öfkelenince onun gibi sayıp sövmeye başlamıştım sinirlerimi kontrol edememe durumuna geldim çileden çıkarttı. Umarım kurtulurum ve düzgün bir hayat kurarım huzurla sağlıkla mutlulukla. Umarım sizde mutlu olursunuz

Hayır hayatım narsist olan sen değilsin, öyle olduğunu düşünmüyorum.
Eski eşim beni de böyle çileden çıkarmıştı, ona da demiştim ; senin beni dönüştürdüğün kadından nefret ettim diye. Küfür ile cevap veren çirkin davranışları olan bir kadına dönüşmüştürmüştü beni. O küfür ettikçe ben de küfür ediyordum. Bi bakıyordum Aaa! ona dönüşmüşüm. İgrenc hissediyordum kendimi.

Ondan ayrıldım şimdi kızımla bir hayat kurdum, ben aile yanına dönmem, tuzsuz aşım dertsiz başım. Bu saatten sonra kendi narsist annemi veya onun güdümündeki ilgisiz babamı, yahut annemin sevgisizliği yüzünden beni kardeşleri olarak göremeyen abilerimin yanına dönmem asla, dönemezdim .
6,5 yaşında bir kızım var, komşuma anlatmış,
annem ile babam kavga ederken korkup koltukların arkasına saklanıyordum diye. Bak benim bundan haberim yoktu mesela. Ne kadar iyi bir karar vermişim ayrılarak, zaman geçtikçe daha da iyi anlıyorum.

Çünkü korkunç derecede öfkeli idim, o beni çıldırttıkça bende evdeki şeyler kırıp döküyordum, tıpkı onun gibi. Evi kızımla terk ettiğimde evin perdesini ki onu da ben almıştım boydan boya kesmiş ! hırsından ne yapacağını şaşırıyordu hasta herif.
Kızıma hat aldırdım, görüşmek istediği zaman whatsapp ten arıyor. Benimle asla muhatap etmiyorum.
b*kunda bogulsun pis keko!

X