Narsist sevgiliden kurtulmak, tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Ben anlamıyorum narsizim ne alaka? Hadi hiçbir şeyi göremediniz, manipüle edildiniz diyelim, eski sevgilisiyle görüştüğünü biliyormuşsunuz. Bunun nasıl bir manipülesi olabilir ki? Sınır çizmeyi bilememişsiniz karşınızdaki kişi de bunun farkındaymış hepsi bu. İnsanlara sınır çizip iletişimi kesmezseniz sonuç böyle olur. Genelde yalnız kalma korkusu olan insanlar yaşıyor bu durumu. Bence narsizmi falan bırakıp neden sınır çizemiyoruma odaklanın.
aynı şeyleri yaşamış biri olarak ben de fikrimi söyleyim.
şimdi bu dışarıdaki x kişisi olsa evet bırak sınır çizmeyi ötesine bile geçerim. yani "sen kimsin" deyip her yerden silerim ammmaaa işte araya duygular girince senin buraya yazdığın kadar kolay olmuyor
ayrıca her insanın ilişkilerde yaşadığı duygu yoğunlukları da farklı oluyor. kimisi duygusunu kontrol edebilirken kimisi bunu edemeyebiliyor. düğümde burada başlıyor . farkına varmak kolay da uygulayamıyorsun

şimdi bu dışarıdaki x kişisi olsa evet bırak sınır çizmeyi ötesine bile geçerim. yani "sen kimsin" deyip her yerden silerim ammmaaa işte araya duygular girince senin buraya yazdığın kadar kolay olmuyor
ayrıca her insanın ilişkilerde yaşadığı duygu yoğunlukları da farklı oluyor. kimisi duygusunu kontrol edebilirken kimisi bunu edemeyebiliyor. düğümde burada başlıyor . farkına varmak kolay da uygulayamıyorsun
Evet aynen öyle. Arada sevgi bağı olduğunda kafanda onu aklamaya çalışıyorsun bunu cok yasadım, insan konduramıyor. Ben daha önce de ayrılık yaşadım başka insanlarla böylesini ilk defa görüyorum.

Muhattap olmayacaksın aradığında konuşmasına bile fırsat vermeyeceksin kapına gelse kovacaksın gerekirse polisi ararım diyeceksin ona karşı zerre kadar bile hissin olmadığını söyleyeceksin sen beyninde gerçekten bitirmek istiyorsan bitirirsin zaten bu hayata bir defa geliyorsun hayatına alacağın insana çok iyi karar ver sakın düzelir diyede düşünme kesinlikle huy değişmez
Aynen öyle huy değişmiyormuş. Bunu 1 yılımı kaybetme pahasına deneyimledim. Sağlık olsun daha da kanıp imza atmaya kadar gidebilirdim, bu insanlar oyuncağını kaybetmemek için çok ileri gidebiliyor evlilik kadar kutsal bir şeyi bile alet ediyorlar işte.

Gerçek bir narsistle çıkmış biri olarak söyleyebilirim ki ilişkinin ilk zamanlarında seni kraliçe gibi hissettirir dersin ki beyaz atlı prensimi buldum bu evimin direği çocuklarımın babası olacak kişi. Bir zamandan sonra ise sana kendini yetersiz hissettirmeye başlar, dış görünüşün hakkında acımasız yorumlar, dur ben yaparım sen beceremezsin gibi söylemler, sana kendini kötü hissettirir, ama o senin gözünde o kadar mükemmel bir insandır ki gerçekten hatanın kendinde olduğunu düşünürsün. Başka biri bulunca tüm ilgisi ona kayar ama onu elde edemeyince sana yani eski oyuncağına geri döner, affettirmek için herşeyi yapar ve bir süre yine eskisi gibi olursunuz tam düzeldi dersin yine aynı olur, seni çevrenden arkadaşlarından uzaklaştırır. Aynı zamanda manipüle ustasıdır. Gerçek bir travma. Bazılarının dediği gibi ayrıl o zaman? Demesi kadar kolay değil. Bunu söyleyen hiç kimse gerçek bir narsistle çıkmamıştır.

Gerçek bir narsistle çıkmış biri olarak söyleyebilirim ki ilişkinin ilk zamanlarında seni kraliçe gibi hissettirir dersin ki beyaz atlı prensimi buldum bu evimin direği çocuklarımın babası olacak kişi. Bir zamandan sonra ise sana kendini yetersiz hissettirmeye başlar, dış görünüşün hakkında acımasız yorumlar, dur ben yaparım sen beceremezsin gibi söylemler, sana kendini kötü hissettirir, ama o senin gözünde o kadar mükemmel bir insandır ki gerçekten hatanın kendinde olduğunu düşünürsün. Başka biri bulunca tüm ilgisi ona kayar ama onu elde edemeyince sana yani eski oyuncağına geri döner, affettirmek için herşeyi yapar ve bir süre yine eskisi gibi olursunuz tam düzeldi dersin yine aynı olur, seni çevrenden arkadaşlarından uzaklaştırır. Aynı zamanda manipüle ustasıdır. Gerçek bir travma. Bazılarının dediği gibi ayrıl o zaman? Demesi kadar kolay değil. Bunu söyleyen hiç kimse gerçek bir narsistle çıkmamıştır.
Beni anladığınızı hissettim. Yazdığınız her şey çok doğru. Siz nasıl başa çıktınız, nasıl ayrıldınız tamamen ? teşekkürler

Beni anladığınızı hissettim. Yazdığınız her şey çok doğru. Siz nasıl başa çıktınız, nasıl ayrıldınız tamamen ? teşekkürler
En son akıl alacağın kişiyim 😂 Ben onunla evlendim, üstüne birde çocuk yaptım 😂 evliliğimin ikinci yılında bir arkadaşım sevgilisinden ayrılmıştı ve ısrarla sevgilisinin narsist olduğunu iddia ediyordu, merak ettim ve epey araştırdım o gece ve sonraki günlerde, araştırdıkça izledikçe kendi eşimi buldum resmen, gözlemledim ,gözlemledikçe yıprandım ama bana hala öyle bir mükemmel geliyordu ki hayır ya falan diyordum, ama boşanmaya karar verdiğim ve sanırım gerçekten ölümüne nefret ettiğim ve buz kesmeme neden olan olay babamın vefatının üzerine daha bir hafta geçmeden onun hakkında berbat şeyler söylemesi ve onunla kavga etmeye başladığımda anneliğime ve namusuma laf etmeye başlaması üstüne birde bana el kaldırmasıydı. Gerçi bakınca iyikide bu olmuş, çünkü bana kalsa hala evliliğimi devam ettirmeye çalışabilirdim. Sonra aldattığını falan da öğrendim zaten. Boşanma sürecinde defalarca af diledi. Bana ilişkimizde birkaç kere sen hastasın tedavi olman lazım demişti bende af dilemeye başladığı zaman dedim ki asıl hasta olan senmişsin tedavi olması gereken senmişsin. Bu cümleyi söylemek üzerimden öyle bir yük kaldırdı ki, bunu yüzüne vurmak, bunu dışa vurmak.. yanlış anlaşılmasın hiç kolay olmadı hala da bazen etkisi altına giriverecekmişim gibi hissediyorum. Çocuk için hala görüşüyoruz tabi ama çok kısa tutmaya çalışıyorum çocuğu teslim edip ya da alıp çıkıyorum hemen, öyle bir manipüle ustası ki derin sohbetlere girsek yine benim kafamın içine girebilir. Kendimi tekrar bu kısır döngüye sokamam.

En son akıl alacağın kişiyim 😂 Ben onunla evlendim, üstüne birde çocuk yaptım 😂 evliliğimin ikinci yılında bir arkadaşım sevgilisinden ayrılmıştı ve ısrarla sevgilisinin narsist olduğunu iddia ediyordu, merak ettim ve epey araştırdım o gece ve sonraki günlerde, araştırdıkça izledikçe kendi eşimi buldum resmen, gözlemledim ,gözlemledikçe yıprandım ama bana hala öyle bir mükemmel geliyordu ki hayır ya falan diyordum, ama boşanmaya karar verdiğim ve sanırım gerçekten ölümüne nefret ettiğim ve buz kesmeme neden olan olay babamın vefatının üzerine daha bir hafta geçmeden onun hakkında berbat şeyler söylemesi ve onunla kavga etmeye başladığımda anneliğime ve namusuma laf etmeye başlaması üstüne birde bana el kaldırmasıydı. Gerçi bakınca iyikide bu olmuş, çünkü bana kalsa hala evliliğimi devam ettirmeye çalışabilirdim. Sonra aldattığını falan da öğrendim zaten. Boşanma sürecinde defalarca af diledi. Bana ilişkimizde birkaç kere sen hastasın tedavi olman lazım demişti bende af dilemeye başladığı zaman dedim ki asıl hasta olan senmişsin tedavi olması gereken senmişsin. Bu cümleyi söylemek üzerimden öyle bir yük kaldırdı ki, bunu yüzüne vurmak, bunu dışa vurmak.. yanlış anlaşılmasın hiç kolay olmadı hala da bazen etkisi altına giriverecekmişim gibi hissediyorum. Çocuk için hala görüşüyoruz tabi ama çok kısa tutmaya çalışıyorum çocuğu teslim edip ya da alıp çıkıyorum hemen, öyle bir manipüle ustası ki derin sohbetlere girsek yine benim kafamın içine girebilir. Kendimi tekrar bu kısır döngüye sokamam.
Üzüldüm gerçekten umarım şuan güzel mutlu bi hayatınız vardır dediğiniz gibi her defasında öyle bir şeyle gelip aklımı karıstırdı ki bunlara kanmamak icin konusmasına iletişime fırsat vermemek gerekiyor

Üzüldüm gerçekten umarım şuan güzel mutlu bi hayatınız vardır dediğiniz gibi her defasında öyle bir şeyle gelip aklımı karıstırdı ki bunlara kanmamak icin konusmasına iletişime fırsat vermemek gerekiyor
Şuan iyiyiyim ayrılalı 7 yıl boşanalı 4 yıl oldu. Kısır döngüden çıkmanın tek yolu iletişimi kesmek, zor olduğunu biliyorum ama ne yaparsan yap ne kadar özlersen özle, çatla patla ama onunla iletişime geçme.

E kimse ben duygularımı kontrol edemeyen biriyim demiyor ama karşımdaki narsist diyebiliyor. Ben de onu anlamıyorum işte. Kendinizi değiştirmezseniz size herkes narsist olur zaten.

E kimse ben duygularımı kontrol edemeyen biriyim demiyor ama karşımdaki narsist diyebiliyor. Ben de onu anlamıyorum işte. Kendinizi değiştirmezseniz size herkes narsist olur zaten.
Ben de katılıyorum. Narsist birisi manipüle edebileceği birini bulmalıdır. Kaybetme korkusu yaşayan bunu hissettiren biri olmalıdır. Mesela sosyal medyadan arkadaşlarımı sildiren spora gitmeme mani olmaya çalışan birine kolunu kaptırmışsındır zaten. Sırf o yanından gitmesin diye kabul edersin. Zira insan başka neden kabullenir ki bunu?

Şimdi eski konunuza hızlıca göz gezdirdim.
1. Eski sevgilisi ilişkinizin neredeyse başından beri ortada imiş. İntihar etmeye kalkmış, sizi bulmuş vs. Sevgiliniz de ara ara ona meyletmiş. Tepkileriniz ne halin varsa gör olmaktan ziyade eski sevgilini aradan çıkar gibi olmuş. Büyük kavgalarınız da olmuş birbirinizin yüzüne bakmaya devam edebilmişsiniz.
2. 35 yaşında olan sevgiliniz ile birlikte yaşayıp hamile kalmışsınız. Hormonların da etkisiyle biz evlensek mi diye düşünmüşsünüz muhtemelen de çok taviz vermişsiniz.

Ben bir narsistten ziyade hayatını bir şekilde yaşamaya devam eden, onun nazını da iyi kötü çeken bir kadın bulmuş bir adam gördüm.

Size karşı hatta kimseye karşı duygusu yok. Tamamen bir oyuncu gibi giriyorlar insanların hayatlarına. Birini kendilerine bağlamak onlara kendi gücünü gösteriyor. Yaptıkları her şey bir aşama dahilinde, okumuşsunuzdur. Bütün evreler sırasıyla gidiyor ve işin ilginç tarafı kullandıkları cümlelere kadar bu insanlar aynı. En başta love bombingte olanların gerçek olmadığına kendinizi inandırmakla başlayın kendinizi. Çünkü insanı sürekli ikna eden bu aşama oluyor. Hiçbir şekilde gerçek değil. Sürekli bağlanıp bağlanmadığın onlar tarafından kontrol ediliyor ve dozu ona göre ayarlıyorlar. Gökdelen çıkarıp senin düşüşünü izlerken çerez yiyecek havada oluyorlar. Kesinlikle ve kesinlikle hiçbir duyguları yok. Bir robot gibi düşün. İşlem tamam diyip diğeraşamaya geçiyorlar. Narsistle hikayeleri olanları okuyun. Herkes aynı kişiden bahsediyor gibi.

Aldatılan bir kadına, eşiyle farklı şehirlerde yaşadıkları için aldatıldığını, bir araya gelirlerse halledebileceklerini söylemiştiniz. O zaman anlamıştım sağlıklı düşünemediğinizi.

O kadar yoruldum ki, umarım buraya açtığım son başlık olur, bu konu sonsuza kadar kapanır.
1 yıldır bir narsistin psikolojik şiddetine maruz kalıyorum, durumun bu olduğunun ise son 1.5 aydır idrak etmeye başladım. Youtube'da cok değerli hocaların videolarına denk geldim, hala izliyorum. Şok geçirmiştim, nasıl her sey birebir aynı olabilir benim yaşadıklarımla? Kafa karışıklığı, karaktersizlik, kötü insan olarak nitelendirdiğim durum tamamen bir kişilik bozukluğuymuş meğerse.
1 yıldır boomerang gibi, ayrıl barıs ayrıl barıs sanki onun oyuncağı oldum.
Neden ayrılmadın diyebilirsiniz haklısınız da ama inanın normal bir insan'dan ayrılmak gibi değil.
Bu 1 yılda dünyanın en güzel ilişkisi benimkiymiş gibi hissettiğim de oldu, bu insandan cok güzel aile babası olur dediğim, beni ondan baska kimse böyle sevemez dedirttiği zamanlarım da oldu.
En kötüsü kötü gittiği zamanlarda suçluluk hissettirdi, sanki ben paranoyakmısım, hastaymısım, kafamda kurup ilişkimi bitiriyormuşum.. tabii her seferinde düşündüğüm şüphelendiğim her şey tek tek ortaya çıktı, hepsi gerçekti.
Eski sevgilisinden kopamadı, yalanlar söyledi. Yok şu yüzden görüşüyorum yok para meselesi var. Gitmeyi denedim, açık kapı bırakmadım, susmayı denedim, hatta mizacıma çok çok ters olmasına rağmen kavga etmeyi bile denedim. (Aşırı sakin bir tipimdir normalde)
En son ayrılığımızda yüzüklerle geri döndü, bir kaç takı da hediye almış. Ben sensiz yasayamıyorum işime odaklanamıyorum her yerde seni görüyorumlar. Üstelik ailesine arattırdı, Kızım o seni çok seviyor bırakma'lar..
Buraya konu açmıştım o gün, şimdi o konuyu açıp okuyorum sanki bir gerizekalı yazmış gibi gülüyorum kah gülüyorum kendime kah ağlıyorum. O kadar uyardılar ben yine dinlenemedim o'nun timsah gözyaşlarına kandım. Yediği haltlar ortaya cıkıp düzelmediği anlaşılınca, önce çirkinleşiyor sonuna kadar inkar ediyor, sonra sessizleşip sanki ben yapmışım o haltları gibi ters ters konusmalar. Sessizlik, ardından bir delikten çıkıp bir şekilde iletişim çabaları yalvarmalar söz vermeler. Ben o yüzüğü taktım ama ödüm koptu hemen evlenmek isteyecek diye, cunku içten içe o kadar iyi biliyordum ki düzelmeyeceğini. Her seferinde daha yükseğe çıkarıp, daha yüksekten aşağıya atıyor beni. Yine yaptı. Ben seni kaybetmeyi göze alamam bundan sonra gör bak hayatımızı, 3-4 ay geçince güleceksin şimdiki tedirginliklerine dedi. Sosyal medya'dan cocukluk arkadaslarıma kadar sildirdi. Spora bile gitmeme mani olmaya çalıştı. Sustum izledim eline koz veren ben olmak istemedim. Ama yine de olmadı. Aynı evde, yüzüme karsı gülüp iki dakika yanımdan ayrılmayan aşk bombaardımanı'na tutan adam eski sevgilisiyle mesajlasmaya devam etmiş evin içinde. Kadın bana sahte bi hesaptan hepsini gönderdi şok oldum mu, her seferinde daha az şok oluyorum aptallığıma ağlıyorum sadece .. Kovdum engelledim her yerden. Yüzsüz ne var sanki o konusmalarda falan diyor, ağzımın içine bakıp "asla asla görüşmüyorum seni kaybetmeyi göze alır mıyım" diyen adam utanması bile yok. Her yerden sildim attım. O'na inanmaya çalıştığım kadar kendime inansaydım dağları delerdim.
Kusura bakmayın uzun oldu. Bu yazı hem bir ders niteliğinde olsun aynı seyleri yaşayan varsa belki farkındalık olur. Benim de tamamen bu insanı nasıl hayatımdan çıkaracağıma, nasıl düşünmem gerektiğine dair tavsiyelere ihtiyacım var.. Kolumu kaldıracak gücüm yok günlerdir evden çıkmıyorum doğru dürüst bişey yemeden sadece forumlarda dolanıyorum dizi izliyorum kafamı dağıtmaya çalışıyorum. Buraya kadar okuduysanız cok teşekkürler..
merhaba ben de benzer şeyleri yaşadım, dünyanın en güzel ilişkisiyle en kötüsünü birlikte yaşadım. bütün manipülasyonlar, hakaretler, instagramdan çıkan saçma kavgalar...
benim 5 ay oldu böyle bir ilişkiden çıkalı hala tam atlamadım hala rüyalarıma giriyo, kötü anılar da çok çabuk unutuluyor.

siz nasıl oldunuz şuan iyi misiniz?

X