Narsist sevgiliden kurtulmak, tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Gerçek bir narsistle çıkmış biri olarak söyleyebilirim ki ilişkinin ilk zamanlarında seni kraliçe gibi hissettirir dersin ki beyaz atlı prensimi buldum bu evimin direği çocuklarımın babası olacak kişi. Bir zamandan sonra ise sana kendini yetersiz hissettirmeye başlar, dış görünüşün hakkında acımasız yorumlar, dur ben yaparım sen beceremezsin gibi söylemler, sana kendini kötü hissettirir, ama o senin gözünde o kadar mükemmel bir insandır ki gerçekten hatanın kendinde olduğunu düşünürsün. Başka biri bulunca tüm ilgisi ona kayar ama onu elde edemeyince sana yani eski oyuncağına geri döner, affettirmek için herşeyi yapar ve bir süre yine eskisi gibi olursunuz tam düzeldi dersin yine aynı olur, seni çevrenden arkadaşlarından uzaklaştırır. Aynı zamanda manipüle ustasıdır. Gerçek bir travma. Bazılarının dediği gibi ayrıl o zaman? Demesi kadar kolay değil. Bunu söyleyen hiç kimse gerçek bir narsistle çıkmamıştır.
merhaba hepsinde aynı özellikler var galiba aynı şekilde beni de uzaklaştırdı herkesten bütün arkadaşlarım kötüydü. ben zaten onun seviyesinde değildim ona layık olmak için uğraştım hep ama olmadı terk edildim. ama ilişkide o kadar güzel anlarımız da vardı ki gerçekten sevdiğini düşündüğüm, iltifatlara boğulduğum.. zaten gidemememizin sebebi de bu maalesef o iyi anlara geri dönme isteği, benim ayrıları 5 ay oldu bir kere karşılaşma dışında hiç iletişim olmadı ne benden ne ondan ama hala canım acıyor.

siz siz olun onun geri dönüşlerine sizi ikna çabalarına kanmayın.şuan onu heryerden engelleyip nefret edebilirsiniz,ancak bikaç gün sonra (onunla iletişime geçtikten sonra) ya aslında cok iyi biri beni seviyo diyebilirsiniz.bu tuzaga düşmeyin.keşke bundan 10 yıl önce bu narsizimin ne oldugunu bılseydım,tam olarak seçilmiş bir kurban oldugumu anlayabılseydım,burda sayfalarca konular yazdım işin içinden çıkamadım ve sonunda kendım için yapmamam gereken tek şeyi yapıp evlendim.bununla ilgili konumda vardı,hayatımda tek hata yaptım ve bedelini 10 yıldır ödüyorum diye..bu eziyet bitmiyor bitmeyecek,yıllanan bir evlilikte taşlar yerine otururken narsistle evlilikte o taşlar hep yer değiştirecek.kah konuşmanıza takacak,kah annelıgınıze,kah kadınlıgınıza..hiç ama hiç bitmeyecek...
oyüzden narsist oldugunu düşündüğünüz sevgililerinizi daha adı konmadan o yüzükler takılmadan terkedin..
10 yıllık bir narsist eşi olarak yazıyorum..
bana gelince boşanacagım tabiki ama kızımla bir anlaşmamız var,henüz o zaman gelmedi..
artı olarak böyle biriyle evli olmanın bana kattıgı şeylerde yok değil,evlendıkten sonra 2 bölüm bitirip şimdide aile danışmanlıgı egitimi alıyorum..
ocak gibi terapist sertifikamı alıp tüm narsist kocalara savaş açıcam:)

merhaba hepsinde aynı özellikler var galiba aynı şekilde beni de uzaklaştırdı herkesten bütün arkadaşlarım kötüydü. ben zaten onun seviyesinde değildim ona layık olmak için uğraştım hep ama olmadı terk edildim. ama ilişkide o kadar güzel anlarımız da vardı ki gerçekten sevdiğini düşündüğüm, iltifatlara boğulduğum.. zaten gidemememizin sebebi de bu maalesef o iyi anlara geri dönme isteği, benim ayrıları 5 ay oldu bir kere karşılaşma dışında hiç iletişim olmadı ne benden ne ondan ama hala canım acıyor.
Aynı zamanlara hiçbir zaman dönemeyeceksiniz çünkü o zamanlar gerçek değildi, sadece sizi tavlamak için yaptığı şeylerdi. Onu terkedip geri döndüğünüzde kısa bir süre için eski haline dönecek ama sonra yine aynı şey olacak. Onunla iletişimi tamamen kesin, böylece tekrar tuzağa düşmezsiniz.

Aynı zamanlara hiçbir zaman dönemeyeceksiniz çünkü o zamanlar gerçek değildi, sadece sizi tavlamak için yaptığı şeylerdi. Onu terkedip geri döndüğünüzde kısa bir süre için eski haline dönecek ama sonra yine aynı şey olacak. Onunla iletişimi tamamen kesin, böylece tekrar tuzağa düşmezsiniz.
ben bir de terk edildim, belki bu yüzden çok zor geliyor, içinden tamamen başka bir insan çıkıyor, hala şoku atlatamadım onun benim için kötü olduğunu bilmeme rağmen böyle üzülüyorum birde

ben bir de terk edildim, belki bu yüzden çok zor geliyor, içinden tamamen başka bir insan çıkıyor, hala şoku atlatamadım onun benim için kötü olduğunu bilmeme rağmen böyle üzülüyorum birde
Narsistler kendilerine öyle bir bağımlı hale getiriyorlar ki böyle hissetmek çok normal. Terk etmesinin sebebi başka bir kurban bulmuş olması bile olabilir. Kurtulduğunuz için sevinin.

Narsistler kendilerine öyle bir bağımlı hale getiriyorlar ki böyle hissetmek çok normal. Terk etmesinin sebebi başka bir kurban bulmuş olması bile olabilir. Kurtulduğunuz için sevinin.
siz de avukatmışsınız ben de avukatım böyle birşeye nasıl düştüm aklım almıyor, sonu hep aynı değil mi, bu insanlarla değil evlilik ilişki bile yürümüyor

X