Narsistmiş! 😱

Atlantistebiranka

Thank you mario but princess is in another castle.
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2019
2.693
9.186
Merhaba hanımlar.
Dillere destan, berbat bir sütoğlanla yaptığım korkunç evlilikle nam saldım.
Meğer sadece sütoğlan değil, kendisi halis muhlis bir narsistmiş. Ve ben bunu bugün anladım. Yok böyle bir aydınlanma, şimdi o kadar doluyum ki baştan sona yazsam sayfalar alır, o yüzden madde madde kısaca özetleyeyim nasıl anladığımı;
1. En tipik özelliği olarak asla hata kabul etmiyor, asla özür dilemiyor ve pişkin pişkin beni suçluyor.

2. Aşırı derecede kolay şekilde yalan söylüyor, yemin ediyor.

3. Narsistler anneleriyle anormal bağlar kurarlarmış, yani ya aşırı bağımlı ya aşırı kopuk. Ben aşırı bağımlısına denk geldim. Öyle ki annesine resmen tapıyor.

4. Ailesini yalanlarıyla doldurup, (ailesi onun haremiymiş araştırırken anladım) en ufak tartışmamızda eve çağırıp, onları benim üstüme yürürken, bana hakaret ederken izliyor hatta bununla kalmayıp daha çok üstüme gelsinler diye o anda onları doldurmaya devam ediyor.

5. Ailesi kukla olduklarının farkında değil, aksine bence hepsi narsist. Özellikleri tutuyor.

6. Tartıştıktan sonra ben ağlarken karşıma geçip kahkaha atarak gülüyor, hatta gözlerinden yaş gelip nefesi kesiliyor gülmekten.

7. Boşanacağımı söylediğimde; kendisini öldürmekle beni tehtid ediyor.

8. Topluluk içinde beni rencide etmeye çalışıyor, sürekli bir laf sokma ve alay etmeye çalışma halinde.

9. Bir kaç devlet büyüğüne, onlar yerinde ben olmalıydım, benim hakkım gibi aşırı saçma yorumlar yapıyor.

10. Laf arasında şu eşyamı seviyorum dediğimde, kavga esnasında kırdığı ilk eşyam o oluyor ve sonrasında bunu hakettin diyor.

11. Sürekli olarak sözünü dinlemediğimi, itaat etmem gerektiğini, annesine de itaat etmem gerektiğini söylüyor.

12. Çocuk konusunda aşırı baskı yapıyor (bunun sebebi ise empatını kendisine bağımlı hale getirme düşüncesiymiş)

13. Çocukları sevmiyor. Evet yanlış okumadınız, hatta evime gelen misafir çocuklarının dahi arkalarından küfür ediyor ( o p.ç gibi) . Sadece kendi çocuklarını severmiş öyle diyor.

14. Psikoloğa git dediğimde, "asıl sen git" gibi, bir eleştiri yaptığımda "sen de şöylesin, böylesin" gibi asla kabul etmeyip aksine beni suçluyor.

15. Ailesi "oğlumuzu bu hale sen getirdin" diyerek üstüme geliyor, yalan söyleyip sürekli iftira atıyorlar.

İnanın daha neler neler. Resmen ayıldım, kuş gibi hafifim şu an. Beni öyle bir uyuşturmuş ve manipüle etmiş ki, çoğu zaman kendimi suçluyordum. Yazık. Meğer karşımdaki narsist bir psikopatmış üstelik ailesi de öyle.
psikoloğun söylediğine göre, narsiste boşanacağımı söylemeden kaçmam gerekiyormuş, sessizce.
O yüzden narsist kurbanı kardeşlerim, bolca araştırdım bir de sizin hikayelerinizi dinlemek istiyorum.
Benzer şeyleri yaşayan varsa da "narsist kişilik bozukluğu" bu bir araştırın derim.

Ekleme; annesi ve babası, sütoğlan konuşacağı zaman ortamdaki herkesi susturuyorlar. Sütoğlan lafı kesilince veya onu biri dinlemeyince deliriyor.

Cinsellik konusunda da sapkın olabiliyorlarmış, buraya bir konu daha açmıştım "doğum videoları izliyor gizli gizli ve mastürbasyon yapıyor" diye. Resmen uyuyor işte.

En çok empati duygusu gelişmiş, yardımsever ve geçmişinde sevgi eksikliği çeken insanları anlayıp, avlamaya çalışıyorlarmış.

Son durum:
Son zamanlarda işkencesi aşırı arttı. Evden ayrılmak zorunda kaldım, boşanıyorum.

Son düzenleme:
Yazınızı ağzım açık okudum ve çok üzüldüm sizin için. Resmen yaratıkmış, böyle insan olmaz olsun. Umarım bir an önce kurtulursunuz!
Gecelerce ağladım neden böyle oldu diye, o döndü sırtını uyudu. Kendime soruyordum nasıl bu kadar duygusuz olabiliyor böyle değildi diye. Meğersem hepsi maskeymiş. Sadece kıskançlık, öfke ve kibir duygularını hissederlermiş. Empati yapamazşarmış.

Yuh ya artık. İnşallah tez zamanda kurtulursun. Okuyan kadınlara örnek olsun gerçekten. İmkanın varsa psikologtan yardım al. O doğru şekilde yapmanı saglar
Alıyorum, yoksa bir bataklığa sürükleniyordum ve uyanamıyordum.

Sessizce kaçmam gerekiyormuş. Öyle yapacağım. Ve heryerden engelleyip benimle tekrar iletişime geçmesini engellemem lazımmış.
Dr lafından çıkmayın. Ailenizle de paylaştınız mi onlara zarar vermesin. Ve aileniz nasıl davranmalı. Bunları da öğrenip ailenize iletin bence

Dr lafından çıkmayın. Ailenizle de paylaştınız mi onlara zarar vermesin. Ve aileniz nasıl davranmalı. Bunları da öğrenip ailenize iletin bence
Herşeyi anlattım. Onlar da bunlar nasıl insanlar bu kadar cahillik olmaz diye kahırlanıyorlardı.
Aslında cahilliğin yanında narsistlermiş aile boyu dedim.

Iyi de narsist kendini o kadar sever ki, öldüremez, kiyamaz kendine. Bir tek kendini sevdigi icin.
Evet ben de narsistle evliydim. Tek fark o kendine yeni bir kurban bulunca birakti. Anlasilan su an tek kurbani sensin. Bu arada narsistler aldatir.
Neden birsure daha beraber yasiyorsun onu anlamadim. Cik git evden ve ertesi gun dilekceni ver. Korkma öldüremez kendini. Evi terk ettigin gun de onu ve ailesini her yerden engelle.

Iyi de narsist kendini o kadar sever ki, öldüremez, kiyamaz kendine. Bir tek kendini sevdigi icin.
Evet ben de narsistle evliydim. Tek fark o kendine yeni bir kurban bulunca birakti. Anlasilan su an tek kurbani sensin. Bu arada narsistler aldatir.
Neden birsure daha beraber yasiyorsun onu anlamadim. Cik git evden ve ertesi gun dilekceni ver. Korkma öldüremez kendini. Evi terk ettigin gun de onu ve ailesini her yerden engelle.
Biliyorum yapamayacağını, ben okuyorum yarım bırakamam mecburum bitirmeye. İmkanım olsa 5 dakika dahi kalır mıyım? Psikopattan kurtulmak için mesleğimi kurtarmalıyım. Ailem destek ancak bitirip dönmek istiyorum.

X