Nasil ayrilcagimi bilmiyorum

Devamında "siz mutlu değilsiniz" demiş ama. Yani sanki "adamın öfke kontrolü var, adamda bir sorun yok. Sen mutlu olmadığın için gözüne batıyor" der gibi olmuş.
Öyle değilse de kendisi açıklar artık. Yanlışlık da olabilir.
Yanı adamin ofke patlaması var :KK66: kontrol ne :KK66:

Fazla Agresif yaklasmissiniz bence konuya

Agresiflikle ne alakasi var genel dusuncem boyle benim, bu konuya özel değil.
2 sene boyunca yuzunu gercekte gormedigin biriyle ilişki yaşamak norrrmal değil. Yaşayanlara tabi ki normal gelebilir ama ortada hicbir engel yokken kimse beklemez o şekilde.

Sevgilisiyle el ele tutuşup gezmek, sarilmak, öpmek, birlikte biseyler yapmak varken pc, telefon ekranindan senelerce ilişki yaşamak normal olamaz.

Nasil basaririm bunu? Benimde aklima geldi ama ne kadar cemkirdiysem islemiyor adama. Iki dakika sonra kedi gibi sürtünmeye basliyor benim geri adim atmayacagimi anlayinca. Devam ettitirsem bu sefer sinirlenmeye basliyor özür diledim neden uzatiyorsun diye. Sonra da kapi carpmalar filan basliyor. Sonu hep sinirlenmeye gidiyor.
Ay kardeş özür dilemesi bile ayı gibi özür diledim işte diyor lutfetmis gibi ..özür dilemek bir daha yapmicam demektir yaptığından utanmak demektir ama bu pislikler bunun anlamını bilmez sözde özür dilerler bı yumuşak noktası yokmu ailesi işi hangisine çok bağlı ..mesela size veya eve şiddet uyguladığında hakaret ettiğinde ses kayıt yapın , doğru düzgün çik git hayatımdan seni ailene işine rezil ederim deyin ancak öyle durulur bunlar..benim eski eş ayısina benziyor ordan biliyorum ben öyle tehdit ederek boşandım

Not: tehdit ederken yüzüne karşı yapmayın eve almayın teleofonda tehdit et mesajla tehdit etme dava açabilir..m yahut ev sahibine söyleyin bu adam beni öldürecek sözleşmeyi bitirelim sizinde evladınız vardır yardımcı olun deyin

Birde 182 arayıp yardım isteyebilirsiniz sizi kadın sığınma evine yerlestirirler ev sahibi ile anlaşılır sonra başka ev tutarsiniz

Yanı adamin ofke patlaması var :KK66: kontrol ne :KK66:
Ben sizin ne demek istediğinizi cidden anlamadım. Bende alıntı yaptığınız arkadaşın anladığı gibi anladım.

Sizin bu cümlenin meali nedir allah aşkına ?

“Yanı adamin ofke patlaması var
:KK66:
kontrol ne
:KK66:

Iyilikle ayrilinmaz bu adamdan...siz iyilikle ayrılma yolu ariyorsunuz ama olmaz.
Abinizi cagiracaksiniz siz evden çıkana kadar kalacak sizinle. Adama da ayrılıyorum istemiyorum diyeceksiniz.
Ya da tümüyle bir süreliğine ailenizin yanına gideceksiniz. Işi falan düsünmeyin...canınızdan sagliginizdan huzurunuzdan önemli değil.

Gece gece beni bi dert sardi....uzun süredir erkek arkadasimdan ayrilmayi düsünüyorum. Günler gectikte ondan ayrilmam icin sebepler artiyor.

Biz tam iki sene önce tanistik ve bir iliskiye basladik. Ben o zamanlar tek yasiyordum, kendisi de benden 500 km uzakta tek yasiyordu. Her gün görüntülü olarak görüstük ve saatlerce konustuk, cok iyi anlasiyorduk. Sonra bana „ben artik dayanamiyorum, senin yaninda olmam lazim“ deyip 2 hafta icinde hem ev hem is bulup benim yasadigim sehire geldi. Ben o zamanlar ona bunun cok erken oldugunu söyledim. O da „olsun, benimle her gün görüsmek zorunda degilsin, yeter ki ayni sehirde olalim“ diye karsilik verdi. Bu olays abim cok kizdi, nasil senin onayin olmayan gelir, hasta mi adam diye.

Zaman gecti biz görüstük ettik, kendisi her gün ama her gün bana gelmek istiyordu. Ben de cok sikiliyordum bu durumdan. Tek yasamaya alismisim cok ta zevk aliyordum bundan, benden onay almadan gelip hayatimda girdi, her gün de görüsmek istiyor diye sinirleniyoryum. Bazen ona „gelme, iki gün görüsmeyelim“ diyordum, üzülüp gidiyordu.

Ama gittikce daha iyi anlasmaya basliyorduk. Her seyi birlikte yapmaya baslamistik. Ama benim yanima gelince cok agresif oldugunu fark ettim. Sinirlenince asiri kasiliyor ve bagiriyordu. Bi kac kez disarda sorun yasadik birisi ona yanlislikla carpti veya yan bakti diye.

Zaman gecti ve benim elime güzel maasli is firsati gecti ama 1 saatlik uzak bi sehirde. Ani bi kararla ikimiz buraya geldik. Kendisi 2 ay icinde is buldu ve biz günden günde birbirimize daha cok alismaya basladik. Iliskimiz güzeldi, iyi anlasiyordum ve bazen dakikalarca gülüsebiliyorduk en sacma seylere.

Yanliz bu yeni evde tartismalarimiz artti. Ve onun sinirinin kontrolü asla yok. Sinirlenince esya filan kiriyor, eve zarar veriyor ve acikcasi artik ondan korkmaya basladim. Kendisi 30 yas üstü ama asiri mi asiri cocuksu. Kavga etmeyi bile bilmiyor, hemen bagirip cagirip esya kiriyor, kapilari carpiyor.

Bugün sacma sapan bi sebepten dolayi küstü bana. Kendisini isten aldim, o da cok ac oldugunu ve kendine yemek alman istedigini söyledi. Ben de ay sonuna yetecek paramiz neredeyse kalmadi, evdeki yiyeceklerle idare et, pizza filan var dedim, baktim surati degisti. Gittim yine de markete kendine bisey alsin diye (onun suratini dirdirini cekmek istemedim, migrenim tuttu bugün). Bi baktim surati hala asik, dudaklari büzmüs. Cocuk degil sonucta, ben de zar zor bas agrisiyla gitmisim onu almaya 1 saat otobüsle ugrasmasin diye yaptigi harekete bak diye sinirlendim, tekrar eve dogru yol aldim. Otoparkta arabayi park edince bi hisimla indi arabadan, sonra da eve girince sirr cantasini ve anahtarini yere firlatip, ayakkabisini da kapinin önünde birakip odanin kapisini carpti.

Ve bu sürekli oluyor, sürekli kapi carpiyor sinirlenince. Yatagin basligini kirdi sinirden....

Ve artik benim de tahammülüm azaldi. Bu kacinci artik? Defalarca konustum, böyle olmaz, ben yapamam, ayrilalim diye ama asla yanasmiyor. Öfkeleniyot ve ben ondan korktugum icin bi sekil olayin üstünü kapatiyorum ama artik dayanacak gücüm kalmadi.

Nasil ayrilirim bu adamdan? sagi sogu belli olmayan biri. Sinirlendiginde resmen gözleri baska bakiyor icine cin kacmis gibi. Cidden bana zarar verir diye korkuyorum. Bu evin sözlesmesi de iki senelik, daha ilk senemizin süresi dolmadi bile. Bj evi tutmak isteyen illa olur ama asla izin vermez, eve bakmaya gelenlere bagirir defolun der, sözlesmeyi baskasina geciremem. Yani nasil kurtulcagimi bilmiyorum. Ona karsi sevgimde kalmadi. Bi kez sevgimin azaldigini tam söyleyecektim, anladi mi ne hemen cildirmaya basladi. Ben de ürktüm. Cok caresizim. Annemlerin evini de biliyor oraya kacamam, kacsam, gelir beni bulur. Aileme zarar versin istemem. Onlari zor duruma soksun, üzsün asla istemem. Bu adamdan tertemiz kurtulmanin yolu yok gibi. Ayrilmaya asla yanasmiyor.

Cok uzun oldu, okuyanlara tesekkür ederim, hakkinizi helal edin.

Yazim hatalari icin simdiden özür diliyorum, telden yaziyorum ve kafam cok karisik, cok caresizim.
kendine yeni iş bul yeni düzen kur bu adamla olmaz

Gece gece beni bi dert sardi....uzun süredir erkek arkadasimdan ayrilmayi düsünüyorum. Günler gectikte ondan ayrilmam icin sebepler artiyor.

Biz tam iki sene önce tanistik ve bir iliskiye basladik. Ben o zamanlar tek yasiyordum, kendisi de benden 500 km uzakta tek yasiyordu. Her gün görüntülü olarak görüstük ve saatlerce konustuk, cok iyi anlasiyorduk. Sonra bana „ben artik dayanamiyorum, senin yaninda olmam lazim“ deyip 2 hafta icinde hem ev hem is bulup benim yasadigim sehire geldi. Ben o zamanlar ona bunun cok erken oldugunu söyledim. O da „olsun, benimle her gün görüsmek zorunda degilsin, yeter ki ayni sehirde olalim“ diye karsilik verdi. Bu olays abim cok kizdi, nasil senin onayin olmayan gelir, hasta mi adam diye.

Zaman gecti biz görüstük ettik, kendisi her gün ama her gün bana gelmek istiyordu. Ben de cok sikiliyordum bu durumdan. Tek yasamaya alismisim cok ta zevk aliyordum bundan, benden onay almadan gelip hayatimda girdi, her gün de görüsmek istiyor diye sinirleniyoryum. Bazen ona „gelme, iki gün görüsmeyelim“ diyordum, üzülüp gidiyordu.

Ama gittikce daha iyi anlasmaya basliyorduk. Her seyi birlikte yapmaya baslamistik. Ama benim yanima gelince cok agresif oldugunu fark ettim. Sinirlenince asiri kasiliyor ve bagiriyordu. Bi kac kez disarda sorun yasadik birisi ona yanlislikla carpti veya yan bakti diye.

Zaman gecti ve benim elime güzel maasli is firsati gecti ama 1 saatlik uzak bi sehirde. Ani bi kararla ikimiz buraya geldik. Kendisi 2 ay icinde is buldu ve biz günden günde birbirimize daha cok alismaya basladik. Iliskimiz güzeldi, iyi anlasiyordum ve bazen dakikalarca gülüsebiliyorduk en sacma seylere.

Yanliz bu yeni evde tartismalarimiz artti. Ve onun sinirinin kontrolü asla yok. Sinirlenince esya filan kiriyor, eve zarar veriyor ve acikcasi artik ondan korkmaya basladim. Kendisi 30 yas üstü ama asiri mi asiri cocuksu. Kavga etmeyi bile bilmiyor, hemen bagirip cagirip esya kiriyor, kapilari carpiyor.

Bugün sacma sapan bi sebepten dolayi küstü bana. Kendisini isten aldim, o da cok ac oldugunu ve kendine yemek alman istedigini söyledi. Ben de ay sonuna yetecek paramiz neredeyse kalmadi, evdeki yiyeceklerle idare et, pizza filan var dedim, baktim surati degisti. Gittim yine de markete kendine bisey alsin diye (onun suratini dirdirini cekmek istemedim, migrenim tuttu bugün). Bi baktim surati hala asik, dudaklari büzmüs. Cocuk degil sonucta, ben de zar zor bas agrisiyla gitmisim onu almaya 1 saat otobüsle ugrasmasin diye yaptigi harekete bak diye sinirlendim, tekrar eve dogru yol aldim. Otoparkta arabayi park edince bi hisimla indi arabadan, sonra da eve girince sirr cantasini ve anahtarini yere firlatip, ayakkabisini da kapinin önünde birakip odanin kapisini carpti.

Ve bu sürekli oluyor, sürekli kapi carpiyor sinirlenince. Yatagin basligini kirdi sinirden....

Ve artik benim de tahammülüm azaldi. Bu kacinci artik? Defalarca konustum, böyle olmaz, ben yapamam, ayrilalim diye ama asla yanasmiyor. Öfkeleniyot ve ben ondan korktugum icin bi sekil olayin üstünü kapatiyorum ama artik dayanacak gücüm kalmadi.

Nasil ayrilirim bu adamdan? sagi sogu belli olmayan biri. Sinirlendiginde resmen gözleri baska bakiyor icine cin kacmis gibi. Cidden bana zarar verir diye korkuyorum. Bu evin sözlesmesi de iki senelik, daha ilk senemizin süresi dolmadi bile. Bj evi tutmak isteyen illa olur ama asla izin vermez, eve bakmaya gelenlere bagirir defolun der, sözlesmeyi baskasina geciremem. Yani nasil kurtulcagimi bilmiyorum. Ona karsi sevgimde kalmadi. Bi kez sevgimin azaldigini tam söyleyecektim, anladi mi ne hemen cildirmaya basladi. Ben de ürktüm. Cok caresizim. Annemlerin evini de biliyor oraya kacamam, kacsam, gelir beni bulur. Aileme zarar versin istemem. Onlari zor duruma soksun, üzsün asla istemem. Bu adamdan tertemiz kurtulmanin yolu yok gibi. Ayrilmaya asla yanasmiyor.

Cok uzun oldu, okuyanlara tesekkür ederim, hakkinizi helal edin.

Yazim hatalari icin simdiden özür diliyorum, telden yaziyorum ve kafam cok karisik, cok caresizim.
Cok zor allah yardimcin olsun bu ayrilmayi gurur meselesine dönusturen öküz ruhlu erkekler yüzünden cok canlar yitip gitti insallah sen bir an önce kurtulursun bizim ailedede oldu boyle bir durum kiz babasina baba boyle boyle cok korkuyorum bana ve size zarar verecek die tehtit etti die baba butun aile buyuklerini toplayip oglanin da haberi yok ailesiyle yemeğe cagirdi oflanin aile şok tabi nisanmi yapilacak diye aile büyükleri aileyi tehtit etti çünkü anladkklari dil bu birdaha asla bu kizin yanina yamacina ugramicaksin dedikodusunu bile duymamiz yeterli die o gece evden bu şekilde gitti ama it durmadi kizi arada rahatsız etti ve temiz dayagini yedi kurtuldular ..Bu insanlara bazen anladiklari dilden konjsmak gerek

Inanirmisiniz...zaten öyleyim su an. Ölü gibi, ruh gibiyim. Haftalardir calismadim, raporluyum. Ise dahi gidemiyorum, geceleri uyuyamiyorum. Sürekli kabus görüyorum. Evde düzenli olarak temizlik ve ya yemek yapmiyorum. Hic birine tepki vermiyor, kendisi yapiyor „böyle kari mi olur“ demiyor. Ben de sastim kaldim.
Bu herif normal degil birde boyle esya kiriyor öfke kontrolu yok falan seni korkutmak icinde yapiyor olabilir sen klrkarsan ve bunu belli edersen seni bastirir ve ayrica boyle karımı olur demeye hakki yok senin kocan degil ve ayrilmazda evlenirsen o kelimelerin daha beterini duyarsin ..topla herifin bavulunu o disaridayken polisi cagir iceride beklesinler seninle kapıdan esyasini alir giderse amenna ama bagirir cagirir kapiya tekmeler atar tehtitler savurur ohh gerisi poliste

Abine söyle gelsin kalsın sende
Gelince de desin bi akraba var ayşe
O da burda iş bulmuş söyledim tek yaşama iti var kopuğu var diye
Gelsin senle yaşasın beraber kalın bende haftada 1 gelirim kolaçan ederim sizi desin gözdağı versin
O da gitmek zorunda kalsın
Onun sinirlenceğini anladığın anlarda kameranı aç kaydet elinde bulunsun polise gösterirsin lazım olduğunda uzaklaştırma çıkarmanda kolaylık olur

Tahammül edemedigi cok fazla sey var ama benimle ilgili olunca tuhaf bi sekilde görmezden geliyor. Onun sevmeyecegi ne varsa denedim. Kendime bile bakmiyorum, zaten depresyonlu bi haldeyim, haftalardir ise gitmemisim, pandemi de cabasi, ölü gibi görünüyorum ama tik yok. Kendine ceki düzen ver, seni begenmiyorum vs vs hic bisey. Normal devam ediyor. Bi kac kez ayrilma karari alip konusmayi denedim, son denememde yatak basligini kirdi iste....bi daha cesaret edemedim. Korkuyorum.

Arkadaşlarından çevresinden tanıdığınız birileri var mı destek alabileceğiniz? 2 yılınız birlikte geçmiş size karşı da kötü bir davranışı olmamış anladığım kadarıyla. Kendinizden soğutmaya çalışmak vs yerine dürüst olmanızı hakediyor karşı taraf. Sakin bir zamanda oturun, eşyalara zarar vermek tarzı öfke patlamalarının sizi korkuttuğunu ve ona karşı soğuttuğunu anlatın. Ya evleri ayırmak istediğinizi ya terapiye gitmesi ve öfkesini düzgün bir şekilde ifade etmeyi öğrenmesi gerektiğini söyleyin. Yüksek ihtimalle terapiyi seçer bu durumda ayrılma konusunda nasıl hareket edeceğinizle ilgili terapistten destek alabilirsiniz.

2 sene boyunca yuzunu gercekte gormedigin biriyle ilişki yaşamak norrrmal değil. Yaşayanlara tabi ki normal gelebilir ama ortada hicbir engel yokken kimse beklemez o şekilde.

Sevgilisiyle el ele tutuşup gezmek, sarilmak, öpmek, birlikte biseyler yapmak varken pc, telefon ekranindan senelerce ilişki yaşamak normal olamaz.
Sizin gibilere tahammül edemiyorum ben ya. Okuduğunuzu doğru okuyun bari sonra gelin sataşın bu ne öfke? 4 ay sonra adam konu sahibinin bulunduğu şehre taşınmış. 4. aydan sonra görüşmeye başlamışlar yani. Şu an da iki senedir birliktelermiş. Yani 20 ay boyunca görüşmüşler,birliktelermiş. Ve şu an da birlikte yaşıyorlar. Ayrıca konu ne olursa olsun. Burada zor durumda olan bir kadın ver. Bize düşen ne olursa olsun bir şekilde destek olabilmek. Yazık zihniyetinize..

Adam yatak başlığını ,eşyaları kırmaya başlayınca neden polis çağırmıyorsun? Kira kontratı senin üstüne olan bir evde adam böyle birşey yaptığında,mala zarar verdiğinde senin şikayet etme hakkın yok mu?

Eski eşim böyleydi. Sinirlenince içinden canavar çıkardı. Umarım en yakın zamanda kurtulursun. Daha fazla birlikte yaşama çünkü böyle manyaklar ayrılmak isteyince daha da deliriyorlar.

Acaba ev sahibiyle görüşüp durumunuzu mu anlatsaniz? Çaktırmadan bi ev bulsanız, ailenizi cagirsaniz, o işteyken evi toplayıp tasinsaniz onun bilmediği bi yere? Bu adam korkunç bi adam bence sağı solu belli değil. Yaşadığınız ülkede kades gibi bi uygulama yok mu, bidaha ayrılık konusu acicaginizda ondan polis cagirsaniz, tam o cildirirken polis gelse uzaklaştırma falan çıkar belki?

Adam şehir değiştirdiğinde 4 aydır birliktelermiş ki böylesi çok çok daha anormal.
4 aydır uzaktan uzağa görüştüğüm biri benim için işini düzenini değiştirmeye kalksa olduğum şehirden bile kaçabilirim ben. Şunu yapan insanın normal biri çıkmayacağı çok belli yani.
Bir de adamı alıp başka şehire geçmek falan... Umarım konu faketir.

X