Nasil ayrilcagimi bilmiyorum

Aklıma You dizisindeki adam geldi. Sosyopat biri canlandı gözümde. Bence de ev sahibi ile konuşmak en iyisi gibi geldi. Durumu gizlice anlatın. Sonra da gidin hatta habersizce şehir değiştirin.

Adam yatak başlığını ,eşyaları kırmaya başlayınca neden polis çağırmıyorsun? Kira kontratı senin üstüne olan bir evde adam böyle birşey yaptığında,mala zarar verdiğinde senin şikayet etme hakkın yok mu?
Yatak benim yatagim, yeni benim eve getirdigim yatak. Ev sahibinin mali degil. Yani bu durumda benim malima zarar vermis oluyor.

Acaba ev sahibiyle görüşüp durumunuzu mu anlatsaniz? Çaktırmadan bi ev bulsanız, ailenizi cagirsaniz, o işteyken evi toplayıp tasinsaniz onun bilmediği bi yere? Bu adam korkunç bi adam bence sağı solu belli değil. Yaşadığınız ülkede kades gibi bi uygulama yok mu, bidaha ayrılık konusu acicaginizda ondan polis cagirsaniz, tam o cildirirken polis gelse uzaklaştırma falan çıkar belki?
Ev sahibi o zaman bi kac ay kira almamayi göze almali ki onu asla ve asla kabul etmez. Eve yeni tasindigimda bisey sordugumda bana „eski kiraciyla anlasin, beni ilgilendirmez, yeter ki her ay kiram yatsin“ demisti.

Ergen gibi küsüyor ayakkabı çanta fırlatıp atıyor... Abiniz bir görünse keske ona böyle karşısına çıkıp adam edecek biri lazım bak bakalım kuyruğu sıkıştırıp nasıl kaçıyor

Deli rolü yapmalısın bir anda hiç bir şey yokken kendini at ortaya bağır çağır öldürecek beni plan yapıyor diye bas bas bağır apartmana çık , onun senden korkup kaçması daha mantıklı en azından herkesi de örgütlemiş olursun şüphe uyanır insanlarda

Deli rolü yapmalısın bir anda hiç bir şey yokken kendini at ortaya bağır çağır öldürecek beni plan yapıyor diye bas bas bağır apartmana çık , onun senden korkup kaçması daha mantıklı en azından herkesi de örgütlemiş olursun şüphe uyanır insanlarda
Bu iyi bir tavsiye. Ama rol yapmama gerek yok. Simdiye kadar 2 kere sinir krizi gecirip bagirip cagirmistim, aglayip ona git deyip onu yumruklamistim. Affedersiniz ayi gibi oldugu icin götünü bile kirpmadi. Inanilmaz gücü var. Olan bana oldu, ertesi gün her yerimde morluk vardi. Ta o zaman polise gidip bu morluklari o yapti deyip kacmam gerekiyordu ama yalan söylemekten cekindim sonra ortaya cikar da kimse bana inanmaz bu sefer ciddi bisey olunca.

Adam şehir değiştirdiğinde 4 aydır birliktelermiş ki böylesi çok çok daha anormal.
4 aydır uzaktan uzağa görüştüğüm biri benim için işini düzenini değiştirmeye kalksa olduğum şehirden bile kaçabilirim ben. Şunu yapan insanın normal biri çıkmayacağı çok belli yani.
Bir de adamı alıp başka şehire geçmek falan... Umarım konu faketir.

Yani insan bir vakit gecirmeye, gorusmeye gelir önce. Git gel masraf olmasin toptan yerleşeyim dediyse demek 😁😁

Sizin gibilere tahammül edemiyorum ben ya. Okuduğunuzu doğru okuyun bari sonra gelin sataşın bu ne öfke? 4 ay sonra adam konu sahibinin bulunduğu şehre taşınmış. 4. aydan sonra görüşmeye başlamışlar yani. Şu an da iki senedir birliktelermiş. Yani 20 ay boyunca görüşmüşler,birliktelermiş. Ve şu an da birlikte yaşıyorlar. Ayrıca konu ne olursa olsun. Burada zor durumda olan bir kadın ver. Bize düşen ne olursa olsun bir şekilde destek olabilmek. Yazık zihniyetinize..

Engelle o zaman tahammul edemiyorsan. Ben de burada başkalarini duzeltmisimdir kac defa ama duzeltmeye mecbur gibi tahammul edemiyorum yok bilmem ne konuşup durmuyorum.
Tahammul edemiyorsaniz yazmayin yahu duzeltmeyin. Herkes her an tum işini gucunu kafasindakini birakip foruma odaklanmiyor, arada sirada yanlis anlasilmalar oluyor. Burasi profsyonel destek alma yeri degil.
Ne yazacagimi ve nasil destek olacagimi da size sormayacagim.

Ev sahibi o zaman bi kac ay kira almamayi göze almali ki onu asla ve asla kabul etmez. Eve yeni tasindigimda bisey sordugumda bana „eski kiraciyla anlasin, beni ilgilendirmez, yeter ki her ay kiram yatsin“ demisti.
O zaman kanıt toplayacak, sonrasında uzaklaştırma kararı cikarttiracaksiniz. Bi avukata falan mı danissaniz? Ruh halinizi düşünemiyorum bile, bian önce kurtulmalisiniz

Yatak benim yatagim, yeni benim eve getirdigim yatak. Ev sahibinin mali degil. Yani bu durumda benim malima zarar vermis oluyor.
İşte yatak senin ,ev kontratı senin yani adam senin malına zarar veriyor ..bir dönem birlikte yaşamış olmanız bunlar üzerinde hak sahibi yapmıyordur adamı.Türkiyede olsanız eşyaları kırıp döken (bu esnada size de hakaret/tehditler savuruyordur elbette) bu adam eşiniz de olsa,ev onun üstüne de olsa "uzaklaştırma kararı " aldırabiliyorsunuz . Yaşadığınız ülkede de bunu yapabileceğinizi düşünüyorum.

Engelle o zaman tahammul edemiyorsan. Ben de burada başkalarini duzeltmisimdir kac defa ama duzeltmeye mecbur gibi tahammul edemiyorum yok bilmem ne konuşup durmuyorum.
Tahammul edemiyorsaniz yazmayin yahu duzeltmeyin. Herkes her an tum işini gucunu kafasindakini birakip foruma odaklanmiyor, arada sirada yanlis anlasilmalar oluyor. Burasi profsyonel destek alma yeri degil.
Ne yazacagimi ve nasil destek olacagimi da size sormayacagim.
Bir kere yaparsın iki kere yaparsın ama defalarca da konu sahibini suçlamazsın ama. o zaman aç tekrar oku. Ki konu dediğiniz gibi olsa hak etmiş mi diyeceksiniz? Bu mu bizim birbirimize desteğimiz. Profesyonel destekten bahseden kim? Manevi olarak destek verip cesaretlendiremiyor musunuz? Kadın cinayetlerine yeter demiyor muyuz? Bu mu birbirimize yapacağımız?

Hayır engellemeyeceğim. Sizin gibi insanları düzelteceğiz başka yolu yok. Kadında suç aramayı bırakacaksınız.

Borderline kisilik bozuklugu olabilir. severken cook sever sinirliyken cook sinirlenir ortasi yoktur. terkedilme korkusu arsa cikmistir.
siz birakmazsaniz onun sizi birakacagini sanmiyorum. belki yeni birini bulup sizinle konusmamaya alisirsa anca unutur... uzuldum durumunuza... zor..

Bence o dışarıdayken eşyalarını hazırlayın bir valize. Akşam iş çıkışı almaya gittiğinizde dışarıda oturun konusun. Bu ilişkinin size zarar verdiğini, artık bitmesi gerektiğini sakin ve net bir şekilde söyleyin. Onu bitirdiğinizi net şekilde söyleyin diğer türlü anlamamakta ısrar edecek çünkü. Büyük ihtimal sinirlenip bağıracak. Fakat bir şeylere vurmaya cesaret eder mi dışarıda bilemiyorum. Saldırgan haller gösterdiği zaman ya polisi arayın, ya da polise gidin. Gelirlerse daha iyi olur şahitleriniz olur en azından. Uzaklaştırma kararı falan çıkartabiliyorsanız çıkartın. Evin kilidini de değiştirin. Sonra da ailenizin yanına gidin. Yaşadığınız ülkede şartlar bu şekilde mi işliyor bilemiyorum fakat en azından uzaklaştırma kararı falan daha sert uygulanır diye düşünüyorum. Dışarıda konuşmaya gitmeden önce eşyalarını, kilidi her şeyi ayarlayın derim

Ben kurtuldum darısı sana. Yeni bitti iliskim. Ben kendimden sogutmak icin elimden geleni yaptım neyse ki o ayrıldı bitti gitti. Tabii sürekli döndü dönmek istedi ama nafile bitmişti artık. Üstelik sevgim dahi kalmadı ona karsı. Ömür gecmez bir an önce kurtulmaya bak. Kendinden soğutmak icin elinden geleni yap.

Inanirmisiniz...zaten öyleyim su an. Ölü gibi, ruh gibiyim. Haftalardir calismadim, raporluyum. Ise dahi gidemiyorum, geceleri uyuyamiyorum. Sürekli kabus görüyorum. Evde düzenli olarak temizlik ve ya yemek yapmiyorum. Hic birine tepki vermiyor, kendisi yapiyor „böyle kari mi olur“ demiyor. Ben de sastim kaldim.
Niye oöyle karı mı olur desin. Sizin göreviniz mı onları yapmak. Evli olsanız vs neyse diyeceğim de. Bu düşünceler ne kadar yanlış ya. Ayrılın gitsin bence size böyle diyecek birini bulmayın ama ondan sonra da dikkat edin.

Niye oöyle karı mı olur desin. Sizin göreviniz mı onları yapmak. Evli olsanız vs neyse diyeceğim de. Bu düşünceler ne kadar yanlış ya. Ayrılın gitsin bence size böyle diyecek birini bulmayın ama ondan sonra da dikkat edin.
Hatta evli olsanız da sizin göreviniz değil. Demek öyle diyen biri olsa normal göreceksiniz çok ilginç. Bu kafayla giderseniz bundan ayrılır daha kötüsünü bulursunuz.

X