nasıl davransam bilmiyorum :(

Hamileliğinizde keşke bunlarla uğraşmak yerine bebeğinizin keyfini sürebilseydinin.O sizin tüm bu duygu karmaşalarınızdan etkileniyordur.Bence anne eşini ve oğlunu yönetmeye alışmış olabilir.Eminim kötü niyetle yapmıyordur ama sizi ve kendi oğlunu cocuk gibi görmesi kararlarınıza saygı duymaması sizi yıpratıyor.Bunu ona anlatmak zor anlamayacaktır.Eşinizin de işi zor.Onu da anlamaya çalışıyorsunuzdur eminim Annesi ve eşi arasında kalmış.Zaten annesi tarafından yönetilmeye alışmış kırmakta istemiyordur.Çok kişi yaşıyor bunları inanın .Madem bu adamı seçmişsiniz sinirlerinizi bozmayın anneyi tatlı dille ikna etmeye çalışın derim .Üstüne gider eşinizden seçim yapmasını isterseniz onu dahada zora sokarsınız.Bebeğinizle çook mutlu bir yaşam diliyorum .

Anneyi ikna etmeye çalışarak falan hiçbir yere varamazsın. Kadın fikir veriyor oğlu da o ne derse onu yapıyor. Sorunun yüzde 99'u eşinde. Daha doğrusu eşinin senin fikirlerini kendi fikirlerine eşit görmemesinde. Senin düşüncelerine saygı duymamasında. Sana saygı duymayan bu adamla evlenmişsin bari resti çekip bundan sonra saygı duymasını sağlamaya çalış. Yoksa anneyle konuşayım falan filan bunlar boş. Herşey eşinde biter bunu unutma.Konu kayınvalidenin karakteriyle ilgili değil eşinin senin fikilerne değer vermemesiyle ilgili. Sana açık açık senin fikirlerine güvenmiyorum canım ne isterse onu yaparım diyemediği için de annemi kırmayalım falan filan diye annesini bahane ediyor sen de bunu yutuyorsun.

benim fikirlerime güvenmediğini sanmıyorum zaten benim fikirlerimin daha doğru olduğunu görüyor ama bunu çok geç görüyor sorun bu geç gördükten sonrada olan olmuş oluyo...ben eşime aşık olup evlendim tanıyarak evlendim bu huyunuda geç farkettim ama çözücem bu durumu anneside umrumda değil zaten tatlı dildende anlamıyo canımı sıkan bişey olursa lafımı söyleyip geçicem inşallah eylülde de atanıp gider kurtulurum

Sizin paranızı nerde kullanacağınıza, kaç kere doktora gideceğinize (eskiden gitmiyorlar diye şimdi gitmeyeceksiniz diye birşey mi varmış, o zaman öyleyse , şimdi böyle, doğumuda ebe gelsin evde yapın bari), hangi evde oturacağınıza eşinizin ailesi karar veremez. Oldu, sizin yerinize de yaşasınlar bari.

Olay eşinizde bitiyor. Siz bir ailesiniz ve birşeylere karar verirken annesiyle değil ,sizinle vermesi lazım. Madem annesi beğeniyor evi gidip beraber otursunlar o zaman, size gerek yok nasıl olsa.

Eşinize gerekli uyarıları gerekiyorsa sert şekilde yapın. Aman huzurumuz bozulmasın diyorsanız, şimdi huzurlu musunuz, değilsiniz.

Valla eşin sen hayır olmaz demene kabul etmemene rağmen gidip ev almış. Basit birşey değil bu. Senin hayır demene rağmen gidip ev alan eşin sence gerçekten de senin fikirlerine değer veriyor mu?Evlilikte kararlar böyle mi alınır sence?Bence evde senle tartışmamak için ha tabi olur diyor senin istediklerine sonra da kendi istediğini yapmak için ailesini öne sürüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…