Nasıl haber vermez?

Herşeye adıma karar veriyorlar, patladım maalesef, havaalanına gidecektim babamla, neymiş oralarda kaç saat ne işim varmış, babam tezcanli, nerdeyse 3 saat önce gitti, ellerinde kumanda basıp hareket ettiriyorlar beni, ya istemiyorum gidip almayın bile,
İyilikten maraz doğarın karşılığısınız resmen ya
Otursaydınız evinizde madem
Doğru demiş adam, küçük çocuğunuz var, pandemi var, karnınız burnunuzda, ne işiniz var havaalanında
Canı istemiş üç saat önce gitmiş size ne isterse sabahtan gitsin

Allah Allah valla çok tuhafsınız
Adam belki anahtarın orada olduğunu unuttu sonradan farketti
Belki sizinle iletişim bittikten sonra aklına esti orada kalmak istedi
Belki uçakta gelirken kızını sizi özlediğini hissetti ne yapacam boş evde gideyim kızımın karımın yanında yatayım dedi
Belki hazır oradasınız annenizle babanızla kahvaltı ederim diye düşündü
Belki belki belki……
Bunda kızacak ne var ben hala anlamadım
Benim eşim böyle birşey yapsa çok mutlu olurdum
İyi de bana geldiğinde çok net dedi ki "evin anahtarını giderken arabada bırakmıştım zaten" yani günlerdir mıh gibi aklında, ve yol boyu hiç mi bahsetmiyosun laf arası olsa bile burada kalacağını, hatta uyku bastırdı bile yazdım gelmesine yakın, o annemlere gelirken niye uyuyayım yarım saatliğine

İyilikten maraz doğarın karşılığısınız resmen ya
Otursaydınız evinizde madem
Doğru demiş adam, küçük çocuğunuz var, pandemi var, karnınız burnunuzda, ne işiniz var havaalanında
Canı istemiş üç saat önce gitmiş size ne isterse sabahtan gitsin
Oturdum zaten evde,ısrar etmedim ki bir kere söyledim

Niye bu kadar abarttiginizi hiç anlamadim...canınız mi sıkılıyor. Ne olmuş ne var bunda sabaha kadar uyku tutmayacak. Haa baktınız eşiniz gelmiş buyur canım dersiniz gidip uyursunuz allah allah.
Babanizla içli dışlı olmasını istemiyorsaniz da babanızı yollamazsiniz almaya...eşinizin geleceği gün çocuğunuzla evinizde beklersiniz adamı. Çok ilginç bir dert.

İyi de bana geldiğinde çok net dedi ki "evin anahtarını giderken arabada bırakmıştım zaten" yani günlerdir mıh gibi aklında, ve yol boyu hiç mi bahsetmiyosun laf arası olsa bile burada kalacağını, hatta uyku bastırdı bile yazdım gelmesine yakın, o annemlere gelirken niye uyuyayım yarım saatliğine
Sorsaydınız madem burada kalacak mısın diye
Kırmızı halı mı serecektiniz haberiniz olsaydı niye bu tantana?
Adam sanki gizlice geneleve gitmiş, size gelmiş size

Ya adam kayınbabasının evinde kalamaz mı
Babasının eşini sahiplenmesine de kızmış, ne güzel aile olunmuş baba oğul gibi
Dert ne istek ne zorluyorum anlayamıyorum
Gece geç olsun erken olsun ne olacak gelsin adam uyusun hamile karısının yanında sabahta hep beraber gitsinler evlerine işte
Benim eşim bu durumda sap gibi boş eve gidip kalsa ben böyle sinirlenirim
Babam imkan varken içinden gelip eşimi almasa üzülürüm
Eşim benim kaldığım evin önüne gelecek babam haydi oğlum gel bizde yat demeyecek binecek arabaya gidecek esas dert bu olurdu
Canım benim, samimiyet sınırı tadında olsa istemez miyim, babamın eşimle samimi olmasi hiç iyi değil, eve aldığımız bulgurun markasına bile akıl veriyor, babam beynini yıkaya yıkaya eşim istemediğim, daha az kaliteli ürünleri mutfağa,banyoya soktu,neden değiştirsin eşimi babam?

Kendi evinizde otursaydınız diyorum ya gece yarısı annenizle kavga çıkaracağınıza insanlık eden babanıza bileneceğinize gitmeseydiniz evlerine
Eşim şehirdisina yeni tayin oldu, benim doğumuma 2 hafta kadar kaldı inşaallah ve kızımi gece besige kaldır koy, zorlanıyorum ağırlıktan, o yüzden buradayım

Canım benim, samimiyet sınırı tadında olsa istemez miyim, babamın eşimle samimi olmasi hiç iyi değil, eve aldığımız bulgurun markasına bile akıl veriyor, babam beynini yıkaya yıkaya eşim istemediğim, daha az kaliteli ürünleri mutfağa,banyoya soktu,neden değiştirsin eşimi babam?
Canım benim senin sinirlerin bozulmuş dolmussun yani tek sebep bu gece habersiz gelmesi değil gibi.sikma canını bak bebeğin var hamilesin yapma bunu kendine boşver evinin ailenin huzurunu kaçırma ne güzel haftasonu gelmiş adam sagsaglim yanına gelebilmiş annen baban yanında sağ mutlu mesut bir kahvaltı yapın sohbet edin çekin gidin evinize .yerinizde.olmak isteyen milyonlarca insan var

üstümde annemin çiçekli geceliği,,, geldi gece,
Şu ayrıntıyı yazmasanız derdinizin haber vermemesi olduğuna inanırdım ama sanki siz hazırlıksız yakalandığınıza bozulmuş gibisiniz.
Ayrıca eşinizle ailenizi uzak tutma, içli dışlı yapmama çabanızıda anlayamadım.

Canım benim senin sinirlerin bozulmuş dolmussun yani tek sebep bu gece habersiz gelmesi değil gibi.sikma canını bak bebeğin var hamilesin yapma bunu kendine boşver evinin ailenin huzurunu kaçırma ne güzel haftasonu gelmiş adam sagsaglim yanına gelebilmiş annen baban yanında sağ mutlu mesut bir kahvaltı yapın sohbet edin çekin gidin evinize .yerinizde.olmak isteyen milyonlarca insan var
İstemiyorum hep berabeR kahvaltı yapmak falan,huzurum yokken boş... teşekkür ederim yordum seni de cidden 🙋🏻‍♀️💕

Şu ayrıntıyı yazmasanız derdinizin haber vermemesi olduğuna inanırdım ama sanki siz hazırlıksız yakalandığınıza bozulmuş gibisiniz.
Ayrıca eşinizle ailenizi uzak tutma, içli dışlı yapmama çabanızıda anlayamadım.
Çabamin anlamı şu. Babam çok akıl veriyor alttan alttan, bimin şu markası güzel, yok para harcamaya da karışır gibi.. bilmem ne, yaa ben istemiyorum tamam mı, eşim istemediğim markaları almaya başladı babamın yüzünden, çok da iyi biliyor markasız ürün almam, şimdi almış ya desem ki babam beynini yıkadı aldın, iyi yaptım diyecek, bu sefer daha rahat ve çok yapacak, ben de anlamamazliktan gelip ses etmiyorum ki zaten tayini çıktı şehirdisina, babam o kadar etkileyemez onu.

X