Nasıl hareket etmeliyim?

İki hafta boyunca siz hiç yapmıyorsanız o ev batar.
Banyolar sıklıkla yapılmalı evin süpürülmesi de cocuk yoksa haftada en az 2 olmalı bence. Sizn hiç mecaliniz olmuyorsa 9 ile 1530 arası her hafta gelsin 150 verin.
Haftada bir bu işleri iyi tempoda yapan biri evi parlatır.
Ben bu işleri 4 saatte yapıyorum.
Önce dagınıklıkları toplayıp yatakların nevresimini değiştiriyorum bu işlem 1 saat sürsün. Sonra xamasır koyuyorum makineye. Sonra mutfaga giriyorum bulaşıkları yerleştirip bul nak çalıştırıyorum. Sonra mutfak dolapları ı siliyorum dışından. Tezgah arası aspiratör tezgah vs iyice parlıyor. Caydanlık vs cifliyorum iyice. Tezgahta ne varsa iste sürahi, kettle. vs o gün elden geciyor. Bu da 1 saat.
Sonra baslıyorum banyolara. Klozet ve lavanoları ovuyorum. Sihirli bezim var aynaları falan onunla tek silm ede mükemmel oluyor. Banyo işi 15 dakika sürer ancak. Yrm saate evi süpürüyorım. 2 saat 45 dak oldu. Hiç mola yok.
Sonra silme. Ben mopla yapıyordum ama kadın geldiğinde elle sildin isterim. Neyse yrm saat de mop. 3 saat 15 dak oldu. Sonra da ince toz alma. Bir de bu temizlikte kapılarından söyle Bi geçiyorum özellikle camlı kısımları olan kapılar.
4 saat sonunda dusa girince duşakabini de dus esnasında twmizliyorum :KK70:
Ev ışıl ışıl oluyor.

Ay olur mu yapmamak her gün süpürge açılıyor evde, keza banyo da öyle ovulur. Ama ince işler kadını bekler haliyle.

Merhaba, fikir veren herkese çok teşekkür ederim. Bugün 08:30' da geldi sadece yarım saat öğle yemeği molası verdi ve şu an mutfakta. Eli çok hızlı olduğundan işi yetiştiriyor geldiği zaman dilimi içerisinde ben de kesmeyeceğim parasından. Bazen onun olduğu odalara girip bir şey almam icap ediyor mesela bakıyorum merdivene çıkmış kütüphane üstlerini siliyor detaylıca yapıyor yani üstten geçiştirmiyor. Zaten okullar tamamen açılırsa biz gene Cumartesi tam güne dönecekmişiz, o zaman saat sıkıntısı da kalkacak benim için.

X