Nasıl hareket etmeliyim?

Anam saatlik calissa da ucreti ona gore versen olur mu? Kimse parayi agactan toplamiyor,hem erken cikip hem ayni ucret olmaz. Sabah erken gelsin veya ucreti dusur. Bana gelen hanim sabah 7de gelip 12de cikiyor. Sadece kahvalti veriyorum ustune de kahve cay falan. 110 lira aliyor 15 lirasi taksi parasi

ben sızın yerınızde olsam baska bırını dusunurdum hem fazla verıyorsunuz hemde anlasılan elı agır hemde gun saat sıkıntısı oluyor

ama guvenıyorum soylersem hızlanır fıyatda da anlasırız dıyorsanız o zaman o sıze uysun konunun basından berı sız yardımcıya uymaya calısıyorsunuz :)

Şu durumda size 7.30 da gelmesi gerekir. En geç 8.00 de. Ya da saati 25 oluyor temizlikçinin. 25 çarpı 6,5 tan hesaplamanız gerekiyor ücretini.

Çok bi iş istemiyosun aslında. Silme süpürmeyi kendimiz de şekilde yapıyoruz bence gelen kişi benim yapamadığım kısmı yapmalı asıl. Senden çıkıp işe gitmek istiyosa ya sana erken gelsin ya da o günün ücretini tam almasın

Belirttiğiniz saatlere verdiğiniz ücret çok fazla. Erken gelmesini önerin eğer kabul etmezse ücretini düşürün derim. 200₺ fazla.

Öncelikle herkese mutlu günler diliyorum. Bu kez derdim temizliğe gelen kişiye karşı nasıl bir tutum izlemem gerektiği. Ev temizliği için onbeş günde bir eskiden de tanıdığım, evimize gelmiş işinden memnun olduğum bir kızı alıyorum. Ancak taşeron bir işte çalışıyor ve benden çıkıp bir kaç saat dahi olsa oraya gitmesi gerekiyor (okullar açılınca bu sisteme döndü, okulda gidip çöpleri atmak vs. gibi derin temizliğe girmeden çalışıyor) bana 9’da gelir 17.00’de çıkardı. Üç kedim var evim minimal döşenmiş 3+1 ama az eşyalı demek kirlenmiyor demek değil korona yüzünden evdeyiz leş gibi oluyor ev. Ben çalışıyorum, haftada bir kaç gün ofise gitme şekline döndü programım. Yapma imkanım yok, imkanı bırak mecalim de yok. Bu kızdan memnunum ama okul işi çıkınca 15.30’da çıkması gerekiyor. Yani 09.00-15.30 olacak şekilde evi temizleyecek ya da hiç almayacağım ama bu işime gelmez bkz. yukarıda yazdım.

Benim önceliğim mutfak ve banyo, zaten düz süpürmeyi toz almayı ben de yaparım. Nasıl işleri bu aralığa yetiştirebilirim? Ki bunun 30 -45 dk.sı zaten yemek molası. Yemek vermesem sadece kahve-tatlı-kek vs. İle geçiştirsem? O da içime sinmiyor. Camları zaten sildirmiyorum yağmur var sürekli. Ama işi de şişriip gitmesin 200 TL veriyorum biraz temizlik beklemek hakkım diye düşünüyorum çıkamadım işin içinden.

Bu arada yaptıkları :

Odalarda süpürme, toz alma, yatak, koltuk vs. çekme altını silme, yerleri silme, camları silme, avizeyi silme çıkma.

Mutfak dolaplarını dıştan silme. Mutfak yeri silme, arada bir beyaz eşyayı çekip arkasını silme.

Banyoyu yıkama, duşakabini ovma, lavaboyu temizleme.

Yani perde yıkama, halı silme falan yok. Şimdi bunları nasıl programlayabilirim ki 6 saatte bitsin hepsi? Şimdiden teşekkür ederim.
Haftada iki gün alma sansiniz var mi yoksa sadece hafta sonu bir gün mü?

Haftada bir 125’i kabul etmez eğer tam günden söz ediyorsanız. Yarım gün 100 ediyor o da işine gelmez hem daha çok gelecek, hem de aynı parayı alacak. Ayrıca zaten kadın dolu haftada bir gelmez.
Burda saati 25 liradan geliyorlar ona göre de hesap yapabilirsiniz.

Haftasonu okulda çalışıyor, yazmıştım taşeron firmada diye. Okullar açılmadan önce sorun yoktu ben ne zaman uygunsam geliyordu ama haftaiçi ve haftasonu okulda malesef. Of 😫
Kuzum benim anlamadığım şey bu kızcağız nasıl oluyor da taşeron bir firma aracılığıyla okulda çalışırken aynı zamanda 15:30 a kadar evlere temizliğe gidebiliyor? Pandemi sürecinde okullara öğrenci gelmese bile çalışanları mutlaka çağırıyor ve etrafın temizliğini yaptırıyorlar .Sonuçta idari kadro tüm mesai saatlerinde okuldalar

Kuzum benim anlamadığım şey bu kızcağız nasıl oluyor da taşeron bir firma aracılığıyla okulda çalışırken aynı zamanda 15:30 a kadar evlere temizliğe gidebiliyor? Pandemi sürecinde okullara öğrenci gelmese bile çalışanları mutlaka çağırıyor ve etrafın temizliğini yaptırıyorlar .Sonuçta idari kadro tüm mesai saatlerinde okuldalar

Valla ben de anlamadım o kısmı. Şimdi bütün sınıflar gelmiyor ya, anladığım gidip çöpleri aldıkları, üstten genel bir temizlik yaptıkları. Ama okullar tamamen açılınca bu tam güne dönecek bana hiç gelemeyecek anladığım kadarıyla.

Anam saatlik calissa da ucreti ona gore versen olur mu? Kimse parayi agactan toplamiyor,hem erken cikip hem ayni ucret olmaz. Sabah erken gelsin veya ucreti dusur. Bana gelen hanim sabah 7de gelip 12de cikiyor. Sadece kahvalti veriyorum ustune de kahve cay falan. 110 lira aliyor 15 lirasi taksi parasi

Her gün mü alıyorsun bacım?

Öncelikle herkese mutlu günler diliyorum. Bu kez derdim temizliğe gelen kişiye karşı nasıl bir tutum izlemem gerektiği. Ev temizliği için onbeş günde bir eskiden de tanıdığım, evimize gelmiş işinden memnun olduğum bir kızı alıyorum. Ancak taşeron bir işte çalışıyor ve benden çıkıp bir kaç saat dahi olsa oraya gitmesi gerekiyor (okullar açılınca bu sisteme döndü, okulda gidip çöpleri atmak vs. gibi derin temizliğe girmeden çalışıyor) bana 9’da gelir 17.00’de çıkardı. Üç kedim var evim minimal döşenmiş 3+1 ama az eşyalı demek kirlenmiyor demek değil korona yüzünden evdeyiz leş gibi oluyor ev. Ben çalışıyorum, haftada bir kaç gün ofise gitme şekline döndü programım. Yapma imkanım yok, imkanı bırak mecalim de yok. Bu kızdan memnunum ama okul işi çıkınca 15.30’da çıkması gerekiyor. Yani 09.00-15.30 olacak şekilde evi temizleyecek ya da hiç almayacağım ama bu işime gelmez bkz. yukarıda yazdım.

Benim önceliğim mutfak ve banyo, zaten düz süpürmeyi toz almayı ben de yaparım. Nasıl işleri bu aralığa yetiştirebilirim? Ki bunun 30 -45 dk.sı zaten yemek molası. Yemek vermesem sadece kahve-tatlı-kek vs. İle geçiştirsem? O da içime sinmiyor. Camları zaten sildirmiyorum yağmur var sürekli. Ama işi de şişriip gitmesin 200 TL veriyorum biraz temizlik beklemek hakkım diye düşünüyorum çıkamadım işin içinden.

Bu arada yaptıkları :

Odalarda süpürme, toz alma, yatak, koltuk vs. çekme altını silme, yerleri silme, camları silme, avizeyi silme çıkma.

Mutfak dolaplarını dıştan silme. Mutfak yeri silme, arada bir beyaz eşyayı çekip arkasını silme.

Yani perde yıkama, halı silme falan yok. Şimdi bunları nasıl programlayabilirim ki 6 saatte bitsin hepsi? Şimdiden teşekkür ederim.

beyaz eşya çekme ve avize silme dışında bana gelen abla tüm bunları 3 saatte yapıyor. Çok çok iyi yapıyor mu hayır ama aşırı yüzeysel ve kaçak da değil. Evim güzelce temizleniyor yani. Sadece bir yerde leke vs görürse çıkartmak için uğraşmıyor, atıyorum koltukta leke var, temizlemez. Düz temizlik yapar. Bunlara ek balkon yıkar. Kahvaltıda 10 bilemedin 15 dk oturur. Bir de çıkmaya yakın kahve yaparım. Oldu bitti. 85 tl veriyorum. Komşularımın evinde 4 saat kalır ütü de yapar. Aynı parayı alır.

Evi iyi biliyorsa, hangi düzende temizleyeceğine karar vermişse 9-17 çok geniş bir saat aralığı. Ya oyalana oyalana yapıyor ya da çok aşırı iyi temizlik yapıyor. Sence hangisi?

Ekleme: 2 kedim ve 3.5 yaşında bir oğlum var. Abla da iki haftada bir geliyor

Yok ayol nerde o bolluk 😂
15 gunde bir sadece cam ve mutfak dolabi silmeye alabiliyorum. Calismiyorum ya malum. İnsallah gonlume gore is bulursam bakicaz

İnşallllllaaaaaaaaaahhhh hemşirem inşallah. Koncam da sen de bulun şu gönlünüze göre işi 🙏🏻 2020 bitmeden 🙏🏻

beyaz eşya çekme ve avize silme dışında bana gelen abla tüm bunları 3 saatte yapıyor. Çok çok iyi yapıyor mu hayır ama aşırı yüzeysel ve kaçak da değil. Evim güzelce temizleniyor yani. Sadece bir yerde leke vs görürse çıkartmak için uğraşmıyor, atıyorum koltukta leke var, temizlemez. Düz temizlik yapar. Bunlara ek balkon yıkar. Kahvaltıda 10 bilemedin 15 dk oturur. Bir de çıkmaya yakın kahve yaparım. Oldu bitti. 85 tl veriyorum. Komşularımın evinde 4 saat kalır ütü de yapar. Aynı parayı alır.

Evi iyi biliyorsa, hangi düzende temizleyeceğine karar vermişse 9-17 çok geniş bir saat aralığı. Ya oyalana oyalana yapıyor ya da çok aşırı iyi temizlik yapıyor. Sence hangisi?

Bir saat kahve, sigara, yemek molası desek 9-16 oluyor NŞA’da ve evet iyi yapıyor. Geçen eski temizlikçinin sen bunları değiş dediği aspiratör filtremi çamaşır suyuna yatırıp bembeyaz yapmış. Ki orası iş alanına da girmediiği halde, eli ağır değil askine hızlı, fit bir kadın. Yani tüm bu işleri o sabah bir yarım saat erken gelse 9-16 arasında da yapabilir hem de ücreti de tam alır diye düşünüyorum.

İnşallllllaaaaaaaaaahhhh hemşirem inşallah. Koncam da sen de bulun şu gönlünüze göre işi 🙏🏻 2020 bitmeden 🙏🏻
Aminn♥
daha fazla duduklenmeden biter mi acaba 2020 bilemiyorum. Bir yandan diyorum ki is bulup calisayim diger yandan diyorum ya ortalik virus,cocuk var, ne mok yicemiz belli degil, korkuyorum da. Kocadan para almak zor geliyor essek kadar kadin olmusum agirima gidiyor ya. Dun hesaba para gondermis hazreti beyim,market alisverisi icin. Dedim aksama evde ikiser bira icelim, yillardir almiyorum ya cips falan gozlerim portledi fiyatlari gorunce. İyi ki yemiyoruz dedim valla gider kasaptan kiyma alirim aburcubur parasina

Aminn♥
daha fazla duduklenmeden biter mi acaba 2020 bilemiyorum. Bir yandan diyorum ki is bulup calisayim diger yandan diyorum ya ortalik virus,cocuk var, ne mok yicemiz belli degil, korkuyorum da. Kocadan para almak zor geliyor essek kadar kadin olmusum agirima gidiyor ya. Dun hesaba para gondermis hazreti beyim,market alisverisi icin. Dedim aksama evde ikiser bira icelim, yillardir almiyorum ya cips falan gozlerim portledi fiyatlari gorunce. İyi ki yemiyoruz dedim valla gider kasaptan kiyma alirim aburcubur parasin
Aminn♥
daha fazla duduklenmeden biter mi acaba 2020 bilemiyorum. Bir yandan diyorum ki is bulup calisayim diger yandan diyorum ya ortalik virus,cocuk var, ne mok yicemiz belli degil, korkuyorum da. Kocadan para almak zor geliyor essek kadar kadin olmusum agirima gidiyor ya. Dun hesaba para gondermis hazreti beyim,market alisverisi icin. Dedim aksama evde ikiser bira icelim, yillardir almiyorum ya cips falan gozlerim portledi fiyatlari gorunce. İyi ki yemiyoruz dedim valla gider kasaptan kiyma alirim aburcubur parasina

Alköl çok pahalandı ayol biz de içmiyoruz karı koca sosyal içiciyiz anca plajda, tatilde kendiliğinden Doblolu’yuz anlayacağın ama bir iki kez aldık inanılmaz pahalı içki fiyatları. Bir oradan bir buradan düdükleniyoruz zaten.

İş mevzuna da gelince benim bey de işsiz malum ben de hem iş bulsun hem korona varken çalışmasın istiyorum ama olmuyor öyle. Allaha sığınıp gidecek yapacak bir şey yok 😔

Bir saat kahve, sigara, yemek molası desek 9-16 oluyor NŞA’da ve evet iyi yapıyor. Geçen eski temizlikçinin sen bunları değiş dediği aspiratör filtremi çamaşır suyuna yatırıp bembeyaz yapmış. Ki orası iş alanına da girmediiği halde, eli ağır değil askine hızlı, fit bir kadın. Yani tüm bu işleri o sabah bir yarım saat erken gelse 9-16 arasında da yapabilir hem de ücreti de tam alır diye düşünüyorum.

Eğer detay temizliğe giriyorsa, gördüğünde yapıyorsa o zaman saati erkene çekmek çözüm olabilir. Ama bilemiyorum gene de dolap içine girmediği sürece falan 6 saat de uzun gibi. Ha biz yapsak biz de 6-8 saatte anca yaparız ama o biraz bizim hantallığımızdan olur, alışmadığımızdan falan . Eğer ablanın temizliğini beğeniyorsan erken gelmesini rica etmen en mantıklısı sanki.

Ben kendimi rahatlatmak için alacağım hizmette kafam şişsin, bir milyon şey hesaplayayım istemem. Her şey net ve açık olmalı. Yarım gün saati nedir misal 5 saat 100 lira. Ona göre 7 saat çalıştıysa o kadar ücret. Zaten yapılacak minimum iş bellidir, yapamıyorsa da değiştirirdim.

Bu arada yaptıkları :

İki hafta boyunca siz hiç yapmıyorsanız o ev batar.
Banyolar sıklıkla yapılmalı evin süpürülmesi de cocuk yoksa haftada en az 2 olmalı bence. Sizn hiç mecaliniz olmuyorsa 9 ile 1530 arası her hafta gelsin 150 verin.
Haftada bir bu işleri iyi tempoda yapan biri evi parlatır.
Ben bu işleri 4 saatte yapıyorum.
Önce dagınıklıkları toplayıp yatakların nevresimini değiştiriyorum bu işlem 1 saat sürsün. Sonra xamasır koyuyorum makineye. Sonra mutfaga giriyorum bulaşıkları yerleştirip bul nak çalıştırıyorum. Sonra mutfak dolapları ı siliyorum dışından. Tezgah arası aspiratör tezgah vs iyice parlıyor. Caydanlık vs cifliyorum iyice. Tezgahta ne varsa iste sürahi, kettle. vs o gün elden geciyor. Bu da 1 saat.
Sonra baslıyorum banyolara. Klozet ve lavanoları ovuyorum. Sihirli bezim var aynaları falan onunla tek silm ede mükemmel oluyor. Banyo işi 15 dakika sürer ancak. Yrm saate evi süpürüyorım. 2 saat 45 dak oldu. Hiç mola yok.
Sonra silme. Ben mopla yapıyordum ama kadın geldiğinde elle sildin isterim. Neyse yrm saat de mop. 3 saat 15 dak oldu. Sonra da ince toz alma. Bir de bu temizlikte kapılarından söyle Bi geçiyorum özellikle camlı kısımları olan kapılar.
4 saat sonunda dusa girince duşakabini de dus esnasında twmizliyorum :KK70:
Ev ışıl ışıl oluyor.

X