Nasıl tanıyabilirim?

Cicek Kiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
6.090
17.573
Kızlar yeniden merhaba 🌺 ben instagramdan benim şehrimde bulunan birisiyle tanıştım. Çocuk güvenilir, tanındık bir ailenin çocuğu. Yaşlarımız birbirine yakın. O benden 4 5 yaş büyük. Ama niyetini bir türlü anlayamıyorum. Çok fazla çalıştığı için her dakika konuşamıyoruz. Pandemiden dolayı da devamlı buluşamıyoruz.
Ben bu çocuğun niyetini nasıl anlayabilirim? Geleceğiyle ilgili pek fazla konuşmuyor. Öylesine düşünüyorsa da, ben 1 2 yıl sonra evliliği düşünmüyorum diye benden ayrılsın istemiyorum. Bundan sonra aşık olursam evlenmek istiyorum çünkü. Bu kişinin niyetini nasıl anlayabilirim, yardımcı olursanız çok sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Niyeti evlilik bile olsa 1-2 yil sonra sizinle evleneceginin garantisi mi var?
Bana gereksiz geliyor bu tür sorular, erkek aşık olursa "evlenmem" diyeni bile evleniyor.
Hani bazı erkekler vakit geçirmek için konuşurlar. Amacının bu olup olmadığını öğrenmek istedim ben

Hani bazı erkekler vakit geçirmek için konuşurlar. Amacının bu olup olmadığını öğrenmek istedim ben

İşte vakit gecirmek icin başlayip evliliğe giden bir suru insan var. Eşim de evlilik dusunen bir insan değilmiş, asla istemezmiş. Yakın çevresindeki herkes eşimin evlenmesine oldukça sasirdiklarini belirtirlerdi yeni evliyken. Eşimin daha once uzun ilişkisi bile olmamiş.

Belli olmuyor bu işler yani. 🙄 Bu kişiden hoşlandiysan ve icindeki hisle mutluysan ve biseyler denemek istiyorsan dene zaman gösterir neyin ne olduğunu.

Kavun değil ki koklayıp ta anlaya sın. Evlenmek şart mı? Neden tanımaya calısmak yerine direk evlenmeyi düşünüyorsun? Tanıdık ailede olsa Dışarısı başka içerisi başka canım. Senin gözlerinden görebildiğin kadar biliyorsun birde göremediklerin var. Acele etmemelisin 👀👀👀👀

Nitekim ben de öyleydim arkadaşım şaşırmıştı evleniyorum deyince .hani asla evlenmezdin diye.

Kesinlikle. Ayrica etrafta habire "niyetim evlilik, evlenmek icin tanisalim" diyen biri yerine, evlilik konusunu acmayan veya evlenmeyi dusunmuyorum diyeni tercih ederdim ben olsam. 🤭

ılerde ne olacagınızı ne o ne kendısı bılemez kı ? tanıdık oldugunuz ıcın sosyal medyada konusmaya baslamıssınız
konu ne ara evlılık noktasına geldı ben bıle anlamadım
sevgılı mısınız ? onu bıle net yazmamıssınız

Kızlar yeniden merhaba 🌺 ben instagramdan benim şehrimde bulunan birisiyle tanıştım. Çocuk güvenilir, tanındık bir ailenin çocuğu. Yaşlarımız birbirine yakın. O benden 4 5 yaş büyük. Ama niyetini bir türlü anlayamıyorum. Çok fazla çalıştığı için her dakika konuşamıyoruz. Pandemiden dolayı da devamlı buluşamıyoruz.
Ben bu çocuğun niyetini nasıl anlayabilirim? Geleceğiyle ilgili pek fazla konuşmuyor. Öylesine düşünüyorsa da, ben 1 2 yıl sonra evliliği düşünmüyorum diye benden ayrılsın istemiyorum. Bundan sonra aşık olursam evlenmek istiyorum çünkü. Bu kişinin niyetini nasıl anlayabilirim, yardımcı olursanız çok sevinirim
Tanıdık bir ailenin çocuğuysa az çok ailesinin yapısını anlamış olmanız lazım .Çünkü aile kültürü bu tarz şeylerde en önemli faktörlerden biridir .Aile nasıl bir hayat sürüyor ,birbirleriyle ilişkileri nasıl .Çocuk ailesi tarafından dışlanmış veya psikolojik sorunları var mı bunu biliyor olmanız lazım .Kendiyle alakalı kapalı kutu bir adamı da çözmek pek mümkün değil .Ancak aileyle ilişkisiyle bazı şeyleri yerine oturtabilirsiniz .İnstagramdan omu size yazdı siz mi ona yazdınız ?ilk adımı kim attı .Şayet siz ona karşı ilk adım attıysanız ,bazı içine kapanık erkekler .Bu tür yaklaşımlardan korkup kendini rengini belli etmeyebilir .Dikkatli olun ,fazlaca üstüne düşmeden ondan adım atmasını bekleyin en sağlıklısı bu olacaktır diye düşünüyorum.

Süreç ilerlemedikçe anlayamazsınızk

ılerde ne olacagınızı ne o ne kendısı bılemez kı ? tanıdık oldugunuz ıcın sosyal medyada konusmaya baslamıssınız
konu ne ara evlılık noktasına geldı ben bıle anlamadım
sevgılı mısınız ? onu bıle net yazmamıssınız
Hayır. Tanıdık demedim. Tanındık bir ailenin çocuğu dedim. Benim güvendiğim kısmı o oldu. Siz yeni tanıdığınız birisiyle hemen ilişkiye başlıyorsunuz sanırım. Yeni tanışmaya başladık. İlişkiye başlama evresinin bi önceki hali yani. Daha ben bile ad koymadım. Tanıyoruz birbirimizi işte

Tanıdık bir ailenin çocuğuysa az çok ailesinin yapısını anlamış olmanız lazım .Çünkü aile kültürü bu tarz şeylerde en önemli faktörlerden biridir .Aile nasıl bir hayat sürüyor ,birbirleriyle ilişkileri nasıl .Çocuk ailesi tarafından dışlanmış veya psikolojik sorunları var mı bunu biliyor olmanız lazım .Kendiyle alakalı kapalı kutu bir adamı da çözmek pek mümkün değil .Ancak aileyle ilişkisiyle bazı şeyleri yerine oturtabilirsiniz .İnstagramdan omu size yazdı siz mi ona yazdınız ?ilk adımı kim attı .Şayet siz ona karşı ilk adım attıysanız ,bazı içine kapanık erkekler .Bu tür yaklaşımlardan korkup kendini rengini belli etmeyebilir .Dikkatli olun ,fazlaca üstüne düşmeden ondan adım atmasını bekleyin en sağlıklısı bu olacaktır diye düşünüyorum.
Heh çok ederim. Beni anlamışsınız 🥰 ilk o yazdı, yaşından ötürü ailesiyle oturmuyor. Beni korkutan kısım bu 🙈 kendi isteğine göre yaşayan bir insan. Zor biri, içine kapanık kendini anlatma konusunda çünkü. Sadece seni istediğim için eminim diye konuşuyor 😞 kapalı bir kutu resmen

Daha geçen bir konuda konuşuldu, bir ilişkiye evlilik niyetiyle başlanmaz; önce ilişkiye başlanır akabinde fikirlerin görüşlerin fiziksel çekimin vs uyuyorsa evliliğe karar verilir diye... ortam iyice evlilik programları gibi oldu, e bi çay için o zaman kriterlerinizi konuşun... bi yerde erkeklere de hak vermeye başladım ne yazık ki... sürekli evlilik talebiyle gelen insanlar...

Bence kadınlar evliliğe niyetli olduğunu belli ettikçe erkekler kaçıyor. Kadın rahat olunca erkekler üstüne düşüyor. Ben hic baskı yapmadım bu konuda o yüzden karşı taraflar evlenmek istedi hep
Benim uzun ilişkim olmuştu. Nasılsa evliliği düşünmüyor diye, evlilik konusu yıllarca açılmamıştı. Bazen de ters tepiyor 😕 evlilik meraklısı bir insan değilim ama öylesine takılmak da bana göre değil

Daha geçen bir konuda konuşuldu, bir ilişkiye evlilik niyetiyle başlanmaz; önce ilişkiye başlanır akabinde fikirlerin görüşlerin fiziksel çekimin vs uyuyorsa evliliğe karar verilir diye... ortam iyice evlilik programları gibi oldu, e bi çay için o zaman kriterlerinizi konuşun... bi yerde erkeklere de hak vermeye başladım ne yazık ki... sürekli evlilik talebiyle gelen insanlar...
Zaten şuan o niyetle gelse bile beni iter. Bende hazır değilim evliliğe. Ama yaşamı biraz başka. Ailesinden ayrı yaşıyor mesela. Eğer amaç sadece takılmaksa o kişi ben değilim yani. Ben sevdiğim zaman sıkı sıkıya bağlandığım bir ilişki yaşamak isterim. Zamanla tabi ki birbirimizden ayrılmak istediğimizi anlayınca da evlilik süreci oluşur. Benim korkum bana ilerde ben zaten evliliği hiç düşünmedim ki gibi cümlelerle gelmesi

Kavun değil ki koklayıp ta anlaya sın. Evlenmek şart mı? Neden tanımaya calısmak yerine direk evlenmeyi düşünüyorsun? Tanıdık ailede olsa Dışarısı başka içerisi başka canım. Senin gözlerinden görebildiğin kadar biliyorsun birde göremediklerin var. Acele etmemelisin 👀👀👀👀
Evliliği düşünmeden ilişki yaşamak benim düşünce yapıma ters. Bir insana bağlanıp, anılar biriktirip, ayrılıp gitmek istemiyorum. Bu konuda herkesin düşüncesine çok ayrı. Evet ben bağlandığım bir insanla evlenmeyi isterim. Ailesini tanıyoruz az çok ama dediğim gibi aileden bağımsız yaşıyor. Aile hayatı da benim için fikirler vermiyor yani

Erkekler kadınlar gibi hemen aşık olmazlar beyinleri buna musait değil. Beğenirler hoşlanırlar yani. Daha Aşık olmamış o yüzden niyetini olumlu ya da olumsuz hissetmiyorsun.

X