naz yapıp kendini ağırdan satmak mı yoksa sevgini sonuna kadar yaşamak mı???

P

ppelinn

Ziyaretçi
evet arkadaşlar hep derler ki kaçan kovalanır.bana göre de sevgide strateji oyun olmaz.ya ben istediğim zaman arayamazsan göremezsem ne anlamı kalır ki.elbette gururlu da olacaksın.fakat sevmenın tadınıda çıkaracaksın bu hayatta dimi ama...peki sizce sevgisini belli etmek -özellikle kızlar için- nereye kadar doğru????

Sevgimi sonuna kadar yaşarım...
Bazen ağırdan aldığımda olur tabi...
Ama öyle çok fazla da naza çekmem yani...
Ne kadar ömür biçilmiştir insanlara hiç belli değil boş kaprisler boş nazlarla güzel geçicek günlerimi dakikalarımı ziyan edemem...
Sevgimi sonuna kadar belli ederim sevdiğim adama ve sonuna kadar yaşarım...

evet arkadaşlar hep derler ki kaçan kovalanır.bana göre de sevgide strateji oyun olmaz.ya ben istediğim zaman arayamazsan göremezsem ne anlamı kalır ki.elbette gururlu da olacaksın.fakat sevmenın tadınıda çıkaracaksın bu hayatta dimi ama...peki sizce sevgisini belli etmek -özellikle kızlar için- nereye kadar doğru????

"kaçan kovalanır." bu söze o kadar sinir oluyorum ki anlatamamkötükedihüso

seviyorsam niye kaçayım yaopuyorumnanaktan

Keşke basit oyunlara girilmese ilişkilerde.Ama kaçmak,ulaşılmaz olmak gerekio malesef "genelde"..Sevgimi,aşkımı sonuna kadar yaşadım,yapabildiğim kadar fedakarlık yaptım,ilişkimi kurtarmak adına çabaladım..Bilseydim bu yaptıklarımın karşımdaki adamın sadece egosunu şişirdiğini asla yapmazdım.Sonuç olarak canlarım,karşınızdaki insana asla ayrılamaz,bensiz yaşayamaz imajı yaratmayacaksınız..Ama bu ilişkiyi sallamıorum anlamınıda çıkarmayacak bundan.Bu dengeyi kurmak çok önemli...

bencede ulaşılmaz olmak gerekiyo
öyle daha değerli olunuyo çünkü
insan kendisinin ulaşamadığını ister ya hep buda onun gibi ulaşılmaz olup kendini ağırdan satmak gerekiyo
kendinizi ağırdan satın derim ben ona bağımlı olduğunuzu hissettirmeyin çünkü sonra bi dönemden sonra o sevgi sömürülmeye başlar
çünkü sizin onu asla bırakamayacağınız düşüncesi sarar onu
neyse uzattım kısacası kendini ağırdan sat

naz yapıcan tabi.ama fazla nazda aşık usandırır.sınırını bilcenn:1rolleyes:

herşeyi dengede tutmak! fazlası da azı da zarar....

valla ben oyun moyun oynayamam arkadaslar ya
icimden ne geliyorsa odur bir gun sinirden onu girtlaklayabilirken obur gun asktan bogabilirim.
soyle yapayim aman pesimde kossun agirdan satayim yok efendim fazla yuz vermiyim elletmiyim felan filan bu tur seyler bende yazmiyor.
tamamen ona hissettigim sevgi olcusunde davranirim.
o oyun yapiyorsa da gunahi boynuna. bunlarla hic kafami yormam Allaha havale ederim.

Aşkta oyun olmaz, doğru...Diyelim türlü oyunlarla onu kendinize aşık ettiniz, ömrünüzce oyuncu mu kalacaksınız... "Ağırdan satma" (bence kadınlık onurunu zedeleyen bir tabir) ilişkide olmaz; olayda ya da durumda olur. Erkek arkadaşınız herhangi bir konuda sizi kırdıysa "ilişkiye ya da sevgilinize" tavır almanız, başka olayların patlak vermesinden ya da olayın büyümesinden başka işe yaramaz. "Seni seviyorum ama bu yaptığın beni kırdı/üzdü."gibi "hissinizi ve sevginizi" ortaya koyan ifadelerle hem olayı halledersiniz hem de sevgiliniz ona karşı değil tavrına karşı soğukluk hissettiğinizi anlar, olayı kişiselleştirmez ve "üslübunu" düzeltir. yerimseniben Hallolmuyor, düzelmiyor ve bu sıkıntılar sık sık mı yaşanıyor? Bu durumda sizi kırdığı halde aynı tavırlarda ısrarcı olduğunuzu görürsünüz... Bu da iki anlama gelir: Ya sizi sevmiyor ya da karakteri o yönde... Burda iş yine biz hanımlara düşüyor; onu bu karakterine rağmen seviyor muyuz? Kabulleniyorsanız yola devam... Ama artık "mızmızlanmak" yok çünkü en başta kabullendiniz... :eek:lmaz: Diğer ihtimal sizi sevmediği, o zaman güle güle... buyrunnnnnnnnn
Siz nezaketi ve sükuneti kaybetmediğiniz müddetçe sağlıklı, kişilikli bir erkek daima hayatınızda yer almak isteyecek; oyunlar oynadığınız müddetçe ise sağlıksız, kişiliksiz adamların "kovalamaca-yakalamaca" oyunlarında yer bulacaksınız. (İstisnasına rastlamadım)
Bir de şu "kaçan kovalanır" mevzuu var. Bu "yersiz vecize" batı kültürünün gereksiz bir dayatmasıdır. Batı kültüründe hanımlar sayısız ilişki yarışında hatta az sayıda ilişkisi olan hemcinsleriyle dalga geçme eğilimdedirler. Biriyle beraber olana kadar tüm dişiliklerini kullanırlar, "kaçıp kovalanırlar", seçtikleri adamlar genelde mevki sahibidirler. Kısa süreli bir maddi manevi tatminden sonra skor hanelerine "+" ekleyip başka bir "oyun arkadaşıyla" "kovalamaca" devam eder. Bu sözün "bizdeki" karşılığı "hanımların değer yargılarını korudukları müddetçe(kastettiğim salt bekaret değil) erkeklerin gözünde "eş, anne, hanımefendi" profili kazanacaklarıdır. Aksi takdirde sürekli kaçtığınız adamla evlendiğinizde(adamda koşturmaktan evlenecek derman kaldıysa kaydirigubbakcemile3 )"kaçacak yer kalmadığından" elinizdeki tek koz olan gizeminizi de yitirirsiniz ve bir şeylerin eksik olduğu ortaya çıkar. Adam "kovalama"ya alışmıştır oysa eşi elinde, evindedir... Alışkanlığına binaen çıkıp yeni "av"lar arayacaktır bu adam, yeni gizemler peşinde koşacaktır. O nedenle erkeğinizi "kaçayım da kovalasın" mantığıyla eğitmemenizi" öneririm. a.s

ARKADASIM PASSION sana katılıyorum yanı ne umursamaz olup sallamıo imajı vereceksın ne de sımartacaksın.ahhh keşke bu dengeyi kurabilsek yanı en azından ben kuramıyorum.ben bellı ederım ya bana ne baskasından....değecek biriyse hele oohh ne alaaa.

tabi şu da var karşımdakı benı tınlamazsa enayi yerine koyarsa zaten o anda biter.biraz da karşı tarafın tavırlarına bağlı..aşk 2 kişiliktirr değilmi?

şu da var tabii.dikkat edin.ilişkilerde bir taraf umursamaz ama diğer taraf hep üzerine düşer.aslında uzak durmak da peşinden koşturmak da çekici olabilir baştan ama nereye kadar dimi.en basitinden karşı cinsi azarlayın sert tepki gösterin umursamayın kıymete biniyorsunuz.sevginizi belli edince de şımarıp uzaklaşıyor.bu nasıl bir çelişkidir anlamadm yanii.:bbo:

Peşimden koşturayım dersen sevgini yaşayamıyorsun doya doya ama kıymetli oluyorsun tam tersini yaparsan da şımarıyor tam itiş kakış...saklambaş oynuyoruz sanki...:)

kesinlikle bugün bunu yaşadım verdiğim değerin,sevginin karşısında şımarmış kendinden emin vurdumduymaz bir adam..kesinlikle çok sevgini belli etmicen bugün bunu anladım

benimki bana aşkımı göstermediğimi söledi ve çok şaşırdırm :1shok: daha nası göstereyim yahu :umursamaz: hem ben utangaç biriyim azcık :kedi:geçen buluştumuzda dakka başı yanağından öptüm (çok özlemiştim-hiç yapmam normalde) hoşuna gitmiş keratanın nası mutlu o günden beri :nazar: benide mutlu edio saolsun opuyorumnanaktanŞeniz

karışık ya bu erkekler kimi zaman üstüne düşersin sıkılırlar kimi zamanda hoşlarına gider..düşmezsin sevmiyo olursun ya da kıymete binersin :çok üzgünüm:bende anlamıyom valla :bbo:

X