nazal septum deviasyonu

zehrrr63

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2023
3
2
25
Merhaba. Ben 19 yaşındayım ve bildim bileli bir nefes alma problemi yaşıyorum. Aşırı tıkanıklık değil ama örneğin kulaklık ile şarkı dinlerken nefes alışverişim hızlanıyor ve farkında bile olmuyorum. Yanımdaki insanları rahatsız ediyorum düşüncesine kapılıyorum. Aynı zamanda dıştan bakıldığında da bariz bir yamuk görünüm var. En sonunda randevu alıp, muayene oldum ve doktorum yamukluk olduğundan bahsetti. Fakat geniz etim için de bir tedbir almak istediğini söyleyip, MR istedi. Perşembe günü MR çekimim var. Biraz buradaki yorumları okudum fakat çoğu kişi yaptığı operasyondan sonuç alamadığını söyledi ve bu durum beni çok üzdü. Ayrıca doktoruma estetik istemediğimi sadece bu nefes problemimin çözülmesini istediğimi belirttim. Sizler bu süreçte neler yaşadınız bilgisi olan beni yönlendirebilecek olan varsa çok sevinirim. İleride bu durum tekrar ederse çok üzülürüm.

Bende de septum deviasyonu + alerjik rinit vardı septorinoplasti operasyonu yaptırdım 2 sene oldu 2 senedir nefes alabiliyorum ve yaşadığımı hissediyorum. Alerjik rinit içinde tedaviye devam ediyorum. Doğru doktor seçerseniz pişman olma şansınız yok.

Bende de septum deviasyonu + alerjik rinit vardı septorinoplasti operasyonu yaptırdım 2 sene oldu 2 senedir nefes alabiliyorum ve yaşadığımı hissediyorum. Alerjik rinit içinde tedaviye devam ediyorum. Doğru doktor seçerseniz pişman olma şansınız yok.
İçimi rahatlattınız. Çok teşekkür ederim. Doktorum alerjin, kanaman, akıntın oluyor mu diye sormuştu. Hayır demiştim, bahsettiğiniz alerjik durum bende yok sanırım benim o konuda sürecim daha rahat geçecektir.

X