Nazar mı başka birşey mi yardım edin lütfen!

asya file

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2023
31
2
21
Bebeğim 2 aylık yaklaşık 2 haftadır sanki zorla mama ve süt içmeye başladı bir kaçgün öncede bir anda neredeyse tamamen kesti. Normalde 2-3 saatte bir 100 ml süt ve mamayı bitirirdi çok iştahlı bir çocuktu şimdi 6-7 saate anca. Ne kadar zorlarsak zorlayalım içmiyor çok zorlayınca azıcık yediğinide kusuyor doktora götürdük bi sıkıntı yok normal dedi ama bana normal gelmiyor bi anda bu kadar iştahsızlaşması. Çok iştahlı bir çocuktu normalde. Acaba sütümde mi sıkıntı var mama deneyelim dedik mamayada aynısını yaptı mememi de artık zor tutuyor tutsa bile en fazla 5 dk emiyor biberonuda denedik onada aynı şekilde davrandı. bazen bi anda çığlık çığlığa ağlıyor. Nazar mı değdi acaba bilemiyorum aranızda bu durumu yaşayan varmı lütfen yardım edin.

Çok iştahlı diye dillendirdiyseniz nazar değmişte olabilir, kimseye söylememekte fayda var. Başka doktora götürdünüz mü?
Başka doktora götürmedik. Gittiğimiz doktor idrar tahlili yaptı kan tahlili yaptı enfeksiyon falan yok bir sıkıntı yok dedi ama birşey yemediği için benim içim hiç rahat etmiyor😔

Nazar ne alaka? Burnu tıkanmıştır bebeğin, 1er damla serum fizyolojik dökün burnuna ve otribebe işe açın çekim sümükleri derim. Hasta olabilir. Beslenmesini doktorlar çok önemser. Bir de hem meme hem mama baya zorlanıyor olabilir. Sütünüz varsa sadece meme verin. Çişi bol mu az mı?

doktora götürdük bi sıkıntı yok normal dedi ama bana normal gelmiyor bi anda bu kadar iştahsızlaşması
Size normal gelmiyorsa tamam. Doktor ne bilsin. 🤦🏻‍♀️

Burnu tıkalıdır, gazı vardır vs. Bir sürü sebep olabilir. Yenidoğanlıktan çıktı sayılır. Ay ay değişecek artık. Bir ay sonra daha farklı tepkiler de verebilir. Her şeyi nazara bağlamayın, çekersiniz böyle böyle. Mantık yürüterek, neden-sonuç ilişkisi kurarak bebişin derdini bulmanız lazım.

kac aylik bebek. Evet nazar haktir ama once bi butunuyle bebegi degerlendirmek lazim. Ciglik cigliga aglamasi gazdan da olabilir. Kakasini ne siklikta yapiyor ne kadar yapiyor? Burnunu kontrol et mutlaka.

Size normal gelmiyorsa tamam. Doktor ne bilsin. 🤦🏻‍♀️

Burnu tıkalıdır, gazı vardır vs. Bir sürü sebep olabilir. Yenidoğanlıktan çıktı sayılır. Ay ay değişecek artık. Bir ay sonra daha farklı tepkiler de verebilir. Her şeyi nazara bağlamayın, çekersiniz böyle böyle. Mantık yürüterek, neden-sonuç ilişkisi kurarak bebişin derdini bulmanız lazım.
Burnunu günde 2 sefer mutlaka temizliyorum gazıda yok doktor ultrasonda baktı kendi çocuğumun huyunu bilmeyecek değilim bir anda huyu değişti garip geliyor haliyle

Nazar ne alaka? Burnu tıkanmıştır bebeğin, 1er damla serum fizyolojik dökün burnuna ve otribebe işe açın çekim sümükleri derim. Hasta olabilir. Beslenmesini doktorlar çok önemser. Bir de hem meme hem mama baya zorlanıyor olabilir. Sütünüz varsa sadece meme verin. Çişi bol mu az mı?
Çişini 2 günde bir yapıyor bazen hergün burnunu hergün 2 sefer temizliyorum

kac aylik bebek. Evet nazar haktir ama once bi butunuyle bebegi degerlendirmek lazim. Ciglik cigliga aglamasi gazdan da olabilir. Kakasini ne siklikta yapiyor ne kadar yapiyor? Burnunu kontrol et mutlaka.

Çok gazı olduğu için olabilir
Burnunu sürekli temizliyorsunuz değil mi
Evet günde 2 sefer burnunu temizliyorum gazıda yokmuş ultrosondan baktı doktor öyle söyledi

Burnunu günde 2 sefer mutlaka temizliyorum gazıda yok doktor ultrasonda baktı kendi çocuğumun huyunu bilmeyecek değilim bir anda huyu değişti garip geliyor haliyle
Ne huyu? Bebek daha 2 aylık. Belli bir yaşa kadar geceden sabaha değişiyor davranışları yaptıkları yapmadıkları. Büyümenin doğal seyri bu

Sanırım ilk bebeğiniz. Bu aylarda günü gününü tutmaz zaten. Huyu oluşacak kadar yaşamamış ki daha. 🥹

Ne huyu? Bebek daha 2 aylık. Belli bir yaşa kadar geceden sabaha değişiyor davranışları yaptıkları yapmadıkları. Büyümenin doğal seyri bu
2 aylık bebeğin 6 -7 hatta 8 saat bişey yememesi size normal geliyorsa haklısınız ama bana normal gelmiyor her anne gibi bende endişeleniyorum

Sanırım ilk bebeğiniz. Bu aylarda günü gününü tutmaz zaten. Huyu oluşacak kadar yaşamamış ki daha. 🥹
Evet ilk bebeğim haliyle endişeleniyorum. Keşke herkes sizin kadar nazik yorum yapsa. Birşey soruyorum hemen sert yorumlar sorduğuma soracağıma pişman ediyorlar inanın. Acemiyim annelikte herşeyi bilemiyorum sorduğum zamanda ters tepki veriyor bazıları

2 aylık bebeğin 6 -7 hatta 8 saat bişey yememesi size normal geliyorsa haklısınız ama bana normal gelmiyor her anne gibi bende endişeleniyorum
Nerede normal dedim gösterir misiniz?
İki günde bir çiş yapan bebeğin bir sorunu olduğu apaçık ortada zaten, sorunu olan bebek de iki saatte bir emmez herhalde dimi

Hiçbir sebep yokken ağlayıp huysuzlanıyorsa nazar olabilir.Dillendirmeyin bebeğinizin hareketlerini iştahını felan…

Çişini 2 günde bir yapıyor bazen hergün burnunu hergün 2 sefer temizliyorum
Acile goturun cocugu. Gunde en az 5-6 kere cis dolu bez degistiriyor olmasi lazim. Hic vakit kaybetmeyin.

Bu arada biz yetiskinler bile gunde en az 5-6 kez cos yapiyorken, bebegin durumunu nasil yadirgamadiniz?

Bir de bebegimin huyunu biliyorum diye artistik yapiyorsunuz yukarda, nazarmis pehhhhh 🤦🏼‍♀️

Neeeey? Çişini 2 günde bir mi yapıyor? Bu gerçek mi? Kaka demedim çiş diyorum? Çiş diyorum acil koşun hastaneye! Ne demek doktora götürdüm şaka mı bu? Ay Allahım şok oldum şu an
Ben de bebek için aşırı endişeliyim İnşaallah götürür. Acile götür dedik ama cevap vermiyor buna

X