Premature Bebekler Nazlım melek oldu

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
mutlaka 2. hamileliklerinizde tedirgin olucaksınız ama 9 ay değilmi göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor ben doyamamıştım hamileliğime çok güzel bir duyguydu malesef bir daha bunu yaşama şansım yok. allah sizlere yaşatsın en kısa zamanda

hazancim canim, oyle guclu oyle ozel annelersiniz ki sizler, cok gonulden inaniyorum hepinizin en guzel baharlari yasacaginiza, Rabbim goruyor tum acilarinizi, karsiligini kat kat verecektir Insallah.
buraya gelip acilarini paylasman cok onemli, bizi senden habersiz birakma.

Okurken gözlerimden yaşlar aktı tutamadım kendimi Allah size sabır versin senağlama

böyle durumlarda yazacak söyleyecek söz bulmak çok zordur hatta yoktur bütün kelimelerin tükendiği andır bu acının üzerine acı olmaz ama Nazlın annesinin harap olmasını üzüntüden güçsüz kalmasına asla istemez Nazlı için daha güçlü olmak zorundasın canım benim Allah sana ve eşine çok büyük sabır versin.

Ah Hazanım keşke sana tüm bu acılar geçecek, unutacaksın, Nazlı'dan önceki eski sen olabileceksin diyebilseydim ama olmayacak. Bu hasret yükünü vuslata kadar taşımaya mecburuz. Maalesef bebeğimi kaybettim bölümünde erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler topiği var. Biz melek anneleri orada bazen acılarımızı,üzüntülerimizi paylaşıyoruz, bazen de yarınlar için birbirimizi yüreklendiriyoruz. Sen de gel paylaş bizimle. Hepimiz aynı yarayı taşıyoruz.

içim yandı ...
Allah sabır versin sana ve eşine o kadar büyük ve ağır bir acı ki ne desem boş..
Rabbim sana gönlünün muradını versin sağlıkla inşallah...

hayat o kadar kısa ki 5 dk sonra ne olacağımı bilmiyorum,bilemiyoruz...

yaşayıp göreceğiz yarının neler getireceğini bu acıyı ancak sağlıklı bi evlat bastırabilir başka yolu yok.ancak acabalarımız hep olacak gebelik döneminde buda çok normal çünkü bizler riskli anne adaylarıyız tek yapmamız gereken Allaha teslim olmak ve dua etmek soruyorum başka gidecek kapımız varmı ? yok işte...Allah isterse ol deyipte olduramayacağı şey yok biliyosun elimizden ne gelir bekleyip göreceğiz bizlerinde evinde baharlar yaşanacak ben inanıyorum sende biraz zaman geçsin inanacaksın...umut ettiğimiz sürece varız...unutmaki Allah sevdiği kulları ile uğraşırmış yoksa bizi kendi halimize bıraksaydı Allah korusun helak olurduk.bakma aslında seçilmiş ve şanslı kadınlarız oda ayrı bi mevzu...!!

hayat bize daha neler gösterecek kim bilir dün saat 3:50 kadar uyuyamadım uyku tutmuyo artık hep geç yatıyorum geceleri gözümü kapattım nazlıyı morgtan kucağıma verdikleri an geldi birden bire gözümün önüne acmı dışarı yansıtamıyorum hep içime atıyorum herkeste beni güçlü sanıyo ama gücüm kalmadı artık ilerde bebeğimizin olup olamayacağıda meçhul senin ne problemin vardı da erken doğdu bebeğin hangi testler yapıldı bende ne olduğu belirsiz

Ah Hazanım keşke sana tüm bu acılar geçecek, unutacaksın, Nazlı'dan önceki eski sen olabileceksin diyebilseydim ama olmayacak. Bu hasret yükünü vuslata kadar taşımaya mecburuz. Maalesef bebeğimi kaybettim bölümünde erken doğumdan sonra bebeğini kaybedenler topiği var. Biz melek anneleri orada bazen acılarımızı,üzüntülerimizi paylaşıyoruz, bazen de yarınlar için birbirimizi yüreklendiriyoruz. Sen de gel paylaş bizimle. Hepimiz aynı yarayı taşıyoruz.

unutulmuyo hiç unutulurmu sadece kendimizi kandırıyoruz herkes o size cennette şefaatçi olacak melek oldu kızın diyolar bende ben melek istemiyordum bebek istiyordum diyorum belki isyana giriyor ama engel olamıyorum yüreğime dilime gelirim canım benim

hazancim canim, oyle guclu oyle ozel annelersiniz ki sizler, cok gonulden inaniyorum hepinizin en guzel baharlari yasacaginiza, Rabbim goruyor tum acilarinizi, karsiligini kat kat verecektir Insallah.
buraya gelip acilarini paylasman cok onemli, bizi senden habersiz birakma.

bi süre sonra güç kalmıyo çekilen acılar yoruyo insanı genç yaşta kendimi o kadar halsiz bitkin ve karamsar hissediyorumki anlatamam işallah diner bu acılar hayatımda karşılaştığım sınavlar bitirdi beni tam herşey yolunda derken yeni bi sorun çıkıyo karşıma bu son sınavım olur işallah allah bundan sonra çektiğim acıların mükafatını verir işallah

mutlaka 2. hamileliklerinizde tedirgin olucaksınız ama 9 ay değilmi göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor ben doyamamıştım hamileliğime çok güzel bir duyguydu malesef bir daha bunu yaşama şansım yok. allah sizlere yaşatsın en kısa zamanda

benim 3 hamileliğim olacak bundan sonraki olurmu onuda bilemiyoruz allah bilir o korku bitiriyo adamı zaten her ultrasona gidişimde doktorun gözünün içine bakardım kötü bişey söylemesin diye ama 2 hamileliğimdede sorun çıktı ama bundan sonra düşünürsem önce ne olduğunu araştırtacam doktoruma dediğim halde önemsemedi test falan yapmadı hamile kalmadan önce sonuçta ben çekiyorum acıları senin neden yeniden anne olma şansın yok rahiminle ilgili bi sorunmu oldu

allah sabır versin canıminanki bütün vücudum uyuştu benime bebeğim 67 günlük bugün 12 senede geldi olmuyordu bebeğim gözünün içine bakıyorum her dakika adıda naz birden başlığı okuyunca okadar kötü oldumki diyecek söz bulamıyorum inşallah en yakın zamanda tekrar anne olursun canım

allah sabır versin canıminanki bütün vücudum uyuştu benime bebeğim 67 günlük bugün 12 senede geldi olmuyordu bebeğim gözünün içine bakıyorum her dakika adıda naz birden başlığı okuyunca okadar kötü oldumki diyecek söz bulamıyorum inşallah en yakın zamanda tekrar anne olursun canım

Allahım kimselere yaşatmasın çok zor seninde bebeğine allah uzun ömürler versin adı benzemiş yaşı kaderi benzemesin işallah

bugün 15 gün oldu nazlım bizi bırakıp gideli günler geçiyor geçmesinede acısı geçmiyor 2 gecedir hep kuzucuğumu görüyorum rüyamda artık ancak rüyamda görürüm güçlü görünmeye çalışıyorum ama gücüm kalmadı artık

benim 3 hamileliğim olacak bundan sonraki olurmu onuda bilemiyoruz allah bilir o korku bitiriyo adamı zaten her ultrasona gidişimde doktorun gözünün içine bakardım kötü bişey söylemesin diye ama 2 hamileliğimdede sorun çıktı ama bundan sonra düşünürsem önce ne olduğunu araştırtacam doktoruma dediğim halde önemsemedi test falan yapmadı hamile kalmadan önce sonuçta ben çekiyorum acıları senin neden yeniden anne olma şansın yok rahiminle ilgili bi sorunmu oldu

Sen bir dahaki hamileliğindede kendini kaptırma hemen kötü bir şey olcak diye umutlu ol her şey bu defa çok iyi olacak diye düşün ki iyilikler seni bulsun. Benim doğumum bir facia doğum bile diyemiyorum 7 saat operasyonda kalmışım nasıl bir doğumsa rahimim alınmış o yüzden bir kez daha hamile kalma şansım hiç yok

Sen bir dahaki hamileliğindede kendini kaptırma hemen kötü bir şey olcak diye umutlu ol her şey bu defa çok iyi olacak diye düşün ki iyilikler seni bulsun. Benim doğumum bir facia doğum bile diyemiyorum 7 saat operasyonda kalmışım nasıl bir doğumsa rahimim alınmış o yüzden bir kez daha hamile kalma şansım hiç yok

neden hiç bir açıklama yapmadılarmı rahimini alıcak kadar ne olmuş ameliyatta normalde 1,5-2 saat sürüyo sezaryan ameliyatı benim okadar sürdü hastaneyi dava ettinmi peki

neden hiç bir açıklama yapmadılarmı rahimini alıcak kadar ne olmuş ameliyatta normalde 1,5-2 saat sürüyo sezaryan ameliyatı benim okadar sürdü hastaneyi dava ettinmi peki

hiç bir yeri dava etmedik o dönem öyle şaşkındıkki ben iyileşme derdimde hayattaki kızım kuvözde o bir an önce iyileşsin canı sağ olsun diğer kızım yaşamını yitirmiş hiç didiklemedik bile bir telaş bir koşuşturmaca açıklamada şuydu ameliyatta gebelik zehirlenmesi sonucu bütün damarlar patladı ve müthiş bir kan kaybı oldu bebeklerin biri anne karnında ölmüş anneyi zehirlemiş annede diğer bebeği ameliyatta kan durmadı rahiö toparlanmadı pelte gibi elimizde dağıldı onuda almak zorunda kaldık

ah canım söyleyecek kelime de yok ki.. çok üzüldüm prematüre annesi olarak...
inan acını taa içimde hissettim...
cennet kuşu olmuş artık o annesi... inşallah cennette karşılaşırsınız...
sabrın bol olsun...

bir dakika anlamiyorum dokturun kan pihtilasmasi testini yapmamis miydi sana? cok ozur dilerim bu soru icin ama kan beynime sicradi bir an, bu test acaba yapilmadi mi diye dusununce, cunku onceki iki hamileligin, ay yazamadim sinirden hazancim cevabindan sonra devam ederim.

X