Premature Bebekler Nazlım melek oldu

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Allah sabırlar versin böyle bi acıya dayanmak zor. Ben haberi okurken ağlıyorsam Allah anne yüreğine dayanma gücü versin.

bir dakika anlamiyorum dokturun kan pihtilasmasi testini yapmamis miydi sana? cok ozur dilerim bu soru icin ama kan beynime sicradi bir an, bu test acaba yapilmadi mi diye dusununce, cunku onceki iki hamileligin, ay yazamadim sinirden hazancim cevabindan sonra devam ederim.

hayır canım ilk gebelikten 4 ay sonra doktora gittim ben yeniden gebelik düşünüyorum ne gerekiyorsa yapılsın diye oda gerek yok dedi ilk gebeliklerde kayıplar olabilir dedi 2 de böyle olunca yeniden gebelik düşündüğünde test yapalım dedi bende şimdi araştırmaya başladım üniversiteden randevu aldım ayın 24 dünde gidicem bakalım neler isteyecekler senden hangi testleri istediler birde eşlerimizle ilgilide herhangi bir test falan yapılıyomu

Özlemcim maalesef burada 3 çocuğunu kaybetmeden genetik araştırma yapılmıyor devlet ödemiyor. Ne kadar acı ve saçma değil mi bir anneye 3 evlat acısı çektirmek. Ben ilk bebeğimi kaybettikten sonra testleri yaptırdım ama hastanede bir doktor arkadaşımız vardı beni üç çocuk kaybetmiş gibi gösterdi. ınsanı zorla üçkağıtçı yapıyorlar. Özelde yaptırmaya kalksan yapılan testlerin maliyeti 1000 TL'ye yakın tutuyor herkesin bu parayı verebilecek gücü yok ki.

Özlemcim maalesef burada 3 çocuğunu kaybetmeden genetik araştırma yapılmıyor devlet ödemiyor. Ne kadar acı ve saçma değil mi bir anneye 3 evlat acısı çektirmek. Ben ilk bebeğimi kaybettikten sonra testleri yaptırdım ama hastanede bir doktor arkadaşımız vardı beni üç çocuk kaybetmiş gibi gösterdi. İnsanı zorla üçkağıtçı yapıyorlar. Özelde yaptırmaya kalksan yapılan testlerin maliyeti 1000 TL'ye yakın tutuyor herkesin bu parayı verebilecek gücü yok ki.

ben ödenilen parayada razıydım keşke yapılsaydıda ne olduğu çıksaydı sende ne çıktı erken doğum sebebini neye bağladılar

burda da ucten once devlet odemiyor ama ozelde yaptiriyorum ben.
hazancim, testlerini yaptir oncelikle. trombofili paneli deniyor yani kan pihtilasmasi testleri. bu tarz kayiplarda cok cok onemli bir test ben de yaptiriyorum simdi. bunun disindaki testleri pek bilmiyorum cunku benim bebegime yapilan kromozom testinde bebek saglikli cikinca genetik testleri dusunmedik. aslinda belki de onlar da cok onemli ve dusunmeliiz.
canim tum testlerini yaptir ben inaniyorum nedeni bulunucak ve cozumu olan bir neden olacak ve bundan sonraki hamileligin cok saglikli gecicek, 9 ay sonunda kavusacaksin yavruna saglikla.

canım inan dayanamadım okurken...aglıyorum...rabbim kimseye evlat acısı tattırmasın...seninde başın saolsun...rabbim tekrar nasip etsin bi kuzucuk sana...

allah sabrını versin inşallah
çok üzüldüm canım benim
nazlımız melek oldu..
kendini koyverme canım
eşinle birbirinize destek olursanız kısa zamanda atlatırsınız:Saruboceq:

ben ödenilen parayada razıydım keşke yapılsaydıda ne olduğu çıksaydı sende ne çıktı erken doğum sebebini neye bağladılar

Canım benim de erken doğum sebebim seninle aynıydı rahim içi gelişme geriliği vardı. Yapılan genetik taramada mthfr 1298 heterozigot çıktı, diğer değerlerim normaldi. Sonuçları doktora gösterdim herşeyin normal sende sorunlu çıkan bu değer herhangi bir problem yaşamadan doğum yapan kadınların % 50'sinde de var dedi. Plesantanın yerleşimiyle ilgili olabilir dedi. Ben de o zaman sadece bu gebeliğe özgü müdür, rastlantısal bir durum mu dedim. Öyle olabilir de olmayabilir de tekrar hamile kalmadan bilemezsin dedi. Sonuçta tıbbın henüz yeterli olmadığı, açıklayamadığı durumlar da var. Benim şimdi kafam çok karışık. Durumumu kötü şans olarak mı değerlendirmeliyim yoksa tıbbın tespit edemediği bir rahatsızlığım var diye mi düşünmeliyim. Doktor herhangi bir tedavi önermedi (niye önersin ki ona göre gayet sağlıklıyım). Yani anlayacağın o kadar test yaptırdım 0'a 0 elde var 0. Hiçbir şeyim çıkmadığına sevinemiyorum çünkü öyle olmadığını düşünüyorum. Keşke birşey çıksaydı da doktor kızım senin derdin şu çözümü de şu, ya da derdinin çözümü yok çocuk sahibi olmayı unut deseydi. Şimdi herşeyi göze al yine çocuğun ölebilir diyor. Nasıl bir yavrumu daha ölüme yollayayım.

premete heterozigot olan arkadaslar kkdaki kan ppihtilasmasi basligindan bahsediyorum, ordaki arkadasalarin tedavileri nasil? bir de ankarada birkac doktoru cok ovuyorlar bu konuda yine ayni baslikta sonuclarini onlara da mi yollasan acaba? ayni durumda yuzde elli kadin normal dogum yapiyor ama hic mi ilac kullanmadan?
gerekirse on farkli doktora daha sorsan, boyle cok net olmayan konularda cok farkli goruslere ihtiyac oluyor sanki. belki bilmiyorum sordun arkadasim sadece merak ettim.

Nazlım artık yok 49 gün sürenyaşam savaşını ne yazıkki kaybettik kuzum bizi bıraktı gitti cam küvözün içindensıcacık kucağıma yatağına geleceğini beklerken o gitti buz gibi morg yataklarına yattı kundaklara saracakken seni beyaz kefenlere sardık o minicik bedenini sıcacıktın oysa buz gibi taş gibe verdiler seni kucağıma kuzum nasıl dayanılır bu acıya herkes sabır hayırlısı böyleymiş diyo ama benim içim yanıyo toprağın altındasın şimdi bir daha göremeyeceğim seni kucağıma alaman toprak aldı seni benden kader diyemiyorum 49 gün az uz değil bayramda çıkarrız sağ salim diye beklerken bayramlar zehir olacak annem sütüm azaldı yetiremeyeceğim derken kara kara düşünürken önemi yok artık gelen sütün verceğim kuzum gitti annesini babasını koyup gitti

ay ben sana kıyamam gözlerim doldu valla Çok üzüldüm canım yaaaa:çok üzgünüm: Allah sabır versin Kızmış bi de:a015:

başınız sağolsun..
allah hiç kimseyi evlat acısıyla sınamasın :Saruboceq:
bebeğinize allah tan rahmet sizede sabır diliyorum..

Canım benim de erken doğum sebebim seninle aynıydı rahim içi gelişme geriliği vardı. Yapılan genetik taramada mthfr 1298 heterozigot çıktı, diğer değerlerim normaldi. Sonuçları doktora gösterdim herşeyin normal sende sorunlu çıkan bu değer herhangi bir problem yaşamadan doğum yapan kadınların % 50'sinde de var dedi. Plesantanın yerleşimiyle ilgili olabilir dedi. Ben de o zaman sadece bu gebeliğe özgü müdür, rastlantısal bir durum mu dedim. Öyle olabilir de olmayabilir de tekrar hamile kalmadan bilemezsin dedi. Sonuçta tıbbın henüz yeterli olmadığı, açıklayamadığı durumlar da var. Benim şimdi kafam çok karışık. Durumumu kötü şans olarak mı değerlendirmeliyim yoksa tıbbın tespit edemediği bir rahatsızlığım var diye mi düşünmeliyim. Doktor herhangi bir tedavi önermedi (niye önersin ki ona göre gayet sağlıklıyım). Yani anlayacağın o kadar test yaptırdım 0'a 0 elde var 0. Hiçbir şeyim çıkmadığına sevinemiyorum çünkü öyle olmadığını düşünüyorum. Keşke birşey çıksaydı da doktor kızım senin derdin şu çözümü de şu, ya da derdinin çözümü yok çocuk sahibi olmayı unut deseydi. Şimdi herşeyi göze al yine çocuğun ölebilir diyor. Nasıl bir yavrumu daha ölüme yollayayım.
bilmiyorum canım ya ben 2 gebeliğimdede gelişme geriliği ve suyunun azalması sonucu doğum yapmak zorunda kaldım ve aynı şeyleri bir daha yaşamaktanda çok korkuyorum artık acaba uygulanan tedaviler sonucunda normal bir gebelik devam ettirme şansımız ne olur çözüm olacakmı acaba uygulanan tedaviler artık kendimi kobay gibi hissetmeye başladım korkuyorum artık gebe kalmaktan

Nazlım artık yok 49 gün sürenyaşam savaşını ne yazıkki kaybettik kuzum bizi bıraktı gitti cam küvözün içindensıcacık kucağıma yatağına geleceğini beklerken o gitti buz gibi morg yataklarına yattı kundaklara saracakken seni beyaz kefenlere sardık o minicik bedenini sıcacıktın oysa buz gibi taş gibe verdiler seni kucağıma kuzum nasıl dayanılır bu acıya herkes sabır hayırlısı böyleymiş diyo ama benim içim yanıyo toprağın altındasın şimdi bir daha göremeyeceğim seni kucağıma alaman toprak aldı seni benden kader diyemiyorum 49 gün az uz değil bayramda çıkarrız sağ salim diye beklerken bayramlar zehir olacak annem sütüm azaldı yetiremeyeceğim derken kara kara düşünürken önemi yok artık gelen sütün verceğim kuzum gitti annesini babasını koyup gitti

sana söyleyebileceğim teselli sözlerim olabilseydi keşkee rabbim sabır versin cnm :teselli:

Allah sana peygamber sabrı versin cnm gerçekten zor keşke teselli eidcek sözümüz olsaydı :KK43:(

Keşke sözlerimiz birazcık olsun avutabilse seni,ama böyle bir durumda çaresiz kalıyoruz işte...Allah sabırlar versin.

Allah sabır versin canım rabbim onu yanına aldı sanada şefaatçi oluccak annesii tertemiz bir melek ooo dualarımız seninlee...

X