Lazer Epilasyon Nd:yağ lazer (fotona) Hakkinda Genel Bilgi

Çok teşekkür ediyorum.ınşallah öğrendiğimde dönerim size.Ancak scitona dair daha fazla bilgi edinirseniz ve bunları da bizlerle paylaşırsanız seviniriz.Çünkü bu marka,her nd yag süper nd yag değildir.En iyi nd yag bizimkidir.Bizimkisi super nd yag diye ortada geziniyorlar.ıstedikleri fiyatlar da ortalamanın üzerinde.ışte bizim makinemiz diğerlerine göre çok pahalı vs. diye.Haa bir de başka bir topicde kuşak tartışması da vardı.Siz nd yag ın 4.kuşak olmasından bahsetmişsiniz.Bu cihaz beşinci kuşağız falan diye coştu:)

Son düzenleme:
ozaman onlara iyi bir nd/YAG en az 130 watt olmalı sizinki kaç diye sorun çünkü genelde hepsi 65wattır,sadece fotona ve cuterada bu değere ulaşıldı diye biliyorum:)
bunu diğer cihazları kötülemelerine karşılık söyledim yoksa o cihazı çok bilmesemde nd/yag cihazlar iyi ve doğru uygulandığında hepsi başarılıdır

benim nd yag senasında kullanılann cihaz lyra-i
4.seansım yeni bitti ama halen dökülmeler fazla değil,özellikle üst bacak da dökülmeler yoğun değil hala. k.altım dahi dökülmedi yarısı duruyor yani memnun değilim, kafamda çok soru işaretleri var,önümde daha anşaltığım 6 seans var,pişman olacak mıyım acaba diye korkmaya başladım.yazın ortasında olmak da kötü bir durum tabii...

hatta kışı beklemeyip baharda başladığım için çok pişmanımmmm!

drbeauty06 merhaba ben de ndyag lazer yaptıryorum. Benım yaptırdığım makine Fotona. Makinenin ustunde yukarıdan asağı 45 11 9 yazıyordu. Bu rakamlar hakkında hiç bir fikrim yok 2. seansıma gittim henüz azalma da yok.

arkadaşlar ben esyetisyenim fakat işimi yapmıyorum...lazer epilosyana gitmek istiyorsanız IPL yaptırın...nd yag genelde esmer tenliler için kullanılan bir işlemdir...ve çok acılıdır..

drbeauty06 merhaba ben de ndyag lazer yaptıryorum. Benım yaptırdığım makine Fotona. Makinenin ustunde yukarıdan asağı 45 11 9 yazıyordu. Bu rakamlar hakkında hiç bir fikrim yok 2. seansıma gittim henüz azalma da yok.
45 joule
11 msn
9 mm anlamında bu değerler güzel ancak bu üç rakamın altında hız yazar onada dikkat edin ve 1.5hz üzerine çıkmasın nereye gittiğinizi özelden yazarsanız ayrıca bilgi verebilirim

benim nd yag senasında kullanılann cihaz lyra-i
4.seansım yeni bitti ama halen dökülmeler fazla değil,özellikle üst bacak da dökülmeler yoğun değil hala. k.altım dahi dökülmedi yarısı duruyor yani memnun değilim, kafamda çok soru işaretleri var,önümde daha anşaltığım 6 seans var,pişman olacak mıyım acaba diye korkmaya başladım.yazın ortasında olmak da kötü bir durum tabii...

hatta kışı beklemeyip baharda başladığım için çok pişmanımmmm!
BU CİHAZ HAKKINDA BİLGİM YOK ANCAK NDYAG cihazın yavaş işlemde sonuçları çok iyi ,buarada toplu anlaşma yapmak pek mantıklı değil

ya benim bu cihaz seçimi konusunda(ıpl hariç o tam bi fiyasko)kafam o kadar karışık ki hala karar veremedim yorumlardan ötürü sürekli fikrimi değiştiriyorum...şimdi emilim ne kadar fazlaysa sonuç o kadar olumludur diyorlar.melanin pigmenti en yüksek olan alexandrite...diod ve nd yag alexe göre esmerlerde de uygulanabildiği için çok daha düşük..öte yndan ne kadar derine iner kıl köküne kadar ulaşırsa kılı en iyi şekilde tahrip eder daha iyi sonuç verir diyolar...eee alex in dalga boyuna baktığımızda diode ve nd yag dan oldukça düşük ağrısı da çok derine inemediği için bunlara oranla oldukça düşük.... ee bu durumda hangisi fayda eder?kafam gerçekten karışıkkkk

ya benim bu cihaz seçimi konusunda(ıpl hariç o tam bi fiyasko)kafam o kadar karışık ki hala karar veremedim yorumlardan ötürü sürekli fikrimi değiştiriyorum...şimdi emilim ne kadar fazlaysa sonuç o kadar olumludur diyorlar.melanin pigmenti en yüksek olan alexandrite...diod ve nd yag alexe göre esmerlerde de uygulanabildiği için çok daha düşük..öte yndan ne kadar derine iner kıl köküne kadar ulaşırsa kılı en iyi şekilde tahrip eder daha iyi sonuç verir diyolar...eee alex in dalga boyuna baktığımızda diode ve nd yag dan oldukça düşük ağrısı da çok derine inemediği için bunlara oranla oldukça düşük.... ee bu durumda hangisi fayda eder?kafam gerçekten karışıkkkk

Alex cihazı cilt altında maximum 1 cm lik bir alana kadar inebilir. En derin kılkökleri de genel olarak 7mm derinde olup genellikle de genital bölgede olurlar. Dolayısı ile alex cihazında da derinlikle ilgili bir problem yaşamazsınız. Cildiniz beyaz ve kıllar koyu ise alexle başlamakta sakınca yok. Çünkü alex melanin duyarlılığı daha fazla olduğu için dalga boyu yüksek cihazlara göre daha az enerji ile etkinlik oluşturur, dolayısı ile de acı olarak daha tolere edilebilr. Eğer cildiniz koyu renkli ise Nd yag daha güvenli bir seçenek olacaktır. (Bunu yanı sıra açık tenli olup da Nd yag yapılan ya da çok koyu olup da Alexle yanmadan tedavi olan ve sonuçları başarılı olan çok hasta gördüğümü de söylemek istiyorum) Tavsiyem bu 2 cihazdan birini seçin, gittiğiniz merkezde de deneyimli bir doktor mutlaka bulunsun ve sonuçları garanti olan alt bacak, bikini ve koltuk altı bölgelerinden biri ile başlayıp, sonuca göre diğer bölgeleri de yaptırın.vereliniortak

Alex cihazı cilt altında maximum 1 cm lik bir alana kadar inebilir. En derin kılkökleri de genel olarak 7mm derinde olup genellikle de genital bölgede olurlar. Dolayısı ile alex cihazında da derinlikle ilgili bir problem yaşamazsınız. Cildiniz beyaz ve kıllar koyu ise alexle başlamakta sakınca yok. Çünkü alex melanin duyarlılığı daha fazla olduğu için dalga boyu yüksek cihazlara göre daha az enerji ile etkinlik oluşturur, dolayısı ile de acı olarak daha tolere edilebilr. Eğer cildiniz koyu renkli ise Nd yag daha güvenli bir seçenek olacaktır. (Bunu yanı sıra açık tenli olup da Nd yag yapılan ya da çok koyu olup da Alexle yanmadan tedavi olan ve sonuçları başarılı olan çok hasta gördüğümü de söylemek istiyorum) Tavsiyem bu 2 cihazdan birini seçin, gittiğiniz merkezde de deneyimli bir doktor mutlaka bulunsun ve sonuçları garanti olan alt bacak, bikini ve koltuk altı bölgelerinden biri ile başlayıp, sonuca göre diğer bölgeleri de yaptırın.vereliniortak

alex in kalın ve sert kıllara etki etmeyeceğinden şüphem yok benim tek endişem vücuttaki siyah belirgin ince tüyler....işte bu noktada alex tam bi facia...yok mu işe yarayan makina..nd yag lazer epilasyonun yeni geliştirilmiş modellerinin faydalı olacağı söyleniyor...özellikle nd yag fotona ve cutera modelleri...ve scanner başlığı sayesinde ince kıl ve siyah tende bile etkisinin yüksek olduğu belirtiliyor...bu ne derece doğrudur,bir deince kıllarda ters etki yaratıp çoğaltan sadece alex midir yoksa öteki cihazlar içinde aynı durum söz konusu mudur?Yanıtlarsanız çok sevinirim doktor hanımm..çok endişlerim var..hala karar verebilmiş değilimm

45 joule
11 msn
9 mm anlamında bu değerler güzel ancak bu üç rakamın altında hız yazar onada dikkat edin ve 1.5hz üzerine çıkmasın nereye gittiğinizi özelden yazarsanız ayrıca bilgi verebilirim

özelden mesaj atamıyorum ama sizin önerdiğiniz yerdern birisi benim gittiğim yer.

mrb arkadaşlar; yüz bölgem için arastrmdgm lazer , doktor kalmadı .. en sonnda bi anlk kararla artık ne olcaksa olsun dedim ve nd yağ laser yptrdm.iikide yptrmIşım. 2 hafta önce uyguladım ve hala tüyler çıkmadı. ki laser yapıldığı ilk anda tüylerim yok oldu,tek tüy kalmadı yüzümde ilk dakikadan. o kadar rahatladımki anlatamam .. alex ve diod tavsiye etmiyorum.. diod ta yüzü yananlar duydum . alexander lazer de ise tum vucuda uygulamıştım , tuyler bacagımdan ve kolumdan bi türlü dökülmek için deri üstüne çıkamadı. kaldı oyle anca 3 ay sonra döküldü... tabi tüy yapısınada baglı galiba . ama alexandr dan memnun kalmadm..

merhaba;
epeyice araştırıp,kendimce en mantıklı bulduğum yerde süper nd-yag lazer yaptırmaya başladım bu gün..tüm vücut çalışılıyor.hemen belirtmek isterim,ağrıdan çok şikayet edildiğini okumuştum forumlarda.bu gün kullanılan cihazda -ki ağrı eşiğim çok düşüktür-neredeyse hiç bir şey hissetmedim.çok nadir bir kaç noktada, karıncalanmaya ancak benzeyen sızlamalar oldu uygulama sırasında,sadece o kadar.bu süper nd-yag,diğerinin acısız olanıymış.acı konusunda tereddütünüz olmasın ki diğer lazerleri biliyorum,onlarda acı duyuyordum ve çoğu bölgede ancak emla ile uygulamaya tahammül edebiliyordum.hemen eklemek de isterim,uygulma da her ikimiz de gözlük kullandık.henüz ilk uygulamam ,hiç ucuz da sayılmaz.umarım yanılmam da,buna değer ve gelişmeler hakkında bilgi ,size de müjdeler veririm.

mrb özelden msj attım ama mesaj sayımın 50 yi geçmesi gerekiyormuş. nerede yaptırıyorsunuz acaba? ankara galiba da neresi bir de memnun kaldınız mı ve de fiyatları nedir acaba bilgilendirirsen çok sevinirimzemuszemus

ben de önümüzdeki ay lazere başlamayı düşünüyorum gitmeyi düşündüğüm yer de hem alexandrite hem de nd Yag lazer tipleri var benim özellikle belli bölgelerde kıllarım sert ve kalın ama göbeğimde filan da siyah fakat daha inceler bu ince yerler için alexandrite mı yoksa nd yag mı daha iyi sonuç verir?bilmiyorumkismile

alex in kalın ve sert kıllara etki etmeyeceğinden şüphem yok benim tek endişem vücuttaki siyah belirgin ince tüyler....işte bu noktada alex tam bi facia...yok mu işe yarayan makina..nd yag lazer epilasyonun yeni geliştirilmiş modellerinin faydalı olacağı söyleniyor...özellikle nd yag fotona ve cutera modelleri...ve scanner başlığı sayesinde ince kıl ve siyah tende bile etkisinin yüksek olduğu belirtiliyor...bu ne derece doğrudur,bir deince kıllarda ters etki yaratıp çoğaltan sadece alex midir yoksa öteki cihazlar içinde aynı durum söz konusu mudur?Yanıtlarsanız çok sevinirim doktor hanımm..çok endişlerim var..hala karar verebilmiş değilimm

Benim şahsi görüşüm bütün lazer cihazlarının ince tüylerde sonuç vermediği yönünde. Ben olsam ince tüylere hiç bulaşmam doğrusu. (Alex sanki diğer cihazlara göre daha fazla ince tüylerde yayılmaya yol açıyor diye düşünüyorum.)

sanırım nd yag yaptırıcam.özel bölge 150 koltukaltı 120lira dedi
benim gögüs arasında ve göbek bölgesinde tüylenme olduğu için hormon testi yaptırmak istedim. bayan bu bölgeler için hormon testine gerek yok, yüz için istioruz dedibilmiyorumkismile bu işin prosedürü böylemi geercektenbilmiyorumkismile

X