Lazer Epilasyon Nd:yağ lazer (fotona) Hakkinda Genel Bilgi

canım nerde yaptırıyosun sciton ı? bende yaptırıyodum ama memnun kalmadım
ben senin yaptırıp da memnun kalmadığın yerde (bağdat caddesi) yaptırıyorum.hatta gitmeden önce senin orayla ilgili mesajını okumuştum.çok moralim bozulmuştu açıkçası.ancak esmerdim ve nd yag uygulayan bir yer bulmam gerekiyordu.okuduğum kadarıyla sciton en iyi nd yag markası ve istanbul'da sciton kullandığını bildiğim başka bir yer yoktu.gözümü kararttım gittim.merkezin sahibiyle herşeyi konuştum.senin mesajından bahsettim.hatta kadın şaşırdı bunlar bile konuşuluyor mu diye.ama senin şikayet ettiklerinin çoğuna mantıklı cevaplar verdi.ikna oldum.mesela sitelerini sağlık değil sanayi ve ticaret bakanlığı kapatmış cihaz reklamı yapılıyor diye.sonra merkezin adını google da aratırken sanayi ve ticaret bakanlığının sitesi çıktı karşıma.hakikaten sebep bu.bir de senin yaptırdığın doktorun işten ayrılması olayını sordum.işini iyi yapmadığı için,hastalar memnun kalmadığı için çıkardıklaeını söylediler.(tabi bu onların savunması.aslını bilemeyeceğim).ancak şu anda lazer yapan doktordan inanılmaz memnunum.hem çok tecrübeli hem işini iyi yapıyor.hatta kadının orada işe başlamasını milat gibi kabul etmişler.ela hanım'la kaçıncı seansınız diye sordular.(ki ben zaten onunla başlamıştım.

ben senin yaptırıp da memnun kalmadığın yerde (bağdat caddesi) yaptırıyorum.hatta gitmeden önce senin orayla ilgili mesajını okumuştum.çok moralim bozulmuştu açıkçası.ancak esmerdim ve nd yag uygulayan bir yer bulmam gerekiyordu.okuduğum kadarıyla sciton en iyi nd yag markası ve istanbul'da sciton kullandığını bildiğim başka bir yer yoktu.gözümü kararttım gittim.merkezin sahibiyle herşeyi konuştum.senin mesajından bahsettim.hatta kadın şaşırdı bunlar bile konuşuluyor mu diye.ama senin şikayet ettiklerinin çoğuna mantıklı cevaplar verdi.ikna oldum.mesela sitelerini sağlık değil sanayi ve ticaret bakanlığı kapatmış cihaz reklamı yapılıyor diye.sonra merkezin adını google da aratırken sanayi ve ticaret bakanlığının sitesi çıktı karşıma.hakikaten sebep bu.bir de senin yaptırdığın doktorun işten ayrılması olayını sordum.işini iyi yapmadığı için,hastalar memnun kalmadığı için çıkardıklaeını söylediler.(tabi bu onların savunması.aslını bilemeyeceğim).ancak şu anda lazer yapan doktordan inanılmaz memnunum.hem çok tecrübeli hem işini iyi yapıyor.hatta kadının orada işe başlamasını milat gibi kabul etmişler.ela hanım'la kaçıncı seansınız diye sordular.(ki ben zaten onunla başlamıştım.

ben de tamamen burdaki 2-3 kişinin iyi yorumlarına dayanarak gittim oraya,ben sorun yaşadım ve memnun kalmadım.kendi deneyimlerimi yazdım insanlara fikir olsun diye,umarım sende işe yarar.bende ilk görüşmeye gittiğimde ikna olmuştum,tabi 4.seanstan sonra 2-3 ay ara verince ve ince tüylerim artarak ve yayılarak geri döndüğünde tamamen bir hayal kırıklığı yaşadım.şimdi bunu nasıl düzelticem diye kara kara düşünüyorum.sitenin kapatılmasını uygulama yapan bayana sormuştum,kendisi sağlık bakanlığı tarafından kapatıldığını söylemişti.ayrıca istanbulda çevre hastanesinde de yapılıyo sciton.bursa da da çeşitli yerlerde yapılıyo.istanbulda yapan tek yer değil yani.bronz tenlere uygulama yapabilen başka makinalarda var,sciton tek değil bu kategoride.

Son düzenleme:
eğer sadece internet sitelerine bakıp söylüyorsan çevre hastanesinde sciton yok.sadece alex var.internet üzerinden hastanenin estetisyeniyle konuştum.bana söylediği buydu.peki sendeki tüy kalınlaşması ve yayılması yüzde mi vücutta mı oldu?

eğer sadece internet sitelerine bakıp söylüyorsan çevre hastanesinde sciton yok.sadece alex var.internet üzerinden hastanenin estetisyeniyle konuştum.bana söylediği buydu.peki sendeki tüy kalınlaşması ve yayılması yüzde mi vücutta mı oldu?

ben çevre hastanesinden telefonla bilgi almıştım,sciton uyguladıklarını söylediler.ki bu en fazla 2-3 ay önce edindiğim bir bilgi.sciton ın bu forumda ince tüylere ve sarı tüylere etki ettiği söylendi,bende bunun için sadece yüz bölgesini sciton istedim.vücut alex yaptırmıştım.yüz için alex in zaten kalınlaştırıp yaydığını söylemişlerdi.sciton benim yüzümde kalınlaşma ve yayılma yaptı.keşke çok daha fazla araştırıp gitseydim diyorum şimdi.

demekki yüz için hem alex hem de nd yag kesinlikle uygulanmamalı.geriye kaldı bir tek diyot.vücut için teni esmer olanlar kesinlikle nd yag yaptırmalılar.koyu tenler için alex uygun değil.alex yapan yerler koyu tenliler için doz ayarlaması yapıyoruz diyorlar.ayarlama dedikleri doz düşürmek.böyle olunca da sonuç alınamıyor ya da sonuç almak gecikiyor.esmer tenliler acıyı göze alıp nd yag yaptırmalı.acılı ama sonuç gayet iyi.

demekki yüz için hem alex hem de nd yag kesinlikle uygulanmamalı.geriye kaldı bir tek diyot.vücut için teni esmer olanlar kesinlikle nd yag yaptırmalılar.koyu tenler için alex uygun değil.alex yapan yerler koyu tenliler için doz ayarlaması yapıyoruz diyorlar.ayarlama dedikleri doz düşürmek.böyle olunca da sonuç alınamıyor ya da sonuç almak gecikiyor.esmer tenliler acıyı göze alıp nd yag yaptırmalı.acılı ama sonuç gayet iyi.

evet sanırım diode daha iyi yüz için özellikle light sheer olanı öne çıkıyo.zaten benim de anlatmak istediğim bu,gittiğim merkez bana yüz sonuçları için mükemmel olduğunu söyledi,baya iddialı konuştular.sarı tüyleri bile bitiricez dediler ben bu yüzden tepkiliyim.ben vücuduma alex de yaptırdım ama bence ndyağ daha acısız alex den.sadece çok uzun sürüyo sciton.sen yüzün için de gidiyomusun sciton a?

Bende Nd Yağ lazer yaptırıyorum.Yüzümü yaptırdığımda 1 haftada dökülüyor. Maximum 10 gün içinde hepsi gidiyor ama şimdi genital bölgeme başladım 12 gün oldu halen birkaç tüyden başka dökülen yok. Tamamı sizin genital bölgenizde ne kadar zamanda döküldü?

ndyag alex gibi değil çok çabuk dökülmüyor ama daha etkili ben 3 seansımı alex yaptrdm 4.de ndtaga geçtim bacaklarımda bölge bölge gözle görülür 20 gün sonra döküldü.bekle bende öyle dökülmüyor diye streslere girdim ama yapılan yer cihazda önemli umarım sonuç alırsın en ksıa zamanda

kesinlikle katılıyorum tarafsız olarak cihazları araştıranlar bu sonuca varıyor alex kılları grileştiriyor benim simsiyah kıllarımı gri sarımsı yaptı ndyag daha iyi sonuç verdi.deneme tahtası gibi hissediyorum kendmi artık:S

nd yag sonrası tüyler ne kadarda dökülüyor acaba,özellikle ilk seans ve sonrakiler arasında bu süre değişiyor mu acaba? lütfen yazarmısınız...

alex gibi çabuk dökülmüyor sanki pürüzsüz olmamış gibi geliyor ama zaman geçince bakıyorsunuz boşalan alanlar var.alexte döküldü sanıyorsunuz iki ay sonra hiç yapılmamış gibi çıkabiliyor.ikisi arasındaki farkı yaptırmış biri olarak söylüyorum.dökülmesi mesele değil hiç çıkmayacak alan kendini belli ediyor nokta şeklinde kıl kökü falan görünmüyor.alexte sevindm aaa bitti diye 3 seans geçti baktım fark yok birde alex kılları grileştiriyor.ndyagda daha geç dökülüyor 20 günden sonra falan.ama seans aralığı daha kısa ve daha etkili gibi geliyor bana ndyag.tabi bu bende etkisi ablam ve arkadaşımda yaptırdı onlarda da sonuç böyle umarım birazcık fikir oluşabilmiştir kafanda

alex gibi çabuk dökülmüyor sanki pürüzsüz olmamış gibi geliyor ama zaman geçince bakıyorsunuz boşalan alanlar var.alexte döküldü sanıyorsunuz iki ay sonra hiç yapılmamış gibi çıkabiliyor.ikisi arasındaki farkı yaptırmış biri olarak söylüyorum.dökülmesi mesele değil hiç çıkmayacak alan kendini belli ediyor nokta şeklinde kıl kökü falan görünmüyor.alexte sevindm aaa bitti diye 3 seans geçti baktım fark yok birde alex kılları grileştiriyor.ndyagda daha geç dökülüyor 20 günden sonra falan.ama seans aralığı daha kısa ve daha etkili gibi geliyor bana ndyag.tabi bu bende etkisi ablam ve arkadaşımda yaptırdı onlarda da sonuç böyle umarım birazcık fikir oluşabilmiştir kafanda

siz lazer için nereye gidiyorsunuz özelden msj atabilirmisiniz

teşekkürler,nd yag hakkında yorum yapan pek olmuyor maalesef...
dökülme çok geç oluyor dolayısıyla anlaşılmıyor. tüm vücutta 3. seansım oldu %10-15 gibi dökülme var.bu beni endişelendirdi açıkçası (ama dökülüp hiç çıkmayanlarda var şimdiden) üst bacağmda sanki hiç dökülme yok.sanırım sonraki seanslarda durum belirginleşir.

slm kızlar bende nd yağ yaptırdım ilk seansımdı tam 8günde %50si gitti kalandanda bikaç gün içinde kurtuldum ama %100 dökmedi çok az bişey kaldı.Değişiklikleri yazıcam.

nd/YAG lazerler bu mevsimde yanık riskine karşı melanin pigmentine afinitesi düşük olduğu için tercih edilmelidir.Fotona ve cutera dünyada öncü markalardır fotonanın son teknolojisinde var olan scanner başlığı uygulamacının aynı yere tekrar atış yapma yada atlama hatasını yok etmekte ve kontrol seansına gerek bırakmamaktadır...........................adresinde fotona referanslar bölümünden bu cihazın bulunduğu şehir ve klinikleri görebilirsiniz.

nd/yag lazerler diğer lazerler gibi melanini yani siyah kılın kendisini çok tahrip etmediğinden alexandrıte seansında olduğu gibi kılın yüzeyden tamamen yanması sözkonusu değildir,uzadıkça dökülür ve diğer cihazlardaki gibi hepsi değil kökü tahrip olanlar dökülür.seans aralıklarıda 60-75 gündür.İlk etapta alexandrıte daha etkili izlenimi versede uzun vadede sonuçlar ve kalıcılık karşılaştırıldığında nd/YAG daha başarılıdır.(hacettepe üniv.2008 araştırması)

youtube.com/watch?v=g_RQfme3uYs
yukarıdaki sayfayı internetten açarsanız kol altı fotona işlem görüntüsü var güzel paylaşım
(ktunnel üzerinden yada direk youtubeye girip fotona yazarakta onlarca işlem görüntüsüne ulaşabilirsiniz)

bence oyle hastanelerde falan yaptırma nd yag lazer ıyı fakat sadece lazer yapan bır yere gıt benım gıttıgım yerde lazer epilasyondan baska hıc bır sey yapmıyorlar uzmanlarıda epilasyonda egıtımlı ,ıstersen telını verırım gıt bır gor oyle hemen karar verme nerde yaptırıcagına ben 2 ay yer aramıstım burayı bulana kadar

nereye gittiğini öğrenebilir miyim bende fakat istanbul'daysa..=)

drbeuty06 merhabalar.ben de nd yag lazer yaptırıyorum.markası sciton profile clearscan. uygulanan doz ise 80/25.etkin bir doz mudur?(aletin ekranının üzerindeki satırda 80,altındakinde ise 25 yazıyordu).yapan kişi bir tanesi enerji,bir tanesi ise yakma gücü gibi birşey söylemişti.

drbeuty06 merhabalar.ben de nd yag lazer yaptırıyorum.markası sciton profile clearscan. uygulanan doz ise 80/25.etkin bir doz mudur?(aletin ekranının üzerindeki satırda 80,altındakinde ise 25 yazıyordu).yapan kişi bir tanesi enerji,bir tanesi ise yakma gücü gibi birşey söylemişti.

bu cihazı pek tanımıyorum ancak nd/yag teknolojisi güzel seçim dozlara gelince merkezi arayıp bu rakamların birimlerini sorarsanız yardımcı olabilirim,

güç yanı şiddet ...........JOULE
derinlik (kullanılan başlık).........................milimetre
işlemin hızı .....................hertz(hz)
frekans..................milisaniye (msn)

X