ne alsam

pelinsuat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2007
52
0
36
kızlar ben 31 haftalık hamileyim ilk bebeğimi 28 haftalık kaybettim 8. aya kadar birşey almayacağım diye kendime söz verdim şimdi artık zaman geldi ne alsam nasıl alsam düşünüp duruyorum

canım doğum kışa geliyor ,bence fazla abartma alacaklarını ,giysi olarak bir veya iki tane tulum al ,çok çabuk küçülüyorlar çünkü ,fazlaca çıtçıtlı bady ve patikli alt al ,çorap ve patik ,örme yelek hırka ,penye yelekler ,uzun kollu penye ,pamuklu pijama takımları ve birkaç tane dışarı gezmeye çıkarken giyeceği dışarı giysisi alman yeterli bence ..yazın bebeğinde büyüyünce yazlık kıyafetlerini beraber alırsınız...
battaniye ,havlu ,banyo gereçleri ( şampuan v.s) küvet ,ateşölçer ,tırnak makası ,biberonlar gibi şeyleride bir kerede çıkar topluca alırsın ..
yaşadığın yerde varsa böyle büyük alışveriş merkezi ,birgün çık eşinle büyük kısmını halletmiş olursun zaten .
sana kolay gelsin hayırlı doğumlar canım..

bence çok kasma kendini ,allah güç kuvvet verdikçe bunlar bir iki günde tamamlanır ,

pelinciğim inşallah sağlıkla bebeğine kavuşursun
alışveriş için endişelenme bazı web sayfalarında anne ve bebek alışveriş listeleri oluyor
onlara bak ihtiyaçlarını belirle
samsun'da yaşıyormuşsun orada toplu alışveriş yapacağın bir mağaza varsa gidip tek bir yerden alırsın
ya da hepsiburada.com, irembebe.com, bebeshop ya da e-bebek.com gibi e-shop'lardan topluca sipariş edebilirsin

canım eylül saymış zaten birinci derecede önem arzedenleri en çok çıtçıtlı badyler ve çoraplı pijamalar oldu bizim ve benim oğlum kustuğu için 6ay falan ağız bezleri ve mama önlükleri de favorilerimiz arasındaydı
battaniye lazım olacaktır mutlaka yelekler hırkalar vs... çok çabuk büyüdükleri için herşey al ama abartmadan al yani mesela dışarı kıyafetleri ik-üç çeşit yetiyor zaten bu kış genellikle evin içinde geçiyor(gerçi biz çok gezdik ama ana-oğul kaydirigubbakcemile3) evde de pamuklu pijamalar çok işimize yarıyor
emziğe alıştırmak istersen alabilirsin benimki emiyor ve şahsen ben çok rahat ettim

X