Ne olur bana yardım edin arada kaldım

Lagom06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2020
1.570
2.040
Kayınvalideniz sizi daha anlayışlı görüp durumu açıklamış. Eltiniz sıkıntılı anlattığınıza göre yaptığı davranışlarıda görmezden geleceksiniz. Yok çocuklarımın adını ağzına alma filan sizde kaşınmışsınız eşinizlede gerilmişsiniz.
 

lillyleon

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
524
917
26
Gözünüzü tırmalayacak kadar tatsızlık veriyorsa, uyarmayla da bu kişinin bundan sonra doğru yazma ihtimalinin çok düşük olduğunu bilecek kadar iyi gördüm imlanızı.Neyse boşverelim bunu; konu sahibi çok tırsmış anladığım kadarıyla. Çoluk çocuğu düşünmeyi bir kenara bırakıp, kuduran kaynının derdine düşmüş.
Hayır neden düşük olsun böyle bir ihtimal?
Ben yurtdışında büyüdüm çoğu zaman bende uyarıldım öyle böyle düzelttim yazım yanlışlarımı, hatalarımı.
Annemi dahi uyarırım böyle bi konuda, bunda bişey yok.
Başak yükseleniyim, takıntılıyım biraz, istemsizce gözümü tırmalıyor 😂🤷‍♀️
Bunu dile getirmemde de bi sakınca olmadığı için dile getirdim.
Var mı sitede böyle bi yasak?
Konu sahibini kırma, rencide etme, küçük düşürme gibi bir niyetim yoktu.
Lütfen öyle algılamasın.
Ben bizzat kendim yaşadım .
Herkes herşeyi bilmek zorunda değil.
Bilen düzeltirse ancak minnet duyarım :)
 

Calcifer

Nirvana
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
24 Ekim 2014
39.240
212.799
Bunu bilmiyordum ama bence çok bozuk kullanmadıktan sonra idare edilebilir. En nihayetinde öğretmen olup dil bilgisini yerle bir eden insanlar tanıyorum gerçek hayatımda. Şuradaki insanların eğitim seviyesini bilemeyiz ki iyi bir okuyucu olmadıktan sonra üni okumak falan da bunları değiştirmiyor. Ben orada ne demek istediğini anladım şahsen... Anlamayan yoktur. Bu siteye bu kuralları koyanlar tüm dil bilgisi kurallarına hakim mi o kadar acaba?
Bu konuda haklısınız da bazılar gerçekten bilerek yapıyor. Mesela sesli harfleri bilerek yazmama ya da kelimeleri düzgün yazmama gibi. Yoksa nokta virgül vs. ben de dikkat edemiyorum çünkü o kadar bilgim yok
 

BenIpek

en sevdiğim....
Pro Üye
21 Aralık 2009
33.522
18.105
Bu konuda haklısınız da bazılar gerçekten bilerek yapıyor. Mesela sesli harfleri bilerek yazmama ya da kelimeleri düzgün yazmama gibi. Yoksa nokta virgül vs. ben de dikkat edemiyorum çünkü o kadar bilgim yok
onların okuma bilgisi internet fenomenlerinin yazdıklarından ibaret çünkü..
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1606 gün geçti.

Olgay

Guru
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2009
425
334
39
Merhaba! Kızlar hemen olaya gireyim. Eltimle 3 senedir küsüz konuşmuyoruz kvdemle aramızda bir sorun yok ama kvdemle eltim çok iyi değiller çok çektirmiş eltim kvdemlere kaynanam mecbur konuşuyor onla çocukları göstermez yoksa neyse. Dün eşimin hala kızının kınası vardı biz tabi ayrı masalarda oturduk. Kaynanam yanıma uğramadı gelini alınır diye düşündü ( eltim laf eder hep onu çok seviyosun beni sevmiyorsun diye ) neyse bende alındıgmı söyledim beni aradı kızım biz seni daha çok seviyoruz işte alınma öyle şey olurmu neyse olaya geleyim asıl. Dügünde resim çekilmiştik kaynanam da almış onları bana getirdi sonra eltimle kayanın demişki hep onlarınkini alıyorsun vere benim çocuklarımı adını kullanmış kaynanama bunu bana söyledi bende benim çocuğumun adını azına almasın dedim akşam oldu eşime anlattım orda bişe kıskançlık yapmışlar dedin neyse bu sabahta eşim sen git abisine söyle senin karın. Benim çocuklarımı azına almasın adını demiş oda ne diyosun demiş eşimde annem karıma söyledi demiş. Eşim açtı bana dediki abimle kavga ettik annem diyorki ben öyle bişey söylemedim bende arada kalmamak için annesi dedimki annen bana ben onların resimlerini almadım alındılar herhalde dedi dedim. Sonra eşim ben dügüne falan gitmiyorum siz dedikodu yapıyosunz benim ailemden uzakdır küfür kıyamet kapattı telefonu. Kızlar ben napıcam şimdi kvdede ses soluk yok aramadı ne dicem kaynanama kaybım köpürmüştür benim karımın dedikodusunumu yapıyosunz diye. Ne olucak
Aşırı derecede gereksiz ve saçma bir konuya eşler de dahil ettirilip aile kavgası çıkartılmış. O onu dedi bu bunu dedi...Klasik elti-kayınvalide kıskançlıkları. Gerçekten ya başka işiniz yok ya da kargaşadan besleniyorsunuz. Sevmiyorsanız başka hiç bir nedene gerek yok muhatap olmayın yeter. Hem ayrı masalarda oturup hem nasıl hiç bir suçu olmayan kardeşler arasında husumete neden olabiliyorsunuz benim aklım almıyor. Kayınvalide ayrı-elti ayrı-siz ayrı bambaşka kafaları yaşıyorsunuz. O onu kıskanır diye görmezden gelmek, ben seni daha çok seviyorum idare et falan...Tamamen ego savaşları. Bence siz sadece kendi çekirdek ailenizle meşgul olun. Çok mu zor bazı şeyleri duymayıp görmemek? Sırf egonuz şişsin diye eşinize saçma bir yönlendirme yapmışsınız. Eşiniz de sizin gazınızla yanlış yapmış. Eşim böyle bir şeyi kardeşime söylememi istese kale alıp söylemem bile.
 

nelluniverso

Her birimiz kendimize ait bir Evrenin içinde
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2019
5.142
13.252
K bakmayın stresliyim hızlı yazdık o yüzden. Kimse melek değildir bu arada . Ben normal eşimle bişe paylaştım gitmiş söylemiş abisine hemen.
zaten eşinize gitsin tartışsın diye söylemediniz mi ? adam da sizi dinlemiş işte. böyle olacağı belliydi.
sorun ne anlamadım
 

L u n a

Since 2009👠
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2021
865
2.651
Ayrı masalarda otursanız bile kv sizden büyük geçerken iyi akşamlar diyip geçmeliydiniz kv sizin ayağınıza gelmez.
Gün sonunda sizli fotoyu satın almış eltin de alınmış haklı olarak neden bizimkini de almadın diyip Xin çocuklarıyla olanları aldın demiştir ne var çocukların adını söylediyse saçmalamışsınız karı koca.
Siz artık nasıl eşinizi fiştiklediyseniz adam gidip abisine çatmış abisi de kvyi aramış kadın da oğulları kapışmasın diye inkar etmiş. Şimdi de kv aramadı diyorsunuz e ben olsam bende aramam sizi. Ortalık karıştırıp sonra ben ne yaptım ki diye masumu oynamayın.
 

nelluniverso

Her birimiz kendimize ait bir Evrenin içinde
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2019
5.142
13.252
Valla bilmiyorum ne olucak kvdemi arasammı diyorum ya hep eşim karıştırdı ortalığı
yoo , eşinizin haberi yoktu , siz söylediniz. hatta bu lafları size getiren kv ile ikiniz ortalığı karıştırdınız. hatta siz ve eltiniz yüzyüze tartışma cesaretiniz olmadığı için kv ve eşler üzerinden atışıyorsunuz.
 

L u n a

Since 2009👠
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2021
865
2.651
Ne gazı kardeşim gaz verecek olsam başka bişe söylerim . Benim söylediğim annenle konuştuk demişlerdi hep onların resmini alıyor bizimkileri almıyor demiş oglumun adını kullanmışlar bende dedimki orda bile kıskançlık mı düşünülmüş anmasın çocuklarımın adını dedim
Oğlunuzun adını kullanmaları için telif mi ödemeleri gerekiyor?
Ayrıca kv sizli fotoyu değil de eltiyle olan fotoyu alsa sizde sorun ederdiniz kıyameti koparırdınız. Elti dert etti diye mi olay oldu 🥴