K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Ne olur benimle aynı sorunu yasayan varsa lütfen bana yardımcı olsun

Sarokk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2016
170
53
41
Lütfen yardımcı olun benim gibi aynı durum başına gelen varsa bana bilgi versin beş gün önce sağ kulak zarım delindi kulaklarımda basınç tıkanma oluştu açılmadı bunun yanı sıra bazı baslı sesler beni çok rahatsız ediyor örnegin araç sesi su sesi kapı çarpma sesi tezgaha bırakılan bi paketin sesi delirmek üzereyim doktorlar on bes gün beklemem gerektini kulak zarının bu sürede kapanacanı söyledi ama bu kulağımdaki garip rahatsız edici sesler hakkında ve bu tıkanıklık hakkında bisey demiyorlar bu durum beni çok korkutuyor ve üzüyor lütfen aynı durum baş8na gelip atlatan varsa bana yardımcı olsun lütfen 😓😓😓

Lütfen yardımcı olun benim gibi aynı durum başına gelen varsa bana bilgi versin beş gün önce sağ kulak zarım delindi kulaklarımda basınç tıkanma oluştu açılmadı bunun yanı sıra bazı baslı sesler beni çok rahatsız ediyor örnegin araç sesi su sesi kapı çarpma sesi tezgaha bırakılan bi paketin sesi delirmek üzereyim doktorlar on bes gün beklemem gerektini kulak zarının bu sürede kapanacanı söyledi ama bu kulağımdaki garip rahatsız edici sesler hakkında ve bu tıkanıklık hakkında bisey demiyorlar bu durum beni çok korkutuyor ve üzüyor lütfen aynı durum baş8na gelip atlatan varsa bana yardımcı olsun lütfen 😓😓😓

Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. 5 gün geçmiş, 10 gün kalmış; inşallah kulak zarınız kendiliğinden kapanır.

Ses hassasiyeti oluştuysa kulağınıza tıkaç koyun ama doktora danışın. Bu sefer de hava geçirmezse enfeksiyon kapmasın. Sargı bezi ve saç bandı ile de kulağınızı kapatabilirsiniz. Hava geçirir en azından.

Benim de gripken yüksek rakımlı bir yere çıktığım için kulaklarım tıkandı ve enfeksiyon oluşmuş müthiş ağrılar çekiyorum. Çok geçmiş olsun sizi çok iyi anlıyorum benim doktorum da bekleyelim dedi ağrı kesici antibiyotik vs verdi be duyabildiğim kadarıyla sesler çok rahatsızlık veriyor.
Ağrılarınız artarsa doktorunuza görünün tekrar.

Ses hassasiyeti oluştuysa kulağınıza tıkaç koyun ama doktora danışın. Bu sefer de hava geçirmezse enfeksiyon kapmasın. Sargı bezi ve saç bandı ile de kulağınızı kapatabilirsiniz. Hava geçirir en azından.
Kullanıyorum tıkaç aldım ama komple tıkanıklık oluşuyor oda cok rahatsızlık veriyor

Ses hassasiyet geçici bir durummu acaba

Pamuklu bir tıkaç tıkasanız olmaz mı?
Yumusak bi tıkaç aldım silikonlu ama kulaklarda basınç oldugu için sanki kulaklarımın içine suyu doldurmuşlar pamukta tıkasam rahatsızlık veriyor sessiz bi ortamda yatarsam ses olmasa biraz iyi geliyo

Ses hassasiyet geçici bir durummu acaba
Muhtemelen öyledir. Benim eskiden bir kulağım temizlendi. Biri daha iyi duymaya başladı ama diğer kulaktan daha hassas. Her ses rahatsız ediciydi. Bir de eşitsizlik vardı diğer kulakla, saçma bir hal almıştı. Geçiciydi bu süreç.

Benim de gripken yüksek rakımlı bir yere çıktığım için kulaklarım tıkandı ve enfeksiyon oluşmuş müthiş ağrılar çekiyorum. Çok geçmiş olsun sizi çok iyi anlıyorum benim doktorum da bekleyelim dedi ağrı kesici antibiyotik vs verdi be duyabildiğim kadarıyla sesler çok rahatsızlık veriyor.
Ağrılarınız artarsa doktorunuza görünün tekrar.
Benimde tıkalı şu anda sanki kulaklarımın içi su dolu gibi kapalı bu durum beni çok korkutuyor gecmiycekmis gibi hissediyorum yürürken bu basıncı daha çok algılıyorum

Muhtemelen öyledir. Benim eskiden bir kulağım temizlendi. Biri daha iyi duymaya başladı ama diğer kulaktan daha hassas. Her ses rahatsız ediciydi. Bir de eşitsizlik vardı diğer kulakla, saçma bir hal almıştı. Geçiciydi bu süreç.
İnşallah benimkide geçicidir yoksa bu sekil insan yasayamaz 😭😭esim bile beni anlamıyor abartıyorsun diyor kendimi çok caresiz hissediyorum

Kullanıyorum oda rahatsız ediyor hepten kulaklarımı tıkıyor komple sağır gibi hissettiriyor
Tıkaç için doktora danıştınız mı? Bakteri üretiyor, enfeksiyona, basınca neden olmasın? Sağlıklı kulakta kullanıyoruz da sizin özel durumunuz için dedim

Benim kulak perdem delindi daha once sol kulak icin gitmistim tikanmisti duymuyordu sag kulagimada doktor bakti tesadufen gordu ilac yazdi cok korkmustum ama gecti sizinki kulak zari cok gecmis olsun telaslanmayin insallah en kisa zamanda gecer

Sizi cok iyi anliyorum tek kulak duymayinca sesler cok rahatsiz ediyor bas agrisi yapiyor

Onu benim evladım da çok çekti 😟 kulakları kıpkırmızı olur çok ağlardı her sese delirirdi özellikle blender sıvı toplanması enfeksiyon yapmış antibiyotik ve bir damla ile çözlmustu sanırım ya geçmiş gün ama hatırlıyoruz tabi . Allah sifanuzu versin

Merhaba,
Çok geçmiş olsun Sarokk Sarokk . Acil şifalar dilerim
Nasıl olduğunu sorabilir miyim izninizle, kulak zarınız ne sebebiyle delindi? Nasıl fark ettiniz?

Çok çok geçmiş olsun inşallah arkadaşım.

Allahım acil şifalar versin inşallah.

X