Ne olur yardım edin unutamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evliliğinde sorunlarının olduğunu doğru düzgün hiç aynı evde kalmadıklarını, eşinin evden hep gittiğini, onu sevmediğini boşanacağını söyledi.
Bu yalanlara düşen safkoloz kızlarımız yüzünden erkekler kendini geliştirmiyor yalan konusunda. Yıllardır hep aynı terane.

Bakın ilk aşkların unutulmaz olmasının ekseri nedeni yarım kalmasıdır.
Hala yaşanmamış. yaşanabilecek bir şeyler olması ihtimali insanı o hayalin içinde tutar.
Bu durum terk edilen tarafta daha yoğun hissedilir çünkü öteki zaten kendine bir yol çizip gitmiştir. Arkasına bakmaz.

Bir kere düşünün; bu adamın neyine değer veriyorsunuz? Neyini seviyorsunuz?
Size ve hayatınıza ne katıyor?

Bir kere de neden sevmemelisiniz?
Neden sevimsiz? Onu düşünün.

Unutabilmeniz için ona verdiğiniz değeri azaltmanız gerek.
Ve bunun için size yeterince, daha doğrusu fazlasıyla sebep vermiş.
Her seferinde sizi bıraktığı yerde bulacağından öyle emin ki sizi yarabandı olarak kullanıyor.
Zamanında seçimini yapmış. Olgun insanlar olarak yolunuza bakmışsınız.
Ama şimdi ne bu böyle her tökezlediğinde çocuk gibi sizin dizinize ağlamaya mı gelecek?

Ne güzel ki zamaninda ne istediğini bilmeyen bir adamla devam etmemiş oldunuz.
Ama hatanın en büyüğünü evlendikten sonra iletişim kurmakla yapmışsınız.
Orada da 'Evlisin' tavrında olmanız gerekirdi. Boşanıp öyle çalsaydi kapınızı madem.

Siz yanlış zamanda araladığınız kapının sancılarinı yaşıyorsunuz. Bunda da bir hayır görünüyor çünkü adam ne düzgün sevmeyi, ne düzgün istemeyi biliyor. Kendinizi sonradan pişman olacağınız bir duruma düşürmeyin.
İnanın aşk her şeyi affeden, bütün yanlışları doğruya çeviren bir şey değil.
Aşkında doğruları ve yanlışları var.

Bu yalanlara düşen safkoloz kızlarımız yüzünden erkekler kendini geliştirmiyor yalan konusunda. Yıllardır hep aynı terane.
Tanışma aşamasında olduğum biri 'ailemle yaşıyorum' demişti. Bekar! diye bildiğim için detaylı sormadım. Sonradan öğrendim ki karısı ve çocuğu ile yaşıyormuş. Sadece çocuk için karısıyla birlikteymiş, vicdan yapıp ayrılamıyormuş. Kari koca hayatları yokmuş:confused::confused::confused: bu ahlaksız iç hastalıkları uzmanıydı üstelik. Yani meslek vs ne olursa olsun gerek olmadığı için sıfır gelişim!

Tanışma aşamasında olduğum biri 'ailemle yaşıyorum' demişti. Bekar! diye bildiğim için detaylı sormadım. Sonradan öğrendim ki karısı ve çocuğu ile yaşıyormuş. Sadece çocuk için karısıyla birlikteymiş, vicdan yapıp ayrılamıyormuş. Kari koca hayatları yokmuş:confused::confused::confused: bu ahlaksız iç hastalıkları uzmanıydı üstelik. Yani meslek vs ne olursa olsun gerek olmadığı için sıfır gelişim!
Adamın savunması şey olmuştur: E tamam işte ailemle yaşıyorum??! 🤣 Her şey ilerliyor, gelişiyor ama bu yalan 50 yıl öncesindeki gibi. Gerek duymuyorlar farklı bir şey uydurmaya, illa birileri düşüyor nasılsa, niye kafa patlatsınlar ki…

Kendi önüme bakamıyorum, hayatıma odaklanamıyorum. 24 yaşındayım geçen yıl üniversiteden mezun oldum. Lisedeyken arkadaş olduğumuz, daha sonra arkadaşlığın sevgililiğe döndüğü bir ilişkim oldu. Lisede aynı sınıfta aynı sırayı paylaştık. Üniversiteyi kazandığımda birbirimizden hoşlandığımızı anladık ve sevgili olduk. Daha sonra kendisi önümde daha 4 yıl olduğunu, kültürlerimizin farklı olduğunu, ailevi sıkıntılarını öne sürerek benden ayrıldı. Bu sürede annesi vefat etti, askere gitti hepsinde yanında oldum. Sevgim hiç eksilmedi hep artarak devam etti. Bir gün evleneceğini söyledi ve bütün iletişimi kopardık. Aradan 1 yıl sonra ortak arkadaş vasıtasıyla kendini hatırlattı, sahte bir hesaptan bana ulaştı. Görüştük konuştuk kalbim hala aynı çarpıyodu. Evliliğinde sorunlarının olduğunu doğru düzgün hiç aynı evde kalmadıklarını, eşinin evden hep gittiğini, onu sevmediğini boşanacağını söyledi. Daha sonra bir gün aile büyükleri araya girdi getirdiler dedi ve yine iletişimi kopardık. Ben onu çok seviyorum ondan sonra hayatıma kimseyi alamam kendimi zorladım birisiyle tanıştım görüştüm ama midem almadı. Onun sefası da cefası da başım gözüm üstüne çok aşığım. Şimdi tekrar geldi ama evli olduğu için görüşmeyi reddettim. Boşanır mı boşansa bile bana bir gelecek vaad eder mi bilmiyorum. Ondan başkasıyla olamıyorum yaşım ilerliyo yuva kurmak istiyorum ama nasıl başkasına kalbim ısınacak? Ben ne yapacağım nolur yardım edin çok yalnızım psikolojim hiç iyi değil kimse halimi anlamıyor
Ondan sonrası olan ilişkini miden almıyo ama evli olan adamla olmayı miden alıyo yani ne güzel ya adam evli kötü de olsa iyi de olsa evli çok seviyo olabilirsin sadece onunla olmak istiyor olabilirsin böyle bi durumda ne zaman boşanırsan o zaman görüşebiliriz diyip kenara çekilmen gerekir boşanmadan gelme diyecek net olacaksın o da dediği gibi kötü bi evliliği varsa bitirsin sonra ne yaparsa yapsın bu şekilde hem pastam dursun hem karnım doysun modunda ki ben evliliğinin kötü olduğuna bile inanmıyorum aldatan her erkek aynı cümleyi kuruyo sevmiyorum mutsuzum aynı evde degilim aynı yatakta yatmıyorum mecburum boşanıcam falan falan niyeyse hiçbirinin aklına önce boşanıp sonra biri ile iletişim kurmak gelmiyor

Adamın savunması şey olmuştur: E tamam işte ailemle yaşıyorum??! 🤣 Her şey ilerliyor, gelişiyor ama bu yalan 50 yıl öncesindeki gibi. Gerek duymuyorlar farklı bir şey uydurmaya, illa birileri düşüyor nasılsa, niye kafa patlatsınlar ki…
Böyle tipler potensiyel kurbanlarını 100m öteden tanıyor. Ayrılık yaşamış, aldatılmış ya da daha önceden kendine zaafı olan kadınları tercih ettiklerini düşünüyorum. Kadınlar bir kere kapıldığı için öğrense bile idare edebileceklerini düşünüyorlar. Ben aldatılmıştım, gururum inanılmaz kırılmıştı haliyle açık hedeftim mesela. Karşımdaki kişi de bana gerek görünüş, gerekse sosyo-ekonomik olarak hitap ediyordu. Öğrenene kadar olaylar ilerler, benden vazgeçemez ya da o zamana kadar istediğimi alırım diye düşündü sanırım. Ben iletişimi kesince bir dönem mesajlarla vs rahatsızlık verdi, sonra yeni hedeflere yelken açtı.

İmkanı varken sana gelmemiş seninle evlenmemiş, şimdi gelir mi sence?
Gerçekten buna ihtimal veriyor musun?
Adam bekarken önünde engel yokken evlenmemiş. Şimdi mikseler boşanıp senle evlenmez.

Kendi önüme bakamıyorum, hayatıma odaklanamıyorum. 24 yaşındayım geçen yıl üniversiteden mezun oldum. Lisedeyken arkadaş olduğumuz, daha sonra arkadaşlığın sevgililiğe döndüğü bir ilişkim oldu. Lisede aynı sınıfta aynı sırayı paylaştık. Üniversiteyi kazandığımda birbirimizden hoşlandığımızı anladık ve sevgili olduk. Daha sonra kendisi önümde daha 4 yıl olduğunu, kültürlerimizin farklı olduğunu, ailevi sıkıntılarını öne sürerek benden ayrıldı. Bu sürede annesi vefat etti, askere gitti hepsinde yanında oldum. Sevgim hiç eksilmedi hep artarak devam etti. Bir gün evleneceğini söyledi ve bütün iletişimi kopardık. Aradan 1 yıl sonra ortak arkadaş vasıtasıyla kendini hatırlattı, sahte bir hesaptan bana ulaştı. Görüştük konuştuk kalbim hala aynı çarpıyodu. Evliliğinde sorunlarının olduğunu doğru düzgün hiç aynı evde kalmadıklarını, eşinin evden hep gittiğini, onu sevmediğini boşanacağını söyledi. Daha sonra bir gün aile büyükleri araya girdi getirdiler dedi ve yine iletişimi kopardık. Ben onu çok seviyorum ondan sonra hayatıma kimseyi alamam kendimi zorladım birisiyle tanıştım görüştüm ama midem almadı. Onun sefası da cefası da başım gözüm üstüne çok aşığım. Şimdi tekrar geldi ama evli olduğu için görüşmeyi reddettim. Boşanır mı boşansa bile bana bir gelecek vaad eder mi bilmiyorum. Ondan başkasıyla olamıyorum yaşım ilerliyo yuva kurmak istiyorum ama nasıl başkasına kalbim ısınacak? Ben ne yapacağım nolur yardım edin çok yalnızım psikolojim hiç iyi değil kimse halimi anlamıyor
Kuma ol ? Ne bu takıntı. Evli adama aşık olmak senin elinde değil belki de artık yoluna bak. Aklın fikrin ondayken nasıl başkasıyla olacaksın ki ? Söyledikleri de yalan. Karım küstü dediği kesin anasına tatile gitmiştir.

Safoşum benim, o karısının karnı şişince anlarsın nasıl kerizlendiğini. İletişimi kes, Allah'tan biraz utanman varmış, yoksa kuma yapacakmış bu herif seni.

Kızlar yeni tanıştığım birisi olsa bunlara asla kanmam yanıma dahi yaklaştırmazdım. Ama yıllardır tanıdığım arkadaşım dostum sevgilim olan insan beni kandırmaz hayatındaki bütün sorunlarına dertlerine ortak oldum bu kötülüğü bana yapmaz diye düşündüm hep. Aklım çok bulanık. Zaten evli birisiyle görüşmeyi asla kabul etmem. Evliliği hakkında hiç yorum dahi yapmadım çünkü haddim değil. Fakat evliliğinden memnunsa neden bana geldi diye düşündüm. annesinin vefatından sonra sağlıklı bir psikolojide değildi o kadına sığındı sonrada pişman mı oldu diye kendi kafamı karıştırıyorum. Zaten evli olduğunu, bu şekilde asla görüşemeyeceğimizi dile getirdim numaramı dahi değiştirdim. Ama içimden atamıyorum bu imkansız aşk içimi yakıyor
Adam senin elinden tutmamış bi kere olsun, hep yüzüstü bırakıp gitmiş, arada kendini hatırlatmış ki bi yere gitmesin aklın, hep cebinde tutmuş, şimdi de bayat evli herif yalanları ile uyutulduğuna mı şaşıyorsun?

Yakında karısının hamile olduğu haberini alırsın o zaman da aynı yatağa girmeden nasıl çocuk oluyor diye konu açmazsın umarım.

Kızlar yeni tanıştığım birisi olsa bunlara asla kanmam yanıma dahi yaklaştırmazdım. Ama yıllardır tanıdığım arkadaşım dostum sevgilim olan insan beni kandırmaz hayatındaki bütün sorunlarına dertlerine ortak oldum bu kötülüğü bana yapmaz diye düşündüm hep. Aklım çok bulanık. Zaten evli birisiyle görüşmeyi asla kabul etmem. Evliliği hakkında hiç yorum dahi yapmadım çünkü haddim değil. Fakat evliliğinden memnunsa neden bana geldi diye düşündüm. annesinin vefatından sonra sağlıklı bir psikolojide değildi o kadına sığındı sonrada pişman mı oldu diye kendi kafamı karıştırıyorum. Zaten evli olduğunu, bu şekilde asla görüşemeyeceğimizi dile getirdim numaramı dahi değiştirdim. Ama içimden atamıyorum bu imkansız aşk içimi yakıyor

Millet 20-30 senedir evli kaldığı adamın gün gelince 180 derece döndüğüne şahit oluyor siz hala beni kandırmaz, bana yalan söylemez...Hı hı söylemez.

Daha önce evlenmediğiniz için size ayrı eve gidiyor boşanmak üzereyiz bıdı bıdıları gerçekçi geliyor olabilir ama evli arkadaşlar bunun bir hayalden ibaret olduğunu biliyorlar. O eve giriliyorsa aynı evdeyken adamda cinsel bir bozukluk yoksa %100 ilişki yaşadıklarına emin olabilirsiniz. Bu arada burada da okuyoruz erkek gerçekten sevmiyorsa evli kalmak istemiyorsa isterse çocuğu çoluğu olsun alıp başını gidiyor barışmak istemiyor. Karısı geldikçe kabul ediyorsa karısını hala seviyordur.

Adam karısıyla sorun yaşıyorsa bile sizi unutamadığı için, çok aşık olduğunu için aramamış. Karısı onu kolayca terk edebildiği için adam evliyken flört edecek kimseyi bulamayacağından, kendine hayır diyemeyecek egosunu tatmin edecek sen çok şöylesin böylesin diyecek kişi sizsiniz diye size yazıyor. Siz de bundan umut besliyorsunuz.

Merhaba,
Insan birlikte büyüdüğünün hatasını göremiyor, her haliyle kendi zihninde saflığı, çocukluğu temsil ettiği için her hatasının bir mazereti varmış gibi geliyor olabilir. Ama yollar ayrılmış, o sizin bıraktığınız yerde değil, aynı insan da değil. Başka birinin eşi, başka birinin babası, sevgilisi...

"Onun sefası da cefası da başım gözüm üstüne çok aşığım." demişsiniz. Size tavsiyem forumda BDV okuyun. Yıllar geçip gittikten sonra kırık bir gururla, yapayalnız kalmadığınız için, babasız büyüyen bir çocuğu avutmak zorunda kalmadığınız için şükredin.

Unutmayın, ama arabeske takılıp kalmayın, zihninizde farklı bir yere oturtun ve geçmişe değil , önünüze bakın. Çünkü başka türlü sevilmek de mümkün. 💝

Evli adamdan beklentiniz olmasını mideniz alıyorsa her şeyi mideniz alır sizin. Yaşattığınızı yaşayın inşallah.

Psikyatrik destek almalısın, bu yaşadığın takıntı, sağlıklı düşünemiyorsun.

Bence en önemli problem sizin kendinize saygınızın olmaması "onun sefası da cefası da başım gözüm üstüne çok aşığım" ne demek ? Bu insan evlenicem diye sizinle ilişkiyi kesip hayatına bakmış umrunda olmamıssınız şimdi de boşlukta kalınca aklına siz düşmüssünüz ve yazmış. Gerçekten sevileceğinizi düşünüyor musunuz ? Bu adamla olmaktansa yalnız olun daha iyi en azından kendinize saygınız olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X