Ne söylesem anlar ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kadının huyu buysa siz de o her banyodan çıktıktan sonra şöyle bir kolacan etmeyi alışkanlık edinin. Haftada kaç kere yıkanıyor ki yaşlı kadın?
Millet huzurunu yuvasını dağıtıp evini bırakıp gelmiş bir odada yaşamaya çalışıyor. Genç hevesli annelerin bile bakarken zorlandığı minicik yaş grubuna günün yarısında anne babalık ediyor. Bunun sorumluluğu zaten dünya kadar. Tek kusuru bu olsun.. üstelik kuzenimin yatılı bakıcısı var, asgari ücret 2 bınken onlar 4,500 bin artı sigorta primi yatiriyorlardi. Siz??? Bedavaya çocuk baktiriyorsunuz.
Eğer bu kadar şikayetçi olsaydım oradan tasarruf ettiğim parayla temizlikçi alırdım evi haftada bir gelsin kirklasin. Kadının çamaşırını elbisesini de gordukce kirliye atardım.
Konuyu büyütüp kendinizi doldurmaniza gerek yok
Kendimi doldurmuyorum zaten, sadece nasıl ne şekilde söylesem anlar, anLayabilir onu sormaya calısıyorum. Zira herşeyi denemiş biri olarak benim aklıma baska çözüm yolu gelmiyor.
Bu arada kayınvalidem yaşlı değil 52 yasında :) Çok genç ve dinamik.
Biz ücret vermiyoruz elbet aylık olarak, ama cocuguma baktığı için köyde bir evi olsun istediği için köyde ev yaptırmasına yardım ediyoruz şuan.
Zaten genel olarak hiç sıkıntımız yok dediğim gibi.

bana bak kız senin ciciklerini yolarım bırakma öyle de :KK70: :KK70:
annemde hep banyo kapısının arkasında unutuyor her gittiğimde ya donusu ya da cicikliği var oraya gittiğimizde eşim görmesin diye ondan önce koşuyorum wc ye :KK70: arkasından gidin ve kirliğe atın yapcak bir şey yok :KK70:

Eğer bu kadar şikayetçi olsaydım oradan tasarruf ettiğim parayla temizlikçi alırdım evi haftada bir gelsin kirklasin
Bu arada hafta da 1 gün eve kadın geliyor zaten.. Evi toparlıyor, sil, süpür, ütü vs için.
Ama işte cicikliklere çare bulamıyoruz :KK70: sanırım Temmuz'a kadar böyle devam edecek; eh ne yapalım madem :KK70:

bana bak kız senin ciciklerini yolarım bırakma öyle de :KK70: :KK70:
annemde hep banyo kapısının arkasında unutuyor her gittiğimde ya donusu ya da cicikliği var oraya gittiğimizde eşim görmesin diye ondan önce koşuyorum wc ye :KK70: arkasından gidin ve kirliğe atın yapcak bir şey yok :KK70:
İşte genelde kontrol ediyorum zaten. Ama her seferinde mümkün olmayabiliyor :KK70:
Geçen gün eşimde tuvalete girmiş mesela, işşini bitirdi geri çıktı.
Annesine ya ben snn donunu görmek zorunda mıyım niye ısrarla bırakıyorsun orda diyor.
Sus beeeee çok konuşma diyor :KK70:
Bence bu artık alıskanlık değil ya:KK70:

İnsanları utandırmak hoş değil basen vazgeçemediğimiz alışkanlıklarımız oluyor . İdare edilemicek bişey değil sen söylemişsin anlamamış demekki birdaha söylemeye lüzum yok bu yaşına kadar öyle yaşamış kadın demek .
Dediğim gibi idare edilemez bir hata değil

ay cok guldum. shdjsjsjsjsj. hala guluyorum. benim annem olabilir bu. 😂 gun asiri dus alir ve camasirini da yikayip kapinin koluna asar. 😂 bahanesi de “tek kisiyim kizim makine dolmuyor napiym!”

valla herseyi soylemissiniz yapacak birsey kalmamis. misafir gelmeden once donla cicikligi odasina atin. 😂

İnsanları utandırmak hoş değil basen vazgeçemediğimiz alışkanlıklarımız oluyor . İdare edilemicek bişey değil sen söylemişsin anlamamış demekki birdaha söylemeye lüzum yok bu yaşına kadar öyle yaşamış kadın demek .
Dediğim gibi idare edilemez bir hata değil
Ya aslında dediğim gibi bunu bir hata olarak görmüyorum aslında sadece sebebini merak ediyorum bir çok kez söyledik. Ben ayrı, eşim ayrı uyardı. Ama yok, ısrarla yapıyor bende artık takılmayacağım sanırım. Arkasından denetlemeye devam edeceğim gibi görünüyor.
Asıl problem kendi evinde kabinde hiç görmüyor olmam.
Ya da ben 1 sabah acele ile evden cıkayım yatagımı toplamamış olayım; aksam geldiğimde mutlaka o yatağı toplamam gerektiğini aniden bir misafir gelse o şekilde görünmemesi gerektiğini defalarca anlatır bana.
Benim yatagımın dağınık olması ile kabinden sarkan don ve ciciklik bana göre aynı şey mesela :KK70:

İşte genelde kontrol ediyorum zaten. Ama her seferinde mümkün olmayabiliyor :KK70:
Geçen gün eşimde tuvalete girmiş mesela, işşini bitirdi geri çıktı.
Annesine ya ben snn donunu görmek zorunda mıyım niye ısrarla bırakıyorsun orda diyor.
Sus beeeee çok konuşma diyor :KK70:
Bence bu artık alıskanlık değil ya:KK70:
alışkanlığı geçmiş bu konu. rahatlıkta zirve

ay cok guldum. shdjsjsjsjsj. hala guluyorum. benim annem olabilir bu. 😂 gun asiri dus alir ve camasirini da yikayip kapinin koluna asar. 😂 bahanesi de “tek kisiyim kizim makine dolmuyor napiym!”

valla herseyi soylemissiniz yapacak birsey kalmamis. misafir gelmeden once donla cicikligi odasina atin. 😂
Neyse en azından sizin annenizin bir bahanesi var :KK70: ' makine dolmuyor ' :KK70:
Bizim hem çamaşır hem kurutma hafta da en az 3 kere calısıyor :KK70:

Bu arada hafta da 1 gün eve kadın geliyor zaten.. Evi toparlıyor, sil, süpür, ütü vs için.
Ama işte cicikliklere çare bulamıyoruz :KK70: sanırım Temmuz'a kadar böyle devam edecek; eh ne yapalım madem :KK70:
E madem huzurunuz yerinde , madem laftan sözden de anlamıyor, alışkanlık edinin kadın banyodan çıktıktan sonra bir koşu girip icerdekileri alın.
Zaten evden dışarı çok çıkmayan,ortayasli bir kadın kaç kere duşa girer ki bir haftada? Hele de bu mevsimde.
Benim dedem rahmetli olmadan önce son yıllarda Parkinson hastasıydı. Heralde ayakta işiyordu, bilmiyorum ama ondan sonra tuvalet damla damla sidik olurdu 🤮 teyzemlerde kaldığı bir vakit onlari ziyarete gitmiştim. Tuvalette dedem varken ben de kapıda çıkmasını bekliyordum. Dedem çıktı, tam ben gireceğim teyzemin eşi 'pardon pardon,acil işim var' dedi, tuvalete girdi.
Sonradan idrak ettim ki adam dedemi kolluyormus , ondan sonra tuvalete girip oraları temizliyormus 🥰
Yani çok zor bir şey olmasa gerek.
Kadın zaten haftada iki üç yikaniyordur, onda da pesisira bir girin bakın.
Ya da çalisan insansınız. Misafiriniz çok cok ayda birkaç kere geliyordur. Onlar gelmeden önce unutmayın, girin bakın banyoya.
Zor bir şey değil ki bu.
Benim arkadaşımın iğrenç bir kocası var. Adam şifon çekmediği gibi karısı sifon çekiyor diye 'su faturası senin yüzünden kabarık geliyor,sen odeyeceksin' diyor (wtf?) . Böyle birisi. Kızda mesela tik gibi oldu , biz evdeyken tuvalet kapısının sesini duyduğu gibi kalkıyor, sifon çekip geliyor...
İnsan eğer böyle bir şeyle yaşamak zorundaysa kendince çözümler bulmali. Ki sizin tek sorun banyo sonrası. Ya tuvaletle ilgili böyle bir sorun olaydi

Ya aslında dediğim gibi bunu bir hata olarak görmüyorum aslında sadece sebebini merak ediyorum bir çok kez söyledik. Ben ayrı, eşim ayrı uyardı. Ama yok, ısrarla yapıyor bende artık takılmayacağım sanırım. Arkasından denetlemeye devam edeceğim gibi görünüyor.
Ya da ben 1 sabah acele ile evden cıkayım yatagımı toplamamış olayım; aksam geldiğimde mutlaka o yatağı toplamam gerektiğini aniden bir misafir gelse o şekilde görünmemesi gerektiğini defalarca anlatır bana.
Benim yatagımın dağınık olması ile kabinden sarkan don ve ciciklik bana göre aynı şey mesela :KK70:
O sanırım öyle daha temiz olduğunu düşünüyor belki çamaşır çıkarmıyorum diye kendi kendine seviniyordur bile 😅 dağınıklık algımız ne kadar farklı hepimizin gerçekten . Bende ciciler bırakırım çıkarıp ama geri ben topladığım için sıkıntı olmuyor

Ben misafirliğe gittiğim bir evde insanların donlarını görmek yerine dağınık yatak görmeyi tercih ederim :KK70: Ev dağınıklığı ayrı iç çamaşırlarını sergiler gibi asmak ayrı. Kendi evinde yapmıyorsa sizin evinizde neden yapıyor acaba? Çamaşırları siz yıkıyorsanız acaba kirli iç çamaşırının başkasının yıkamasını mı istemiyor ? Gerçi o kadar hassas olsa temizini de ortalıkta bırakmazdı herhalde.

Milet beraber oturduğu için dert yanar , anlaşamaz ; bizim konumuz hiç öyle değil memnunum sıkıntım yok tek sorun ciciklik
Bu kimin donu kaynanamın donu şarkısı eşliğinde vileda sapına takın çamaşırları salona gidin, anne iyisin hoşsun ama senin çamaşırlar yüzünden amcamla babama rezil oldum, lütfen bundan sonra iç çamaşırlarını odana as deyin.

Bu kimin donu kaynanamın donu şarkısı eşliğinde vileda sapına takın çamaşırları salona gidin, anne iyisin hoşsun ama senin çamaşırlar yüzünden amcamla babama rezil oldum, lütfen bundan sonra iç çamaşırlarını odana as deyin.
Şarkı eşliğinde evin ortasında viledanın sapına donu takıp gezme fikri çık aklımdan :KK70: :KK70: :KK70:

Şarkı eşliğinde evin ortasında viledanın sapına donu takıp gezme fikri çık aklımdan :KK70: :KK70: :KK70:
Yani bilemedim 🤣 genel olarak kayınvalidenizle aranız iyiymiş🧿 tek sıkıntı iç çamaşırlarını banyoya asması, ki haklısınız evde sadece siz varken sıkıntı olmaz belki ama misafir geldiğinde hiç hoş bir görüntü değil, üstelik aslında bizim jenerasyon (sanırım kayınvalideniz de 50 yaş üstü) iç çamaşırı konusunda hassastır, çamaşırlığa asarken bile tülbent vb şeylerle gizleyerek asan jenerasyonuz çünkü😬

Yani bilemedim 🤣 genel olarak kayınvalidenizle aranız iyiymiş🧿 tek sıkıntı iç çamaşırlarını banyoya asması, ki haklısınız evde sadece siz varken sıkıntı olmaz belki ama misafir geldiğinde hiç hoş bir görüntü değil, üstelik aslında bizim jenerasyon (sanırım kayınvalideniz de 50 yaş üstü) iç çamaşırı konusunda hassastır, çamaşırlığa asarken bile tülbent vb şeylerle gizleyerek asan jenerasyonuz çünkü😬
Evet genel anlamda iyiyiz. Birbirimizi kırıp dökmeyiz, çok didişiriz ama hep böyle şaka ile karışık ya da ne bileyim birimiz diğerinin kırıldığını anladığı zaman hemen bir şekilde toparlar ortalığı .
Aynen, biz bir şekilde idare ediyoruz. Gördüğümde kaldırıyorum ya da görmezden geliyorum ama ve biri geldiğinde gerçekten hiç hoş olmuyor. Üstelik bunun muhabbetini bir çok kez yapmamıza rağmen.
69 doğumlu kayınvalidem..
Yani yatagım dagınık olduğu için misafire ayıp olur diyen bir kadının neden ısrarla camasırlarını kabinden aşağı sallandırdığına gerçekten anlam veremiyorum. Dert değil, kendimi doldurmakta değil.
Ama neden, gerçekten merak ediyorum. Üstelik bu durumu kendi evinde yapmıyor iken

Paylaştığınız resme benziyorsa banyonuz çok güzel. Nazar boncuğu olsun artık ne diyelim.

Huy değişmiyor belli yaştaki - kimse yanlış anlamasın- özellikle köyden gelen insanlarda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X