Ne yapacağımı bilmiyorum. Ne desem yanlış anlıyor beni

gocmenkizii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
17
15
27
Nişanlımda ağustosun başında düğünümüz var. Zam gelmeden eşyaları almaya çalışıyoruz . Henüz ev tutmadık. haliyle en pahalı olan mobilya, halı, perde gibi şeyleri alamıyoruz. Ekonomik duruma gelince İkimiz de aynı ofisteyiz ama ayrı ofislerimiz var bağkur vergi vs de ayrışıyoruz. Ben atanmayı bekliyorum. Çünkü malesef çok kazanamıyorum. Şimdi gelelim asıl olaya. Geçen ay kiralık evlere bakıyorduk ama nişanlım biraz daha bekleyelim dedi neden 2 ay daha fazla ödeyelim dedi. Ben de zam gelir tutsak mı acaba falan desem de iyi tamam bekleyelim dedim. Dün baktık %50 zam gelmiş hepsine. Yani 2 ay fazla ödemeyelim derken 6 aylık kira bedeli kadar fazla ödememiz gerekiyor. Bir de eşyalar zamlandı. Ölçü bilmeden de mobilya almak istemiyorum çünkü oda ölçüleri çok değişken. Mobilyaların gelmesi de 3-4 ayı buluyor seçmesi alması gelmesi. Benim ailemin de bir teklifi vardı biz ev alalım 2-3 sene siz oturun diye. Ben de nişanlıma söyledim bunu. Kıyameti kopardı. Kendimi yetersiz hissediyorum, sen neden hep bunu yapıyosun, erkeklere bu konuda böyle denmez falan demeye başladı. Ben de diyorum ki ekonomik konular, bütçemiz ayıp konular değil. Kaldı ki senin sorumluluğun değil sadece. Ama o kadar kırdı ki beni. Bir sürü laf etti. Onu yetersiz hissettiriyormuşum vs vs. Yani bu kadar erkek benim, ben öderim tavırlarına bakmayın. Daha geçen aya kadar dışarı çıktığımızda herkes kendi yediğini ödüyordu. 4 senedir sevgiliyiz. Bir anda nasıl böyle paranın varlığından haberim yokmuş gibi davranmamı istiyor anlamıyorum. Çok giderimiz var. Ofis giderleri bağkurlarımız başlı başına 18 bin civarı tutuyor. Ben de öneri sundum. Bana da açıkça demiyor şu kadar bütçemiz var ben şöyle karşılarım şuna güveniyorum diye. E aynı ofisteyiz yaptığı işleri kazandıklarını az çok görüyorum. Hani öyle bu miktarları ödeyemeyiz gibi görünüyor. Ben Atanana kadar en azından onun ödemesi gerekecek. Bana da kira pahalı geldiği için daha uygun yerlere bakmaya başlıyorum. 1+1 bakalım diyorum. Konuştuk ettik. Gece kızgındı bana öyle uyumasını istemedim mesaj attım uyuma konuşalım kızgın uyumayalım dedim. Sonra daha da agresifleşti. Ben de iyi tamam uyu dedim. Hayır ben istediğimde uyumama izin vermedin. Şimdi de ben uyutmayacam diyip peşpeşe aramaya başladı. Kısasa kısas dedi. Sanki ben düşmanıyım. ne yapacağımı bilmiyorum. Ayrılmak istemiyorum. Çözüm bu olmamalı. Ayrılmayı düşünmüyorum. Ama bu sorunlara çözüm bulmak istiyorum. Her ekonomik konuda alınganlık yapıp beni hırpalamasını istemiyorum. Ben atanırsam ondan daha çok kazanacağım. O zaman da kazandığım para ona batar mı kendini yine yetersiz hissedip de beni hırpalar mı acaba

Nişanlımda ağustosun başında düğünümüz var. Zam gelmeden eşyaları almaya çalışıyoruz . Henüz ev tutmadık. haliyle en pahalı olan mobilya, halı, perde gibi şeyleri alamıyoruz. Ekonomik duruma gelince İkimiz de aynı ofisteyiz ama ayrı ofislerimiz var bağkur vergi vs de ayrışıyoruz. Ben atanmayı bekliyorum. Çünkü malesef çok kazanamıyorum. Şimdi gelelim asıl olaya. Geçen ay kiralık evlere bakıyorduk ama nişanlım biraz daha bekleyelim dedi neden 2 ay daha fazla ödeyelim dedi. Ben de zam gelir tutsak mı acaba falan desem de iyi tamam bekleyelim dedim. Dün baktık %50 zam gelmiş hepsine. Yani 2 ay fazla ödemeyelim derken 6 aylık kira bedeli kadar fazla ödememiz gerekiyor. Bir de eşyalar zamlandı. Ölçü bilmeden de mobilya almak istemiyorum çünkü oda ölçüleri çok değişken. Mobilyaların gelmesi de 3-4 ayı buluyor seçmesi alması gelmesi. Benim ailemin de bir teklifi vardı biz ev alalım 2-3 sene siz oturun diye. Ben de nişanlıma söyledim bunu. Kıyameti kopardı. Kendimi yetersiz hissediyorum, sen neden hep bunu yapıyosun, erkeklere bu konuda böyle denmez falan demeye başladı. Ben de diyorum ki ekonomik konular, bütçemiz ayıp konular değil. Kaldı ki senin sorumluluğun değil sadece. Ama o kadar kırdı ki beni. Bir sürü laf etti. Onu yetersiz hissettiriyormuşum vs vs. Yani bu kadar erkek benim, ben öderim tavırlarına bakmayın. Daha geçen aya kadar dışarı çıktığımızda herkes kendi yediğini ödüyordu. 4 senedir sevgiliyiz. Bir anda nasıl böyle paranın varlığından haberim yokmuş gibi davranmamı istiyor anlamıyorum. Çok giderimiz var. Ofis giderleri bağkurlarımız başlı başına 18 bin civarı tutuyor. Ben de öneri sundum. Bana da açıkça demiyor şu kadar bütçemiz var ben şöyle karşılarım şuna güveniyorum diye. E aynı ofisteyiz yaptığı işleri kazandıklarını az çok görüyorum. Hani öyle bu miktarları ödeyemeyiz gibi görünüyor. Ben Atanana kadar en azından onun ödemesi gerekecek. Bana da kira pahalı geldiği için daha uygun yerlere bakmaya başlıyorum. 1+1 bakalım diyorum. Konuştuk ettik. Gece kızgındı bana öyle uyumasını istemedim mesaj attım uyuma konuşalım kızgın uyumayalım dedim. Sonra daha da agresifleşti. Ben de iyi tamam uyu dedim. Hayır ben istediğimde uyumama izin vermedin. Şimdi de ben uyutmayacam diyip peşpeşe aramaya başladı. Kısasa kısas dedi. Sanki ben düşmanıyım. ne yapacağımı bilmiyorum. Ayrılmak istemiyorum. Çözüm bu olmamalı. Ayrılmayı düşünmüyorum. Ama bu sorunlara çözüm bulmak istiyorum. Her ekonomik konuda alınganlık yapıp beni hırpalamasını istemiyorum. Ben atanırsam ondan daha çok kazanacağım. O zaman da kazandığım para ona batar mı kendini yine yetersiz hissedip de beni hırpalar mı acaba
4 senelik birlikteliğin etkisi ile bu ilişkiyi evliliğe taşımaya çalışıyorsunuz ancak karşınızda sizin gibi konuya objektif bakan birisi maalesef yok gibi duruyor.

Maddi konular da çok önemlidir. İki kişi birlikte güzel bir takım olmalıdır gelecekte. Senin benim muhabbeti, yok kendimi kötü hissettiriyorsunlar ile mutlu olmanız gerçekten zor.

Açık açık takıldığınız konuları konusmalisiniz bence. O ne kadar alıyor, siz ne kadar alıyorsunuz, atanirsaniz o zaman ne düşünecek ve ailenizin teklifini egosu dışında neden kabul etmiyor? Madem kendisi ve ailesi bir ev alamiyor ne diye size engel oluyor?

Kısasa kısas dedi. Sanki ben düşmanıyım. ne yapacağımı bilmiyorum. Ayrılmak istemiyorum. Çözüm bu olmamalı. Ayrılmayı düşünmüyorum. Ama bu sorunlara çözüm bulmak istiyorum. Her ekonomik konuda alınganlık yapıp beni hırpalamasını istemiyorum. Ben atanırsam ondan daha çok kazanacağım. O zaman da kazandığım para ona batar mı kendini yine yetersiz hissedip de beni hırpalar mı acaba
Ayrılmak şimdi çözüm değilse boşanacağınız günü bekleyin diyeyim size…

"Normalde çok iyi biri, beni seviyor, arada yanlış anlıyor, öfkesine yeniliyor" diyeceksin muhtemelen. Yanlış falan anlamıyor; kompleksli.
Ayrılmak istemiyorsun, evleneceksin belli. Kompleksli, kinci, intikamcı, hesapçı biri ne kadar değişir ve onunla ne kadar aile olunur; başarırsan haber ver lütfen buraya da.

E ayrılmak istemiyorsan biz napalım. Adama nasihat mi verelim. Kompleksli biriyle birliktesin. Bugün para konusunda kompleks yapan yarın başka konularda da yapar. Ayrıca kızgın uyuyunca noluyor bazen kendi haline bırakmak gerekir. Haklıymışsın adamı sık boğaz edip haksız duruma düşmüşsün. Neyse bu adam az para kazanan, hatta kazanmayan, erkeğinin maaşını bile bilmeyen, maddi konularla zerre alakası olmayan dolayısıyla da evlilikte ya da ilişkide söz sahibi olmayan biriyle mutlu olur. Öyle birine dönüşürüm diyorsan buyur evlen.

Bence bu kadar üste çıkması para nedeniyle değil gibi geliyor.
Ev konusunda acele etmek istiyorsunuz ancak nişanlınızın gelirine göre düşünüyorsunuz. Sizde elinizi cebe atınca bir şey yok. En kötü aile yardım edebilir ama aileye göre de hareket edilmez. Ayrılmayacaksanız biraz daha uzatın nişan dönemini madem. Belki o süreçte işiniz istediğiniz gibi ilerler o zaman kararları daha net alabilirsiniz.

"Ben istediğimde uyumama izin vermedin, şimdi de ben uyutmayacam" kısmı çok korkunç. Düşmanı mısın sen, bu nasıl kafa nasıl tavırlar?
Nahif birine benziyorsun, bu adamla evlenirsen inanılmaz hırpalanır, yıpranırsın, mutlu olma ihtimali göremiyorum.
Benzer bi tiple, beni çok sevdiğini bildiğimden ve aptal gibi "sinirden öyle davrandığını" düşünerek evlendim ben de zamanında, ışık hızıyla da ayrıldım 1 yılın sonunda.
Seviyor olabilir ama mesele de bu zaten, severken şu yaptıkları. Ayrıca, insanın üslubu, kimliği, karakteri çok önemli, bi gerginlik durumunda nasıl bi tutumu olduğu çok çok önemli, yok öyle sinirlendim yaptım demek, lütfen iyi düşün, hiçbir şeye mecbur değilsin.

Neden üzülüyorsunuz allahasen. Kız konuda o kadar şey yazıp ayrılmam ayrılmam diye üstüne basa basa belirtmiş. Ee kendi düşen ağlar mı
Göremiyor çünkü biz kadar bence, 23 yaşındaki hâlimi hatırladım, ben ayrılmayı düşünmüştüm nişanlıyken ama o yaşların ve tecrübesizliğin etkisi ile ve beni sevgisiyle manipüle etmesi sonucu evlenmiştim. İyilikle, seviyorum/beni seviyor demekle düzeleceğini zannediyor o da muhtemelen.

Yani en heyecanlı olunması gereken zaman adam size siz bir yükmüşsünüz gibi davranıyor. Gittiğiniz mekanlarda bile alman usulü yapan biri ne ara gurur yapar olmuş. Evlenmeyi istemiyor ama bu yoldan dönüşünden üşeniyor gibi tavırları çok belli.

Göremiyor çünkü biz kadar bence, 23 yaşındaki hâlimi hatırladım, ben ayrılmayı düşünmüştüm nişanlıyken ama o yaşların ve tecrübesizliğin etkisi ile ve beni sevgisiyle manipüle etmesi sonucu evlenmiştim. İyilikle, seviyorum/beni seviyor demekle düzeleceğini zannediyor o da muhtemelen.
Evet insanın yaşı gereği gerçeği görememesi normal. Ama insan tavsiyelere kulak verir. Tem bir şey değil ki her yeri falsolu ilişki. Yazıp yazıp ayrılmam demesine takıldım ben sanırım. Hani ne yazalım ayrılmazsan

Evet insanın yaşı gereği gerçeği görememesi normal. Ama insan tavsiyelere kulak verir. Tem bir şey değil ki her yeri falsolu ilişki. Yazıp yazıp ayrılmam demesine takıldım ben sanırım. Hani ne yazalım ayrılmazsan
Evet, orası öyle. Düzelme ihtimali var sandığı için ayrılık haricinde fikirler istiyor ama bizler dış göz olarak düzelme ihtimali olmadığını çok net gördüğümüzden bize en mantıklı öneri ayrılık olarak geliyor.
Umarım başını yakmaz.

Ekonomik olarak çok bunalmissiniz ikimizde , bu olayları ona bağlıyorum ben. Şu kısmı anlamadım olmayan para 5 ay sonra nasıl olacak. Birde mobilya için beklemenin mantığını anlamadım. Zaten kiracı olunca mecburen kiraladiginiz yerden tasinmaniz da gerekecek hangi eve göre alacaksiniz eşyaları. Bazı mobilyaların standarti vardır . Bir yerden başlatın bence almaya. Yaz mevsimi gelince özellikle marttan sonra fiyatlar artardı mutlaka.

Evlenmeye neden bu kadar kararlisiniz? Karsinizdaki sizi saymiyor daha dune kadar yemek bile yedirmemis kendi parasiyla sonra ben erkegim beni eziyorsun bilmem ne bu adamdan bir cacik olmaz. Illa evlenecekseniz de yarin obur gun daha cook uzulceksiniz haberiniz olsun. Kendi kendinize yapiyorsunuz ama goz gore gore boyle bir adamla evlenmeyi dusunerek

Karşınızda maddi manevi olgunlaşmamış bir birey var. Farkındaysanız hep siz düşünüyorsunuz kâr zararı evi mobilyayı. Yani kısaca istekli ve mantıklı taraf sizsiniz. Ayrılmak istemiyorsanız yapacağınız tek bir iey var gözünü korkutmak. Evlilik işleri beni çok yıprattı deyip kenara çekilin. Asla ev tutma maddiyat eşya konularını açmayın. Şüphelenip o açacaktır. O esnada bunalmış gibi yapıp biraz ertelesek mi diyeceksiniz. Başka çare yok

X