Ne yapacağımı bilmiyorum

Nasil oluyor bu kv ile yasamak zorken birde kayin ve eltiyle yaşamak. Ev kac odali merak ettim 3 aile nasil bir evde yaşayabiliyor, ozel hayat nasil oluyor. O evdeb ayrılma imkaniniz yok mu neden evlenen aynı evde yaşıyor şok oldum üzüldüm sizin adiniza. Inşallah ayrılırsiniz

Eşinin ve ailesinin sana yaptığı ve senin kabullendigin haksizliklari eltine de yapılsın istiyorsun.

Bu haksızlığa hem susup hem de başkasına da yapılmasını istemek bencilce.

Senin derdin eşin ve ailesi.

Derdini eltin üzerinden değil tamamen kendine odaklı anlat.

Yoruldum , sıkıldım , bıktım , yeterince birlikte yaşadık şimdi de kendi evimde yaşamak istiyorum , haksızlık yapılırsa artık susmam." hepsi bu.

Son düzenleme:
Baştan niye evlendiniz ki ben onu anlamadım. Adam sizi umursamıyor, ne istediğinizi düşünmüyor. Siz de pasifin önde gidenisiniz. Biz evlenirken mesafe arabaya 15 dk, bizde yatamazlar dedim. Sınırı çizdim. Başka bir eve de taşınmazdım, evi beraber seçtik. Şimdi ailesi taşınacak yine uzak şartım geçerli. Gelir dibime girerlerse de ona göre mesafe yerler. Biraz akıllı olun.

İkincisi size insan muamelesi yapılmamış ama eltiye yapılıyor. Eşi de koruyor anlaşılan. Madem kimse el sürmüyor siz de aynı oranda iş yapın. Misafir geldiyse siz de gidip yatın. Bir an önce de işe girin taşının. Ev ev üstüne olmaz derler siz 3 aile olmuşsunuz.

Duş alırken filan utanmıyor musunuz peki? Bana itici gelirdi. Sevişme sesleri filan duyulmuyor mu? Garip.

Arkadaşım kocanın ayrı eve açacak gücü yoksa evlenmeseydin. Karısına ayrı ev açamayıp annesiyle oturmak zorunda bırakan adama çok şey söylerdim de sizi kırmak değil niyetim. Kocanız olacak adamla sağlam bir konuşma yapın.

Bir insana kendi egosunu tatmin etmek için konuyla alakasız şahsına hakaret ve art niyetli yorum yazan birisinde ben eğitim ve kültür adına hiçbirşey göremiyorum...
Bilginize ...
iyi de kötü birşey söylememiş ki. aynı evde yaşamayı kabul etmeyi cahillik olarak gördüğünü söylemiş. bunda bir hakaret yok,gerekten cahillik. konu sahibi bir cahillik etmiş sonucuna katlanıyor ama keşke katlanmasa.

Bir insana kendi egosunu tatmin etmek için konuyla alakasız şahsına hakaret ve art niyetli yorum yazan birisinde ben eğitim ve kültür adına hiçbirşey göremiyorum...
Bilginize ...

Ego tatmini veya hakaret değil ki bu. Yani ben öyle algılamadım en azından. Konu sahibinin cevaplarını okudunuz mu? Ayrı ev konuşulmadı hiç diyor mesela. E kendisi konuşabilirdi. Bu iradeyi hiç göstermemiş olması hele böyle bir devirde cahillikten başka bir şey değil. Çaresizliği bir zırh olarak kullanıyor, insanlar kendisine bunun yanlış olduğunu söyleyince de cevap vermiyor.

Ayrıca buraya konu açmanın amacı insanlardan yorum almak. Hani senin ne haddine bu konuda yorum yapmak denilemez. Ben kendi hayatımdan yola çıkarak yorum yaparken siz kendi hayatınızı düşünerek yazarsınız. Bu ne sizi en doğru yapar ne beni. Sadece farklı pencerelerdeb bakıyor oluruz. Ama siz öyle bir neyle itham ediyorsunuz yazmışsınız ki sanki cevap yazdığınız üye konu sahibine neler neler demiş de artık dayanamamış siz savunmaya geçmişsiniz onun yerine.

Konu sahibi cidden komiksiniz
Size ne eşiniz ne ailesi saygı duymuyor, fi tarihindeki gibi üst üste yaşiyorsunuz bunları dert etmiyorsunuzda eltinizin rahatlığı onun neden sizin gibi ezilmediği batıyor size. Yani oda ezilse sorun yok aslında öylemi.
Aferin ona, çok iyi yapiyor ezdirmiyor kendini. Eşinide arkasına almış kimseyi umursamiyor. Çok kisa sürede ayrı evede çıkar ve siz hala yerinizde sayarsınız çok eminim.

Ego tatmini veya hakaret değil ki bu. Yani ben öyle algılamadım en azından. Konu sahibinin cevaplarını okudunuz mu? Ayrı ev konuşulmadı hiç diyor mesela. E kendisi konuşabilirdi. Bu iradeyi hiç göstermemiş olması hele böyle bir devirde cahillikten başka bir şey değil. Çaresizliği bir zırh olarak kullanıyor, insanlar kendisine bunun yanlış olduğunu söyleyince de cevap vermiyor.

Ayrıca buraya konu açmanın amacı insanlardan yorum almak. Hani senin ne haddine bu konuda yorum yapmak denilemez. Ben kendi hayatımdan yola çıkarak yorum yaparken siz kendi hayatınızı düşünerek yazarsınız. Bu ne sizi en doğru yapar ne beni. Sadece farklı pencerelerdeb bakıyor oluruz. Ama siz öyle bir neyle itham ediyorsunuz yazmışsınız ki sanki cevap yazdığınız üye konu sahibine neler neler demiş de artık dayanamamış siz savunmaya geçmişsiniz onun yerine.
E esragungor çok güzel özetlemişsiniz. Ellerinize sağlık.
Eklenecek hiç bir şey yok.

X