Ne yapacağımı bilmiyorum

Ben gelin olmadım ve eşime dügün isterim dedim.(benim ailem yapacak dugunu )

Yok benim çocugum var utanırım dedi .
Bende ayrılmak istedim.
Seviyorum dedi her ayrıldığımda gece yarısı bile eve geldı isteklerimi açık açık söyledim.
TM kabul dedi .
Ondan sonra evimizi tutuk dayadık döşedik eve hemen girdik 2 ay geçtikten sonra benim ailem düğün için hazırlıklara başladılar tam 3 bin euro para harcadılar.

Siz düğün yapmak istediniz.Eşiniz zar zor kabul etti.Düğünden önce aynı eve geçtiniz.
Adam tabi ki parayı yakar.Herşey köprüyü geçene kadardı.Adam da köprüyü geçti 3000 euro umrunda olmaz.Yazık olmuş.

Bildiğin boşanma sebebi bunlar ya. Eski eşi aldatıyor aile hala eski eşe hayran . O ailede bir gariplik var bence. Ama eşinin de ses çıkarmaması eşinin de gönlünden atamadığını gösteriyor bence. Düğün falan da yapmamış o kadar istemene ve ailenin para harcamaSına rağmen. O daha baştan seni kaybetmekten korkmamış ki. Sadece sözde değer vermiş özde vermemiş. Senin için sevgi aşk daha önemli olabilir ama belli ki onun için kesinlikle öyle değil.

Selam canlar bende derdimi anatayım .

Ben ikinci evliliğimi yapalı tam 11 ay oldu.
1 yıl sevgililik donemimizden sonra .

Eşimin ilk evliliğinden 1 çocuğu var benim çocuğum yok.
baştan anatacağim kısa tutmaya çalışacağım .

Ilk başta hersey çok guzeldi hala guzel ben bazı şeylere susarsam.

Ben gelin olmadım ve eşime dügün isterim dedim.(benim ailem yapacak dugunu )

Yok benim çocugum var utanırım dedi .
Bende ayrılmak istedim.
Seviyorum dedi her ayrıldığımda gece yarısı bile eve geldı isteklerimi açık açık söyledim.
TM kabul dedi .
Ondan sonra evimizi tutuk dayadık döşedik eve hemen girdik 2 ay geçtikten sonra benim ailem düğün için hazırlıklara başladılar tam 3 bin euro para harcadılar.

Eşim bana ben sana demiştim dügün istemiyorum diye e anaşmıştık dedim yan çizdi. TM dedim önemli olan dügün degil bizim iyi anaşmamiz dedim herşeyi iptal ettik.
3 aylık gelınım ve izine gittik memelekete
Babaannesı hep bana eski eşini konuştu o böyle yapardi şöyle yapardı bende rahatsiz oldum .
Ya senin derdin ne dedim o benim eltim degil kocamin eski karısı neden bana onu konuşuyorsun diye laf soyledim.
eski eşinin bazi eşaları kalmış resim duğunlerinden şampanya fln ben bi poşete koydum tavan arasına çıkartım ve söyledim benim eskiye bir saygım var ama gözümün onunde durmasın Tm dediler.

Yeni yılık memelekete yine izine gittik ben yazın gitiğimde evi temizlerken koşe bucak kurcaladim (ister istemez) ve yazık gitiğimde tavan arasına çıkardıklarım eski yerlerine koyulmuş neyse kırıldım ama sustum topladım poşete bu defa çope attım .

1 sabah kalktım gözüm garderobun ustunde ki kutuya takıldı yazın yoktu bende açtım eşimin dugununden resimler afersiniz opuşerek fln çok kızdım benim yatıgım odada işi ne onlarin ?
Bilerek koymuşlar sinirimden hepsini sobada yaktım .
Kv işten gelice söyledıler .
Kv : niye yaktın resimleri ben onlara kaç para verdim senin haberin varmı dedı
Ben : çok kiymetliyseler kendi odanda saklasaydın geçmişe saygim var dediysem gözüme gözüme sokmaniz gerekmiyor bende dugun masrafi için 3 bin verdim rezil olacaksınız diye bende o parayi yaktım dedim sustu .
Eşimin çocuğunla yazın tanışmıştık çok iyi anaşmiştik .
bu defa ilk aldığımızda çok guzel zaman geçirdik ama 2 ci gün çocuk beni arabada gorunce ağlamaya başladı annesine sarildi beni istemiyormuş .
5 yaşında bu arada çocuk annesiz durmaz.

Sorun : Eşim eski eşine çok yuz verdiğini duşunuyorum .
Sanki eski eşi degil hala eşi gibi .(Ayrılık sebepleri kadın aldatmış)
Esim çok yuz veriyor .
mesela benim için uygun olan once msj yazarsın musait misin diye oyle ararsın kadın aklına estikçe arıyor .
Tm çocuklari var cocuk hakkında konussun kadın yeni sevgili yapmış arıyor ,eşimin arkadaşlarından biri yazmiş arar söyler özel hayatı eşimi ilgilendirmiyor rahatsız olduğum için eşime söyledim bende rahatsızım o zaman kadına söyle ben sadece çocuk için iletişimdeyim senle özel hayatın beni ilgilendirmez diye .
söylemiyor sebebi kadın çocuğ dolduruşa getirebilirmiş diye.

Eski eşi ile aram bazen iyi bazen kotu
neyse .
Geçen kayınpederim mangal yapmışlar kuzenleri de gelmiş kadını da çağırmışlar üstüne bir de çanlı yayın yapmışlar çok kotu hisettim uzuldum .
Benim yanımda kadının hakkında söylemedıklerı brakmadılar .
Ondan sonra bir de aynı sofraya oturdular bana nispet yaparmış gibi ustune canlı yayın açtılar .
Eşime de söyledim ailen iki yüzü benim yanımda bana iyi davranıyor allah bilir arkamdan benimde neler konuşur dedim .
Esimle aramda ne olursa olsun eski eşi herşeyden haberdar .
Eşim memelekete kesin dönuş yapmamizi istiyor (almanyada yaşıyoruz ) .
ben gitmeye korkuyorum gitigimizde ben o insanlara nasıl saygı yapacağım bilmiyorum.
Eşim hep ailesini aklı görüyor.
Eski eşi arada bir bana yazıyor tatli dille bana laf sokuyor .
Ben açık sözluyum hemen kadına söyluyoru söyleyeceğimi sonra kabahatlı olan yiine ben.
Eşim ailesine bügün söylemiş gelininiz size dargın
Kv : niye ?
Eşim : mangal keyfiniz için demiş
Kv: eee darılmasın. O darılacak diye biz torunumuzu gormeyelim mi ? biz sağa olduğumuz surece o kadin cocuk bu eve gelecek.
demiş eşimde aklısınız demiş .
5 ay önce 3 aylık kurtaj oldum mecburen bu ay bebek için çalışmalara başlamıştık . Ama
eşim 1 aylık başka kasaba çalışmaya gitti .
Kim aklını kurcaladıysa şimdi de bebek için erken diyor istemiyor.
Tartışmaya başladık ayrılalım diyorum
Eşim : sen benimsin .

Ne ayrılığa yanaşıyor ne de isteklerimi uyguluyor.
Herşeyiyle kabul ettim zaten istediğim tek şey eski eşi'ile arasına mesafe koyması çok mu şey istiyorum ?

Brz uzun oldu kb :)
Senin işin zor ben söyleyim. Güçlü olmalısın. Ezdirme kendini,herkes senin çarlığını kabul etmeli. Eşine gelince sen benimsin demekle olmuyor varlıgını saygı ile kabul edip ettirmeli. Saygı ile diyorum çünkü gel sen benimsin diip herkes koluna takar gezer önemli olan daha detaylarda ne gizli olduğu. Eşine eski eşini kötüleme,ona itersin. Zaten eşin o kadınla ömür boyu görüşecek yeri gelecek anne baba çocuk olmak isteyecekler çok şeyler yaşayacaksın hepsine hazırlıklı ol kendine güven. Baktın çekemiyorsun ayrılırsın

Yok benim çocugum var utanırım dedi

Babaannesı hep bana eski eşini konuştu o böyle yapardi şöyle yapardı bende rahatsiz oldum .
Ya senin derdin ne dedim o benim eltim degil kocamin eski karısı neden bana onu konuşuyorsun diye laf soyledim.
eski eşinin bazi eşaları kalmış resim duğunlerinden şampanya fln ben bi poşete koydum tavan arasına çıkartım ve söyledim benim eskiye bir saygım var ama gözümün onunde durmasın Tm dediler.

1 sabah kalktım gözüm garderobun ustunde ki kutuya takıldı yazın yoktu bende açtım eşimin dugununden resimler afersiniz opuşerek fln çok kızdım benim yatıgım odada işi ne onlarin ?
Bilerek koymuşlar sinirimden hepsini sobada yaktım .
Kv işten gelice söyledıler .
Kv : niye yaktın resimleri ben onlara kaç para verdim senin haberin varmı dedı
Kendi yazdıklarını oku bir bakayım.Demiyor musun bu işte var bir b*kluk?Daha da bir şey demiyorum anla.

Ben bu evliliğin sonunu hiç iyi görmüyorum. Keşke boşanmış ve çocuklu biri yerine kendiniz gibi hiç evlenmemiş ve çocuksuz birini secseydiniz. Ben bu tür ikinci evliliklerde mutlu olan kadın görmedim henüz. Cünkü onlar hep ikinci planda tutulurlar. Mesele burda çocuk bile değil. Ailenin ve esinizin tutumu normal değil

On planda olmadigim icin tinlamiyorum neden ben kizarim bagririm kuserim 1 gun sonra gecer tanidigi icin aman konussun nasil olsa yarin gecer gibisinden goruyor bence
Ciddi bir şekilde gitmek istemediğinizi, eğer gidersen ben de burda kalırım. Direkt ayrılalım, sen yoluna gidersin ben yoluma diyin. Eğer tamam sen gelme ayrılalım derse ayrılacak cesaretiniz var mı?

Senin işin zor ben söyleyim. Güçlü olmalısın. Ezdirme kendini,herkes senin çarlığını kabul etmeli. Eşine gelince sen benimsin demekle olmuyor varlıgını saygı ile kabul edip ettirmeli. Saygı ile diyorum çünkü gel sen benimsin diip herkes koluna takar gezer önemli olan daha detaylarda ne gizli olduğu. Eşine eski eşini kötüleme,ona itersin. Zaten eşin o kadınla ömür boyu görüşecek yeri gelecek anne baba çocuk olmak isteyecekler çok şeyler yaşayacaksın hepsine hazırlıklı ol kendine güven. Baktın çekemiyorsun ayrılırsın
Aynen bende bunu istiyorum.
Hiç bir zaman eşin şoyle böyle demedim sadece mesafe koy dedim eşn gibi degil cocunun annesi gibi bil dedim oyle yaliyorum diyor zaten o kadina cocugumun annesi diye saygi bile yapmam diyor uzak olduğumuz icin susmak zorundayim cocugum yanimda yok orda olsak dediklerinin hepsini uygularim ama uzak oldugumuz icin kotu davranirsam cocugumu bana karsi doldurusa kgetitir diye korkuyorum diyor.
Ya ayrılın yada turkiyeye dönmeyin ama eşinizden ne köy olur ne kasaba .onu işin sonu mutsuzluk ben size diyeyim
Söyledim zaten ben memlekete dönmem bir ben çocukluğmdan beri burdayim orda yaşayamam iki ailenle yaşayamam .
Senin yanin kocanin yani ben nereye sen oraya diyor ayrilirim yinede gelmem dedim o zaman izine gideriz geliriz diyor konuyutu kapatiyoruz opp 2 3 gün sonra aynı konu gundemde .
baştan neler neleri kabul etmişsiniz. yaş farkı var mı aranızda ?
Çok şeyi kabul ettim hepsini yeterki iyi olalim diye yaş varkimiz 5 yaş cnm .
Ben bu evliliğin sonunu hiç iyi görmüyorum. Keşke boşanmış ve çocuklu biri yerine kendiniz gibi hiç evlenmemiş ve çocuksuz birini secseydiniz. Ben bu tür ikinci evliliklerde mutlu olan kadın görmedim henüz. Cünkü onlar hep ikinci planda tutulurlar. Mesele burda çocuk bile değil. Ailenin ve esinizin tutumu normal değil
Hadi kuçukluğumuz veraber gecti akrabalik var aramizda benimde ikinci evliligim ama aile baştan çok istiyordu fln çok iyi bir aile idi disardan ama ne yazikki insan evin içine girince tanıyor .
Ciddi bir şekilde gitmek istemediğinizi, eğer gidersen ben de burda kalırım. Direkt ayrılalım, sen yoluna gidersin ben yoluma diyin. Eğer tamam sen gelme ayrılalım derse ayrılacak cesaretiniz var mı?
Tabiki var o okadar kolay vazgecerse benkm icin kapanmis bir tefter olur .
Ama ayrilmak istemiyor seviyorum diyor senle mutlu bir yuva huzr dolu zamanlar geçirmek istiyorum diyor .
Zaten bi bitti dese hersey bitecek ama ne burnundan kil aldirihor ne de vaz geçiyor

Sizin adiniza cok üzüldüm. Ne esiniz ne ailesi size deger vermiyor. Hic evlilik yapmamissiniz kendi dügününüzü neden sadece babaniz ödüyor. Sizi bu evlilikte daha cok huzursuzluklar bekliyor gibi.

Aynen bende bunu istiyorum.
Hiç bir zaman eşin şoyle böyle demedim sadece mesafe koy dedim eşn gibi degil cocunun annesi gibi bil dedim oyle yaliyorum diyor zaten o kadina cocugumun annesi diye saygi bile yapmam diyor uzak olduğumuz icin susmak zorundayim cocugum yanimda yok orda olsak dediklerinin hepsini uygularim ama uzak oldugumuz icin kotu davranirsam cocugumu bana karsi doldurusa kgetitir diye korkuyorum diyor.
Söyledim zaten ben memlekete dönmem bir ben çocukluğmdan beri burdayim orda yaşayamam iki ailenle yaşayamam .
Senin yanin kocanin yani ben nereye sen oraya diyor ayrilirim yinede gelmem dedim o zaman izine gideriz geliriz diyor konuyutu kapatiyoruz opp 2 3 gün sonra aynı konu gundemde .

Çok şeyi kabul ettim hepsini yeterki iyi olalim diye yaş varkimiz 5 yaş cnm .

Hadi kuçukluğumuz veraber gecti akrabalik var aramizda benimde ikinci evliligim ama aile baştan çok istiyordu fln çok iyi bir aile idi disardan ama ne yazikki insan evin içine girince tanıyor .

Tabiki var o okadar kolay vazgecerse benkm icin kapanmis bir tefter olur .
Ama ayrilmak istemiyor seviyorum diyor senle mutlu bir yuva huzr dolu zamanlar geçirmek istiyorum diyor .
Zaten bi bitti dese hersey bitecek ama ne burnundan kil aldirihor ne de vaz geçiyor
Olmaz öyle. Eş kavramı pek bilmiyor hem seviyorum ama hep benim dediğim olsun, benim dediğimi yapsın olmaz.

Dik dur çocuk yapma tepkini koy iyi niyetli olma
Tepkimi koydum ayrilalim dedim ben hayata bir defa gelmisim sevsemde hayati kendime zehir etmem dedim cok pişman oldugumu soyledin onunla evlendigim icin herkez yoluna bundan sonra bitti dedim giden sensin brakan sensin dedi bunun icinde suclu ben oldum giden benim sebebi olmazsa gitmem bana dabvanisindan kaynakli gitmem dedim adam ayriligimiza bile beni sucluyor

Tepkimi koydum ayrilalim dedim ben hayata bir defa gelmisim sevsemde hayati kendime zehir etmem dedim cok pişman oldugumu soyledin onunla evlendigim icin herkez yoluna bundan sonra bitti dedim giden sensin brakan sensin dedi bunun icinde suclu ben oldum giden benim sebebi olmazsa gitmem bana dabvanisindan kaynakli gitmem dedim adam ayriligimiza bile beni sucluyor
Çünkü işine geliyor çünkü elini taşın altına koymuyor çünkü böylesi daha kolay. Geri adım atma sana psikolojik baskı uygulamasına müsaade etme ezik erkek ne olacak

Birinci karıyı yanında tutamadın. 2.yide tutamadın derler die suçu senin üstünde bırakacak çünkü. Gitme kızım. Gittiğin gün bilki daha çok çekeceksin. Ve herşeylerine zaten tamam demişsin. Bunada dersen eğer vay haline. Seviyorum ama senden vazgeçiyorum deme. Sen beni sevseydin burda kalırdın. Madem gitmek istiyorsun konuyu tartışmaya bile gerek yok güle güle de. Hiç ödün verme. Kesin konuşursan ağlayıp sızlamazsan sen kazanacaksın. Sakın gitme hayatını mahfederler. Adam gitcem diye konuşmaya devam ederse de bilki sende gönlü mönlü yok.

Sizi konuda hakli buldum, sizin cocuk ya da eski esle ilgili bir sorununuz yok , sadece esinizin eski esine yeterince mesafe koymamasindan sikayetcisiniz ki haklısınız
Yanliz bu evlilik boyle yurumez , ben esinizin duzelecegini sanmiyorum ve size bir abla tavsiyesi kesinlikle esinizin memleketine yerlesmeyin , sinir hastasi olursunuz

1) TM i da sizden ogrendim.

2) aldatip ayrilmis geline mi yaniklar anilarini sakliyorlar.

3) ayrilip gitmis gelinin fotograflarina mi yaniyor kadin cok para verdim diye..

4) 3 bin euro cok da buyuk para degil anlamadim neden o sekilde soyluyorsunuz sanki 30 bin euro der gibi.

5) hazirliklar yapilmis dugun planlanmis adam nasil yan cizebiliyor siz bunu nasil kabul ediyosunuz..

6) 5 yasindaki cocuk annesiz de durabilir

7) eski es sizin esinizle aranizda olanlardan nasil haberdar olabilir bu ne sacmalik..

8) torunlarini gormek icin belki annesiyle cagirmislardir mangala.

9) esinize ailesi hakkinda bu sekilde konusmayin huzurunuz felan olmaz.

10) akli degil hakli diye yazilir.

11) esiniz sizinle bir gelecek goremiyorsa, tartisip duruyorsaniz birde sizden cocuk yapip mi ayrilayim diye korkmustur.

X