Ne yapacağımı bilmiyorum

Valla çocuk yapmayın diye eşinizin aklına kim girdiyse çok iyi yapmış.
Zira siz akıl edemicek gibisiniz.
Bu evlilik biçimine birde çocuk yaparsanız , buraya daha içler acısı konular açarsınız kesin.

Eşiniz çekilmez biri olduğundan çocuğa rağmen terk edilmiş biri olduğu için değil, aldatıldığı için boşanmış yani. Tıpkı boşanmış Türk erkeklerinin %99'u gibi. Peki 😊
Beni çok sevdiğine eminim diyorsunuz. Ama bana gelinlik ve düğün hayalimi yaşatmayan, söz verdiği halde eve girdikten sonra nasılsa artık çıkamam diye sözünden dönen, ona bir daha hiçbir zaman güvenemeyecek olmamı umursamayan, yaşayacağım hayal kırıklığı ve üzüntüyü içine sindirebilen, düğünümü hayal eden ailemi boynu bükük bırakan, beni aileme ve akrabalarıma karşı utandıran adamın beni sevdiğini değil, beni apaçık sevmediğini ve yine apaçık sevilmeyi zerre haketmediğini anlardım ve onu terk ederdim.

Diğer konulara girmeye gerek duymuyorum. Siz sevgiyi çok yanlış algılamışsınız. Öncelikle sevilmediğinizi farkedin sonra kararlarınızı ona göre verin...

Birinci karıyı yanında tutamadın. 2.yide tutamadın derler die suçu senin üstünde bırakacak çünkü. Gitme kızım. Gittiğin gün bilki daha çok çekeceksin. Ve herşeylerine zaten tamam demişsin. Bunada dersen eğer vay haline. Seviyorum ama senden vazgeçiyorum deme. Sen beni sevseydin burda kalırdın. Madem gitmek istiyorsun konuyu tartışmaya bile gerek yok güle güle de. Hiç ödün verme. Kesin konuşursan ağlayıp sızlamazsan sen kazanacaksın. Sakın gitme hayatını mahfederler. Adam gitcem diye konuşmaya devam ederse de bilki sende gönlü mönlü yok.
Ben ağlamam temin konustuk bitti dedim block messenger den normal arama yapiyor acmiyorum msj yaziyor bitemez ben hafa sonu geliyorum bitmez bizim askimiz bitemez fln zirvaliyor ama ben msj cvp vermiyorum ya karakterini degistirecek benim dedigimi yapacak ya da burnu surmezse bitecek ben daha cok gencim mutlu olmak coluk cocuk sahibi olmak istiyorum mutlu bir yuva istiyorum boyle devam edemez

Sizi konuda hakli buldum, sizin cocuk ya da eski esle ilgili bir sorununuz yok , sadece esinizin eski esine yeterince mesafe koymamasindan sikayetcisiniz ki haklısınız
Yanliz bu evlilik boyle yurumez , ben esinizin duzelecegini sanmiyorum ve size bir abla tavsiyesi kesinlikle esinizin memleketine yerlesmeyin , sinir hastasi olursunuz
Annem de oyle diyor ga susarsin bir hastalik kapar gelirsin ya bitirir kurtulursun

1) TM i da sizden ogrendim.

2) aldatip ayrilmis geline mi yaniklar anilarini sakliyorlar.

3) ayrilip gitmis gelinin fotograflarina mi yaniyor kadin cok para verdim diye..

4) 3 bin euro cok da buyuk para degil anlamadim neden o sekilde soyluyorsunuz sanki 30 bin euro der gibi.

5) hazirliklar yapilmis dugun planlanmis adam nasil yan cizebiliyor siz bunu nasil kabul ediyosunuz..

6) 5 yasindaki cocuk annesiz de durabilir

7) eski es sizin esinizle aranizda olanlardan nasil haberdar olabilir bu ne sacmalik..

8) torunlarini gormek icin belki annesiyle cagirmislardir mangala.

9) esinize ailesi hakkinda bu sekilde konusmayin huzurunuz felan olmaz.

10) akli degil hakli diye yazilir.

11) esiniz sizinle bir gelecek goremiyorsa, tartisip duruyorsaniz birde sizden cocuk yapip mi ayrilayim diye korkmustur.
1 - mutlu olmak icin bazen altan almak gerektigi icin tm denir

2 - benim yanimda kadin hakkinda kotu konusuyorlar ama demekki yaniklar benden gizli

3 - 700 euro para vermis diye pacaları tutuştu

4- 3 euro cok degil ama bosa gidince az da olmuyor malesef.

5 - hersey dugun dernek degildir diye dusundum kabul ettim .

6 - duramıyormuş annesi toalete kadar gitse arkasindan gidiyormuş

7- şoyleki eşimin ailesi ile yakin olduklari ici onlarin soyledigini dusunuyorum .

8- her haftasonu olmasa da 2 haftada bir getirir zaten benim gelemsiyle bir problemim yok ama misaifr gibi degil evin gelini gibi gelmesi sorunum ustune nispet yaparmis gibi canli yayin acmislar

9- esim ailesi hakkinda soylediklerime hic bir zaman nasil konusuyorsun demedi içten içe hakli oldugumu biliyor ama ailesini savunuyor yinede.

10- sizde kucuk yasta başka devlette buyduyseniz turkceniz venim kadar bile olmaz :)

11- dediginiz gibi dusunuyorum ama eşimib dedigi once memelekete donelim bir doktora gidelim ondan sonra yapalim cunku 3 aylik hamileydim kurtaj oldum bebek sağlikli degildi diye .
Benle gelecek gormuyorsun diyorum tam tersine diyor ayrilmak istemiyor ama yapacagini da yapiyor .

Eşiniz çekilmez biri olduğundan çocuğa rağmen terk edilmiş biri olduğu için değil, aldatıldığı için boşanmış yani. Tıpkı boşanmış Türk erkeklerinin %99'u gibi. Peki 😊
Beni çok sevdiğine eminim diyorsunuz. Ama bana gelinlik ve düğün hayalimi yaşatmayan, söz verdiği halde eve girdikten sonra nasılsa artık çıkamam diye sözünden dönen, ona bir daha hiçbir zaman güvenemeyecek olmamı umursamayan, yaşayacağım hayal kırıklığı ve üzüntüyü içine sindirebilen, düğünümü hayal eden ailemi boynu bükük bırakan, beni aileme ve akrabalarıma karşı utandıran adamın beni sevdiğini değil, beni apaçık sevmediğini ve yine apaçık sevilmeyi zerre haketmediğini anlardım ve onu terk ederdim.

Diğer konulara girmeye gerek duymuyorum. Siz sevgiyi çok yanlış algılamışsınız. Öncelikle sevilmediğinizi farkedin sonra kararlarınızı ona göre verin...
Cok guzel anlatmişsin belkide sevmiyor ama sevmiyorsa neden ayrilmamizi istemiyor ben her bitti dedigimde melek oluyor hem kaybetmekten korkuyor hem yapacagini yapiyor :KK43:

Cok guzel anlatmişsin belkide sevmiyor ama sevmiyorsa neden ayrilmamizi istemiyor ben her bitti dedigimde melek oluyor hem kaybetmekten korkuyor hem yapacagini yapiyor :KK43:
Çünkü bazı erkekler evde arkasını toplayan biri olmasını ve topluma karşı da evli düzenli olmayı seviyor.
Üstelik 2. kez boşanıp ailesine ve insanlara karşı başarısız imajı çizmek istemiyor.

Arkasını toplayan, evini düzene sokan, yemeğini ütüsünü temizliğini yapan, arzuladığında cinsellik yaşayan, istediğini yapsa da sineye çeken, sonra iki çift lafla olsun nasılsa seviyor diye affeden birisi var yanında. Neden boşansın?

1 - mutlu olmak icin bazen altan almak gerektigi icin tm denir

2 - benim yanimda kadin hakkinda kotu konusuyorlar ama demekki yaniklar benden gizli

3 - 700 euro para vermis diye pacaları tutuştu

4- 3 euro cok degil ama bosa gidince az da olmuyor malesef.

5 - hersey dugun dernek degildir diye dusundum kabul ettim .

6 - duramıyormuş annesi toalete kadar gitse arkasindan gidiyormuş

7- şoyleki eşimin ailesi ile yakin olduklari ici onlarin soyledigini dusunuyorum .

8- her haftasonu olmasa da 2 haftada bir getirir zaten benim gelemsiyle bir problemim yok ama misaifr gibi degil evin gelini gibi gelmesi sorunum ustune nispet yaparmis gibi canli yayin acmislar

9- esim ailesi hakkinda soylediklerime hic bir zaman nasil konusuyorsun demedi içten içe hakli oldugumu biliyor ama ailesini savunuyor yinede.

10- sizde kucuk yasta başka devlette buyduyseniz turkceniz venim kadar bile olmaz :)

11- dediginiz gibi dusunuyorum ama eşimib dedigi once memelekete donelim bir doktora gidelim ondan sonra yapalim cunku 3 aylik hamileydim kurtaj oldum bebek sağlikli degildi diye .
Benle gelecek gormuyorsun diyorum tam tersine diyor ayrilmak istemiyor ama yapacagini da yapiyor .
esiniz icin de zor. herkes bir yandan cekistiriyor arada kaliyor gibi. normalde erkekler aile ve es arasinda kalirken sizinki bir de eski es konusu var ve cocukla ilgilenmek durumunda.

tabiki 3 bin az degil. kimse agactan toplamiyor parayi.

TM derken tamam in oyle yazildigini sizden ogrenmis oldum demek istedim. ben de gurbetciyim, yanlis anlamayin.

ailesine karsi sabit durun. tavrinizi koyun. sizi kabullenemk ve saygi duymak zorundalar. siz varken kendini dis kapinin mandali gibi hissetmeli o eski gelin. hele aldatip gitmisken.

canli yayina vs takilmayin. siz kendinizi mesgul edecek ugraslar bulun. ama es memleketine bu insanlarin arasina da donmeyin. bosanirsiniz bu net.. ama simdi ama sonra.. ama cocugunuzla..

Son düzenleme:
Selam canlar bende derdimi anatayım .

Ben ikinci evliliğimi yapalı tam 11 ay oldu.
1 yıl sevgililik donemimizden sonra .

Eşimin ilk evliliğinden 1 çocuğu var benim çocuğum yok.
baştan anatacağim kısa tutmaya çalışacağım .

Ilk başta hersey çok guzeldi hala guzel ben bazı şeylere susarsam.

Ben gelin olmadım ve eşime dügün isterim dedim.(benim ailem yapacak dugunu )

Yok benim çocugum var utanırım dedi .
Bende ayrılmak istedim.
Seviyorum dedi her ayrıldığımda gece yarısı bile eve geldı isteklerimi açık açık söyledim.
TM kabul dedi .
Ondan sonra evimizi tutuk dayadık döşedik eve hemen girdik 2 ay geçtikten sonra benim ailem düğün için hazırlıklara başladılar tam 3 bin euro para harcadılar.

Eşim bana ben sana demiştim dügün istemiyorum diye e anaşmıştık dedim yan çizdi. TM dedim önemli olan dügün degil bizim iyi anaşmamiz dedim herşeyi iptal ettik.
3 aylık gelınım ve izine gittik memelekete
Babaannesı hep bana eski eşini konuştu o böyle yapardi şöyle yapardı bende rahatsiz oldum .
Ya senin derdin ne dedim o benim eltim degil kocamin eski karısı neden bana onu konuşuyorsun diye laf soyledim.
eski eşinin bazi eşaları kalmış resim duğunlerinden şampanya fln ben bi poşete koydum tavan arasına çıkartım ve söyledim benim eskiye bir saygım var ama gözümün onunde durmasın Tm dediler.

Yeni yılık memelekete yine izine gittik ben yazın gitiğimde evi temizlerken koşe bucak kurcaladim (ister istemez) ve yazık gitiğimde tavan arasına çıkardıklarım eski yerlerine koyulmuş neyse kırıldım ama sustum topladım poşete bu defa çope attım .

1 sabah kalktım gözüm garderobun ustunde ki kutuya takıldı yazın yoktu bende açtım eşimin dugununden resimler afersiniz opuşerek fln çok kızdım benim yatıgım odada işi ne onlarin ?
Bilerek koymuşlar sinirimden hepsini sobada yaktım .
Kv işten gelice söyledıler .
Kv : niye yaktın resimleri ben onlara kaç para verdim senin haberin varmı dedı
Ben : çok kiymetliyseler kendi odanda saklasaydın geçmişe saygim var dediysem gözüme gözüme sokmaniz gerekmiyor bende dugun masrafi için 3 bin verdim rezil olacaksınız diye bende o parayi yaktım dedim sustu .
Eşimin çocuğunla yazın tanışmıştık çok iyi anaşmiştik .
bu defa ilk aldığımızda çok guzel zaman geçirdik ama 2 ci gün çocuk beni arabada gorunce ağlamaya başladı annesine sarildi beni istemiyormuş .
5 yaşında bu arada çocuk annesiz durmaz.

Sorun : Eşim eski eşine çok yuz verdiğini duşunuyorum .
Sanki eski eşi degil hala eşi gibi .(Ayrılık sebepleri kadın aldatmış)
Esim çok yuz veriyor .
mesela benim için uygun olan once msj yazarsın musait misin diye oyle ararsın kadın aklına estikçe arıyor .
Tm çocuklari var cocuk hakkında konussun kadın yeni sevgili yapmış arıyor ,eşimin arkadaşlarından biri yazmiş arar söyler özel hayatı eşimi ilgilendirmiyor rahatsız olduğum için eşime söyledim bende rahatsızım o zaman kadına söyle ben sadece çocuk için iletişimdeyim senle özel hayatın beni ilgilendirmez diye .
söylemiyor sebebi kadın çocuğ dolduruşa getirebilirmiş diye.

Eski eşi ile aram bazen iyi bazen kotu
neyse .
Geçen kayınpederim mangal yapmışlar kuzenleri de gelmiş kadını da çağırmışlar üstüne bir de çanlı yayın yapmışlar çok kotu hisettim uzuldum .
Benim yanımda kadının hakkında söylemedıklerı brakmadılar .
Ondan sonra bir de aynı sofraya oturdular bana nispet yaparmış gibi ustune canlı yayın açtılar .
Eşime de söyledim ailen iki yüzü benim yanımda bana iyi davranıyor allah bilir arkamdan benimde neler konuşur dedim .
Esimle aramda ne olursa olsun eski eşi herşeyden haberdar .
Eşim memelekete kesin dönuş yapmamizi istiyor (almanyada yaşıyoruz ) .
ben gitmeye korkuyorum gitigimizde ben o insanlara nasıl saygı yapacağım bilmiyorum.
Eşim hep ailesini aklı görüyor.
Eski eşi arada bir bana yazıyor tatli dille bana laf sokuyor .
Ben açık sözluyum hemen kadına söyluyoru söyleyeceğimi sonra kabahatlı olan yiine ben.
Eşim ailesine bügün söylemiş gelininiz size dargın
Kv : niye ?
Eşim : mangal keyfiniz için demiş
Kv: eee darılmasın. O darılacak diye biz torunumuzu gormeyelim mi ? biz sağa olduğumuz surece o kadin cocuk bu eve gelecek.
demiş eşimde aklısınız demiş .
5 ay önce 3 aylık kurtaj oldum mecburen bu ay bebek için çalışmalara başlamıştık . Ama
eşim 1 aylık başka kasaba çalışmaya gitti .
Kim aklını kurcaladıysa şimdi de bebek için erken diyor istemiyor.
Tartışmaya başladık ayrılalım diyorum
Eşim : sen benimsin .

Ne ayrılığa yanaşıyor ne de isteklerimi uyguluyor.
Herşeyiyle kabul ettim zaten istediğim tek şey eski eşi'ile arasına mesafe koyması çok mu şey istiyorum ?

Brz uzun oldu kb :)

Cocuk varsa gorusecekler, buna engel olamazsiniz.
Keske o fotograflari da yakmasaydiniz, cocuklari icin kalabilirdi, sonucta anne babasi..

Yorumlara inanamadım....Tabiki görüşecekler denmiş...iyi de adam ex eşle değil cocukla baglarını koparmasın...Bu ne yaa ex eş sürekli ailenin içinde...Sanki görümcen de bir de kendini anlaşmak zorunda hissediyorsun...Kadında senin numaranın ne işi var ? Ve sana neden msj atıpduruyor? Bu kadar yüzgöz olunmaz pes...Adamın sanki 2 eşi var gibi çekilecek dert değil...

Ayrıca düğün için ok demiş kandırmış sonra yan çizmiş...Tam bir kaypak...Düğün yapmaya utandı da ex eşi ailesinin içine sürekli sokmaya utanmıyor mu?
Cocugu alsın bıraksın, ex eşin sevgilisi vs ne ilgilendiyor? Baska kişiler sevgilisi var die eşine msj atıyor ve susturmuyor onları pes...Bu kadar ilgiliyse boşanmasaymış..

Sen dönüş yaparsan o kv den de cok cekersin, torunumu gormeyim mi die ex eşi sürekli burnunun dibinde tutacaga benziyor..
Bu adamdan ayrılıp bu gereksiz kabusları ve yükleri at sırtından derim....Neden kendine bu işkence?

Bitti dedim 2 gundur konusmuyorum msj yaziyor ariyor cvp vermiyorum haftasonu gelecekmis diye msj cekmis

Keske o fotograflari da yakmasaydiniz, cocuklari icin kalabilirdi, sonucta anne babasi..
Bukadar rahat insanlar var mi ya ?
Bakin cocuklarini dusunen bir anne baba ayrilmasin o zaman kimse gorusmeyeceksiniz demiyor herkez hadini yerini bilecek bu sinir cekersin .
Hem sinir koyamiyorsan baska birinle evlenip hayatini maf etmeyeceksin

Resimlere gelince evin içinte orda burda resimleri vardi topladim bir kenara koydum ben almanayya geri donunce yerlerine geri koymuslar sinirlendim yaktim ne yapmamk beklerdiniz boyle konusmak kolay ama bunu yasayan anlar

Yorumlara inanamadım....Tabiki görüşecekler denmiş...iyi de adam ex eşle değil cocukla baglarını koparmasın...Bu ne yaa ex eş sürekli ailenin içinde...Sanki görümcen de bir de kendini anlaşmak zorunda hissediyorsun...Kadında senin numaranın ne işi var ? Ve sana neden msj atıpduruyor? Bu kadar yüzgöz olunmaz pes...Adamın sanki 2 eşi var gibi çekilecek dert değil...

Ayrıca düğün için ok demiş kandırmış sonra yan çizmiş...Tam bir kaypak...Düğün yapmaya utandı da ex eşi ailesinin içine sürekli sokmaya utanmıyor mu?
Cocugu alsın bıraksın, ex eşin sevgilisi vs ne ilgilendiyor? Baska kişiler sevgilisi var die eşine msj atıyor ve susturmuyor onları pes...Bu kadar ilgiliyse boşanmasaymış..

Sen dönüş yaparsan o kv den de cok cekersin, torunumu gormeyim mi die ex eşi sürekli burnunun dibinde tutacaga benziyor..
Bu adamdan ayrılıp bu gereksiz kabusları ve yükleri at sırtından derim....Neden kendine bu işkence?
Cocugun konulari için tabiki goruşecekler onda sorun yok ama kadinin hadini yerini bilmeyen tavirlari var esimde buna susuyor o susutugu icin ben fahatsiz oluyorum .
Telefon numaram yok .
Facebook tan msj atıyor yilan once iyi gozuktu icten fet etmeye calisti sora esim cocugu armis gormek icin ekran resmi alip bana gonderdi bende agzima geleni soyledim
Ondan sonra 2 defa daha msj atti ulasamiyorken esime bana yaziyor
Ben bu son olsun beni rahatsiz edip durma dedim .
Aynen bende oyle diyorum bahaneleri cocuk var e cocuk var diye bosanmasaydiniz cocuk var deseydiniz katlansaydiniz beni niye boyle sacmaligin icine soktunun. Ama işte her kez hayatini klkendi seçer bende malesef başlarda sevgi aşk derken bunlari goremedim kordum

Sizi gaza getirmek istemem ama yasadiginiz hicbirsey normal degil. SiZe karsi Cok saygisiz esinizde ailesi de
Bende bunu farkindayim o yuzden ayrılıyorum ama onar bunu hic farkinda degil ben suçlu oluyorum sanki sorun yok diye ayrılıyorm
Hiç bir kere donump biz mi yalniş yaptik demediler ne zaman eksikleri sorunlari dile getirsem suclu ben oldum 1 laf soyluyorlar boyle soyledin diyorum ben oyle bur sey demedim uyduruyor sun diyor beni delirtecek ben zaten sakin biri degilim sinirli biriyim bana deli damgasi vurunca da gozlerim karariyor sinirden ya beni oldurecek ya delirtecek bu davranisiyla o yuzden en iyisi ayrilmak

Kusura bakmayın ama o çocuğun babası o siz varsınız diye babalıktan feragat edecek değil
Yani yarın kendi çocuğunuz olunca babası ilgilenince şımartıyor mu olacak
Siz benim anlatiğimi anlamamişsiniz :) benim cocugu ile degil ailesinin davranışı ve eski eşinle aralarinda mesafe koymamasi problemim onun cocugunla fazlasiyla ilgileniyorum zaten o cocugun bir gunahi 3 4 gun aramasa ara diyorum ne bicim babasin niye aramadin fln diyorum ama sorun cocuk degil işte anlamamişsiniz

Eş ailesine diyecek bir şey bulamıyorum.
Benim oğlumu boynuzlayacak eski gelin ben de mangal partisine davet etcem.
Torun bahane valla.
İsteyen torununu anası olmadan görür.
Gider torunu alır görürsün geri bırakırsın.
Aynı sofraya falan oturmak enteresan.
Hele sizin yattığınız odaya yanı başınıza öpüşmeli fotoları koymak tam terbiyesizlik.
Fazla hanımefendisiniz.
Ben olsam çok pis dağıtırdım ortalığı.
Eş de ne yaparsa yapsın.
Teşekur ederim boyle dusundugunuz icin esim bir uyanabilse ama malesef gorkuyor ya da gormek istemiyor bana yapilan saygisizligi

X