Ne yapacağımı bilmiyorum

Eş ailesi bana da art niyetli geldi. Siz görün diye bırakılmış resimler saygısızlık yaptıkları orda hak veriyorum size.

Daha önce evlilik yaşamış çocuk sahibi adamla evlenen kadınların anlamadığı bir şey bu durum. Çocukla birlikte annesi de her zaman hayatınızda olacak. Öncelikle bunu kabullenin yok ben kaldıramam diyorsanız boşanın.

Ex kocasını aldatmış ve adamın ailesi hala kadına tapıyor öyle mi? 😱 Hem çocugum var düğün ayıp diyecek kadar örümcek kafalı hem de bu kadınla mangal yapacak kadar genişler öyle mi? Herkes işine geldiği gibi davranıyor. Kimsenin sizi zerre kadar iplediği yok. Eşiniz de dahil. Boşa gitsin. Ne iğrenç insanlar midem bulandı. Siz onlara yaranamazsınız. Boşuna dememişler deveye diken insana ..... Bakın ...... eden yaramış onlara.

Tamamını okumadım ama evliliğiniz siz eşiniz kaprislerini,ailesinin saygısızlığını,eski karısının densizliklerini çekmezseniz yürümeyecek gibi geliyor.3.ye evlilik yapmayı düşünmüyorsanız eğer belki bazılarına çok duygusuz gelecek ama ben olsam bir çocuk yapar boşanırdım.Çocuk yapmaya yanaşmıyorsada direk kendinizi kurtarmaya bakın bence bu insanlardan

Selam canlar bende derdimi anatayım .

Ben ikinci evliliğimi yapalı tam 11 ay oldu.
1 yıl sevgililik donemimizden sonra .

Eşimin ilk evliliğinden 1 çocuğu var benim çocuğum yok.
baştan anatacağim kısa tutmaya çalışacağım .

Ilk başta hersey çok guzeldi hala guzel ben bazı şeylere susarsam.

Ben gelin olmadım ve eşime dügün isterim dedim.(benim ailem yapacak dugunu )

Yok benim çocugum var utanırım dedi .
Bende ayrılmak istedim.
Seviyorum dedi her ayrıldığımda gece yarısı bile eve geldı isteklerimi açık açık söyledim.
TM kabul dedi .
Ondan sonra evimizi tutuk dayadık döşedik eve hemen girdik 2 ay geçtikten sonra benim ailem düğün için hazırlıklara başladılar tam 3 bin euro para harcadılar.

Eşim bana ben sana demiştim dügün istemiyorum diye e anaşmıştık dedim yan çizdi. TM dedim önemli olan dügün degil bizim iyi anaşmamiz dedim herşeyi iptal ettik.
3 aylık gelınım ve izine gittik memelekete
Babaannesı hep bana eski eşini konuştu o böyle yapardi şöyle yapardı bende rahatsiz oldum .
Ya senin derdin ne dedim o benim eltim degil kocamin eski karısı neden bana onu konuşuyorsun diye laf soyledim.
eski eşinin bazi eşaları kalmış resim duğunlerinden şampanya fln ben bi poşete koydum tavan arasına çıkartım ve söyledim benim eskiye bir saygım var ama gözümün onunde durmasın Tm dediler.

Yeni yılık memelekete yine izine gittik ben yazın gitiğimde evi temizlerken koşe bucak kurcaladim (ister istemez) ve yazık gitiğimde tavan arasına çıkardıklarım eski yerlerine koyulmuş neyse kırıldım ama sustum topladım poşete bu defa çope attım .

1 sabah kalktım gözüm garderobun ustunde ki kutuya takıldı yazın yoktu bende açtım eşimin dugununden resimler afersiniz opuşerek fln çok kızdım benim yatıgım odada işi ne onlarin ?
Bilerek koymuşlar sinirimden hepsini sobada yaktım .
Kv işten gelice söyledıler .
Kv : niye yaktın resimleri ben onlara kaç para verdim senin haberin varmı dedı
Ben : çok kiymetliyseler kendi odanda saklasaydın geçmişe saygim var dediysem gözüme gözüme sokmaniz gerekmiyor bende dugun masrafi için 3 bin verdim rezil olacaksınız diye bende o parayi yaktım dedim sustu .
Eşimin çocuğunla yazın tanışmıştık çok iyi anaşmiştik .
bu defa ilk aldığımızda çok guzel zaman geçirdik ama 2 ci gün çocuk beni arabada gorunce ağlamaya başladı annesine sarildi beni istemiyormuş .
5 yaşında bu arada çocuk annesiz durmaz.

Sorun : Eşim eski eşine çok yuz verdiğini duşunuyorum .
Sanki eski eşi degil hala eşi gibi .(Ayrılık sebepleri kadın aldatmış)
Esim çok yuz veriyor .
mesela benim için uygun olan once msj yazarsın musait misin diye oyle ararsın kadın aklına estikçe arıyor .
Tm çocuklari var cocuk hakkında konussun kadın yeni sevgili yapmış arıyor ,eşimin arkadaşlarından biri yazmiş arar söyler özel hayatı eşimi ilgilendirmiyor rahatsız olduğum için eşime söyledim bende rahatsızım o zaman kadına söyle ben sadece çocuk için iletişimdeyim senle özel hayatın beni ilgilendirmez diye .
söylemiyor sebebi kadın çocuğ dolduruşa getirebilirmiş diye.

Eski eşi ile aram bazen iyi bazen kotu
neyse .
Geçen kayınpederim mangal yapmışlar kuzenleri de gelmiş kadını da çağırmışlar üstüne bir de çanlı yayın yapmışlar çok kotu hisettim uzuldum .
Benim yanımda kadının hakkında söylemedıklerı brakmadılar .
Ondan sonra bir de aynı sofraya oturdular bana nispet yaparmış gibi ustune canlı yayın açtılar .
Eşime de söyledim ailen iki yüzü benim yanımda bana iyi davranıyor allah bilir arkamdan benimde neler konuşur dedim .
Esimle aramda ne olursa olsun eski eşi herşeyden haberdar .
Eşim memelekete kesin dönuş yapmamizi istiyor (almanyada yaşıyoruz ) .
ben gitmeye korkuyorum gitigimizde ben o insanlara nasıl saygı yapacağım bilmiyorum.
Eşim hep ailesini aklı görüyor.
Eski eşi arada bir bana yazıyor tatli dille bana laf sokuyor .
Ben açık sözluyum hemen kadına söyluyoru söyleyeceğimi sonra kabahatlı olan yiine ben.
Eşim ailesine bügün söylemiş gelininiz size dargın
Kv : niye ?
Eşim : mangal keyfiniz için demiş
Kv: eee darılmasın. O darılacak diye biz torunumuzu gormeyelim mi ? biz sağa olduğumuz surece o kadin cocuk bu eve gelecek.
demiş eşimde aklısınız demiş .
5 ay önce 3 aylık kurtaj oldum mecburen bu ay bebek için çalışmalara başlamıştık . Ama
eşim 1 aylık başka kasaba çalışmaya gitti .
Kim aklını kurcaladıysa şimdi de bebek için erken diyor istemiyor.
Tartışmaya başladık ayrılalım diyorum
Eşim : sen benimsin .

Ne ayrılığa yanaşıyor ne de isteklerimi uyguluyor.
Herşeyiyle kabul ettim zaten istediğim tek şey eski eşi'ile arasına mesafe koyması çok mu şey istiyorum ?

Brz uzun oldu kb :)
Ablcım sen kuma gitmissin haberin yok💆🏻‍♀️
Ne demek eski ese saygı diye resim saklamak.
Bosanmayaymıs ozman.
Cok taviz vermissiniz.
Ortam Ayder yaylasına dönmüs🤦🏻‍♀️

Hiçbir Türk ailesi oğullarını aldatan eski gelinin anılarını saklamaya çalışmaz,mangala davet etmez.Bana bu kısım garip geldi.

Aldattıgı falan yok ta ondan...Türk sözde erkeğinin klasik yalanı...Neden boşandın diye sorulunca detay verip kendi falsolarını ele vermektense tek kelime "aldattı" deyip işi bitiriyorlar...Her zaman kendileri sadık ve ev işi dahi yapan mükemmel koca iken, karıları böyle mükemmel bi erkeğin kıymetini bilmeyip sırf keyfine aldatırlar...Hiç şaşmaz bu yalan..

Aldattıgı falan yok ta ondan...Türk sözde erkeğinin klasik yalanı...Neden boşandın diye sorulunca detay verip kendi falsolarını ele vermektense tek kelime "aldattı" deyip işi bitiriyorlar...Her zaman kendileri sadık ve ev işi dahi yapan mükemmel koca iken, karıları böyle mükemmel bi erkeğin kıymetini bilmeyip sırf keyfine aldatırlar...Hiç şaşmaz bu yalan..
Aldatma gerçek kadın kendi ağzı ile itiraf etti kadın turk değil müslüman değil senin benim gibi yaşam sevmiyor diskolar barlar içkiler eylenceler seven biri ona söz geçiremediği için bana geçirmeye çalışıyor

Aldatma gerçek kadın kendi ağzı ile itiraf etti kadın turk değil müslüman değil senin benim gibi yaşam sevmiyor diskolar barlar içkiler eylenceler seven biri ona söz geçiremediği için bana geçirmeye çalışıyor

Boyle adamla evlenilmez zaten..yabancı kadınının yasam tarzını biliodu...guvenilmez bi eşin var bence

Boyle adamla evlenilmez zaten..yabancı kadınının yasam tarzını biliodu...guvenilmez bi eşin var bence
Yaşım 14 15 o zamanlar eşimle isteşiyorduk bu da 19 20 yaşinda eski eşiyle işi pişirmişler kadın hamile kalinca evlenmek zorunda kaldi ailesi bize yakişmaz ortada cocukla kalamaz dedi kadin 5 aylık hamileydi evlendi .
O zamlar tam ergen olma çağimdayim zaten oyle bakışıp guluşme vardı aramizda ama kader işte :KK43: bunu neden anatım bilmiyorum içimden geldi

Bu böyle devam eder bence iki yol var önünüzde ya yolları ayıracaksınız ya da eski eşi yok sayacaksınız.Zaten aldatmışsa söylenecek söz yok, çocuk hemen yapmayın bu arada evliliğiniz önce bir otursun

Bu böyle devam eder bence iki yol var önünüzde ya yolları ayıracaksınız ya da eski eşi yok sayacaksınız.Zaten aldatmışsa söylenecek söz yok, çocuk hemen yapmayın bu arada evliliğiniz önce bir otursun
Bende malesef çook kotu ilk evlilikten çıktım sabır fln kalmadı bende şimdi ailesini ve eski eşini gormezden gelmeye çalısıyorum sanırım böyle daha iyi sorun fln olmuyor zaten her bi konuda hemfikiriz sadece ailesi eski eşi yuzunden hep tartışma çıkıyor .

X