Ne zaman yarım kollu citcitli?

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
Merhaba anneler
Bebislere ne zaman yarım kollu çıtçıtlı badi giydiriceksiz
Tabiki üzerinde pijama takimida olucak ama icine yarim kollu icin daha erken mi sizce?
Bebegim 2 aylik.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bence 1 ay daha beklemelisin çünkü havalar malum nisan yağmurları var bide yani bu havalarda pek doğru değil bence kısa kollu çıtçıtlı badi giydirmek

bence üstündeki pijama takımının kalınlığına bağlı üstüne kalın giydirdiğim zaman içine kolsuzda giydiriyorum

Üstünde zaten pijama takımı var ve evin sıcaksa, aksine uzun kollu çıtçıtlı giydirmen bebeğinin içini yakar rahatsız eder. Şahsen ben hep yarım kollu yada sıfır kollu çıtçıtlı giydiriyorum altına oğlumun. Eğer evin soğuk değilse, niye yarım kollu giydiremeyesin ki?

Evim sicak surekli petekler acik
Daha cok kucuk diye tereddut ettim emin olamadım
Pijama.takimlarimiz kalin.degil klasik penye takimlar
Bide ev icindeyken dışarı çıkarken zaten havanin durumuna ve gidecegimiz yere gore kat kat giydirebiliyorum yelek vs :)
Sizin.bebekleriniz kac aylik?

Bide ev icindeyken dışarı çıkarken zaten havanin durumuna ve gidecegimiz yere gore kat kat giydirebiliyorum yelek vs :)

Ne güzel bak evin sıcacıkmış
Extradan kalın giyinmesine hiç lüzum yok. Normal içine çıtçıtlısını üzerine pijamasını çorabını hafif de bir yelek giydir tamamdır. Çok sıcağa alışmasın hem isilik falan da olmaz böylelikle. Benim oğlum da 3 aylık :) dışarı çıkarken elbette ki hepimiz adeta birer meteoroloji uzmanı kesilip ona göre cicilerini giydiriyoruz :)) annelik işte :)

Ne güzel bak evin sıcacıkmış
Extradan kalın giyinmesine hiç lüzum yok. Normal içine çıtçıtlısını üzerine pijamasını çorabını hafif de bir yelek giydir tamamdır. Çok sıcağa alışmasın hem isilik falan da olmaz böylelikle. Benim oğlum da 3 aylık :) dışarı çıkarken elbette ki hepimiz adeta birer meteoroloji uzmanı kesilip ona göre cicilerini giydiriyoruz :)) annelik işte :)

1 aycik varmis aramizda :)
Yaz gelsede giydirsek yarım sifir kollulari ciksak disari :KK66:

1 aycik varmis aramizda :)
Yaz gelsede giydirsek yarım sifir kollulari ciksak disari :KK66:

:)) ne güzel :)
Allah sağlıklì uzun ömürler versin yavrularımıza.
Valla yaa keşke :) yaz gelse hep dışarda gezdiricem zaten..

Merhaba anneler
Bebislere ne zaman yarım kollu çıtçıtlı badi giydiriceksiz
Tabiki üzerinde pijama takimida olucak ama icine yarim kollu icin daha erken mi sizce?
Bebegim 2 aylik.

Canim kollari rahat hareket etmesi icin cok ust uste olmamasi gerekiyor icine yarim kollu yada kolsuz Uzerine bi kat uzun kollu giydir uyurken yeterli olucaktir. uyandiginda yelek giydirirsin. havalar cok sicak peteklerde yaniyor diyosun burnuna dokun sicaksa oda sicakligi iyidir elleri ve yanaklarida ilik olmali.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım sen ne giyiyosan onada abartmadan bi kat fazlasını giydirmelisin mesela bugün ben evde duramadım sıcaktan çocuğuda soydum zıbınla kaldı öyle teferruatlara girme gereği yok göğsü sıcak dursun soğuksa ayakları sıcak dursun yeter alt tarafı bir kol yani bişey olmaz altına kolsuz bir zıbın birde uzun kol tamamdır soğuk olursada süeter yani bu kdr basit benim bebek ekimde doğdu koca kış böyleydi üstünde süeter vardı tabi hep altıda iki kattı şimdi bire inebildik şükür :)

Son düzenleme:
Canim kollari rahat hareket etmesi icin cok ust uste olmamasi gerekiyor icine yarim kollu yada kolsuz Uzerine bi kat uzun kollu giydir uyurken yeterli olucaktir. uyandiginda yelek giydirirsin. havalar cok sicak peteklerde yaniyor diyosun burnuna dokun sicaksa oda sicakligi iyidir elleri ve yanaklarida ilik olmali.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Teşekkür ederim cevap icin
Dimi yaa uzun kollu giydik 2 aydir kollarindan da usutmez herhalde dimi.

canım sen ne giyiyosan onada abartmadan bi kat fazlasını giydirmelisin mesela bugün ben evde duramadım sıcaktan çocuğuda soydum zıbınla kaldı öyle teferruatlara girme gereği yok göğsü sıcak dursun soğuksa ayakları sıcak dursun yeter alt tarafı bir kol yani bişey olmaz altına kolsuz bir zıbın birde uzun kol tamamdır soğuk olursada süeter yani bu kdr basit benim bebek ekimde doğdu koca kış böyleydi üstünde süeter vardı tabi hep altıda iki kattı şimdi bire inebildik şükür :)

Cokkk güzel...
Hem uzun kolluyu giydirmekte zor oluyo hemen bunaliyo benim cadi sadece badisi ile biraksam keyfime diycek yok :)
Kollar ve bacaklardn usutmez yani?

cnm altınada giydir sen yine çok sıcakk olunca üstünü çıkarırsın çünkü bebekler ayaklardan gaz çeker ayakları açık olduğu zaman gaz sancısı çok olabilir ama koldan ev soğuk değilse bi kat yeter bacaklarını birde göğsünü sıcak tut zaten 1 ay kaldı bişeycik olmaz dışarı çok çıkıyosan bilemem tabi dediğim gibi sen bi uzun kolluyla duruyosan onada bi zıbın 1 uzun kol sen 2siyle duruyosan ona 1 süeter bebeğinin durumuna göre karar verirsin aslında şimdilik altına 1 kat pijama kafi

cnm altınada giydir sen yine çok sıcakk olunca üstünü çıkarırsın çünkü bebekler ayaklardan gaz çeker ayakları açık olduğu zaman gaz sancısı çok olabilir ama koldan ev soğuk değilse bi kat yeter bacaklarını birde göğsünü sıcak tut zaten 1 ay kaldı bişeycik olmaz dışarı çok çıkıyosan bilemem tabi dediğim gibi sen bi uzun kolluyla duruyosan onada bi zıbın 1 uzun kol sen 2siyle duruyosan ona 1 süeter bebeğinin durumuna göre karar verirsin aslında şimdilik altına 1 kat pijama kafi

Haftasonlari çıkıyorum disari oda hava guzel olursa.evde ben sifir kollu ile duruyorum 5 yaşındaki diğer kizim yarim kollu ile :)
Sanirim ben panik atak oldum :)
Yavas yavas geceyim yarim.kollu çıtçıtlı ya :KK66:

Fazla kalın giydirilmesi taraftarı değilim.Sonuçta bu şekilde alışıp daha sonrasında sürekli üşüyecek bebişler.Doktor ebeveynin giydiğinden 1 kat fazla yeterli dedi ben.Ocak doğumlu oğlum kısa kollu,sıfır kollu hep giydirdim içine sonuçta evler sıcak ve üstlerine takım giydiriyoruz hırka giydiriyorduk.Şimdi banyo dışında hırka da giydirmiyorum.Bebişler o kadar da güçsüz değiller...Bebeğim şimdiye kadar alerji dışında üşütmedi de...Çok kalın giydirmek çözüm değil bence:)

lahana gibi giydirmeyin cocugu. terler,teri sogur hasta olur. bizden pekte bir farkları yok. doktorların dediğine göre kendine ne giyiyorsan cocuga sadece artı 1 giydirecekmısınız..
hareket etmediklerinden kinetik enerjiyı ısıya geçiremediklerinden o da.. 6. aydan sonra siz ne giyersenız aynısını giyrirebilirsiniz dedi.. Sadece cereyana dikkat etmelisiniz.

Gnsel ve missdely tesekkur ederim cevabiniz icin evet haklisiniz artık yarım kollu citcitli uzerine pijama giyiyouz sadece :)
Yelek giymiyoruz evin isisi 24 25 derece kizimin yattigi odadaki petegi kapattim 22 dustu ama hissedilir sekilde serindi oda
Bebisin burnu elleri soguk tu acaba hic acmasammi petegi yoksa havalar isinana kadar devam mi etsek?

X