Neden böyleyim ?

anabel lee

Keyfimi seveyim :)
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2015
3.198
6.641
İş yeriniz sizi tatmin etseydi 3 günde vazgeçmezdiniz. Bazı şeyler birikmeden bıraktıığınız iyi olmuş.

Irregularverbs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
2.056
3.791
Merhaba ,ben de sizin konunuzu hatirladim ve karariniza hic sasirmadim ama pismanliginiz sanirim ilk is denemenizde cok sabretmediginizi düşünüp ,kendinize yüklenmeniz .
Yemek sirketlerinde calismak zaten zor (esim yillardir catering sirketlerinde calisti,calisiyor halen) kurumsal olmayan yemek sirketlerinde calismak 3 kati daha zor.Yerinde bir karar almissiniz bence sayet ekonomik sıkıntınız yoksa.Devlete atanmak kadar rahat ne olabilir ki zaten herkes bunun pesinde.Siz hedef eksikligi de cekiyorsunuz anladigim kadariyla.Gec olsun ,güzel olsun deyip ona göre caba sarfetmek en mantiklisi.Hakkinizda hayirlisi olsun tekrar.Hedefi olmayan bir gemiye hic bir rüzgar yardim etmez sözünü rehber edinmek en güzeli bence.

Jacbss

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2021
610
625
23
Merhaba ,ben de sizin konunuzu hatirladim ve karariniza hic sasirmadim ama pismanliginiz sanirim ilk is denemenizde cok sabretmediginizi düşünüp ,kendinize yüklenmeniz .
Yemek sirketlerinde calismak zaten zor (esim yillardir catering sirketlerinde calisti,calisiyor halen) kurumsal olmayan yemek sirketlerinde calismak 3 kati daha zor.Yerinde bir karar almissiniz bence sayet ekonomik sıkıntınız yoksa.Devlete atanmak kadar rahat ne olabilir ki zaten herkes bunun pesinde.Siz hedef eksikligi de cekiyorsunuz anladigim kadariyla.Gec olsun ,güzel olsun deyip ona göre caba sarfetmek en mantiklisi.Hakkinizda hayirlisi olsun tekrar.Hedefi olmayan bir gemiye hic bir rüzgar yardim etmez sözünü rehber edinmek en güzeli bence.
Evet haklısınız.tavsiyeleriniz için teşekkür ederim 🌸

Kendine venus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2018
166
202
36
Merhaba. Bu aralar işle ilgili birkaç konu açmıştım hatırlayanlar olur. Geçen hafta 5 günlük deneme sürecine başlamıştım diyetisyen olarak bir yemek firmasında. maaş konusu deneme süreci bitince belli olacaktı. Iş çok zorlayıcı olmasa da kısacası meslek tanımıma uymadığı için,deterjan almaya markete gitmem gerektigi icin ve benim deneme süremde kendi planlarıyla muhabeci izne çıkıp onun yapması gerekenleri de ben yapacağım için bu durumlar hoşuma gitmedi. 3. günün sonunda evde karar verince firma sahibini aradım.açmayınca açıklamalı şekilde bir mesaj yazarak deneme sürecine devam etmeyecegimi uygun bir dille yazdım. Mesajıma "aslında olumsuzlukları çozebilirdik ama yine de sen bilirsin kardeşim.banka hesabını at sana ödeme çıkaralım" yazdı.(ödemeyi yapmadı henüz) O böyle yazınca aceleci davranmamalıydim diye düsündüm.
Ama sonuçta kararım gayet netti.özel sektörde çalısmak yerine KPSS'ye 1 yıl çalısıp hastaneye atanmayı planlayarak bu kararı verdim. Ama üstünden 2-3 gün geçti.pişman oldum tekrar işsiz kaldıgım için.para konusunda sorunum yok ama 10 aydır iş arıyordum ve sonunda bulduğum yer kurumsal bir yer olmasa da aile yeri gibi olsa da yine de çıkmamalıydım diye kendimi suçluyorum.
Şimdi kafam çok karısık.O kadar net karar verip sonrasında pisman olmamın nedenini anlayamıyorum ne olabilir? Ki zaten pisman olmamın bir sonucu da olmayacak çünkü deneme sürecini kendim sonlandırdım.hicbir firma deneme sürecine devam etmeyen birine tekrar denemeyi ister misiniz demez
Merhaba, keşke önce şikayetinizi iletseydiniz. Neyse, paraya da ihtiyacınız yoksa bunu bir ders olarak düşünün ve karşınızdaki kişilere de şans verin derim.

damdan

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
27.009
62.745
Ailen maddi olarak destek olursa hemen git bir KPSS kursuna kaydol

oradaki ortam, diğer adaylardaki ders çalışma isteği seni motive etsin

seneye atandığında bize buradan sonucu yazarsın

Jacbss

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2021
610
625
23
Merhaba, keşke önce şikayetinizi iletseydiniz. Neyse, paraya da ihtiyacınız yoksa bunu bir ders olarak düşünün ve karşınızdaki kişilere de şans verin derim.

3 günün ödemesini yapacaklarını söylemişti iş yeri sahibi kendisi. 5 gün gecti.bugün baktım ödeme yapmamışlar.
Maaş konusunda da sorun yasayabilecegimi düsündugum icin o kararı vermistim. Simdi 3 günün bile ödemesini kendisi söyleyip yapmadıgı icin haklı oldugumu gördum içim rahatladı

Jacbss

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2021
610
625
23
Ailen maddi olarak destek olursa hemen git bir KPSS kursuna kaydol

oradaki ortam, diğer adaylardaki ders çalışma isteği seni motive etsin

seneye atandığında bize buradan sonucu yazarsın
Evden çalısmamın daha verimli olacagını düsünuyorum. Bir de henüz seneye için olan kurslar başlamadı. Bugün banka hesabıma baktım. 3 günlük ödemeyi yapacaklarını soylemistiler. Onu bile yapmamıslar.dogru karar vermisim 😂
Amin insallah.atanmak en büyük istegim 🌸

Mavim25

Küllin min indillah
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2019
2.763
10.272
İş işten geçmiş kendinizi yormayın başka iş arayın belkide hayırlısı böyledir

Kendine venus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2018
166
202
36
3 günün ödemesini yapacaklarını söylemişti iş yeri sahibi kendisi. 5 gün gecti.bugün baktım ödeme yapmamışlar.
Maaş konusunda da sorun yasayabilecegimi düsündugum icin o kararı vermistim. Simdi 3 günün bile ödemesini kendisi söyleyip yapmadıgı icin haklı oldugumu gördum içim rahatladı
Olabilir tabi, belki de tepki gösterdiler ama bu da profesyonelliğe yakışmaz. Ödeme yapmaları gerekirdi