Neden bu kadar pasif ve sevilmiyorum

Primaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2020
1.375
353
25
İyi geceler. Benim konularım hep aynıyine derdimi paylaşmadan yatamadım. Eşimle aramızda çok uzun zamandır ciddi problemler zaten var. Geçen eşimin yakını vefat etti definden sonra eşim arabamızı cenaze evine çekti. Definden sonra mezarlıga gidilecekti eşimde kuzenlerine onları mezarlıga ziyarete götürmek için hadi arabaya binin dedi halbuki bende orayadım eşim bana sende gel bile demedi. Yanlış anlamayın asla kıskançlık vs yaptığım için değil hepsinin altında araba var kendi kuzenlerine teklif ediyor bana sormadı bile sende gelecekmisin diye. Orada çok kırıldım eve gelince durumu anlattım anlamadi beni suçlu buldu bende çok kırıldım dedim konuşmadım. Ona teip atmışım ve bana elimin tersindesin gibi şeyler söyledi. Benim eşim zaten bana hiç değer vermez hep kuzenlerini önde gördü ama kimse onu umursamıyor. Ben zaten boşanmak istiyorum güya eşim beni seviyormuş ama önüne yemeğini koyup isteklerini yapınca seviyor. Aksi durumda asla alttan almaz. Bu akşam kayınvalidem iftara misafir aldı onca kişiye servis yapmaktan kendim yiyemedim ama eşimde gelip gel sende ye demedi benimle muhatap dahi olmayacakmış. Ben ona kendi ailemi biraz mesafeli yere götür derken bile çekinirken onca emeğim hep hiç göründü.

Konularınızı pek hatırlamıyorum ama burda eşinizin yakını vefat etmiş üzgündür, ee onun yakını kuzenlerinin de yakınıdır ve hadi beraber gidelim demiştir. Sanki gezmeye gidiliyor gibi beni hiç çağırmadı bile demeniz şu durumda garip geldi.
Demek ki başka konulardan dolup taşmışsınız ilgisizliğinden ondan öyle bir günde böyle bir konuya takmışsınız demek istiyorum.
Bunu da taktığınıza göre eşinizin sizi sevdiğine inanmamanız ve istediğiniz gibi boşanmanız gerek bence

Konularınızı pek hatırlamıyorum ama burda eşinizin yakını vefat etmiş üzgündür, ee onun yakını kuzenlerinin de yakınıdır ve hadi beraber gidelim demiştir. Sanki gezmeye gidiliyor gibi beni hiç çağırmadı bile demeniz şu durumda garip geldi.
Demek ki başka konulardan dolup taşmışsınız ilgisizliğinden ondan öyle bir günde böyle bir konuya takmışsınız demek istiyorum.
Bunu da taktığınıza göre eşinizin sizi sevdiğine inanmamanız ve istediğiniz gibi boşanmanız gerek bence
Yanlış anlaşılmak istemem benim ona takılma sebebim sürekli aynı şeyi yapıyor. Kuzenlerini Tabiki götürür ama bende oradayken bana teklif dahi etmedi bende gidecektim halbuki

Yanlış anlaşılmak istemem benim ona takılma sebebim sürekli aynı şeyi yapıyor. Kuzenlerini Tabiki götürür ama bende oradayken bana teklif dahi etmedi bende gidecektim halbuki
Sürekli aynı şeyi yaptığı için takılmışsınız ama öyle bir günde boşverebilir insan bence.
Zaten sürekli aynı şeyi yaptığı için takılacak bolca normal gün vardır.
Bana o güne bile takılmanız garip geldi sadece.
Ki sürekli öyle yapıyorsa boşanın gitsin ne diye seviyorum yalanlarına kanıyorsunuz ki

Sen elimin tersisin nedir ya ...ben onu anlamadım genel mi bu evlilik yaşantınız hep böylemi hicmi size birşey danismaz sormaz

İyi geceler. Benim konularım hep aynıyine derdimi paylaşmadan yatamadım. Eşimle aramızda çok uzun zamandır ciddi problemler zaten var. Geçen eşimin yakını vefat etti definden sonra eşim arabamızı cenaze evine çekti. Definden sonra mezarlıga gidilecekti eşimde kuzenlerine onları mezarlıga ziyarete götürmek için hadi arabaya binin dedi halbuki bende orayadım eşim bana sende gel bile demedi. Yanlış anlamayın asla kıskançlık vs yaptığım için değil hepsinin altında araba var kendi kuzenlerine teklif ediyor bana sormadı bile sende gelecekmisin diye. Orada çok kırıldım eve gelince durumu anlattım anlamadi beni suçlu buldu bende çok kırıldım dedim konuşmadım. Ona teip atmışım ve bana elimin tersindesin gibi şeyler söyledi. Benim eşim zaten bana hiç değer vermez hep kuzenlerini önde gördü ama kimse onu umursamıyor. Ben zaten boşanmak istiyorum güya eşim beni seviyormuş ama önüne yemeğini koyup isteklerini yapınca seviyor. Aksi durumda asla alttan almaz. Bu akşam kayınvalidem iftara misafir aldı onca kişiye servis yapmaktan kendim yiyemedim ama eşimde gelip gel sende ye demedi benimle muhatap dahi olmayacakmış. Ben ona kendi ailemi biraz mesafeli yere götür derken bile çekinirken onca emeğim hep hiç göründü.
Siz neden sürekli cenaze günlerinde insanları darlayıp bunaltıyosunuz? Ben konularınıza bakınca hatırladım eşinizin kız kardeşi gencecik yaşında vefat etmişti, onun mevlüdünde de eşinizin akrabasıyla kavga etmiştiniz. Hiç de öyle başlıkta yazdığınız gibi pasif birine benzemiyorsunuz. İnsanların acı günlerinde bile kendimi tutayım demek yok sizde.

Siz neden sürekli cenaze günlerinde insanları darlayıp bunaltıyosunuz? Ben konularınıza bakınca hatırladım eşinizin kız kardeşi gencecik yaşında vefat etmişti, onun mevlüdünde de kavga çıkarmıştınız. Gerçekten sıfır empati, sıfır anlayış var sizde.
Ben de hatırladım şimdi. Hiç de pasif biri değil yani konu sahibi.
Cenazelere de gün mantığı ile falan bakıyor sanırım tövbe

Ya konu sahibi, sen 20li yaşlarında hamile görümcen, arkasında çocuk bırakıp vefat ettiğinde cenaze evinde kavga etmiş birisin. Kusura bakma ama insanların en acı gününde tatsızlık çıkarıp, yine tekrar tatsızlık yapmışsın. Sürekli ilgi odağı olmayı bekliyorsun.

Napsın insanlar, ağzına çatal tutup bak uçak geliyor diye yemek mi yedirsinler.

Elimin tersindesin demiş eşi açık açık kadını tehdit ediyor. Konu sahibi alıngan olabilir ama eşi de cidden zehirli,leş biri🤢

Ya konu sahibi, sen 20li yaşlarında hamile görümcen, arkasında çocuk bırakıp vefat ettiğinde cenaze evinde kavga etmiş birisin. Kusura bakma ama insanların en acı gününde tatsızlık çıkarıp, yine tekrar tatsızlık yapmışsın. Sürekli ilgi odağı olmayı bekliyorsun.

Napsın insanlar, ağzına çatal tutup bak uçak geliyor diye yemek mi yedirsinler.
Yuh cidden bunu yapmış mı?

Elimin tersindesin demiş eşi açık açık kadını tehdit ediyor. Konu sahibi alıngan olabilir ama eşi de cidden zehirli,leş biri🤢
Belki öyledir büyük ihtimalle öyledir ama eski konusunu hatırlayınca hiç normal gelmedi.
Görümcesinin cenazesinde kavga etmişti ve o konuya yazdığımı da hatırladım burda söylenince.
Hiç hoş gelmemişti bana o zaman da.
Şimdi de cenazeden eve geldiklerinde beni çağırmadın diye konuşmuş.
Sanırsın eşinin akrabasını çok seviyordu da beni neden definden sonra mezarlığa giderken çağırmadın diye söyleniyor.
Kendisi de özel davetmiş gibi her şeye kendisinin söylenmesi ve çağrılması bekleniyor gibi davranıyor sanki.
Gel yemek ye canım,hadi arabaya bin mezarlığa gidiyoruz çok tanıman önemli değil gel öne bin yeter gibi.

Belki öyledir büyük ihtimalle öyledir ama eski konusunu hatırlayınca hiç normal gelmedi.
Görümcesinin cenazesinde kavga etmişti ve o konuya yazdığımı da hatırladım burda söylenince.
Hiç hoş gelmemişti bana o zaman da.
Şimdi de cenazeden eve geldiklerinde beni çağırmadın diye konuşmuş.
Sanırsın eşinin akrabasını çok seviyordu da beni neden definden sonra mezarlığa giderken çağırmadın diye söyleniyor.
Kendisi de özel davetmiş gibi her şeye kendisinin söylenmesi ve çağrılması bekleniyor gibi davranıyor sanki.
Gel yemek ye canım,hadi arabaya bin mezarlığa gidiyoruz çok tanıman önemli değil gel öne bin yeter gibi.
Ayy ben eski konusunu bilmiyordum duyunca şok oldum. Gencecik kadın ölmüş insan yabancı olsa bile üzülür. Cenaze günü olay çıkarmak ne demek? Kocası ayrı bir dünya kendisi de tam bir pick me girl🤷🏻‍♀️💆🏻‍♀️

Sürekli olarak cenazelerde olay çıkardığınıza göre ülke genelinde cenazelere gitmeniz yasaklanmalı. Bu ne ya insanlar zaten üzgünken daha da üzüyorsunuz. Eski konuları bilmediğim için bu konuda size hak vermiştim ama ikidir cenazelerde olay çıkıyorsa bir dönün kendinizi sorgulayın. Cenazelerde de rol çalınmaz

Sanki eşiniz mükemmel de takıldığınız şeye bak şöyle olaylara burada konu açmak sıktı artık

Yorum yaparken biraz yorum okumakta fayda var sanırım geçmiş konuları hatırlayan hakim insanlar görmek biraz daha olaya daha geniş açıdan bakmayı sağlıyor.Konu sahibi de değişik.
Kendi yemeğini kendin ye ben eğer doymazsam oturuyorum devam ediyorum herkes gitse bile. Herhalde olaylarda hep ana unsur ve dikkat kendi üstünde olsun istiyorsun çok sağlıksız bir durum. Hem zaten kırk yıllık ahbabı değilsin ki o ailenin çağırsın mezarlığa ne işin var ki. Bazen insanın eşini kendi kök ailesi ile bırakması gerek bu durumlarda.

X