Neden bu kadar zor

zaman34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
198
248
Etrafımdaki evlilikleri gözlemlediğimde evlilik kumar oynamak gibi bir şey mi diyorum kendime,mesela bazı evli çiftlerde erkek İçin dışardan woww ne kadar da İyi kibar biri diyorum ama Eşiyle biraz dertleştiğimde evde hiç de oyle olmadıgını anlıyorum yani sanki dışarda maske takıyor eve gelince tüm negatifliğini kusuyor gibi:/ bazı çiftlerde ise erkek için uğraşılmaz biri diyorum ama karısına davranışı el üstünde tutuşu ve karısının memnuniyeti falan tam tersi oluyor,Allah aşkına nedem boyle oluyor, neye göre karar verdiniz erkeğinizi seçerken ,sanki her şey kapalı kutu gibi ,iyi dediğimiz kötü bozuk dediğimiz aslında iyi mi ,nasıl karar vericez çok zor değil mi evlenmekya

Son düzenleme:
degil aslinda..önemli olan tanimak, birlikte gercekten cok vakit gecirmek. insanlar kisa surede birbirini iyi tanimadan evleniyorlar ve bu surede rol yapan taraflar oluyor. o yuzden acele etmemek lazim ki herkesin gerçek yüzü gozlemlensin.

Benimki ilk görüşte aşktı, ve gerçekten herşeyiyle hayalimdeki adamdı, 3. Senemizdeyiz evliliğimizin, çok şükür daha fazlası olduğunu gördüm bu süreçte♥️ İnşallah ömür boyu böyle sürer darısı size olsun

Bu aslında sırf koca diye değil, etrafımızda ki herkes rol peşinde. Sonucta benim olanlar benimdir diye kimse rol yapmak zorunda kalmıyo e dısarıya da güzel bilinmek istiyenler rol kesiyor.. yani kabugunu soymadan anlayamayız kurtlu mu kurtsuz mu 🙃

kumar değil aslında
Seçim tamamen
Sizin kendinizi ne kadar tanıdığınız ve evlendiğiniz kişiden ne beklediğinizle ilgili örneğin
Sadece yakışıklı diye ana kuzusu birini seçerseniz o zaman evlilik kumar dersiniz
Ama sizi seven değer veren biriyse ve iyi bir gözlem yapıp evlenirseniz o zaman mutlu olursunuz
Tüm mesele kendine uygun kişiyi bulabilmek aslında
Kumar falan değil tamamen tercih

Evdeki ve toplumdaki hareketlerimiz aynı mi
Toplumda herkes bir sekilde daha toplumun normuna uyacak hale getiriyor kendini kabul görmek için
Yada evdeki rahatligimiz disarida ayni olur mu
Evde anne babasina sinirlenen insan dışarıda tanımadığı insana tavir yapabilir mi
Yada bizler dışardaki insanlarla ne paylaşıyoruz
İş arkadaşlığı iki muhabbet iki öğlen yemeği
Evde sen karsindakinin tüm dünyasına dahilsin
Yemesine icmesine giyimine kusamina parasına ailesine okadar çok şey giriyorki isin içine bunlar cikmaz hale getiriyor evliligi
Dediğim gibi kardeşimizle bile çoğu konuda çatışma yaşarız
Hep dediğim gibi bu dünyadaki en zor kurum evlilik
İki yabancının bir araya gelip bir düzen kurmaya çalışması aşırı zor
İkisi anlayışlı olacak sorumluluk sahibi olacak aynı pencereden bakacak bunlar bir araya gelecek evlilik olacak yazarken yoruldum 😅

İkili ilişki ve sosyal yaşantı çok başka bunu karıştırmamak gerek.
Şanstan ziyade kör olmamak önemli olan bence.
İyi tanımak, ölçmek, tartmak, aşk önemli ama körü körüne dalmamak gerek.
Veya gideceğin yeri kurtuluş seçeneği olarak görmemek lazım, açığı açıkla kapatmak evlilik işi değil sonu hep hüsran oluyor.
Gerisi uyum...

Evet iyi gözlemlemek falan çok önemli ama büyük ölçüde de şans işi.
Şöyle bir şey de var tabi bazen erkek kendini bariz şekilde belli ediyor ama artık kızımız nasıl bir aşıksa asla bunları göremiyor o zaman da şansa kadere suç atmak biraz haksızlık gibi.

iki uzun iliskimi bitirdim esimden once.ikisinde de mantigima uymayan seyler vardi.mesela birinin ailesini gozum tutmamisti bunlar bana ariza cikarir dedim severek ayrildim.
digeri de ev islerini kadin isi olarak goruyordu dusunce tarzi rahatsiz edici olmaya baslamisti zaman gectikce .aman dedim bunu mu cekicem omur boyu.
karsima cikan herkesi once mantik suzgecinden gecirdim oyle oyle esimle evlendim .
benim kisisel gorusum de insanlar 25 inden once kesinlikle evlenmemeli

Etrafımdaki evlilikleri gözlemlediğimde evlilik kumar oynamak gibi bir şey mi diyorum kendime,mesela bazı evli çiftlerde erkek İçin dışardan woww ne kadar da İyi kibar biri diyorum ama Eşiyle biraz dertleştiğimde evde hiç de oyle olmadıgını anlıyorum yani sanki dışarda maske takıyor eve gelince tüm negatifliğini kusuyor gibi:/ bazı çiftlerde ise erkek için uğraşılmaz biri diyorum ama karısına davranışı el üstünde tutuşu ve karısının memnuniyeti falan tam tersi oluyor,Allah aşkına nedem boyle oluyor, neye göre karar verdiniz erkeğinizi seçerken ,sanki her şey kapalı kutu gibi ,iyi dediğimiz kötü bozuk dediğimiz aslında iyi mi ,nasıl karar vericez çok zor değil mi evlenmekya

evlilik zor değil, kumar da değil. herkes her şeyin farkında evleniyor aslında. aşık oldumların, çok seviyorumların, aslında özünde o iyi birisilerin arkasına sığınarak, bazen evliliği kurtuluş görerek, bazen sırf çevresindekiler evleniyor diye evlenerek evlenenler, neler olacağını bile bile evlendiği için (çok çok istisnalar hariç) fragmanda izlediklerini yaşıyorlar.

akıl başta, tanıyarak, hatta her zaman savunduğum birlikte yaşayarak, tatile çıkarak, alışveriş yaparak karşındakiyle aynı eve girmeye bunlardan sonra karar vererek evlenildiğinde ve hatta eğer karşındaki tırtsa elalem ne der gibi safsataların arkasına sığınmadan bırakmak bilinse, bence evlilikler daha sağlıklı olur..

Bunu kafanıza hiç takmayın. Yani tabi ki de dışarıdaki bir çocuğa, annesine davranışını değerlendirin ama evliliğiniz sevgililiğinizde size nasılsa öyle ilerliyor. Zaten sevgiliyken mutlu ediyorsa, aradığınız elektrik aranızda varsa evlilikte keyifli olur inanın. Açıkçası evlendiğinizde mutluysanız eşiniz nasıl görünüyor umrunuz da olmuyor.

Eşimle tanıştığım da sınavdan çok geçirdim. ailesine olan tavırlarına çok dikkat ettim çünkü ailesine saygısı olmayanın banada olmaz .. tamirci eşim bu kokar ya pis içinde dedim temizliğine baktım benden temiz çıktı 😂 yanlız yaşıyordu. Merhametine dikkat ettim, en çokta hayvan seviyormu hayvan sevmeyenle işim olmaz. Bir gün pikniğe gittik arabadan, eşyaları indirirken büyük bir karpuzu elime aldım,bilerek bakalım benden alicakmi diye test etmek için. indim arabadan ,yürüyorum içimden öküz buda işte derken sen tasiyamazsin ver bana dedi. tamam dedim ben bunla evlenirim :halay:

Bence büyük bir kumar eşimle çok hızlı tanıştım çok hızlı aynı evde yaşamaya başladık ve yine çok hızlı evlendik mutluydum ama bir sabah uyandım ki değilim her şeyi tüketmişiz hiçbir şey kalmamış oturduk konuştuk aynı şeyleri düşündüğümüzü görünce ayrıldık tabi bu tecrübe bana yeter mi hayır tekrar evlilik teklifi alıp tekrar barıştım ki biri konu açsa aynı kitabı ikinci kez okuma sonu aynı derdim ama içinde olunca bir umut işte ya da benim evliliğim hem 6 aylıkken bittiği için acaba vardı içimde denedim yine olmadı boşandık şimdi gelse karşıma otursa eminim yine çok iyi anlaşırız yine sohbet muhabbet edebiliriz( ki kayınvalidemle hala çok iyi iki arkadaşız) ama işte olmayınca olmuyor o sabah kalkıp işte bu adamla ömrümü geçirmeliyim hissi olmayınca maalesef olmuyor o kumarın sonunu aynı evde evli olarak yaşayınca görüyorsunuz kumarı siz mi kazandınız kasa mı o zaman belli oluyor ve dediğiniz şey benim çevremde de vardı mesela eşimin teyzesinin kızı gitti ipsiz sapsız biriyle evlendi kimse onaylamadı sülaleden ne zaman ayrılacaklar diye düşünülürken adam iş sahibi oldu adam eşini yere göğe sığdıramadı çok güzel çocukları oldu iki sene içinde maddi manevi sınıf atladılar ve o ipsiz sapsız ağzından küfür düşmeyen adam uçtu gitti ağzı var dili yok biri geldi

degil aslinda..önemli olan tanimak, birlikte gercekten cok vakit gecirmek. insanlar kisa surede birbirini iyi tanimadan evleniyorlar ve bu surede rol yapan taraflar oluyor. o yuzden acele etmemek lazim ki herkesin gerçek yüzü gozlemlensin.
Buna inanmıyorum. Bir insanı evlenmeden tanıyamıyorsun.. Farkındaysanız bu site evlenmeden önce şu kadar beraberdik böyle değildi diyenlerle dolu..

X