Neden bu kadar zor

İyi rol yapan herkesin size ve çevrenize denk gelmesine şaşkınım 🤷‍♀️
Herkes iyi rol yapar... kim bilir etrafınızda çok güzel rol kesen kaç insan var. Benim başımdan geçeni anlattım diğer verdiğim örnek ise arkadaşımın anlattığı. Anlatmasa nereden bilecektim öyle değil mi ?

Sizin yukarıda saydıklarınızı yapabilmesi için ülkemizin ve insanlarımınızın her konuda her bakımda modern olmaları lazım.. üzgünüm ama bunları herkes yapıp tanıyamaz sevgilisini ve kocasını.
Ben 1 sene içinde evlendim.. Eşimle tanıştığım zaman cafede oturup sinemaya gidebildim.. ce bekarken tanıdığım adamdan Rabbime binlerce şükür ki daha da iyi bir adamla evlenmişim evlenince gördüm. Tersi de çıkabilirdi. O yüzden şans meselesi biraz.. kimse yine de imzayı atmadan gerçek kişiliğine göstermiyor..
Abime gelirsek yengemin bize karşı gereksiz çıkışmaları, abime herşeyi sorun, kıskançlık ve huzursuzluk çıkartıp kavga etmeleri.. Abim bunları evlendikten sonra farketti.. Hee dedil ya bize karşı geereksiz çıkışmaları şimdi burdan çıkıp kim bilir ne yaptınız kıza demeyin cünkü onlar ayrı şehirdeydi biz ayrı şehirde. Annem, babam ve ben aman huzurları bozulmasn diye abimi bile aramazdk ki bırakın evlerine gitmeyi.. sonuç ise yengemin aslında gardını aldığı gibi bir aile olmadığımızı anlayp abime annenledn olduğu şehre taşınalım diye baskı yapması ve ilk fırzatta bize gelmek istemesi oldu.. herkes aynı değildir. Herkesin dinamikleri de aynısdeğildir.. o yüzden olması gerekene göre değil de zaten olan düzene göde yorum getrmek doğru olan bence
yengeniz 10 yildan sonra birden bire kiskanc birisine donusmemistir ki .kiskanclik bir huydur 10 yil saklayamazsiniz ki abiniz mutlaka idare ederim diye dusunmus evlenmistir.ayni modelden bende de bir yenge mevcut da

Herkes iyi rol yapar... kim bilir etrafınızda çok güzel rol kesen kaç insan var. Benim başımdan geçeni anlattım diğer verdiğim örnek ise arkadaşımın anlattığı. Anlatmasa nereden bilecektim öyle değil mi ?
Doğruluğunu sorgulamadım zaten hepsinin size denk gelmesine şaşırdım sadece
Bence herkes iyi rol yapamaz ama
Rol yapmak zaten yalan söylemeyi gerektiren bir eylem
E söylediği her yalanı da insan aklına tutamaz
Adı üstünde yalan çünkü hayatımızda kalıcı olacak bir deneyim değil

yengeniz 10 yildan sonra birden bire kiskanc birisine donusmemistir ki .kiskanclik bir huydur 10 yil saklayamazsiniz ki abiniz mutlaka idare ederim diye dusunmus evlenmistir.ayni modelden bende de bir yenge mevcut da
Olabilir orasını bilemem

Doğruluğunu sorgulamadım zaten hepsinin size denk gelmesine şaşırdım sadece
Bence herkes iyi rol yapamaz ama
Rol yapmak zaten yalan söylemeyi gerektiren bir eylem
E söylediği her yalanı da insan aklına tutamaz
Adı üstünde yalan çünkü hayatımızda kalıcı olacak bir deneyim değil
Bana kaçtane denk geldi de hepsinin bana denk gelmesine şaşırıyorsunuz ki ben anlamadım.. benim evlenmeden önce 1 kişiyle görüşmem oldu oda yalancının teki çıktı.. Bana denk gelen sadece bu. Diğeri arkadaşımın ailesinin başndan geçmiş olay.. sizin etrafınızda de vardır böyleleri ama söylemiyordurlar anlatmıyordurlar vb. Ne yapalım yani. Bazı insanlar çok güzel yalan söyleyebiliyor diye kendimizi mi suçlayalım nasıl anlamadık diye. Bazı insanlar bu konuda profesyonel işte.

Etrafımdaki evlilikleri gözlemlediğimde evlilik kumar oynamak gibi bir şey mi diyorum kendime,mesela bazı evli çiftlerde erkek İçin dışardan woww ne kadar da İyi kibar biri diyorum ama Eşiyle biraz dertleştiğimde evde hiç de oyle olmadıgını anlıyorum yani sanki dışarda maske takıyor eve gelince tüm negatifliğini kusuyor gibi:/ bazı çiftlerde ise erkek için uğraşılmaz biri diyorum ama karısına davranışı el üstünde tutuşu ve karısının memnuniyeti falan tam tersi oluyor,Allah aşkına nedem boyle oluyor, neye göre karar verdiniz erkeğinizi seçerken ,sanki her şey kapalı kutu gibi ,iyi dediğimiz kötü bozuk dediğimiz aslında iyi mi ,nasıl karar vericez çok zor değil mi evlenmekya
Evlilik kumar evet. Birini ne kadar tanıdığınızı sanarsanız sanın aynı evin içinde yaşamak bambaşka. Bu sadece kadınlar içinde geçerli değil tabi, burası kk olduğu için hep erkeklerden şikayetleri okuyoruz tabi ama her evlilikte erkekler kötü de kadınlar melek de değil tabi. evlilik başlı başına zor bir kurum. çok büyük sorumluluk iki kişilik bir hayat yaşamak. önceliklerin değişiyor, bir de bunlara gündelik stresler hayat şartları eklenince hayat daha zorlaşabiliyo. maddi sıkıntılar, iş stresi, gelecek kaygısı, ailelerle ilgili problemler vs. herşey etki edebiliyor karı koca ilişkisine. Hele bir de o aşktan gözünüzü kör eden yere göğe sıgdıramadıgınız adam psikopat, vicdansız, şiddete eğilimli, ağzı bozuk, ailesine aşırı derecede bağımlı, sorumluluk alamayan, madde bağımlısı vs. gibi bişey çıkarsa işte kumarı burada kaybetmiş oluyosunuz.
tanımak önemli tabi, aslında görmek isteyene bi şekilde kendini belli ediyor böyle sorunlu tipler bence ama sevginin aşkın peşine koşup insan görmüyor bazı şeyleri. bir erkekte olması gereken en insani davranış merhamet. bir hayvana, bir bebeğe çocuğa, bir kadına, bir yaşlıya, restoranda bir garsona nasıl davrandığı bile o kadar önemli ki aslında kişiliği hakkında ipucu için.
evlenmek çok zor değil, evlenmek çok kolayda, o evliliği hakkını vererek yaşamak, yaşatmak, ben değil biz olabilmek zor.

iki uzun iliskimi bitirdim esimden once.ikisinde de mantigima uymayan seyler vardi.mesela birinin ailesini gozum tutmamisti bunlar bana ariza cikarir dedim severek ayrildim.
digeri de ev islerini kadin isi olarak goruyordu dusunce tarzi rahatsiz edici olmaya baslamisti zaman gectikce .aman dedim bunu mu cekicem omur boyu.
karsima cikan herkesi once mantik suzgecinden gecirdim oyle oyle esimle evlendim .
benim kisisel gorusum de insanlar 25 inden once kesinlikle evlenmemeli
Çok doğru mantık 25 ten sonra işliyor.

Buna inanmıyorum. Bir insanı evlenmeden tanıyamıyorsun.. Farkındaysanız bu site evlenmeden önce şu kadar beraberdik böyle değildi diyenlerle dolu..
o zaman da yas faktoru devreye giriyor. genelde ogrencilikte basliyor o cok uzun sureli iliskiler. ogrencilirk ile gercek hayat farkli. ya da uzak mesafe iliskisi oluyor.

tabi yasa degil bu soyledigim. sadece cok onemli bir faktor. iyi tanimadan, internetten tasinip 10 ayda evlenmemek lazim.

Ben onu tanıdığımda parfüm şişesinin içine düşmüş gibiydi nasıl evlendim diyecek olursak çenesiyle ikna etti beni ilk olarak maddiyata baktığımı söyleyebilirim benim için önemli boy pos endam da önemli tabi :KK70: yakışıklı da ama karakterlerimiz o kadar zıt ki başlarda hiç anlaşamıyorduk eh 10 senede huyumuzu suyumuzu aldık tarzlarımız çok farklı ama önemli olan saygı sevgi sadakat fedakarlık geçinip gidiyoruz arada da didişiyoruz tabii çünkü o bir inat o bir keçi 🐐

ben eşimle evlenmeden önce çok yakın arkadaştım 2 3 sene boyunca, dolayısıyla neredeyse her şeyini biliyordum. sonra aramızda bir şeyler başlayınca daha da çok tanımaya başladım. 3 yıl da sevgililik sürecimiz oldu. şimdiyse 2 senedir evliyiz. çok iyi tanıdığımı düşündüğüm için ve çok sevdiğim için evlendim. 2 senedir de anladığım bir şey varsa evet çok iyi tanıyormuşum, o yüzden şu huyunu öğrendim ya da eşim evlendikten sonra değişti diyeceğim bir olay yaşamadım, Allah yaşatmasın. bence evlenmek için birbirini çok iyi tanımak gerekiyor,, sonucta kimse kimseyle boşanmak için değil de ömür boyu geçinmek için evleniyor bu yüzden her şeyini bildiğinde tanıdığında, evet ömrümü geçirebilirim dediğinde evlilik zaten kendiliğinden karar veriliyor. tabi tartışma kavga hiç olmuyor mu, oluyor işin de güzelliği orada zaten. tartışıp her şeyi tatlıya bağlayabiliyorsan eğer.Hoppa

X