Neden bu kadar zor

Erkeğinizi seçme tabirine gülesim geldi
Kendimi vahşi doğadaki hayvanlar gibi hissettim :KK45:

Konuya gelince de
Evleneceğiniz kişiyi seçerken daha bütünsel bir değerlendirmeye alın mutlaka
Yani mesela size karşı saygılı biri ama çevresine nasıl, ailesine nasıl, stres altında nasıl tepki verir, sinirliyken nasıl gibi çeşitli yönlerini de gözlemleyin
Ne bileyim merhametli mi, cimri mi, bonkör mü, bir sürü parametre var
Sizin önceliğiniz olan özellikler nelerdir onları bilin
Evlenince, çocuk olunca, bilmem ne yaşına gelince değişir veya değiştiririm diye düşünmeyin ama

Bir de evlenmeden evliliğe bakış açınızı değerlendirin
Hayattaki son şansınız, tek erkekmiş gibi düşünmeyin
Tabi ki herkes sürsün diye evlenir ama kabullenemeyeğiniz davranışlar olunca da bitirebilecek maddi manevi güçte olun

Buna inanmıyorum. Bir insanı evlenmeden tanıyamıyorsun.. Farkındaysanız bu site evlenmeden önce şu kadar beraberdik böyle değildi diyenlerle dolu..
Buna katılmıyorum ben
Bir insanı evlenmeden de tanıyorsun aslında
Sadece evlenince daha iyi tanıyorsun
180 derece dönecek kadar değişim olması demek çok uzun süre rol yapmak demek
O kadar tutarlı olamaz bence kimse çift kişilikli filan değilse

Benim burada okuduğum konularda da genelde aslında sinyalleri alıyorlar ama değiştiririm ayağına devam ediyorlar

Buna katılmıyorum ben
Bir insanı evlenmeden de tanıyorsun aslında
Sadece evlenince daha iyi tanıyorsun
180 derece dönecek kadar değişim olması demek çok uzun süre rol yapmak demek
O kadar tutarlı olamaz bence kimse çift kişilikli filan değilse

Benim burada okuduğum konularda da genelde aslında sinyalleri alıyorlar ama değiştiririm ayağına devam ediyorlar
Ne farkı var.. ikisi de aynı şey sonuçta.. ne kadar uzun ilişki olursa olsun aynı evin içine girince yine anlıyorlar birçok şeyi

Kimse mukemmel degil. Kadinin da erkegin de evlenince tahammulu azaliyor.
Evlilikte kadinin erkekte aradigi en onemli ozellik merhametliligi, eli açık olması, empati yapabilmesi, kiymet bilmesi olmalı.
Meslegi var mi bagimliligi var mi yakisikli mi derken cogu huyu gormezden geliniyor

Benim esim dışardan çok soğuk ve yer yer sinirlidir ama 5 yıllik sevgililik ve 5 yıllik evlilikte bana karsi sesini azıcik yukselttigini bile görmedim. Ben aşık oldum sonra kendisi 5 yılda evlilige beni ikna etti diyelim. Ama dediğinuz dogru benim de duyup çok şaşirdığim ciftler oluyor.

Herkesin dışarıya gösterdiği yüzü farklıdır zaten. Sosyal hayatın gerekleri doğrultusunda davranışlarımıza toplum içinde çeki düzen veririz. Ona bakarak eş seçilmez. Kimisi aşırı yapmacıktır dışarıya karşı. Onlar kendilerini çok belli ediyor ama. Ayy ne kadar iyi diye düşmek yerine bu niye bu kadar iyi diye şüpheyle yaklaşmak her zaman daha iyidir. Tanımadan evlenirseniz tabi ki bambaşka biri çıkar. O kadar da şans işi olduğunu düşünmüyorum ben. İşaretleri doğru okumak gerek. Beni çok kıskanıyor demek ki çok seviyor yanlış bir çıkarımdır mesela ama yapan kadın çok maalesef.
Ya da annesi babasının bir dediğini iki etmiyor demek ki saygılı biri de doğru bir çıkarım değil. Herkesin sınırları olmalı, gerektiğinde hayır diyebilmeli. Örnekler çoğaltılabilir. Ben çok konuşan, çok biliyormuş gibi davranan, kendine gereğinden fazla güvenen, büyük laflar eden (senden başka kimseyi sevemem, senin için şunu şunu yaparım gibi) erkeklerden hep uzak durdum. Genel olarak iyiydi ilişkilerim, sorunlu karakterlerle sevgili olmadım hiç. Eş seçimimden de memnunum. Yanıltmadı beni. Zor değil, duygulara göre değil mantığa göre hareket ederseniz yanılma oranınız düşer.

Erkeğim benim canim sevgilim :KK70:

Ben evlendikten sonra başka bir şekle dönüşen eşleri burada okudum daha çok açıkçası.

Hiçbir sinyal vermeden nikahla beraber balkabağina dönüştüklerini de sanmıyorum. Sevgiliyken görmezden gelinen, evlenince düzelir denilen, ben bunu idare ederim denilen konularin aynı evin içine girince öyle olmadığı anlaşılıyor bence daha çok.

Tabi ki, evlenince, aynı hayatı paylaşınca, farklı özelliklerini öğreniyorsun eşinin, eşinde senin aynı şekilde ama bunlar ciddi sorun olacak şeyler olmuyor genelde.

Son düzenleme:
Buna inanmıyorum. Bir insanı evlenmeden tanıyamıyorsun.. Farkındaysanız bu site evlenmeden önce şu kadar beraberdik böyle değildi diyenlerle dolu..
Yani evlenmeden önce haftada bir-iki bi cafede buluşup 2-3 saat çay içip kalkarsanız 10 sene de geçse tanıyamazsınız tabi. :) tanımanın da kriterleri var. Bir insanı en iyi kriz anlarında tanırsınız. O anları yaşayabilmek de için de daha fazla ve farklı yerlerde durumlarda zaman geçirmiş olmanız gerekir. Bu şekilde tanıyıp da evlenince bambaşka biri oldu diyen çok çok çok nadirdir bence.

Yani evlenmeden önce haftada bir-iki bi cafede buluşup 2-3 saat çay içip kalkarsanız 10 sene de geçse tanıyamazsınız tabi. :) tanımanın da kriterleri var. Bir insanı en iyi kriz anlarında tanırsınız. O anları yaşayabilmek de için de daha fazla ve farklı yerlerde durumlarda zaman geçirmiş olmanız gerekir. Bu şekilde tanıyıp da evlenince bambaşka biri oldu diyen çok çok çok nadirdir bence.
Yooo bknz. Abim 10 yıllık flört sonrası evlendi. Ve şimdi diyor ki böyle olduğunu bilseydim ..... 🤷‍♀️ amcam ve yengem yıllarca büyük aşk ile evlendiler.. aynı şekilde.. Bir de kafama göre de konuşmadığımın kanıtı bu site.. Bu site de mutsuz olanların %70 i yıllarca sevgililik yaşayp evlenenler.. okuyoruz yorumları.. Bence yıllarca sevgili olmak değil mesele.. Üzgünüm ama bu böyle. Hee bu ssitede bir derdim var bölümünü okumasaydım önüme gelene önce uzun süre bir tanı derdim.. uzun yıllar sevgili olmaadan evlenilir mi derdim.. Ama artık onu da diyemiyorum.. Ben görücü usulu tanışıp 1 yıl için de evlendim. Kuzenim tanışh 1 yıl içinde evelndi o 4 yıllık ben 2 yıllık evliyim.. biraz şans meselesi sanırım.

Yooo bknz. Abim 10 yıllık flört sonrası evlendi. Ve şimdi diyor ki böyle olduğunu bilseydim ..... 🤷‍♀️ amcam ve yengem yıllarca büyük aşk ile evlendiler.. aynı şekilde.. Bir de kafama göre de konuşmadığımın kanıtı bu site.. Bu site de mutsuz olanların %70 i yıllarca sevgililik yaşayp evlenenler.. okuyoruz yorumları.. Bence yıllarca sevgili olmak değil mesele.. Üzgünüm ama bu böyle. Hee bu ssitede bir derdim var bölümünü okumasaydım önüme gelene önce uzun süre bir tanı derdim.. uzun yıllar sevgili olmaadan evlenilir mi derdim.. Ama artık onu da diyemiyorum.. Ben görücü usulu tanışıp 1 yıl için de evlendim. Kuzenim tanışh 1 yıl içinde evelndi o 4 yıllık ben 2 yıllık evliyim.. biraz şans meselesi sanırım.
ben de oyle düşünüyorum,şans meselesi

İyi de ben aksini iddia etmedim ki bakın ne yazmışım. Gidip cafede sinemaya buluşup gelirseniz 10 sene de geçse tanıyamazsınız dedim. Hala da arkasındayım. :) yıllarca sevgili olmayı savunmadım yani, siz ne demek istediğimi anlamamışsınız bence.

İyi de ben aksini iddia etmedim ki bakın ne yazmışım. Gidip cafede sinemaya buluşup gelirseniz 10 sene de geçse tanıyamazsınız dedim. Hala da arkasındayım. :) yıllarca sevgili olmayı savunmadım yani, siz ne demek istediğimi anlamamışsınız bence.
Sevgili olanlar bunlar dışında ne yapıyor kii ? Ben o bakımdan yazdıl

Sevgili olanlar bunlar dışında ne yapıyor kii ? Ben o bakımdan yazdıl
Birlikte seyahat etmek, uzun yola çıkmak, tatil yapmak, birlikte alışveriş yapmak mesela. Hastalık durumunda nasıl davranıyor mesela. Trafikte nasıl? Tutumlu mu cimri mi? 3-5 ayda evlenen biri bunu gözlemleyecek fırsat bulamaz. Ama zaman geçtikçe illa denk geliyor. Sizin abiniz 10 senede görmediği ne gördü mesela farklı olarak özel değilse eğer? 10 sene ciddi bir süre, muhakkak göremediği şeyler olmuştur ama bambaşka çıkması çok garip geldi.

Birlikte seyahat etmek, uzun yola çıkmak, tatil yapmak, birlikte alışveriş yapmak mesela. Hastalık durumunda nasıl davranıyor mesela. Trafikte nasıl? Tutumlu mu cimri mi? 3-5 ayda evlenen biri bunu gözlemleyecek fırsat bulamaz. Ama zaman geçtikçe illa denk geliyor. Sizin abiniz 10 senede görmediği ne gördü mesela farklı olarak özel değilse eğer? 10 sene ciddi bir süre, muhakkak göremediği şeyler olmuştur ama bambaşka çıkması çok garip geldi.
Sizin yukarıda saydıklarınızı yapabilmesi için ülkemizin ve insanlarımınızın her konuda her bakımda modern olmaları lazım.. üzgünüm ama bunları herkes yapıp tanıyamaz sevgilisini ve kocasını.
Ben 1 sene içinde evlendim.. Eşimle tanıştığım zaman cafede oturup sinemaya gidebildim.. ce bekarken tanıdığım adamdan Rabbime binlerce şükür ki daha da iyi bir adamla evlenmişim evlenince gördüm. Tersi de çıkabilirdi. O yüzden şans meselesi biraz.. kimse yine de imzayı atmadan gerçek kişiliğine göstermiyor..
Abime gelirsek yengemin bize karşı gereksiz çıkışmaları, abime herşeyi sorun, kıskançlık ve huzursuzluk çıkartıp kavga etmeleri.. Abim bunları evlendikten sonra farketti.. Hee dedil ya bize karşı geereksiz çıkışmaları şimdi burdan çıkıp kim bilir ne yaptınız kıza demeyin cünkü onlar ayrı şehirdeydi biz ayrı şehirde. Annem, babam ve ben aman huzurları bozulmasn diye abimi bile aramazdk ki bırakın evlerine gitmeyi.. sonuç ise yengemin aslında gardını aldığı gibi bir aile olmadığımızı anlayp abime annenledn olduğu şehre taşınalım diye baskı yapması ve ilk fırzatta bize gelmek istemesi oldu.. herkes aynı değildir. Herkesin dinamikleri de aynısdeğildir.. o yüzden olması gerekene göre değil de zaten olan düzene göde yorum getrmek doğru olan bence

Şunu da eklemeden geçmeyeyim evlenmeden önceki sevgilmle uzun flört dönemim oldu.. ama kendisini o kadar güzel gizledi ki.. defalarca aldatıldığımı görüştğü bir kadın sayesinde öğrendim.. tekrar diyorum. Bu işler öyle uzun flörtlara bakmıyor

Şunu da eklemeden geçmeyeyim evlenmeden önceki sevgilmle uzun flört dönemim oldu.. ama kendisini o kadar güzel gizledi ki.. defalarca aldatıldığımı görüştğü bir kadın sayesinde öğrendim.. tekrar diyorum. Bu işler öyle uzun flörtlara bakmıyor
Uzun flört kısa flört çok fark etmez bence ama algısı açık bir insan az çok sinyaller alır mutlaka
O kadar uzun süre tutarlı rol yapabilen varlıklar değil insanlar
Gördüğünü görmezden gelir, ciddiye almazsa o zaman şaşırıyor işte sinyallerin yoğunluğu arttıkça

Uzun flört kısa flört çok fark etmez bence ama algısı açık bir insan az çok sinyaller alır mutlaka
O kadar uzun süre tutarlı rol yapabilen varlıklar değil insanlar
Gördüğünü görmezden gelir, ciddiye almazsa o zaman şaşırıyor işte sinyallerin yoğunluğu arttıkça
Bendee ilk söylediğini söylüyorum uzun flört veya kısa flört değil önemli olan diye.. Ama bazı insanlar gerçekten çok güzel gizliyor kendilerini. Arkadaşım anlattı mesela. Babası annesini aldatıyordu ki aldattığı kadınla evli şuan. Adam o kadar güzel yalan kurmuş ki. Sahte kimlik bile çıkarttırmış.. medeni hali bekar yazan kadın adamın evli olduğunu yıllar sonra boşanma aşamasına girdikleri zaman öğrendi.. bazı insanlar gerçekten yılan gibi çok kolay deri değiştirebilyorlar..

Bendee ilk söylediğini söylüyorum uzun flört veya kısa flört değil önemli olan diye.. Ama bazı insanlar gerçekten çok güzel gizliyor kendilerini. Arkadaşım anlattı mesela. Babası annesini aldatıyordu ki aldattığı kadınla evli şuan. Adam o kadar güzel yalan kurmuş ki. Sahte kimlik bile çıkarttırmış.. medeni hali bekar yazan kadın adamın evli olduğunu yıllar sonra boşanma aşamasına girdikleri zaman öğrendi.. bazı insanlar gerçekten yılan gibi çok kolay deri değiştirebilyorlar..
İyi rol yapan herkesin size ve çevrenize denk gelmesine şaşkınım 🤷‍♀️

X