neden erkekler menfaati bitince terkediyor

konu sahibi olayları olduğu gibi anlattıysa bu kadar acımasız yorumları haketmiyo bence, kimse sınanmadığı bi günahın masumu saymasın kendini diye bi laf var çok severim ben, başımıza gelmemiş bi olay için en ideal, en olası, olması beklenen senaryoları sunuyoruz konu sahiplerine, ama hayat her zaman matematik gibi olmuyo, öyle olsa kimse cinayet işlemez, hırsızlık yapmaz, zina olmaz gül gibi yaşar gideriz

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Katılıyorum sana kesinlikle. Hepimiz ak kaşık misali sadece ideali yazıyoruz.
Hayatın matematiğini, bizim duygularımız bölüyor, bölmeli de zaten.
Kimsenin kimseyi yargılama hakkı yok. Öyle yaşamayı seçip seçmeme
ya da öyle yaşayan insanları hayatına dahil edip etmeyeceğini seçme
hakkın vardır. Hayatta asla başıma böyle birşey gelmez diyerek, içine düştüğümüz
neler oluyor.

Tatlım sen de bırak onu arkada, yık at aranızdaki köprüleri. Sana ulaşmasına da asla
izin verme. Düşmez kalkmaz bir Allah, yarın bir gün tekrar düşerse yine sizi
bulur, yine sizi ve sevginizi sömürür.

karısı gelince arayıp sende dur bende ben kocalık yapmasını beklemiyorum benim masraflarımı karşılasın yeter dedi çok rahat bi şekilde

karısından ne helalli istemem gerekiyor o yoktu terketmişti benim yüzümden değil zaten ben tanıdığımda yoktu benim emeğim hakkım ne olacak ben adamın durumunu düzelttim o geldi kuruldu
Hmm tamam o zaman fakat benim anlayamadığım şey resmen boşanma aşamasındayım diye seni oyalıyodu tamam. Dinen bu kadınla nikahı var mıydı peki? Çoluğu çocuğu var mı? 5 sene hiç az bi zaman değil :KK50:

Adam sana yalandan karısını kötülemiş sen de yemişsin bütün söylediklerini, klasik bahaneler bunlar madem o kadar nefret ediyordu karısından niye boşanmadı acaba.

Ayrıca o harcağın paraları da yetime gurebaya harcamamışsın, resmi olarak boşanmamış evli bir adama harcamışsın üzüldüğümü söyleyemeyeceğim.

zaten aldatmayı kafasına koyan hangi erkek karısını kötülemezki..

onu 5 yıl önce tanıdım tanıdığımda iflas etmiş batmış hayata küsmüş alkolik karısı tarafından ailesi tarafından parası bittiği için terkedilmiş bi erkekti yıllarca onun psikolojisini düzeltmek hayata bağlamak için çaba gösterdim hep çalıştım birgün biz iyi biryere geleceğiz dedim benim senden başka kimsem yok deyip ağlıyordu beni sevdiğini söyleyip yeminler ediyordu yeri geldi bir paket sigarayı paylaştık hep sıkıntı çektik hep bana birgün bunları hatırlayıp gülecez seni öyle bi mutlu edicemki fedakarlıklarını unutamam diyordu onu bir sevgili gibi değilde anne sevgisiyle sever gibi sevip düşünüyordum neyim varsa verdim canımı istese onuda verirdim onun bana sevgisi dışında ettiği yeminler verdiği vaatler dışında hiçbişey olmadı 5 yıl geçti o yine o durumu çok iyi olan insan oldu ama etrafını ailesi yalakaları arkadaş çevresi sardı terketti dediği karısıyla barıştı banada benim için çok fedakarlık yaptın inkar etmiyorum eğer kabul edersen ikinci olarak bi kenarda dur ben senin karnını doyurup bakarım dedi kabul etmeyince ben bir hiç oldum terkedip gitti herşey durumu düzelene kadarmış kendimi aptal kullanılmış hissediyorum ne kadar basit ben bu kadar aşağlık bir insan değilim ama o öyle gördü hem maddi hem manevi herşeyim gitti canım o kadar yanıyorki çok kötüyüm neye üzüleceğimi bile bilmiyorum kaybettiklerimemi o insanı tanıyamamamı duyguduğum o kırıcı sözlerinemi sevdiğim adamın şuan bir başka kadınla gününü gün etmesinemi ben hala onu çok seviyorum söküp atamıyorum içinden o barlarda içki alemlerinde karısıyla gününü gün ediyor benim emeğimle paramla lütf bana bişeyler yazın ihtiyacım var

kimsenin yuvasını işgal etmiyorum etmedimde onun hayatımda olmasınıda istemiyorum istesem karısıyla barıştıktan sonra hayatında olmaya devam ederdim

ve hala benim peşimde beni sevmekten vicdan azabı çekmekten bahsediyor hala neyin peşinde bilmiyorum

kendinizle ciddi bir çelişki içersindesiniz sonsuzumdun
zihin dünyanızı bir uzman yardımıyla arındırmalı, hayata sağlıcakla devam etmelisiniz

Son düzenleme:
Yaptığının hata olduğunun şuanda sende farkındasın zaten. Olsun bu da bi tecrübedir. Sevmişsin, güvenmişsin, inanmışsın, adam olmayan birini adam sanmışsın yanlış seçim yapmışsın... Seni yerden yere vuranlar hayatlarında hiç mi hata yapmamışlar çok merak ediyorum. Adamın nikahı olabilir ama ayrıymış eşinden sonuçta bu insan bi ailenin içine girip kadının yuvasını yıkmamış. Tabi ki bu da haklı olduğunu göstermez elbet ama bu kadarda yermenize gerek yok. Neler görüyoruz şu hayatta ! Senin şuan tek yapıcağın şey canım hatanı anlayıp bu adamla bi daha kesinlikle muhatap olmaman kendini toparlayıp geleceğine bakman. Zor olacaktır senin için bu dönem elbet ama olan olmuş artık yapıcak başka bişey yok.

Son düzenleme:
Bence çok üzerine gidiyor bazılarınız.Adam beraber değil,ayrı yaşıyormuş.Ve ona inanmış.Ayrıldıklarına inanmış..Karısı terketmiş zaten,neden adamın karısını düşünsün ki..Resmi boşanma olana kadar karısının keyfini mi beklesin adam(ben de boşanma süreci yaşadım)..Hani terkedenin peşinden koşulmazdı..Kadın,kendisini seveceğini(sevdiğini) sanmış..Hayatın ne getireceği belli olmuyor,insan yapmam ''dediğini yapabiliyor..
..Bekar olsa da terkedebiliyor,eşinden ayrı yaşasa da terkedebiliyor..Adam ş.r.f.s.z.l.k etmiş.Ona inanmakla hata ettiğini kendi de biliyor..

Ama boşanması için ısrar etmediniz mi?
Ders olsun bizlere de,erkekleri anlamak güç..

Son düzenleme:
Seni anlamak zor hayat zor böyle dertli,pısırık parasız güçsüz erkeklere hiç hayran olmadım ne bekarken nede evliyken bu yaratıkları seçerken domatesi nasıl en iyisi seçiyorsak evleneceğimiz,aşık olacağımız erkeğide en dertsiz en güçlü olanı seçmeliyiz ben kimsenin yarabandı olamam sen olmuşsun bundan sonra seçerken dikkatli ol gerçek erkeği bulmak zor ,her bıyığı olan erkek olmaya biliyor

her zamanki gibi süper bir yorumdu....:nazar:

evet verdiği vaatleri sözleri yeminleri hatırlatınca işi şiddete döktü inanmasaydın dedi o zamanlar öyle yemin ediyordum şimdide vazgeçtim varmı dicen seviyorsan böyle yaşamayı kabul edersin dedi

Konunun tamamını okumadım okuyamayacağım da. Çünkü benim yuvamda böyle bir ikinci kadın ve kadınlar yüzünden yıkıldı. Evli olduğunu bile bile bir adamla beraber olmak, bu işte hatanızın temeli. Benim eskiside yok ben mutsuzum karım şöyle böyle çirkin dağınık mutlu değilim. Bunun gibi birçok şeyler söylüyormuş, kadınların hepsini bulup konuştuğumda öğrendim. Açıkçası kadınlar güzelliğimi (azra akının kopyası gibiyimdir) görünce şok oldu, ama işte güzellik bir yana bir adama 6 seneni verip birde evlat verip saçını süpürge etmek yetmiyormuş. Bu nedenle evli adamlardan uzak durun, hep aynı bahaneleri sıralarlar. bizim hikayemizdeki farklı nokta ben o kadın gibi kocamı geri kabul etmedim tek celsede boşadım. Bu nedenle yaşadıklarınıza üzülemiyorum. Psikolojik destek almanızı öneririm.

kadın benim yüzümden ayrılmamıştıki ben hayatında yokken bırakıp gitmişti maddi durumu düzelince döndü kadın parası olmasa eski halinde kalsa zaten dönmezdi aksine benim sayemde para sahibi oldu yuvasını tekrar devam ettiriyor şimdi tek suçlu benmiyim

Üzgünüm sizi kırmak istemem, kırıcı olmak istemem ama hatanızı anlamanız lazım. Aldatan hangi erkeğe sorsan, o zaten ayrıdır , boşanmayı düşünüyordur bla bla bla. Bu nedenle akıllı olun kendinizi kullandırmayın. Burda her iki tarafında hatası var ama en büyük ve ilk hatayı siz yapmışsınız. Daha boşanmamış ayrı bile yaşıyo olsa dahi evli diye öğrendiğiniz bir adamdan bucak bucak kaçmanız gerekirdi. Psikolojik destek almanız şart, başka türlü sorunlarınızı çözemezsiniz.

eşi işi batıp iflas edip terkedip gitmişti o şerefsiz karısına kendini ispatlama uğruna beni kullanmış bak benim yine param var ben yine aynı durumdayım yine güçlüyüm psikolojisi var

ben hatamın farkındayım ama ona güvenip inanmak benim hatam ben ayırmadım o kadını kocasından ben o kadına karşı hata yapmadım kendi kendime yaptım kötülüğü 5 sene boyunca yanımdan ayrılmadı birgün bile o kadar inandırıp güven verdiki

Kendinizi burda kimseye savunmak zorunda değilsiniz. Ama forumda benim gibi o kadar çok kadın var ki :KK43: Bu nedenle aslında bu konuyu açmakla hata yapmışsınız, duyduklarınız sizi daha da üzecektir. Bence yol yakınken konuyu kapatın derim, herkes benim kadar nazik davranmayabilir.

benden başka hiçkimsesi olmadını benim onu hayata bağladığını herkes param bitince yüzüme bakmıyorlar adam yerine koymadılar diye dizime yatıp ağlayan adam işleri düzelip paralanınca öyle bi özgüven geldiki ben anlayamadım

hiçbişey onun canımı yaktığı kadar canımı yakmıyor beni anlamak zorunda değilsiniz bunuda beklemiyorum paylaşmaya ihtiyacım vardı psikoloğada gidiyorum ama faydasız şuanda

X