Neden eşimden çok çekiniyorum :(

yirmaga

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2024
11
24
24
Selamlarrr kızlar
Ya bende ki büyük bir problem farkındayım fakat, aynı durumu yaşamış insanlar bu problemi nasıl aştıklarını anlatırsa çok mutlu olurum.

3 senelik evliyim ama eşimden her konu da çok çekiniyorum mesela ilk yıllar para istemekten çok çekinirdim onu aştım sayılır hele şükür dediğiniz duyar gibiyim 😂 küçük bir bebeğim var sağolsun annem haftanın 2,3 günü gelir bana yardımcı olmaya gece geç döndüğü için ben buzluktan bişeyler veririm babama yapsın diye eşim bir şey der mi acaba diye düşünüyorum çünkü o kadar dikkatli ki evde iğne eksilse bilir en sevmediğim huyu ve sorar da ben söyleyince hı tamam der yılbaşı için annelerimize ufak bi hediye alalım mı dedim utana sıkıla ne gerek var hadi d.g olsa anlarım falan diyor.

Bebeğim var 6 aylık Ben çalışmadığım için ondan bişey isterken çekiniyorum sanırım. Altınlarımı sattık ve yatırım yaptık kalan parayı da telefonlarımız eskimisti borcumuz da yoktu telefon alalım dedik 2 tane aldık ta benim eski telelfonu anneme vericem dedi tamam dedim ama annesi asla benim eski telefonumu kullanacak bir kadın değil ki kullanmadı da istemedi. Geçen baktım annemin telefonu nerdeyse 6 senelik çok çok kasıyor beni eski telefonu ona versem mi diye düşündüm ama nasıl söylerim telaşı sardı beni 15 gündür ha söyledim ha söyliycem kaldı öyle. Ama emin söylesem bi laf sokması bişeyi olur en kötü yüzü düşer.

Mesela kıyafet alıcam 2 tane alsam şimdi bişey der diye bir tane alıyorum yani dese de demese de ben öncesin de kendimi ona göre ayarlıyorum özellikle ailem için bir şey istediğim de aman Allahım çok utanıyorum çok aptalca olduğunun farkındayım ama bu huyumu atamıyorum üstümden abur cubur bu aralar fazla tükettim bu ara, biz çok abur cubur almaya başladık falan diyor kendimi kötü hissediyorum diken üstündeyim kendi küçülen kıyafetlerini kardeşine verir ama ben kardeşime verince boşuna alıyorsun sonra dağıtıyorsun diyor.

Hata bende farkındayım ama elimde değil bu konu artık çok canımı sıkıyor eşimden bugün ailem için bişey istemem gerekti ve eşim için çok çok kolay ulaşacağı bişey sabah 8 de uyandım öğlen 4 gibi anca isteyebildim saat 4’e kadar da hep aklımda nasıl istesem diye. İşte böyle hanımlar saçma sapan bir konun içerisindeyim ne yapmamı önerirsiniz ?

Eşin zaten cimrilik emaresi gosteren davranışlar sergiliyor sen de o yuzden cekiniyorsun belli ki. Kusur eşinde gibi duruyor. Maddi olarak zor yetiriyorsaniz ve sen ailene sık sık hediye almak vs istiyorsan eşinin de haklilik payi olabilir tabi. Olayin iç yüzünü tam bilemiyorum. Ama mesela annene 2-3 gun buzluktan biseyler verip gondermek falan da baya gereksiz hareketler gerçekten. Eşinin de buzluktan eksileni bile farkwdecek kadar gözü dört dönmesi de anormal. Cekinmemen lazim. Abartmadigin surece cekinecek biseyin yok ki. Ben de çalışmıyorum. Eski telefonumu anneme verdim, gecen gun eski pc mi kardesime acil lazimdi teklif ettim esime bile sormadan. Cunku esim bana bu guveni vermis.

sorun bence eşinin sana böyle hissettirmesi
Yaptıklarını lütuf gibi görüyorsun
Para kazanan o diye senin evdeki yaptıklarının bir anlamı yok sanıyorsun
Önce onun parası benim param gözüyle bakmalısın
Ama sanırım eşin çok da böyle düşünen biri değil ki sana rahat hissettirmiyor

Çalışmanızı önerebilirim bu kadar abartıyorsanız

Evet siz abartıyorsunuz ama eşiniz de az değil. Evde her bitenin çetelesini tutması gerekmez. Yedim bitti bi itirazın mı var derim ben. Siz de azıcık yırtık olmak zorundasınız.

Eşiniz size hesap sorarken, itiraz ederken, alamayız gerek yok diye mırın kırın ederken hiç çekinmiyor hayret.

çünkü o kadar dikkatli ki evde iğne eksilse bilir en sevmediğim huyu ve sorar da

yılbaşı için annelerimize ufak bi hediye alalım mı dedim utana sıkıla ne gerek var hadi d.g olsa anlarım falan diyor.

Ama emin söylesem bi laf sokması bişeyi olur en kötü yüzü düşer.

biz çok abur cubur almaya başladık falan diyor

boşuna alıyorsun sonra dağıtıyorsun diyor.

Bunları normelleştirmissiniz ama değil. Eşiniz size kötü hissettiriyor.

Çekinmeyin bence. Ortak bebeğinize bakıyorsunuz bu koşullarda tabii ki size bakmakla yükümlü. Sanki keyfinizden çalışmıyorsunuz. Çekinmeniz sebepsiz değil, eşiniz aklınca alttan alta laf sokuyor. Maddi durumunuzu bilmiyorum. Ama iyiyse ve eşiniz cimri olduğu için böyle davranıyorsa siz de güzel bir dille ne gerek var deyince, gayet gerek var deyin. Dağıtıyorsun deyince yooo gayet giyiyorum canım falan diyerek az üste çıkın. Erkeğin iki kaşığı varsa birini kıracakmışsın. Harcayın boşverin. Haa çocuğunuz küçük olmasa siz de çalışın der siz yüklenirdim ama orası ayrı 😄

Ayy valla yazınızı okurken ben gerildim diken üstünde hissettim kasıldım aşırı kasıyorsunuz o da fazla tutumlu. Her konuda tutumlu olmayı anlarım ama yiyecek içecek konusunda asla… İnsan evine yediği içtiğinin hesabını yapmamalı çok görgüsüzce geliyor. Sizin yapacağınız bunları başına kakmak yerine çalışmak en azından daha az kasılırsınız

Selamlarrr kızlar
Ya bende ki büyük bir problem farkındayım fakat, aynı durumu yaşamış insanlar bu problemi nasıl aştıklarını anlatırsa çok mutlu olurum.

3 senelik evliyim ama eşimden her konu da çok çekiniyorum mesela ilk yıllar para istemekten çok çekinirdim onu aştım sayılır hele şükür dediğiniz duyar gibiyim 😂 küçük bir bebeğim var sağolsun annem haftanın 2,3 günü gelir bana yardımcı olmaya gece geç döndüğü için ben buzluktan bişeyler veririm babama yapsın diye eşim bir şey der mi acaba diye düşünüyorum çünkü o kadar dikkatli ki evde iğne eksilse bilir en sevmediğim huyu ve sorar da ben söyleyince hı tamam der yılbaşı için annelerimize ufak bi hediye alalım mı dedim utana sıkıla ne gerek var hadi d.g olsa anlarım falan diyor.

Bebeğim var 6 aylık Ben çalışmadığım için ondan bişey isterken çekiniyorum sanırım. Altınlarımı sattık ve yatırım yaptık kalan parayı da telefonlarımız eskimisti borcumuz da yoktu telefon alalım dedik 2 tane aldık ta benim eski telelfonu anneme vericem dedi tamam dedim ama annesi asla benim eski telefonumu kullanacak bir kadın değil ki kullanmadı da istemedi. Geçen baktım annemin telefonu nerdeyse 6 senelik çok çok kasıyor beni eski telefonu ona versem mi diye düşündüm ama nasıl söylerim telaşı sardı beni 15 gündür ha söyledim ha söyliycem kaldı öyle. Ama emin söylesem bi laf sokması bişeyi olur en kötü yüzü düşer.

Mesela kıyafet alıcam 2 tane alsam şimdi bişey der diye bir tane alıyorum yani dese de demese de ben öncesin de kendimi ona göre ayarlıyorum özellikle ailem için bir şey istediğim de aman Allahım çok utanıyorum çok aptalca olduğunun farkındayım ama bu huyumu atamıyorum üstümden abur cubur bu aralar fazla tükettim bu ara, biz çok abur cubur almaya başladık falan diyor kendimi kötü hissediyorum diken üstündeyim kendi küçülen kıyafetlerini kardeşine verir ama ben kardeşime verince boşuna alıyorsun sonra dağıtıyorsun diyor.

Hata bende farkındayım ama elimde değil bu konu artık çok canımı sıkıyor eşimden bugün ailem için bişey istemem gerekti ve eşim için çok çok kolay ulaşacağı bişey sabah 8 de uyandım öğlen 4 gibi anca isteyebildim saat 4’e kadar da hep aklımda nasıl istesem diye. İşte böyle hanımlar saçma sapan bir konun içerisindeyim ne yapmamı önerirsiniz ?
Öncelikle çekinmenuzin asıl sebeplerinden biri esinizin tavırları yasadiginiz durum siz cekingen oldugunuz icin yasanmiyir esinizin tavirlarindan kaynaklaniyor

Ama cocukluktada ailenizde bunu gormusseniz durum iki katina cikmistir bence rdddettigi normal seylerde oturup guzelce kpnusmayi denetin belki oda hatasini anlar kullanilmayan eski telefon yani annemiz alsa ne olacak en azindan is gormus olur bunu nile problem edecek yapidaysa Allah yardimciniz olsun

Çalışın,en net cevap bu.Anneniz siz çalışmıyorsanız gece geç saate kadar neden sizde kalıyor.Sahsen ben anneme dolaptan bir şey verecek olsam asla kabul etmez.İstisnalar dışında tabiki.Esiniz de normal değil ama siz ve ailenizde çok normal değilsiniz.Bilemedim hiç bir türlü bana uymayan işler .İki taraflida hatalar var .Ancak en net çözüm çalışmanız ama bebeğim var diyeceksiniz ona da .E anneniz bakıyormuş zaten sizde ise gidin

2,3 gün değil sadece bir kere verdim tabiki her hafta 2,3 gün buzluktan bir şeyler vermiyorum
Eşin zaten cimrilik emaresi gosteren davranışlar sergiliyor sen de o yuzden cekiniyorsun belli ki. Kusur eşinde gibi duruyor. Maddi olarak zor yetiriyorsaniz ve sen ailene sık sık hediye almak vs istiyorsan eşinin de haklilik payi olabilir tabi. Olayin iç yüzünü tam bilemiyorum. Ama mesela annene 2-3 gun buzluktan biseyler verip gondermek falan da baya gereksiz hareketler gerçekten. Eşinin de buzluktan eksileni bile farkwdecek kadar gözü dört dönmesi de anormal. Cekinmemen lazim. Abartmadigin surece cekinecek biseyin yok ki. Ben de çalışmıyorum. Eski telefonumu anneme verdim, gecen gun eski pc mi kardesime acil lazimdi teklif ettim esime bile sormadan. Cunku esim bana bu guveni vermis.

Çalışın,en net cevap bu.Anneniz siz çalışmıyorsanız gece geç saate kadar neden sizde kalıyor.Sahsen ben anneme dolaptan bir şey verecek olsam asla kabul etmez.İstisnalar dışında tabiki.Esiniz de normal değil ama siz ve ailenizde çok normal değilsiniz.Bilemedim hiç bir türlü bana uymayan işler .İki taraflida hatalar var .Ancak en net çözüm çalışmanız ama bebeğim var diyeceksiniz ona da .E anneniz bakıyormuş zaten sizde ise gidin
Anneme buzluktan bir şey vermemin nesi yanlış ?
Geliyor bebeğime bakıyor yeri geliyor evin işini yapıyor ev 5+1 tek başıma yetişemiyorum gece geç gittiği için yemek varsa yemek yoksa buzluktan bişeyelr veriyorum babama yapsın diye babam geç geliyor işten. Annem eve gidip bir de yemekle uğraşmasın diye nesi yanlış ?

Birçok kişi tek çözüm çalışmak demiş, ama alakasi bile yok. Maddi olarka baskilanmayi içselleştirmis, kocasının cimrilikten ileri gelen hareketlerini yadigamayip kendini suclu hisseden tarzda bir kadın calissa da durumlar degismeyecek. Yine harcadiginin hesabini verecek yine o koca evdeki bir çöpte bile gözü dort dönecek. Bu isin tek caresi çalıs veya çalışma farketmez, o eve giren paranin ortak oldugunu ve evdeki her eşyada malda onun kadar senin söz hakkin oldugunu göğsünü gere gere soyleyebilmek, itiraz edebilmek. Calismiyorken de bu boyle zaten. Ve calismadigi icin maddi olarak evde payinin olmadığını düşünen bu yuzden eziklenen kafa yapisi calisinca da bu bas kaldiriyi gosteremez malesef

Calismiyorsunuz diye kendinizi esinizin karsisinda ezdikce ezmissiniz.
Calisirsiniz, calismazsiniz bu sizin bileceginiz is ama kesinlikle kendinizi ezdirmeyin.
Annenize esinizin eski telefonunu vermek yerine, anneme yeni telefon hediye etmek istiyorum demekle baslayin😎
Bebis azcik buyusun, calisirsiniz zaten, hicc muhtac olmayin bu tiplere.
evde ne var ne yok çetelesini tutan herifte iticilikte arşa çıkmış.

Esinizin tavri cok itici anneniz oladar yardima geliyo siz eski telefonunuzu bile veremiyorsunuz oysaki sizin altinlarinizla yatirim yapilmis ve telefon alinmis adam cimri ona ne oluyor eski kiyafetleri istediginize verirsiniz siz sesinizi cikarmazsaniz bu sizi boyle baskilamaya devam eder hic masum degil esiniz sesinizi cikarin

X