Neden her işten atılıyorum?

Her iş yeni bir tecrübedir canım takma kafana. Zamanla oyunu kuralına göre oynamayı öğreneceksin.
Kaybediyor gibi gözükse de - sonunda mutlaka doğru ve çalışkan olan kazanır. Maalesef çıkarları
uğruna başkalarını ezip geçenlerin sayısı çok fazla olsada İlahi Adalet her zaman doğrunun yanındadır.
Pozitif düşünerek mutlaka senin değerini bilecek - hakkını verecek ve gönlünce bir işte yıllarca çalışacağına inan tatlım. Herşey gönlünce olsun.

evet canım yıllarca düzgünce bır ıste calısacagımı düşünürsem belkı olur ısteklere ınanmak lazım olucaktır tatlım, umarım ogrenıcem şu kötu seyı de atıcam basımdan belkı ıtıcı gorunuyorum bılemıyorum kuralı oyuna gore oynamalıyım en azından su an bıle bunu asmaya calısıyor olmam ıyıdır cnm cabalıycam.

Şirkette geçinememezlilk mi oluyodu yanii...ne bilim fazla mı sivriliyorsun acaba ondan mı...

Bir çıkarım yaptım kendi kendime,
hayatımda bir çok işte çalıştım iyi veya çirkin işlerdi, para için kariyer için vs..
Üniversite okudum okumasına, ancak hangi işe girdiysem aslında hiç birinden kendi isteğimle çıkmadığımı farkettim hepsinden ATILIYORDUM!!
ne yüz kızartıcı suç ne de başka bir sorun! genelde geçimsiz olduklarım oluyordu NEDENSE ! Beni çekemeyenler dediklerim. Evet çekemiyordular, ama hep performans düşüklüğünden dolayı çıkarıldım yani sebepsiz yere.
İyi çalıştım en iyi çalışan ben oldum ancak çıkarılan bendim.
Calısıyor mu görünmüyordum? iyi mi ifade edemiyordum. Neden bilmiyorum ama artık girdğim işten çıkarılmak istemiyorum! yardım edin.

arkadaşım inan seni çok iyi anlıyorum aynı olay hep benim de başıma geldi etrafım da beni çekemeyen kavgacı insanlar her zaman mı diyceksiniz her zaman kaç iş değiştirdim ya çıkmak zorunda bırakıldım yada çıkarıldım insanlardan soğudum bu sayede...neyse ki işyerimiz var orda çalışıyorum dedim onu da eşim istemiyor ama ankaraya taşınma ihtimalimiz var onu bekliyorum yeniden çalışmayı düşünüyorum ama daha hoşgörüşüz ve kendini beğenmiş bi tavırla başlıycam diğer türlü hep kaybeden ben oldumm ama Allah sorsun o insanlara beni çok üzdüler...

ne mezunusun tatlışım neden üniversite mezununa uygun işlerde çalışmıyosun yeni okudum başata ki yazdıklarını anlamadım ama nedenini

arkadaşım inan seni çok iyi anlıyorum aynı olay hep benim de başıma geldi etrafım da beni çekemeyen kavgacı insanlar her zaman mı diyceksiniz her zaman kaç iş değiştirdim ya çıkmak zorunda bırakıldım yada çıkarıldım insanlardan soğudum bu sayede...neyse ki işyerimiz var orda çalışıyorum dedim onu da eşim istemiyor ama ankaraya taşınma ihtimalimiz var onu bekliyorum yeniden çalışmayı düşünüyorum ama daha hoşgörüşüz ve kendini beğenmiş bi tavırla başlıycam diğer türlü hep kaybeden ben oldumm ama Allah sorsun o insanlara beni çok üzdüler...

aynı sorun işte cnm ya, çözmek lazım bunu yoksa düşünsene her işte karsılasıyorsak bu sorunla demek bızde de bır sorun var ben ınanmıyorum sırf onlarda sorun olduguna cunku cok kişiyi olusturuyorlar en azından bunu çözmelıyız ben saglııklı yıllarca duzgunce calısmak ıstıyorum artık.

ne mezunusun tatlışım neden üniversite mezununa uygun işlerde çalışmıyosun yeni okudum başata ki yazdıklarını anlamadım ama nedenini

cnm ıktısat mezunuyum hep para ıcın vs ıcın gecıcı ıslerde calıstım ıyısıne layık da gormekte zorlanıyor oldum. CADIARZU

kendini bu kadar suçlama ..kötüye odaklandığın zaman kötüye doğru eğimleniyor yol..
bende zamanında işten çıkartılmıştım ama senin gibi çalışıp didindiğim halde değil,işi pek sallamıyordum o yüzden 2.ayda maaşımı verip hadi sana güle güle dediler.
çok etkilenmedim ..
şöyle bişey var ama , kendini pazarlamak diye bişey var..:)) cidden var bu durum yaa ve yapabilmek ince ustalık gerektiriyor..
sanırım sende bu yok , keza bende yok :)))
ben yapamıyorum öle yaptığım şeyleri süsleyip püsleyip ortaya sunmayı..yapmam gerek bu benim işim diyorum ve en iyisini yapıyorum ..mütevazi olamam çok çalışıyorum deli gibi yoğunum gün içinde , yetmez akşamları mesaiye kalırım filan..yine de yetmiyor işte, kendimi pazarlamayı öğrenmem gerek sanırım..
sende öğrenmelisin cnm :))

Belki o beni çekemiyorlar dediklerinizle tartışmalarınız olduysa, huzur bozacak şekilde iş performansını bahane ederek çıkarılmış olabilirsiniz.
İnsanın kendini eleştirmesi zordur ama şöyle güzelce bir düşünün belkide sizin kendinizde göremediğiniz bir sorunu başkaları görüyordur. Sürekli başkalarını suçlarsanız kendinizi iyi irdeleyemezsiniz.
Yani bir çok işten çıkarılmış olduğunuz için bunu yazıyorum, eğer sizde bir problem yoksa kader diycem...

aysun tatlım sen öğretmensin galiba sizin alanınızla bizim ki özel işler yani çok farklı benim annem de öğretmen ama sen kapını kapatırsın çocuklara eğitimini verirsin birde müdürüne sorumlusun ama bizler kırk kişiyle bi aradayız herkesle muhattap olmak zorun dayız daha zor gibi geliyor

bir defasında bır sırkette sekreter ve ön büro görevlısı olarak calıstım satıscıların satıslarını raporluyordum,
orada kızlar durmadan kızıyorlardı hadı oraaya torpılle gelmıstım ondan içerliyorlardı sureklı kötu davranıyorlardı bır sey demıyordum ıyı calısıyordum sonra iş iiçin egıtıme gıdıcektım ve o gece masamın cekmecesının anahtarını unutmustum onun ıcın en guvenılır satıscı arkadasa telefon acıp alabılır mısın demıstım o sorun oldu o gece cıkarıldım.

bır baska sefer magazada calısıyordum en ıyı satıslar bendeydı pırımde bırıncı olmustum o ay ve herkes sasırıyordu yenısın cok ıyı basarılırsın unıversıte de okumussun basımıza mudur yaparlar senı bır ıkı aya dıyorlardı, hayır mudur olmakta gozum yok desem de onların hepsı lıse ortaokul mezunu olduklarından benım orada kaldıgım zaman mudur olacagımdan emınlerdı. ben cok ıyı calısıyordum gece mesaılerıne de kalıyordum herkes gıbı ama ıcerde bır ara basım döndüğü için oturdum 3dakıka kadar ve herkes basıma toplandı ben oturdum ıyı oldum magazda tum gun ayaktayız malum, sonra da mudur benı ısten cıkardı performans dusuklugunden sen gelemıyorsun bu ıslere dedı cıkardı.

sonra bır işte mudur benden yararlanmak ıcın işe almıs sekreter olmustum orada ama mudurle aramızda bır sey olmadı begenmedım ve benı kendı ıcın aldıgını bılmıyordum hıc bellı etmemıstı ıstedıgım sadece işti gırerken de soylemıstım ayrıca gayet masum bır görusunuse sahıbım. onla olmadı bır baskasıyla cıktım dıye senın cıktıgın var dedı sebebı de boyle soyledı cok sacma degıl mı dedım evet zaten performans dusuklugu dıycem bolge mudurune dedı ben gercegı bolge mudurune soyledıysem de kendını ona da savunmus tabıkı cıkarıldım oradan da boylece.

son baska bır satıs işıne gırdım orada da en ıyı pırımı aldım en ıyı calısan bendım herkesın yaptıgı satısın ıkı katını yaptım herkes oyle uyuzlandı supelendı kı anlatamam hatta bu kız bunu bu sekılde yapabılıyor sız nasıl yapamıyorsunuz dedıler sorun oldu baya, dedım calısıyorum ben ne yapabılırım paraya ıhtuıyacım da var o yuzden ugrasıyorum normaldır dedım olmadı dger calısanlar ıcten ıce cok kızıyorlardı arada bellı de edıyorlardı daha sonra işte amirime herkes bır seyler soylemıs yalan yanlıs ben hep yalan oldugunu anlatmaya calıstıysam da amir onlara ınandı sonunda ve yıne cıktım.

hıc anlayamıyorum ortalama mı olmak lazım uyumu mu bozmamak lazım ama hep bır sekılde bır tanıdıkları oluyor mesela ben cıkarsam oraya yerıme bırını koyabılcek gıbı olabılıyorlar ve bunu yapıyorlar, hatta son işimden cıktım en yakın samımı arkadasım dedıgım kız bıle telefon acıp kötu kötu seyler dedı hani ıyıkı cıkmıssın hakettın dercesıne konustu bıraz agzının payını verdım artık. yakın arkadas olacak göya, ablam dıyor kı senın basına gelenler bır pişmiş tavugun basına gelıyor zaten bır de senın.

bak sana şunu diyim..sen çok çalıştığın ve göze battığın için bir tehlike olarak görüyorlar seni..sonuçta okumuşsun,oraya lise mezununu müdür yapacak değiller dimi..seni yaparlar ama oradaki müdür de okumamışsa ( ki genelde zamanında birilerinin torpili ile yada yalakalıkla yada o zamanlar lise bitiren adam sayıldığı için başa gelmiştir ) seni o da bir tehlike olarak görür ve çıkarır..bu yazdıkların işten çıkarılma nedenleri değil ama belli ki müdürün senden eğitim alanında altta olması , seni bir tehlike olarak görmesine sebep olmuş..bana sorarsan kendini çok yıpratma,,neden biliyormusun? çok çalışsan da az çalışsan da bunu insanlar görmez ,hep bişi bulurlar seni kötüleyecek..o yüzden kendini yıpratma...ne az çalış ne de çok..sana ne görev veriliyors aonu yap,bitir işi.....inan kendini yorduğuna değmez..

bak sana şunu diyim..sen çok çalıştığın ve göze battığın için bir tehlike olarak görüyorlar seni..sonuçta okumuşsun,oraya lise mezununu müdür yapacak değiller dimi..seni yaparlar ama oradaki müdür de okumamışsa ( ki genelde zamanında birilerinin torpili ile yada yalakalıkla yada o zamanlar lise bitiren adam sayıldığı için başa gelmiştir ) seni o da bir tehlike olarak görür ve çıkarır..bu yazdıkların işten çıkarılma nedenleri değil ama belli ki müdürün senden eğitim alanında altta olması , seni bir tehlike olarak görmesine sebep olmuş..bana sorarsan kendini çok yıpratma,,neden biliyormusun? çok çalışsan da az çalışsan da bunu insanlar görmez ,hep bişi bulurlar seni kötüleyecek..o yüzden kendini yıpratma...ne az çalış ne de çok..sana ne görev veriliyors aonu yap,bitir işi.....inan kendini yorduğuna değmez..

Arkadaş talihsizlikler yaşamış, inşallah bundan sonra okuduğu okula uygun bir meslekte uzun süreli kalır.
Ancak kırmızıyla renklendirdiği yerdeki, "o zamanlar liseyi bitiren adam sayıldığı için" ifadesine ne hikmetse takıldım. Zamanında işe girerken lise mezunu biri olarak alınmışımdır belkide (sonradan üni. okudum) Adam olabilmek için bir okul bitirmeye gerek olduğunu sanmıyorum. Zamanında işyerleri lise mezunlarınıda alıyorlardı işe, ama sonradan iş bulmak aslanın midesine kadar indiğinden işe alımlar zorlaştı. Özelikle çalıştığım devlet sektöründe artık lise mezunları işe alınmıyor. Yani zamanın şartlarına uyulduğu için lise mezunları itibar görmemeye başladılar. Bunun zamanında adam sayılmakla alakası yoktur.

Ya allah aşkına kim işini düzgün yaptı diye , çekemezlik yüzünden işinden kovulurki..
Ki iş hayatında hep çalışanlar devam ettirilir , Başkaların sözleriyle patronlar hareket etmez.
Tamam biraz talihsiz biri olabilirsiniz ama bence biraz sizde de suç var gibi..
Çok işte çalıştım , kendim çıktım , kovuldum..
Ne oldu yeni bir iş buldum çalıştım hala devam ediyorum..
Üniversite okumuşun iyi hoş güzel..
Ama sı varki kriz zamanında kimse iş seçmez
İşe ihtiyacı olan insan , adam gibi olan her işte çalışır ekmeğini kazanır
Şu yok ortokolluların çalışacağı yerde çalışıyorum
Demeler(bir kaç kişi içinde geçerli) ayıp..
İş bulduğunuza oturun kalkında şükür edin şu devirde ..

Sonunda aklı başında mantıklı ve objektif düşünebilen biri çıkmış...
Yaa arkadaşlar akıl var mantık var. Hangi patron en çok çalışan elemanını başkalarının lafına bakarak işten çıkartır ki... Patronların isediği o aslında , çok çalışan elemanı tutar prim verir pohohlar ki diğerleri de ona bakıp çalışsınlar diye...
Tamam bazı şanssızlıklar, haksızlıklar yaşamış olabilirsin, ama her iş yerinden de seni diğerleri çekemediler diye kovulmuş olamazsın değilmi.. Kimse yoğurdum ekşi demez, illaki senin de bazı eksiklerin vardır. Ayrıca hibir mağaza müdürü de(eğer kendisi lise mezunuysa bile) tezgahtar üniv mezunu çok da çalışıyor acaba benim yerime onu mu müdüryaparlar diye korkup işten atmaz.... Zaten normalde üniv. mezunu biri mağazaya tezgahtar olaraak değil müdür olarak başvurur.
Bence sen kendine güvenmiyorsun, iktisat mezunu olmana rğmen tezgahtarlık sekreterlik falan işlere başvuruyorsun, daha iyi işleri yapamam diye korkuyorum diyosun... Kendine güveni olmayan insan heryerde kaybetmeya hamkumdur.Üniv de bitirse farketme bankada da çalıisa tezgahtarlık da yapsa farketmez....
Yani biz de çok çalışıyoruz, biz de dişimizi tırnağımıza katıyoruz, niye bizi kıskanığ çekemeyip işten attırmıyorlar da hep size oluyor bunlar anlamadım.. Ööle her kıskanan patrona gidip şunu işten at deyince işten atılacak hali yok yaa....

of arkadaslar okudum yazılarınızı hepinize tek tek teşekkürler,
tesekkur kısmı olamadıgı ıcın atamadım,

şimdi açıklayayım tamam magazada müdürümüz genel müdür olacaktı yerıne bırını secmesı gerekıyordu en deneyımlı degıl ama en okumus bendım

eskıden lıse mezunları işe alınıyordu okumak onemlı onemsız dıyemem lıse mezunuyla unı mezununu da bır tutamam ama işin alaylı kısmında olmak da onemlı magazacılıkta mesela satısta kım okumus degıl kım daha ıyı satabılıyor kıvırabılıyorsa odegerlıdır. pirimlerım yuksektı basarılıydım bır sekılde satıyordum. keza baska bır magazada da aynı sekılde, konu bu degıl

ashemez sen devlet sektorundeyım demıssın o yuzden konu senden de dışarı,

şimdi bahsettıgımız özel sektor ve dişe diş olan yerler, sektorler,
patrona evet at deyınce bu calısmıyor dıyınce sureklı, satıslarını da ondan bundan alıyor deyınce laf oluyor ve ınandırıcı olunabılıyor ben de kendımı ıfade mı edemıyorum calısmamı süsleyıp püsleyemıyor muyum dyıyorum konu bu aslında , konu sızın olaya ınanıp ınanmamanız degıl,
gazetede neler oluyoruz asla ınanmam dıycegımız seyler ama olabılıyor bakın bunlar da gercek

herneyse dedıgınız gıbı ben unı mezunuyken meslegım varken gıdıp sekreterlıge basvuruyorsam kıvıramayabılıyor olabılırım. o da sözkonusu.

en son işimde ışe alan bayan yarım saat uunıverste mezunusun ama bu ıse gırıyorsun neden aa aa inanmıyorum dedı,
madem neden cagardınız işe ıhtıyacım var ondan basvurdum ıstıyorsanız alın dedım,
ama hala sasırmaya devam ettı yarım saat agzını actı sasırdı korkunctu gorsenız o hali inanamazdınız, ve tabıkı o lıse mezunu satıstan gelmıs bı mudurdu unı mezunu neden bu ıse gırer dıye yarım saat sasırdı benı delırttı, acın gazetelerın 3.sayfasını bakın aynı abuk haberler neresıne ınanmıyorsunuz kı. hay allahım

kendini bu kadar suçlama ..kötüye odaklandığın zaman kötüye doğru eğimleniyor yol..
bende zamanında işten çıkartılmıştım ama senin gibi çalışıp didindiğim halde değil,işi pek sallamıyordum o yüzden 2.ayda maaşımı verip hadi sana güle güle dediler.
çok etkilenmedim ..
şöyle bişey var ama , kendini pazarlamak diye bişey var..:)) cidden var bu durum yaa ve yapabilmek ince ustalık gerektiriyor..
sanırım sende bu yok , keza bende yok :)))
ben yapamıyorum öle yaptığım şeyleri süsleyip püsleyip ortaya sunmayı..yapmam gerek bu benim işim diyorum ve en iyisini yapıyorum ..mütevazi olamam çok çalışıyorum deli gibi yoğunum gün içinde , yetmez akşamları mesaiye kalırım filan..yine de yetmiyor işte, kendimi pazarlamayı öğrenmem gerek sanırım..
sende öğrenmelisin cnm :))

inanırmısın hıc satısı olmayan bır kız son işimde sırf agaz kalabalıgı yaparak aylardır devam edıyormus ben de sahıt oldum ınanılmaz iş yapılabılıyor sırf süs püsle,
baska işlerde de cok rastlamıstım ama bu kadar iş yapmayayınını ılk kez gordum o gayet basarılıydı bu konuda :ecrin_bebek: tebrık edıyor degılım ama bızım tam zıttımız.

bence senin fazla yetenekli olman korkutuyor onları....:nazar:
sende ne yapcaksın onlara göstermeden alttan alttan halledeceksi yeri gelecek saf ayaklarına yatacaksın...
iş hayatı böle hazmedemediklerini bütün yutarlar...:kahve:

bence senin fazla yetenekli olman korkutuyor onları....:nazar:
sende ne yapcaksın onlara göstermeden alttan alttan halledeceksi yeri gelecek saf ayaklarına yatacaksın...
iş hayatı böle hazmedemediklerini bütün yutarlar...:kahve:

:KK43: zaten cok işe gırerken hep özgecmısımın yarısını yazıyorum egıtımlerı sertıfıkaları falan yazmıorm,
ama bu defa kücük işlere gırmek ıstemıorm ya onu anladım aslında CADIARZU
eskıden yaptıgım aynı ıslere gırmemın bı manası yok hep bastan sıfırdan baslıorm oyle olunca sonra da sonu kötu oluo kaydirigubbakcemile

bende işletme mezunuyum şu konudan çok şikayetçiyim banka sınavlarına girdim kaç kez o kadar insan giriyor içlerin de veterinerlik,ziraat,jeoloji ve inşaat teknikerleri sınavı kazanıp işe başlıyolar yaa olacak iş mi ne alaka işletme iktisat mezunu boşta bu alakasız bölümler işe giriyor bide hava atıyolar sinirler...

torpil desek buna? Bir dayın olduktan sonra önemli değil bölümün filan malesef =(

X