Kendimi kullanılıyor gibi hissediyorum

Ben hiç onun yanında olmamışım, hiç anlayış göstermemişim, onun ne halde olduğunu hiç görmemişim.

Eşiniz size bunları mı söyledi gerçekten???
YUHHHHHH diyorum sadece

Bu kadar bencillik olur.

Eşiniz size psikolojik şiddet uyguluyor. Siz artık normal düşünme yetinizi kaybetmişsiniz. Hala kendinizde hata arıyorsunuz. Adam sizi öyle bir hale getirmiş ki siz hala ben anlayışlı değilim psikolojisindesiniz. Hala kendinizi harcamaktan çekinmiyorsunuz
Siz de anne baba evladısınız. Yazık değil mi size ya
Anne babanız sizi bu hale gelin diye mi büyüttü emek verdi

Azıcık gururu olan adam "o iş bana göre değil" kaprisi yapmaz.

Pardon ama biz burdaki çalışan kadınlar çok mu memnunuz iş hayatımızdan? Çok mu mutluyuz? Sabah erken kalkıp karanlıkta yollara düşmek hobimiz mi??? Elin angutlarının, görmemişlerinin kaprisini niye çekiyoruz biz???
Niye ben çocuğumu diğer anneler gibi 4'te okuldan almak yerine 6 buçukta alıyorum? Haftasonları hem ev temizliği hem alışveriş hem çocukları eğlendirmeyi eğlenceli bir maraton mu zannediyorum? Yoksa kendime eziyet etmekten zevk alan bir mazoşist miyim???

Yeter artık kendinizi suçladığınız. Kendinize gelin artık. O kocadan adam olmaz. Kabul edin.

Eşimin ailesi ise hep borç içinde yaşamışlar. Evlerine defalarca haciz gelmiş. Dolandırılmışlar, avukatlık olmuşlar, vs. Yine de hiçbiri bu sıkıntıları dert edinmez kendilerine, mutlu mesut yaşarlar, bunu da takdir ederim.

Canım bunun takdir edilecek hiç bir yanı yok. Hem eve haciz gelecek hem de hiç bir harcamadan geri durmayacaklar. Açıkçası insan ailesinden ne görürse normali o oluyor. Bunları okuduktan sonra eşinize dair hiç umudum kalmadı. Ve çok rica ediyorum kendinizde hata aramaktan vazgeçin. Aşk her şey demek değil. Kendiniz düşünmüyorsunuz bari gelecekteki çocuklarınızı düşünün. Onlara rol model olarak neyi uygun görüyorsunuz. Siz alttan aldıkça durumunuzda düzelen hiç bir şey olmayacak. Onun hatası olabilir ama bu hayatı siz de paylaşıyorsunuz. Daha da böyle devam ederse sizin de hatanız var demektir.2 ay değil 6 ay değil. 1.5 yıl.
Kusura bakmayın ama söylemeden geçemeyeceğim insanın eşine destek olması ile enayi olması arasında çok da ince olmayan bir çizgi var. Bir insan çabalar, iş bulmak için kendini paralar ama bu işsizlikte gene olmaz o insana destek olunur. Ama o insan da kahve köşelerinde gezmek yerine evinde durur, bakıcı parasından bari tasarruf sağlar, evine hiç yoktan böyle bir desteği olur.
Çocuğunuzun hatrına annesinin ya da babasının bundan sonra sağduyulu bir yetişkin gibi davranmasını umuyorum. Ona bunu borçlusunuz.

Çok benzer yollardan ben de geçtim. Eşim kendi işim diye kurduğu işe 15 binle girip 50 bin borçla çıktı.
Ama bu da imtihan dedik.
Şimdi iyi bir işi var. Kazandığı borçlarını ancak ödüyor. Ama huzurumuz yerinde şükür. Ben de ayrılmayı çok düşünmüştüm ailem destek olurdu. Ama zoru seçtim.
Fikrimi sorarsan kredi çekme ama şöyle de eşine. Evet destek olacağım ama kredi çekemem. Sen bir işe gir krediyi sen çek. Ben destek olurum. Ama önce kredi alabileceğin bir işe gir diye. O zaman sebatını görürsünüz

emek verip çalışıp, ugraşıp birde bakmışızki verdigin çabanın karşılıgının olmadıgını işte hayat bu diyorsun böyle birşey hayat eşinin son yaşagı durumda normal yanında olmalısın bu durumdan kurtulması için zaman tanı...... aceleyle iş kurmak bulmak yine başa dönderebilir onun için öncelikle eşinizin bu psikolojik durumdan kurtulması gerek

2005 de evlendim esimin maasi benimkinin 3 de 1 i kadardi, 1.5 yil sonra calistigi sirket iflas etti issiz kaldi askere gitti 6 ay askerlik yapti geldi 1 yil is bulamadi bulduklarini ya o begenmedi ya ben begenmedim. 1.5 yil sonra su an hala calistigi isyerinde ise basladi. Maasi iyi degil ama pozisyonu iyi ve isi rahat. Ben ise cocuktan sonra isten ayrildim 3 yildir calismiyorum, asla ne onun issiz oldugu donemde kendimi kullanilmis hissettim ne de su an onu kullandigimi dusunuyorum. Evlilik karsilikli ozveriyle yurur, kendinizi doldurmayin, esiniz bir iş kurup siyrilmak istiyor (ben de ayni seyi istiyorum cunku yeniden ozel sektore donmek maddi manevi zorlayacak beni) esiniz de olmusken tam olsun, asgari ucretle nereye kadar diye dusunuyordur belki, olaya biraz da onun penceresinden bakmak lazim. (Bu arada sadece ilk sayfayi okudum)

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için... Ama o kadar güzel yorumlar geliyor ki gerçekten kafam daha çok karıştı.
Bu arada yaklaşık 1 saat önce aldığım bir habere göre eşimin abisi de 2 yıllık nişanlısı tarafından terk edilmiş. Onlar da aynı evde yaşıyorlardı, dolayısıyla evi terk etmek zorunda kalmış abisi de. Yanında da eşim... İkisi gidip bir arkadaşlarının evine sığınmışlar. Zavallılar... Kaynımın nişanlısını aradım hemen nasılsın diye, 1 saat konuştuk telefonda, sanki benim cümlelerimi biri ona önceden söylemiş gibi aynı şeyleri anlattı. (Bu arada ne bizim aramızdaki sorunlardan onların ne de onlarınkinden bizim hiç haberimiz olmamıştı).

Şoka girdim. Aynı sebeplerden dolayı kız 2 yıldır bekliyor abisi ha iş bulacak, ha buldu, ha evleneceğiz diye diye, en sonunda "Ben kendimi kullanılıyor hissediyorum" diyip atmış nişanı!!! Bunlarda ailede genetik bir hastalık mıdır nedir kadınlara sırtlarını dayayıp çalışmamak, anlayamıyorum. İkisi şimdi baş başa vermiş ya bizim ne kadar açgözlü, paracı kadınlar olduğumuzu çekiştiriyorlardır şimdi (Bütün kadınlar aynı muhabbeti) ya da biz ne yaptık da aynı anda aynı sebepten tekmeyi yedik acaba diye düşünüyorlardır...

Eşim hala ne aradı ne sordu zaten 2 gündür. Ne yiyor, ne içiyorsun bile demedi. Duyduğuma göre hala oralarda iş kurabilmek için borç para arıyormuş. Akılsız adam!!! Gittikçe sinirim büyüyor içimde...

Aynı anlattığınız gibi arkadaşımın eşide girdiği işlerde bir türlü dikiş tutturamadı. İş kurdu düğünde takılan altınları gizlice bozdurmuş kızın 2 yıl sonra haberi oldu neymiş efendim süpriz ev alacakmış ama dolandırılmış!!!! Nihayetinde işini de batırdı. Kız çalıştı adam yedi hiç utanmadı hala kahvede oturdu hala eve gece yarısı geldi hala karısından para aldı. Kız dayanamadı artık boşanma davası açtı iş çekişmeliye döndü adam böyle bi rahatı bırakmak istemedi tabi sonra kadını suçladı savaşmıyo diye nihayetinde oda yola geldi ve boşandılar yaklaşık 1 sene sürdü. Kız çekti gitti ailesinin yanına adamda hala onu arayıp elektrik faturası su faturası için para istiyodu bu safımda onca yılın hatrı deyip gönderiyodu :KK57: Neyse gözü açıldı da artık göndermiyo para falan.:110:

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için... Ama o kadar güzel yorumlar geliyor ki gerçekten kafam daha çok karıştı.
Bu arada yaklaşık 1 saat önce aldığım bir habere göre eşimin abisi de 2 yıllık nişanlısı tarafından terk edilmiş. Onlar da aynı evde yaşıyorlardı, dolayısıyla evi terk etmek zorunda kalmış abisi de. Yanında da eşim... İkisi gidip bir arkadaşlarının evine sığınmışlar. Zavallılar... Kaynımın nişanlısını aradım hemen nasılsın diye, 1 saat konuştuk telefonda, sanki benim cümlelerimi biri ona önceden söylemiş gibi aynı şeyleri anlattı. (Bu arada ne bizim aramızdaki sorunlardan onların ne de onlarınkinden bizim hiç haberimiz olmamıştı).

Şoka girdim. Aynı sebeplerden dolayı kız 2 yıldır bekliyor abisi ha iş bulacak, ha buldu, ha evleneceğiz diye diye, en sonunda "Ben kendimi kullanılıyor hissediyorum" diyip atmış nişanı!!! Bunlarda ailede genetik bir hastalık mıdır nedir kadınlara sırtlarını dayayıp çalışmamak, anlayamıyorum. İkisi şimdi baş başa vermiş ya bizim ne kadar açgözlü, paracı kadınlar olduğumuzu çekiştiriyorlardır şimdi (Bütün kadınlar aynı muhabbeti) ya da biz ne yaptık da aynı anda aynı sebepten tekmeyi yedik acaba diye düşünüyorlardır...

Eşim hala ne aradı ne sordu zaten 2 gündür. Ne yiyor, ne içiyorsun bile demedi. Duyduğuma göre hala oralarda iş kurabilmek için borç para arıyormuş. Akılsız adam!!! Gittikçe sinirim büyüyor içimde...

Demek ki hata sizde degilmis. Onlarin da oturup dusunmesi lazim ayni sebeplerden terkedilmeyi...

niye böyle yapiyor ya. ne güzel calisiyorsunuz oda iyi kötü bi ise girse gül gibi gecinirsiniz.
biraz abisiyle oturup düsünsünler, nerde hata yaptik diye ama nerde erkeklerde o kadar akil.
bosu bosuna üzüyor iste baska bisey yaptigi yok.

sevgili the witch, siz yine de eşinizi kendinizden uzaklaştırmayın. şimdi o kardeşinin de yaşadığı olaylardan etkilenecektir.
üzülecek, desteğe ihtiyaç duyacak. kendi kardeşiniz olsa siz de üzülürdünüz. (kaynınız haksız olsa da)
şu durumda biraz yapıcı olun, bu şekilde araya daha çok soğukluk girebilir. eşinizi yanınıza çağırın tavsiyem :KK66:

sevgili the witch, siz yine de eşinizi kendinizden uzaklaştırmayın. şimdi o kardeşinin de yaşadığı olaylardan etkilenecektir.
üzülecek, desteğe ihtiyaç duyacak. kendi kardeşiniz olsa siz de üzülürdünüz. (kaynınız haksız olsa da)
şu durumda biraz yapıcı olun, bu şekilde araya daha çok soğukluk girebilir. eşinizi yanınıza çağırın tavsiyem
:KK66:

şu durumda biraz yapıcı olun, bu şekilde araya daha çok soğukluk girebilir. eşinizi yanınıza çağırın tavsiyem
:KK66:

Zaten bu akşam da geçsin yarın arayacağım. Gelsin konuşalım artık, böyle nereye kadar... Ben de yapayalnız kaldım burda. Araya soğukluk giriyor, çözülecek şey uzadıkça çözülemez oluyor... :KK43:

Zaten bu akşam da geçsin yarın arayacağım. Gelsin konuşalım artık, böyle nereye kadar... Ben de yapayalnız kaldım burda. Araya soğukluk giriyor, çözülecek şey uzadıkça çözülemez oluyor... :KK43:

şu durumda haksız da olsa, kardeşinin yaşadığı olaydan etkilenecektir. kafası daha çok karışır.
sizin durumunuzu da anlatacak, paylaşacak kardeşiyle. o da yorum yapacak belki iyi-kötü.
şuan eşinizin yanında olmanız gereken bir durum. yanınıza alın iyilikle.
diğer sıkıntıyı konuşursunuz tekrar aranızda.
bu durumda bir de siz renk vermeyin derim. sevgiyle kalın Hoppa

Kızlar ağlamaktan helak oldum, aklımı kaçırmak üzereyim. Bugün öğle arasında tam 1 saat boyunca aradım eşimi açmadı telefonunu. Yanında kaldığını öğrendiğim arkadaşını aradım, "Benim yanımda, içerde, şimdi söylerim açar telefonunu dedi, tamam dedim. Birkaç kez daha aradım eşimi yine açmadı telefonunu. Arkadaşını tekrar aradım açmadı telefonunu. Kayınvalidemi aradım, normalde her gün ararım, konuşuruz, o da açmadı telefonunu. Görümcemi aradım, açtı, dedim ki anneme ulaşamıyorum, önce dışarı çıkmış dedi sonra uyuyo dedi. Eşime ulaşır mısın abla, beni arasın dedim, tamam dedi. Defalarca aradım eşimi, yok, açmadı yine. Görümcemi tekrar aradım açmadı telefonu. Bu sefer kaynımı aradım İstanbuldaki, o da açmadı. Çıldırdım, hepsine mesaj yazdım, nolur açın telefonları birşey söyleyin, kesin kötü bişi oldu benden saklıyorsunuz dedim. Vicdanınız varsa nolur söyleyin dedim. Bi baktım arkadaşı aradı, "Benden duymuş olma sakın ama eşin annesine gitti dün gece, orda kaldı. Bana da tembihledi, TheWitcH sorarsa sende kaldığımı söylersin dedi"diyince hayatımın şokunu yaşadım. Meğer o günlerdir bana, "Bu eve gelemez, gelirse kovarım, git karının yanına derim" diye ahkam kesen kav ve görümcelerim benden saklıyorlarmış eşimin orda kaldığını. O kadar sinirlendim ki onlardan bu yaptıklarının acısını çıkarmazsam içim soğumayacak. Kayınvalidem arasa beni şimdi ona öyle şeyler söylerim ki aldığı nefesten utanır.
Yazıklar olsun ya. Nasıl saklarlar eşimi benden? Nasıl olur da evine dön diye yollamazlar? Benim meraktan öldüğümü göre göre nasıl cevap vermezler telefonlara?

Kızlar ağlamaktan helak oldum, aklımı kaçırmak üzereyim. Bugün öğle arasında tam 1 saat boyunca aradım eşimi açmadı telefonunu. Yanında kaldığını öğrendiğim arkadaşını aradım, "Benim yanımda, içerde, şimdi söylerim açar telefonunu dedi, tamam dedim. Birkaç kez daha aradım eşimi yine açmadı telefonunu. Arkadaşını tekrar aradım açmadı telefonunu. Kayınvalidemi aradım, normalde her gün ararım, konuşuruz, o da açmadı telefonunu. Görümcemi aradım, açtı, dedim ki anneme ulaşamıyorum, önce dışarı çıkmış dedi sonra uyuyo dedi. Eşime ulaşır mısın abla, beni arasın dedim, tamam dedi. Defalarca aradım eşimi, yok, açmadı yine. Görümcemi tekrar aradım açmadı telefonu. Bu sefer kaynımı aradım İstanbuldaki, o da açmadı. Çıldırdım, hepsine mesaj yazdım, nolur açın telefonları birşey söyleyin, kesin kötü bişi oldu benden saklıyorsunuz dedim. Vicdanınız varsa nolur söyleyin dedim. Bi baktım arkadaşı aradı, "Benden duymuş olma sakın ama eşin annesine gitti dün gece, orda kaldı. Bana da tembihledi, TheWitcH sorarsa sende kaldığımı söylersin dedi"diyince hayatımın şokunu yaşadım. Meğer o günlerdir bana, "Bu eve gelemez, gelirse kovarım, git karının yanına derim" diye ahkam kesen kav ve görümcelerim benden saklıyorlarmış eşimin orda kaldığını. O kadar sinirlendim ki onlardan bu yaptıklarının acısını çıkarmazsam içim soğumayacak. Kayınvalidem arasa beni şimdi ona öyle şeyler söylerim ki aldığı nefesten utanır.
Yazıklar olsun ya. Nasıl saklarlar eşimi benden? Nasıl olur da evine dön diye yollamazlar? Benim meraktan öldüğümü göre göre nasıl cevap vermezler telefonlara?

Yazdıklarıma pişman oldum bu mesajını okuyunca, ne diyeceğimi bilemedim. düzelir benim eşim gibi diye düşünmüştüm ama meğer adam gizli işler çevirmeye başlamış. ailesininde ona destek olduğunu görmek çok acı. seni san altında bırakabilirler şu durumda çok dikkat et canım benim.

Eşimi ikna ettim, akşam eve gel konuşalım dedim, tamam dedi. Ama telefonda bile hala bana laf sokma çabasında. Nerdesin dedim, İstanbulda arkadaşın yanındayım dedi. Doğruyu söyle dedim, doğru dedi. Ben senin nerde olduğunu biliyorum dedim, nerden biliyosun dedi. Akşam çok sakin ve ılımlı konuşmak niyetindeydim ama o kadar sinirliyim ki o evi içinde kendisi varken ateşe verebilirim. Yalnız arkadaşını ele veremem, ne desem de nerde olduğunu bildiğimi nasıl açıklasam??? Bi akıl verin. Bana yalan söylediklerini yüzlerine vurmam lazım!!!

Eşimi ikna ettim, akşam eve gel konuşalım dedim, tamam dedi. Ama telefonda bile hala bana laf sokma çabasında. Nerdesin dedim, İstanbulda arkadaşın yanındayım dedi. Doğruyu söyle dedim, doğru dedi. Ben senin nerde olduğunu biliyorum dedim, nerden biliyosun dedi. Akşam çok sakin ve ılımlı konuşmak niyetindeydim ama o kadar sinirliyim ki o evi içinde kendisi varken ateşe verebilirim. Yalnız arkadaşını ele veremem, ne desem de nerde olduğunu bildiğimi nasıl açıklasam??? Bi akıl verin. Bana yalan söylediklerini yüzlerine vurmam lazım!!!

Kv nin evine gidebilecek durumunuz yok mu?

X