Neden istedigim seyler olmuyor

zaman34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
195
248
Merhaba
29 yaşındayım.Mesleğim var,
Üniversiteden sonra hep hayalim evlenip güzel yuva kurmaktı,tanıştığım görüştüğüm kişilerle bir türlü ortak noktada buluşamadık farklı düşüncelerdeydik.Benim için anlaşmak ve karşımdaki kişinin davranışları çok önemli yani nasıl davranması gerektiğini bilen saygılı biri olsun,arada beraber kitap okuyalım tiyatroya gidelim falan istiyorum.Aslında istediğim şeyler çok normal şeyler.Görüştüğüm kişilerde de bu konularda anlaşamadık.Düzgün birine rastlayamadım ya da doğru kişiye sanırım.

Geçen ay iş arkadaşım abim dediğim insan beni biriyle tanıştırmak istedi,kendisinin hakim olduğunu çok iyi biri olduğunu vs vs anlattı ,10 yaş büyük olduğunu söyledi,ben de yaş farkından çekinsem de görüşmeyi kabul ettim,abi dediğim arkadaşım iş çıkışı ofisinde eşiyle birlikte bizi ağırladı yemek yedik hoş sohbet ettik,ve ben bu kişiden epey bir etkilendim yani konuşması anlattıkları olaylara bakış açısı birazda espirili olması falan çok hoşuma gitti.Bir ara sigara içme bahanesiyle terasa çıktılar biz baş başa kaldık,epey bir sohbet ettik ve benimle tekrar görüşmek istediğini söyledi.bu arada konusurken yaş farkının 14 olduğunu öğrendim ama sorun etmedim.Çünkü hiç öyle bir his almadım ve genç duruyor.O gün güzel bir şekilde ayrıldık.Telefonlarımızı verdik çok yoğun olduğunu konuşup tekrar bir araya gelmek istediğini söyledi.Ertesi gün abim beni arayıp yaş farkının çok olduğunu hakimle konuşup uyuşamayacağınızı düşündüm dedi.Şok oldum.Sen benim kızım gibisin ,kızım için istemeyeceğim bir insanı sana da öneremem bu kadar yaş farkı çok geldi bana bilmiyordum inan ki 10 yaş biliyordum dedi,sağlık olsun dedim kapattım ama şuphelendim.1 hafta bekledim mesaj atıp aramasını en sonunda ben dayanamayıp yazdım,güzel konuştuk nasılsın napıyorsun falan derken baktım bişey diyeceği yok,ondan bir adım beklediğimi etkilendiğimi falan söyledim bana söylediği şey, aracı olan kişiyle konuştuğunu fikrinin değişmeyeceğini söyledi,o an anladım abimin engel olmadığını meğer kendi istememiş,sonradan abimle konustum tekrar o da beni kırmak istemediği için söyleyememiş,benim için çok genç ve güzel zamanla bu aramizda sorun olur demiş,
peki dedim ama çok üzüldüm bilmiyorum yaşımdan dolayı mı tam da istediğim gibi biriydi ve bir daha boyle etkilenecegımı sanmıyorum ve 1 aydır çok üzgün hissediyorum ,insan bir görüşmeyle aşık olabilir mi ,kafamdan atamıyorum ,artık evlenemeyeceğimi düşünüyorum kendimi şanssız hissediyorum,istediğim şey meslek para değil ama olmuyor yine de ,yazıp rahatlamak istedim ,yorumlarınızı merak ediyorum sizce neden böyle oldu bir umut var mıdır.

Birazz nasıl desem gözü açık biri değilsiniz sanırım. Yanlış anlamayın. Bunu bana bir arkadaşım anlatsaydı anlardım aracının değil adamın bozduğunu. Öyle iş olmaz çünkü. Yani dayanamayıp mesaj atmış olmanız biraz kötü olmuş. Olayı farketseniz yapmazdınız diye düşünüyorum.
Zamanla aranızda bunun sorun olmasını söylemesinin tek sebebi sizi kıskanıp kısıtlamaya kalkacağını bilmesi. Sizde de kısıtlanacak bir karakter göremediyse yol yakınken dönmüş. Bence sizin için iyi haber
Neden evlenemeyesiniz çok gençsiniz daha. Umutsuz olmayın böyle.

Birazz nasıl desem gözü açık biri değilsiniz sanırım. Yanlış anlamayın. Bunu bana bir arkadaşım anlatsaydı anlardım aracının değil adamın bozduğunu. Öyle iş olmaz çünkü. Yani dayanamayıp mesaj atmış olmanız biraz kötü olmuş. Olayı farketseniz yapmazdınız diye düşünüyorum.
Zamanla aranızda bunun sorun olmasını söylemesinin tek sebebi sizi kıskanıp kısıtlamaya kalkacağını bilmesi. Sizde de kısıtlanacak bir karakter göremediyse yol yakınken dönmüş. Bence sizin için iyi haber
Neden evlenemeyesiniz çok gençsiniz daha. Umutsuz olmayın böyle.
Aslında anladım ben o yüzden mesaj attım,gerçeği görmek için

En azindan frekansnzn tuttugu birilerinin varlığını gormus oldunuz. Daha cikar karsnza..beklntilernz cok yuksek degil..hayrlsi olsun hakknzda..14 yas çokmuş smdi fark edemezsnz ama ileride kotu hssedeblrdnz bazi konularda ..bence oluruna birakn evham yapilacak bi yasta da deglsnz..sabirli olun bnce

O ergenliğe girmek üzereyken siz yeni doğmuşsunuz. Bence siz onun olgunluğuna, ilgisine hayran olmuşsunuz. Zamanla geçici olacağını düşünüyorum. Bazı adamlar çok gel gitlidir, ne istediğini bilmez, neden bekar adam? Bunun bilgisini aldınız mı?

Bence üzülmeyin olmaması iyi olmuş. Siz 29 adam 43 yaşında, anlaşmanız pek olası değil, adamın dediği gibi ileride sorunlar çıkabilirdi.

Umarim bahanelerle debelenmeyen insanlar cikar karsiniza. Sonucta bastan biliyordu sanirim sonra da karar degistirmis. Belki de ne istedigini kendi de bilmiyordur.

Bence yas farki bahane sizi cok begenmis olsa erkeklerin umurunda bile olmaz bu fark..hoslarina bile gider..
+1
10 yaşı kabul eden adam 14 yaşı niye bu kadar büyütsün ki..Demek ki elektrik alamamış.Bunu abiniz de adam da en kibar halleriyle söylemişler aslında ama siz gerçek cevabı duymadan üstünüzden atamıcaksınız sanki.İşleri o noktaya getirmeyin, beğenilmediğinizi duymak daha kırıcı olur.

İnsan ilişkileri böyledir.Yarın da biri sizi beğenir ama siz ondan elektrik alamayabilirsiniz.Bunlar çok normal şeyler.Önemli olan karşılıklı aynı hisleri paylaşabilmek.Ayrıca neden istediğim hiçbişi olmuyor die durumu genelleyip olduğundan daha kötü hale getirmeyin.Felaketleştirmeyin.Olmayan sadece ikili tanışmadan bir sonucun çıkmaması. Eminim hayatınızda her şey negatif değildir. İnşallah karşılıklı daha güzel hisleri paylaşacağınız biri en kısa zamanda karşınıza çıkar.Bol şans.

İlginç olan şu sizi beğenmediyse ilk etapta belli ederdi sanki ya yani bu tarz adamlar nettir çünkü kimbilir ne düşündü bilemiyoruzki bu erkeklerdede bi ayar yok geneli halbuki yaşı küçük ister sonki talibim benden büyük olmasina rağmen yaşimi büyük bulmuştu🤣bu arada erkeklerin aman yaşı benden küçük istemem diyeceğinide hiç ama hiçç sanmiyorumm.demem o ki canm evet bende çok üzülüyorum artik sinirlerim bozuluyor diyebilirm ama tek anlamı var kısmetse birşey yapamana gerek kalmadan öylede bir oluyorki ama değilsede böyle saçma sapan sebeplerden bitiyor.

Yaşın daha çok genç karşına daha kimler çıkakacak boşver

Simdi başlıkla icerik biraz uyumsuz geldi kusura bakmayin
Hayatta herkesin istedigi ve olmayan seyler vardir benim de istediğim seylerin çoğu olmamistir ama bu kadar kendinizi uzmeye deger mi? Elbette üzülun, yasınızı tutun ama tavsiyem uzatmayin kendinizi uzdugunuzle.kalirsiniz
14 yas az cok ben buna takilmadim sonuçta 10 yasi normal goren birkac yasi da dert etmezdi. Adam belki sizi begendi ama 29 yas ona küçük geldi beni aldatır/zamanla begenmez ya da onu kontrol altinda tutamam diye düşündü ya da beğenmedi. Olabilir yani
Belki yasina yakin biriyle olmak istiyordur bilemeyiz
Etkilenmissiniz hak veriyorum ama olmuyorsa olmuyordur cani sagolsun diyip önünüze bakin
29 yas da cok gec kalmis bir yas degil evlilik için, daha kimler cikar kimbilir

Ne saçma olay 😀 insan ilk defa gördüğü birine aşıkmı olur amca dersin o yaşta başkası olsa sen 14yaş büyük adama aşık oldum diyorsun. Adamın istemediğini anşayıp mesaj atıp etkilendim demende çok mantıksız gerçekten. İnsanın inan tek hayali evlilik olmamalı.

Merhaba
Üniversiteden sonra hep hayalim evlenip güzel yuva kurmaktı,tanıştığım görüştüğüm kişilerle bir türlü ortak noktada buluşamadık farklı düşüncelerdeydik.Benim için anlaşmak ve karşımdaki kişinin davranışları çok önemli yani nasıl davranması gerektiğini bilen saygılı biri olsun,arada beraber kitap okuyalım tiyatroya gidelim falan istiyorum.Aslında istediğim şeyler çok normal şeyler.Görüştüğüm kişilerde de bu konularda anlaşamadık.Düzgün birine rastlayamadım ya da doğru kişiye sanırım.

Geçen ay iş arkadaşım abim dediğim insan beni biriyle tanıştırmak istedi,kendisinin hakim olduğunu çok iyi biri olduğunu vs vs anlattı ,10 yaş büyük olduğunu söyledi,ben de yaş farkından çekinsem de görüşmeyi kabul ettim,abi dediğim arkadaşım iş çıkışı ofisinde eşiyle birlikte bizi ağırladı yemek yedik hoş sohbet ettik,ve ben bu kişiden epey bir etkilendim yani konuşması anlattıkları olaylara bakış açısı birazda espirili olması falan çok hoşuma gitti.Bir ara sigara içme bahanesiyle terasa çıktılar biz baş başa kaldık,epey bir sohbet ettik ve benimle tekrar görüşmek istediğini söyledi.bu arada konusurken yaş farkının 14 olduğunu öğrendim ama sorun etmedim.Çünkü hiç öyle bir his almadım ve genç duruyor.O gün güzel bir şekilde ayrıldık.Telefonlarımızı verdik çok yoğun olduğunu konuşup tekrar bir araya gelmek istediğini söyledi.Ertesi gün abim beni arayıp yaş farkının çok olduğunu hakimle konuşup uyuşamayacağınızı düşündüm dedi.Şok oldum.Sen benim kızım gibisin ,kızım için istemeyeceğim bir insanı sana da öneremem bu kadar yaş farkı çok geldi bana bilmiyordum inan ki 10 yaş biliyordum dedi,sağlık olsun dedim kapattım ama şuphelendim.1 hafta bekledim mesaj atıp aramasını en sonunda ben dayanamayıp yazdım,güzel konuştuk nasılsın napıyorsun falan derken baktım bişey diyeceği yok,ondan bir adım beklediğimi etkilendiğimi falan söyledim bana söylediği şey, aracı olan kişiyle konuştuğunu fikrinin değişmeyeceğini söyledi,o an anladım abimin engel olmadığını meğer kendi istememiş,sonradan abimle konustum tekrar o da beni kırmak istemediği için söyleyememiş,benim için çok genç ve güzel zamanla bu aramizda sorun olur demiş,
peki dedim ama çok üzüldüm bilmiyorum yaşımdan dolayı mı tam da istediğim gibi biriydi ve bir daha boyle etkilenecegımı sanmıyorum ve 1 aydır çok üzgün hissediyorum ,insan bir görüşmeyle aşık olabilir mi ,kafamdan atamıyorum ,artık evlenemeyeceğimi düşünüyorum kendimi şanssız hissediyorum,istediğim şey meslek para değil ama olmuyor yine de ,yazıp rahatlamak istedim ,yorumlarınızı merak ediyorum sizce neden böyle oldu bir umut var mıdır.
Bence hiç üzülme kısmet değilmiş diyelim ama 14yaş gerçektende fazla sen cıvıl cıvıl olursun o bu yollardan geçmiş ağır abi olmuştur o hep olgun takılacak busefer senin yaşının verdiği enerjik hayat dolu hallerin hep kursağında kalacak jenerasyon farkı var ilk cicim aylarında farketmezsin ama bi 10 sene sonra çok şey farkeder Hakkında hayırlısı canım

Merhaba

15 yil sonrasini dusunup konusmus kendine ve sana haksizlik olsun istememis uzulme bence dogru karar kuzum simdi etkilendin ama gecer cok daha iyisi karsina cikabilir

Siz kafa dengi istiyorsunuz ve gençsiniz bu adam tahmini 43-44 yaşlarında size ayak uyduramazdi bence. Hayirlisi olmuş ama kesinlikle umutsuz olmayin gençsiniz daha

X