Neden kadınlar böyle ,?

cokmuzor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2020
1.202
2.522
Yani özür dilerim ama sadece merak ettim
Bugün metroda aklıma geldi. Bende bir kadınım ve mükemmelim asla diyemem . Ama temizliğim önemlidir .

Zaten bu sebeple de rahatsız oldum galiba , kadınlar artk asla eskisi gibi değil. 80 yaşında vefat eden anneannem bile , sabun kokuyordu resmen , eskiden kafınlar temizliğe daha mu düşkündü acaba . Ancak bu zamanlarda inanın sapsarı dişleri olan , bu sıcakta bi deodrnt kullanmayan insanlar var ya , hele dişleri sapsarı bir tabaka kaplamış diş etinden dişi boyunca resmen :KK43:
Özür dileyerek söylüyorum ama erkek olsam değil sarılmak , suratına bakamam .
Pis erkekler için de düşüncelerim aynı , iğrenclet zaten , neden insanlar kendilerini bu kadar salmış zaten kadınlar obez derecesinde kilolu ve pis , zayıf olmayı kastetmiyorum ama insan spor ile vücuduna bakmalı ,, en basiti giyimi düzgün temiz bir kadın bi durakta bindi . İnanır mısınız topuklu ayakkabı vs artk sebep ne ise herkes tuhaf olan kadınmış gibi ona bakıp durdu , pis olan sizsiniz .. sanırım kadının süslenecek kadar hayatı sevmesi tuhaf geldi onlara , her neyse insanların bu kadar kendini bırakması üzücü ağır depresyon mu nedeni nedir

Bence kullandığınız üslüp doğru değil. Dedorant kullanmıyor dediğiniz kadın belki de sabah 8 akşam 8 bu sıcakta çalıştı. kendine istediği özeni göstersin akşam berbat halde eve döner hayat şartlarından bu durumda olabilir. Evet haklısınız herkes keşke kendine özen gösterse ama artık yaşamak öyle kolay değil.

hijyen kesinlikle maddiyattan bağımsız. İnsan içinde olursa her şartta duşunu alır, deodorantı sürer.
Ama diş bakımı maddiyatla alakalı. Ortodonti, Diş taşı temizliği, beyazlatma, diş kaybı varsa impant, kanal tedavisi.. devlet çoğunu karşılamıyor. Özellerde de çok uçuk fiyatlar. Üstüne sigara içen, kafein tüketen biri ise dişleri bakımsız oluyor. Ünlüler estetik gülüş yaptırıyor. Dişlerini kestirip, kaplatıyor. İyi bir dişçi buna kolay kolay izin vermez. Sağlam bir dişi kesmek cinayet gibi dedi benim diş doktoru.

Pisliği normal göremiyor insan işte
Pislige normal demedim. Insanlarin mutsuz ve salmis olmalari, cicili bicili giyinecek yasam enerjilerinin olmaması cok doğal çünkü survivorda gibi yaşam mucadelesi veriyoruz adeta. Ama dus alıp deodorant surmek zor olmasa gerek. Ter kokusuna benim de tahammulum yok

Ben diş temizliğinde diş ipi, ağız çalkalama suyu kullandığım da '' hayatı bu kadar seviyor musun gerçekten? '' diyordu bir arkadaşım :KK70: Aslında hayatı çok sevmemden ziyade kendimi sevip saymamla alakalı. Aynada bende yüzü yağdan görünmeyen, bakımsız, ağzı kokan birini niye görmek isteyeyim ki? Tel tedavim bittiği an diş beyazlattım benim de sapsarıydı dişlerim. Şimdi daha mutlu hissediyorum ve gören '' iphana reklamından mı çıktın kızım bu nasıl beyazlık? '' diyorlar. O iltifat bile mutlu ediyor insanı. Ama kokma meselesi kimi için maalesef terden ibaret değil. Duşta sadece suya girip çıkanların ağır bir kokusu olur nerede koklasam tanırım onu :) Kuzenim de öyle olduğundan her yerde tanıdık geliyor. Kendisini de uyarmıştım zamanında '' bak yurtta bu durumdan dolayı seni dışlayıp, dile getirirlerse daha çok kırılır, utanırsın o zaman travman olur dikkat et '' diyordum ama umurunda değildi maalesef. Maddiyatla alakalı değil bende o influencerların kullandığı pahalı ürünleri değil doktorlara yazdırdığım uygun fiyatlı ürünleri kullanıyorum.

hijyen kesinlikle maddiyattan bağımsız. İnsan içinde olursa her şartta duşunu alır, deodorantı sürer.
Ama diş bakımı maddiyatla alakalı.
Eskiden devlette bunlar bile uygun fiyatlıydı herkes yaptırırdı şimdi annem dahi nereye gideceğini şaşırdı çünkü hepsi gerçekten çok uçuk fiyatlardan bahsediyor, özel 10 bin dedi şaka gibi. Ben ortaokulda diş tellerimi 1.5 bine beyazlatmayı ise 150-200 tl arası bi fiyata yaptırmıştım bunları karşılarken '' oha çok pahalı vermem o parayı '' demiyordum ama şimdi diyorum maalesef.

Ben de boyle konulari okuyunca bende mi sorun var diye dusunuyorum. Hic oturup onun giyimi soyle, bunun disi boyle, bunun kokusu soyle diye oturup bunlara hic kafa yormadim. Kendi hayatimla ve kendimle mesgulum. Herkesin tarzi, zevki, keyfi, ekonomik durumu farkli olabilir. Bu bana onlari elestirme hakki vermez diye dusunuyorum. Demek ki sorun bende.

Temizliğin maddiyatla alakası yok. Kültürle alakası var.

Annem yıllarca çok yoksul bir mahallede ilkokul öğretmeniydi. En temiz çocuk, en yoksul ve babası olmayan, annesi de merdiven yıkayarak hayatını kazanan bir ailenin çocuğuydu. Annem hep söyler, temizlik eşittir su ve sabun. Parayla ilgili değil.

Olurda bir gün erkek olursan sevgili konu sahibi bu düşüncelerle zaten herhangi bir kadına sakın bakma.

Okadar yüzeysel bakış açısı ile bakmışsın ki konuya bir insana pis deme yetkisini bile görmüşsün kendinde.

O insanlar gece huzurla uyuyupta sabah mı bir anda saldılar kendilerini?
Psikolojik derinliği dahi incelenip ancak o şekilde konu üzerine konuşabilmek gerekirken halk dilinde ağzı olan konuşuyor işte..

Bu durumun maddiyatla yada depresyonla alakası yok çok fakir bir ailede büyüdüm üstelik 10 yaşımdan beri aralıklarla depresyon tedavisi görüyorum ama hiç bir zaman temizligimden ödün vermedim suslenmedigim kiyafetime dikkat etmediğim çok oldu depresyonda iken ama hiç bir zaman duş almadan bir günü geçirmedim hele ki işe gidiyorsam yada dışarı çıkıyorsam o gün duş almadiysam çıkmam kimsenin bir şey demesine gerek yok ben kendim rahatsız olurum

X