Neden samimi olamıyorum kimseyle?

Bize geleceklerse falan hep eşimi ararlar..Onlara göre de ben hiç aramıyormuşum onları.
Problem sende diyen eşiniz sizi yok saydırmış olabilir mi ailesine?Çok bilmiş adam bir bunu bilememiş.
Eşinizi aradıklarında kirmizilihatunu arayın evin hanımı o sonuçta demesi lazımdı.
Ben olsam eltime giderken eşini arar size geleceğiz akşama derdim.
Ayrıca micmic olmaya ne gerek var.Ben de hemen herkesle samimi olamam.Hizli başlayan şeyler hızlı tükenir, bazı şeylerinse hiç başlamaması gerekir derler.Demek ki sizin eltilerle samimiyetiniz hiç baslamamalıymış

Anlattığınız şey benim hayat tarzım.
Aile ilişkilerini ayrı tutuyorum, bir sürü samimi arkadaşım vardır güler eğleniriz ama evime geldiğimde kapımı çekerim kendi kendime kalmak isterim.
Soğuk nevalelik değil bu, tercih.
Ben çok mutluyum bu şekilde. Akşamları vır vır saatlerce telefonda konuşmak hiç isteyeceğim bir şey değil, senede birkaç defadan öteye geçmez bu durum. Bana sorarsanız da eşinizin hali çok yorucu.

Ya ben de sizin gibiyim biraz. Tek farkı aile ilişkilerim fazlasıyla kuvvetlidir. Çok fazla arkadaşım vardır, görüştüğüm konuştuğum insan vardır. Kendimi de dinletirim ama samimi olamam. Olmam yani kendi tercihim. E çok samimi olmayınca da her durumsa aranan insan biz olmuyoruz tabiki. Herkesin çok samimi 3 5 tane arkadaşı vardır zaten devamlı onları arar. Geri kalanla denk gelince işte. Ben şikayetçi değilim. Ama bu durum kğçükken yaşadığım arkadaş travmasından ileri geliyor bence. Ortaokuldayken en yakın dostum bana fena bi kazık atmıştı ondan beri kimseyle samimiyet kurmuyorum.

Merhaba,

16 yıllık evliyim...Eşimin ailesiyle bir türlü sıcak bir ilişki kuramadım.Yani aslında öyle bir tartışmamız yok..Bir araya geldiğimizde kendi aralarında muhabbet ederler nasıl diyeyim sanki ben dışarda kalıyorum... Konuştukları konular benimle alakası hiç yok hep dinleyici oluyorum yani. Eltilerim çalışmıyor ben çalışan bir bayanım..Çok farklı yapılardayız.. Ama ben sürekli onlarla iletişim halinde olalım sonuçta eşimin ailesi diye hep mutlu göründüm yanlarında...

artık belli bir yaştan sonra içimde bişeyler" yeter "diyor... "Seni bu insanlar ne yapsan içlerine almıyorlar seni benimsemiyorlar "diyorum...Şöyle söyliyim bir şey söylenmesi gerekiyorsa bize eşimi arayıp konuşurlar.Beni arayan olmaz...Bize geleceklerse falan hep eşimi ararlar..Onlara göre de ben hiç aramıyormuşum onları...Kızkardeşim evlendi ( 1 tane kardeşim var.) Benim ailem dediğim eşimin ailesi gelmedi kına gecesine....Bebek mevlüdü yaptım 2 eltimden biri geldi biri gelmedi.. Görümcem unutmuş.... Bunun gibi bir çok şey var.... Bunlara rağmen ben hiçbişey yokmuş gibi yüzlerine vurmadan iletişime devam ettim...Şimdi çok yoruldum artık bunu hissediyorum...

Üstüne üstlük akşam eşimle bu yüzden kavga ettik....O hep benim tarafımda dururdu.. Bana "boşver sen onları naparsa yapsınlar "derdi hep.

akşam kalktı sende de sorun var aslında... Neden senin hiç samimi arkadaşın yok ? dedi. Halbuki işyerindeki arkadaşlarımla hiçbir sorunum yok gayet iyiyimdir. istikrarlı bir şekilde 19 yıldır çalışıyorum.

Eşime göre daha ağırbaşlı yerinde konuşan biriyim... O daha gırgır şamatadır... Mesela oturur akşamları sürekli arkadaşlarını arar muhabbet eder.. Benim öyle bir vaktim yok zaten.. Seni kimse aramıyor diyor bana...

o kadar gidip geldiğimiz arkadaşlarımız var. Onların eşi seni neden aramıyor sende bir sıkıntı var demeye başladı :KK43:

o kadar sıkıldım ki artık...psikolojim bozuluyor... Gerçekten sorun bende mi acaba...ben mi soğuk nevaleyim acaba? aslında gittiğimiz yerlerde hiç yabancı gibi oturmam giderim hemen mutfağa falan yardım ederim. Elim boş gitmem bişeyler yaparım veya alırım.. Misafiri severim..Şu pandemiden önce sık sık misafirimiz gelirdi...Ama neden ilişki kuramıyorum acaba eşimin dediği gibi ben mi sorunluyum?

çok uzun yazdım biliyorum ama aslında bilmiyorum tam olarak anlatabildim mi ne demek istediğimi ?
Kendinle ilgili algin bozulmak uzere haberin olsun kuzum,gidip yardim bile ediyormussun bunlarin samimiyetten anladigi dil gevsekligi sanirim.... eşte olsa gerkesin her soyledigi cok ciddiye alinmamali ..su var cok konusmayan ciddi duran insanlardan biraz cekinilir,belki oyle birsey olustu hava da ama sen hep onu ariyorlar hep onunla konusuyorlar diyorsun..

Canım kendine yüklenme. Herkes gırgır şamata yapamaz ki , bu da bir karakter meselesi. Eşinin seni eleştirmesi çok yanlış , seni bu şekilde suçlayamaz. Tmm siz bir aile olmuş olabilirsiniz ama onlarla da içli dışlı samimi olmana gerek yok. Arkadaşlarınla her dakika konuşmak zorunda da değilsin. Emin ol mıç mıç ilişkiler daha sahte yapmacık, az olsun öz olsun. Az insan çok huzur... sende sıkıntı yok canım üzme kendini

X