Negatif sonrası istenen genetik testler hk.

nehir2021

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2020
198
177
31
Merhaba,
2 aşılama ve bir tüp bebek tedavileriyle elimde 1 kimyasal gebelik ve 2 negatif olarak sonuçlandı. Bizden bazı kan tahlilleri, genetik test ve kromozom testi istendi. Hepsini devlet hastanesinde yaptırdım. Kromozom testi 3 ayda çıkıyormuş henüz çıkmadı. Hormon tahlillerim tsh hariç normal bir sorun gözkümüyor. Rahimde bir sene önce histereskopi yapılmıştı polip vardı o alındı ondan sonra bir daha rahim incelenmedi. Genetik testler de
MTHFR A1298C- Homozigot
FXIII - Homozigot
PAI 4G/5G- 4G/4G olarak çıktı.
Bu sonuçlar kan pıhtılaşmasını gösteriyormuş, kan sulandırıcı kullanmak gerekiyormuş gebelikte çünkü gebeliğin devam etmesine engel olabiliyormuş yani düşüklere sebebiyet veriyormuş ve okuduğum kadarıyla folat değerininde düşmesine sebep oluyormuş bu yüzden folik asit kullandırılıyormuş.
Sizler de bu durum varsa doktorunuz nasıl bi tedavi uyguladı? folik asit olarak hangi marka kullandınız?

Benimde gen testinde kan pıhtılaşması çıkmıştı transferden önce başladığım kan sulandırıcı iğneyi dahala kullanıyorum muhtemelen gebelik oluşursa da devam etmem gerekiyormuş

Benimde gen testinde kan pıhtılaşması çıkmıştı transferden önce başladığım kan sulandırıcı iğneyi dahala kullanıyorum muhtemelen gebelik oluşursa da devam etmem gerekiyormuş
Evet öyleymiş. kullandığınız bir folik asit varmı?

X