Nerde kalcagimi bilmiyorum

Ayri ev tutmuyor ki ev yok neden kimse inanmiyor bu turkiyedeki her bir sehrin her bir ilçesinin mahallesinde kiralik olmasi mi gerekiyo burasi kasaba kimse kolay kolay kiraya vermiyor bu evi denk düşürdük kaldık. Eşim giderse burdan tasincagim biyer yok. Ben orda ayarlayana kadar ailelerde kal biraz bnm ailemde biraz kendi ailende diyor
Eşiniz mi izn vermiyor yalnız kalmanıza
Yoksa ev mi yok karar verin?
Ilk mesajda eşinizin izin vermediğini yazmışsınız .. sonradan da ev yok diyorsunuz.

onu simdi soyluyor. eski konusunda paralarinin yettigini, kocasinin mudur oldugunu, kendisinin de citirligi bozulmasin diye calismadigini soyluyordu. zorla soyledi kocasinin istemedigini. halbuki boyle yukseklerden konusacagina gercekten derdini anlatsa cozum bulunurdu.
Müdür mü? Bikac sayfa öncesinde de eşinin pazarcılık yaptığını, bekçiliğe basvuru yaptığını söylemiş.

Cnm eşim ilk ay para alamiycak. Dogal olarak kardeslerimden idare edicem. Büyük kardesim sinir hastasi onunla cok zor. Bbmlada konusmuyorum yaptıklarından dolayi. Cikmazin icindeyim bu hayati ben secmedim
başkalarına el açmadan bir ay bile idare decek paranız yok ama bebek bekliyorsunuz çok şahane. bu konu kadınlar kulübünde okuduğum en utanç verici konu oldu. başka bir insana ebeveynlik yapmak üzere olan bir birey, ev kedisi gibi çaresizce kendisine sahip çıkacak bir ev arıyor. ayıp ya. bu kadar mı iradesizsiniz; insan bi göz oda bulur gene yerleşir. para yok iş yok iş olsa kocadan izin yok. bu kadarına da artık çaresizlik filan diyemiyorum, siz kendiniz seçmişsiniz böyle yaşamayı.

Benm eşimde jandarma . Doğuda yeri geldi 1 ay ayrı kaldık. Ben evde yalnız kaldım. Çokta yalnız kalirsin komando olursa. Ne yani her görevinde seni memlekete mi gonderecek bu adam.😬 Şimdiden yalnızlığa alistirin kendinizi.

eşinin gittiği yere sen de gideceksin. ev tutacaksınız. beraber yaşayacaksınız. eşin önden gidip gerekli ayarlamaları yapabilir bir muhit vs araştırır belki, o zaman da maksimum 1 hafta 10 gün, en çok 15 gün kayınvalidende kalırsın. sorun ne? eşin seni kedi yavrusu mu sanıyor, gidecek kapı çok elbet bir yerde kalır ben de bekar hayatı yaşarım mı diyor, ne bu dram?

onu simdi soyluyor. eski konusunda paralarinin yettigini, kocasinin mudur oldugunu, kendisinin de citirligi bozulmasin diye calismadigini soyluyordu. zorla soyledi kocasinin istemedigini. halbuki boyle yukseklerden konusacagina gercekten derdini anlatsa cozum bulunurdu.

Konu sahibi eski konulardan gecekten hep gereksiz yükselirdi. Halbuki dedigin gibi bastan durumunu oldugu gibi anlatsaydi bu kadar tepki de görmezdi. Esi hakkinda veya ailesi hakkinda kötü konusmayi kimse istemez, ama durumu oldugu gibi anlatmasa realist cözümler de sunamaz kimse..sahsen konu sahibibin yagmurdan kacarken doluya yakalandigini düsünüyorum.

Ayri ev tutmuyor ki ev yok neden kimse inanmiyor bu turkiyedeki her bir sehrin her bir ilçesinin mahallesinde kiralik olmasi mi gerekiyo burasi kasaba kimse kolay kolay kiraya vermiyor bu evi denk düşürdük kaldık. Eşim giderse burdan tasincagim biyer yok. Ben orda ayarlayana kadar ailelerde kal biraz bnm ailemde biraz kendi ailende diyor
Eşinizin eğitim göreceği sürede ve orada ev bulup sizi de yanına alana kadar neden kayınvalidenizin üst katında yaşamıyorsunuz?
Eşinizin bu işi olmasa siz üst kata yerleşmeyecek miydiniz zaten?
Ayrıca neden hamileyim, tek başına yapamam düşüncesindesiniz? Kadınlar eşi olmadan yaşayamazmış gibi yazıyorsunuz.
Eşim işi gereği şehirdışına giderdi evde yalnız kalırdım, hamileliğimde, kızım küçükken yalnız kalamam diye düşünmedim hiç.
Yeri geldi şehirdışına taşınırken eşimi yeni eve gönderip kalan işleri halletmek için günlerce evimizde kaldım, evimi de taşıdım yapılacak işleri de yaptım, yapamam demeyin yaparsınız ama eşiniz hayatınızı kısıtlıyor yasaklıyorsa bilemem, o da sizin boyun eğmeniz.

Annem ablama hamileyken babam yurtdışına gitmiş çalışmak için. Hayat şartları bunu gerektirmiş o zaman.

Manisa'da yaşıyordunuz bildiğim kadarıyla ve annem kaç sene önce doğunun bir şehrinde yalnız kalabilmiş kaynanası aynı şehirdeyken. Siz hiçbir şekilde orta yolu bulmaya çalışmıyorsunuz çok tuhafsınız gerçekten. Mecbur gidecekseniz kayınvalidenizin evine.

2 yillik evliyim kirada oturuyoruz eşim jandarma uzmanlığı kazandı her an cagirabilirler. 3 aylik gebeyim ayni zamnda. Eşim gideceği zmn evi dagiticaz eşyalar kaynanamin üst katına gidecek orda duracak. Benim sorunum şu arkadaşlar. Kaynanamla aram ii değil iki kızı var 7 24 kavga halinde bağırış çağırış eksik olmuyor evlerinden. Eşim gidince ben onlarda kalamam bu halimle sıkıntı stresten uzak olmam gerek. Annem babam ayrı annem izmirde oturuyo durumu pek ii dgl şuan işe girdi o da anca kendine yetio ve imam nikahlı eşi var uzakta çalıştığı için haftada bi gelip gidiyor. Baba desen kendine hayrı yok Durumumuz olmadigini bildigi halde eşimi borca soktu her ay kavgali gürültülü ödüyor geciktiriyor bazende. Iki kiz kardesim var bbmla kaliolar bi uygulama var erkeklerle konusarak haftalik bin lira bazen fazla para alıyosun kirayi fln onlar ödüyo evi onlar geçindirio bbmin haberi yok kozmetik satarak para kazanıyo zannediyo bazen çocuklarndan parada istiyo.onlarin yannda ztn kalamm bbmla konusmuyorum. O haram parayida yemek istemiyorum dogmamis cocugumads yedirmek istemiyorum. Bulunduğum yerde bi yaşlı babannem var onunda çocuklari istanbulda suan bitanesi karısı cocuklariyla aylardir yaninda ama gidecek onlarda. Bbannem gitmek istemiyor bakan yannda duracak kimse olmadigindan götürmek istiyorlar. Götürmeyin yannda ben dururum mu desem bilmiyorum napsam kimin yanında kalicam bilmiyorum yemin ederim kafayi yiycem akıl verin bana
Şu durumda en iyisi seçenek babaanne gibi görünüyor.

Valla 2 sayfa okuduktan sonra secenek olarak kadın sığınma evi geldi aklima
Zira koca da koca değil bir de 6 ay gidecekmis eee dogumda tek başınıza ne yapacaksınız anne yok kardes yok?
Beni hamile halimle düşünmeyen adam hayatımda olsa ne olmasa ne yani adamin dunyasi kendi etrafında dönüyor esini de anasina birakma hayalleri kuruyorsa olmamistir zaten

Konu sahibi eski konulardan gecekten hep gereksiz yükselirdi. Halbuki dedigin gibi bastan durumunu oldugu gibi anlatsaydi bu kadar tepki de görmezdi. Esi hakkinda veya ailesi hakkinda kötü konusmayi kimse istemez, ama durumu oldugu gibi anlatmasa realist cözümler de sunamaz kimse..sahsen konu sahibibin yagmurdan kacarken doluya yakalandigini düsünüyorum.
Yalnızca bu konu için değil genel yazıyorum :)) hepsi olmasa da bence böyle şeyler yazan kadınların gözle görülür bir çoğunluğu özgür kadınım, çalışmayı kendim istemiyorum, eşimin parasını yiyorum imajı çizmek istiyor çünkü gerçek durumunu anlatırsa tepki çekeceğini düşünüyor, bir kısmı tepki de çekiyor yalan yok.
Ama mesela kendi ailesinin durumunu yazsa, eşinin ailesini yazsa belki baştan neden meslek edinmeden kendini garantiye almadan evlendin denir ama çözüm önerileri de sunulur.

Eşi garantili işi olsun, maddi ve sosyal imkanları olsun diye gitmek zorunda çünkü hem eş hem doğacak bir bebek var artık, bu arada konu sahibesi de biraz ödün verip kayınvalidenin üst katında oturabilir bir süre, eşi ev tutup yanına almayı uzatırsa geçiştirirse, Girls5 atlar otobüse yanına gider adamın eğitim göreceği yerde belediyenin veya askeriyenin misafirhanesi vardır illa ki, orada kalır evini tutar kadınım deyip geri durmamak, biraz girişken atak olmak lazım.

Eğitime gideceği şehirde geçici olarak size bir ev tutsa? İzin aldıkça ziyaretinize gelse? İçi rahat etmiyormuş siz tekken en azından size yakın olur.

Bu durum da tek mantıklı yer kv de yanı gibi duruyor. 6 ay dişinizi sıkıp doğum yapacaksınız o sürede eşiniz eğitimi tamamlayıp evi tutacak siz de evinize gideceksiniz. Asker olacağı için sürekli tayininiz çıkar, bulunduğunuz il de ikamet etme şansınız yok. Diğer seçenekler bana hiç mantıklı gelmedi. Eşiniz biraz ailesine karşı otoritesini koysa zaten size birşey diyemezler yani iş eşiniz de bitiyor
Bence dedikleriniz mantıklı ama adamın gideceği yer belli olup ev ayarlanana kadar kız zaten doğurmuş olacak tek başına nasıl idare edecek doğumu filan bide lahusa lahusa bebeğe de bakacak çok zor.

Peki sana ciddi bir soru soruyorum. Türkiye’de 83 milyon kişinin yüzde kaçı kendi köyünden, kasabasından yakın ya da uzak başka yere göç edip hayatını idame ettiriyordur sence? Gerçekten herkesin kendi köyünde yaşadığını düşünecek kadar gidik olamazsın.
Elbetteki herkes koyunde yasamiyor ama benim eşim burda çalışıyor ve
Bence dedikleriniz mantıklı ama adamın gideceği yer belli olup ev ayarlanana kadar kız zaten doğurmuş olacak tek başına nasıl idare edecek doğumu filan bide lahusa lahusa bebeğe de bakacak çok zor.
Anlayan biri oldu Allah razi olsun canim benim

Bu kadar karisik hayatiniz varken neden bebek dusundunuz? Ev yok, esinizin henuz duzenli isi yok. Nasil cesaret ettiniz? Yukarida bir yerlerde bu hayati ben secmedim diyerek kurban psikolojisine girmissiniz. Esinizi de, duzenli bir hayatiniz olmadan bebek sahibi olmayi da siz secmissiniz. Kararlarinizin sorumlulugunu ustlenmekle baslayin ise. Bebege cok uzuldum. Karmakarisik bir hayata geliyor. Insallah duzeninizi oturtursunuz en kisa surede, ne diyelim.

X